Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

POT

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
enki1975
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (pn) 28 mar 2005, 14:24

POT

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: enki1975 » (pn) 14 lis 2005, 12:18


Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Ania » (pn) 14 lis 2005, 14:11

Już wiele razy rozmawialiśmu o tym :D
Ja uważam że TVP kretyńsko zrobiła prubując wy..jać TVN i POlszmate z tego projketu... i przy budowie multipleksów...

Głupio też zrobili nie przystępując do tego projektu. Przy czym niedorzeczne wydają mi się bredzenia Chrabota w Press. Że to nie ma przyszłość , bo jest telewizja satleitarna i komórki...
Owszem jest , i owszem kolejny dekoder będzie droższy. Ale na pewno prędzej zarobię na dekoder niż w polsce beda komórki przystosowane do tej technologi czy inne kosmosy wspomniane w artykule z Press
^@^
Obrazek

enki1975
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (pn) 28 mar 2005, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: enki1975 » (pn) 14 lis 2