Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TV Trwam

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TV Trwam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#151

Post autor: janekpogwad » (pn) 10 lut 2014, 13:16

Od soboty TV Trwam wchodzi do telewizji naziemnej. Słyszałem, że na antenie mają pojawić się nowe pozycje programowe w lepszej jakości obrazu i dźwięku i... reklamy. ;) Mają być jednak nienachalne, nie będą przerywać programu i z pewnością nie będą obsceniczne albo inne ero, ezo, xxx. :P

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

Re: TV Trwam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#152

Post autor: Haello » (pn) 10 lut 2014, 21:28

Swoją drogą jestem ciekaw efektów, czy naprawdę ta stacja chce przekonać do siebie widzów nieco bardziej umiarkowanych w poglądach, czy dalej będzie tubą niektórych polityków. Aha, no i czy poprawi jakość swoich programów, względem tego:

http://www.youtube.com/watch?v=V-oa25rS_5k

:x
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

brk
Przeciętniak
Posty: 170
Rejestracja: (pt) 31 paź 2008, 17:57
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: TV Trwam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#153

Post autor: brk » (wt) 11 lut 2014, 15:36

Mogliby też poprawić logo...

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TV Trwam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#154

Post autor: janekpogwad » (pt) 14 lut 2014, 20:29

TV Trwam już za kilka godzin pojawi się w DVB-T na multipleksie pierwszym. Dla nich jest to historyczny dzień, po tylu bataliach, marszach i zebraniu ponad 2,5 mln (!) podpisów. Ostatnio zauważyłem kilka zmian, które zapowiadają nadchodzące wejście do naziemnej.

Po pierwsze: nowa strona internetowa - www.tv-trwam.pl, utrzymana w nowoczesnej stylistyce w tonacji biało-czerwonej, jak logo stacji. Jest estetyczna i czytelna. Wyeksponowali bibliotekę materiałów VOD, do każdego jest duży player, który chyba jest jakoś sprzężony z kontem na YouTubie, na które od dawna wrzucali sporo swoich materiałów. Wreszcie jest lepsza jakość streamingu na żywo, do którego w końcu nie trzeba instalować wtyczki Windows Media Playera. Sprawę załatwia po prostu Flash Player. Stronę wykonała agencja InsysPlay.

Obrazek

Drugie, co zauważyłem to w końcu ujednolicili prowadzenie Informacji Dnia. Teraz już wszystkie wydania (poranne i wieczorne + główne) są prowadzone ze studnia w Toruniu.

Dawniej:

Obrazek

Obrazek

Teraz: (nawet pokusili się o loty kamerowe przed wydaniem :D )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wygląda to naprawdę estetycznie. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce już na DVB-T. :)

brk
Przeciętniak
Posty: 170
Rejestracja: (pt) 31 paź 2008, 17:57
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: TV Trwam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#155

Post autor: brk » (pt) 14 lut 2014, 22:57

Mogliby się postarać właśnie dzięki temu, że będą w DVB-T zaniechać trochę politykę i dać więcej programów ekumenicznych ;)
Wymiana programów z redakcjami diecezjalnymi też nie byłaby zła ;)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: TV Trwam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#156

Post autor: michal » (pt) 14 lut 2014, 23:05

A ja mam pytanie techniczne, ale pytam tylko z ciekawości. Po zmianie multipleksu przez TVP Info w jego miejsce (na tym samym tzw. slocie) ma być TV Trwam. W związku jeszcze przed jakimkolwiek przestrajaniem widzom wskoczy na ekran zamiast TVP Info TV Trwam czy do momentu przestrojenia będzie np. czarny ekran, bo TV Trwam będzie mieć inne dane identyfikacyjne (choćby przyporządkowany numer) niż dotychczasowe TVP Info?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TV Trwam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#157

Post autor: janekpogwad » (pt) 14 lut 2014, 23:10

Ja pamiętam, że we wrześniu na miejscu "TVP Info Krakow" pojawił mi się po prostu "TVP Krakow". Ale z drugiej strony "TVP Info Katowice" zniknęły, a kanał nadawał się jedynie do usunięcia. TVP Info trzeba było sobie na nowo wyszukać.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: TV Trwam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#158

Post autor: michal » (pt) 14 lut 2014, 23:14

To pewnie będzie podobnie, czyli nowe kanały trzeba będzie wyszukać. Szkoda, bo fajnie by wyglądało takie przełączenie TVP Info -> TV Trwam :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: TV Trwam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#159

Post autor: Przemek » (pt) 14 lut 2014, 23:14

Jak całe życie byłem przeciwnikiem TV Trwam, tak teraz, po kilkudniowym oglądaniu zarówno ich, jak i TV Republika, mam wrażenie, że to dobrze, że pojawią się w DVB-T. Dość wyważone newsy (nie to co u kolegów Lichockiej i załogi GP) - oby tylko "zainwestowali" w tematykę stricte Kościelną ("Kościelną" celowo z dużej litery - chodzi mi o programy dotyczące wiary, Boga, niekoniecznie o programy dot. "instytucji kościoła").

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TV Trwam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#160

Post autor: janekpogwad » (pt) 14 lut 2014, 23:21

michal pisze:To pewnie będzie podobnie, czyli nowe kanały trzeba będzie wyszukać. Szkoda, bo fajnie by wyglądało takie przełączenie TVP Info -> TV Trwam :)
Szczególnie, że zaczynają od Mszy św. dziękczynnej. ;)
Przemek pisze:Jak całe życie byłem przeciwnikiem TV Trwam, tak teraz, po kilkudniowym oglądaniu zarówno ich, jak i TV Republika, mam wrażenie, że to dobrze, że pojawią się w DVB-T. Dość wyważone newsy (nie to co u kolegów Lichockiej i załogi GP) - oby tylko "zainwestowali" w tematykę stricte Kościelną ("Kościelną" celowo z dużej litery - chodzi mi o programy dotyczące wiary, Boga, niekoniecznie o programy dot. "instytucji kościoła").
Też jestem po seansie z Republiką i póki co nie zdobyła mojego, takiego jakby, no, zaufania czy przychylności. Za dużo gadania i za dużo smucenia. Jest nie najlepiej w Polsce, zgoda, ale czy aż tak krytycznie jak oni to nakreślają? Nieee, na pewno nie. ;) I te nieregularne serwisy informacyjne.
A w Trwamie chyba kiedyś puszczali całe Pismo Święte, w sensie - film. Na pewno nie ma już niczego takiego, o czym wspominał kilka postów temu Haello :P

Edit
Jakość TV Trwam na NTC zdecydowanie lepsza niż na satelicie. No i jest EPG - na satelicie nie. I nie zastąpili TVP Info, jak wspominałeś. ;) U mnie akurat nowe kanały pojawiły się same, na końcu. Więc został mi tylko jeden "trup" - TVP Info. Na miejscu TVP1 HD miałem wersję SD, a obok już na prawdziwym HD (m.in. w nazwie), przez kilka pierwszych minut była wersja SD, później tylko fonia (telewizor wykrywał to jak cyfrową radiostację), a później wrócił obraz, już w HD.
Ostatnio zmieniony (sob) 15 lut 2014, 0:46 przez janekpogwad, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: dopisanie nowych informacji

fred1987
Popisał/a już trochę
Posty: 548
Rejestracja: (pn) 25 cze 2012, 22:41

Re: TV Trwam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#161

Post autor: fred1987 » (wt) 21 lip 2015, 20:31

Od czasu do czasu w TV Trwam jest w sobotę o godz. 16:10 program ''W naszej rodzinie'' który prowadzi sam Ojciec Dyrektor!.
PRECZ Z KOD-EM!

fred1987
Popisał/a już trochę
Posty: 548
Rejestracja: (pn) 25 cze 2012, 22:41

Re: TV Trwam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#162

Post autor: fred1987 » (śr) 12 sie 2015, 21:55

Ostatnio oglądając TV Trwam zauważyłem, że emitowane tam reklamy to tylko i wyłącznie ''Nasz Dziennik'' i ''WSKSiM''. Pamiętam, że kiedyś reklamowali tam jakiś lek na stawy i SKOK-i (kiedyś się dowiedziałem, że o. Tadeusz Rydzyk podobno miał udziały w SKOK-ach np. Stefczyka. Kilka dni temu w ''Panoramie'' pokazano o. Rydzyka który otwierał jeden ze ''SKOK-ów'').

Kiedyś TV Trwam w ramach ''ogłoszeń'' namawiano, aby słuchacze Radia Maryja przeszli do SKOK-ów.
PRECZ Z KOD-EM!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TV Trwam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#163

Post autor: janekpogwad » (śr) 12 sie 2015, 22:07

TV Trwam jako tako nie może emitować reklam z racji przyznanej koncesji, stąd tylko takie powiedzmy "ogłoszenia społeczne".

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: TV Trwam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#164

Post autor: Trzeciak » (śr) 12 sie 2015, 22:40

Właśnie, że może, bo TV Trwam nie ma statusu nadawcy społecznego. To dotyczy jedynie Radia Maryja.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TV Trwam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#165

Post autor: janekpogwad » (śr) 12 sie 2015, 23:38

A to rzeczywiście, zwracam honor.

ODPOWIEDZ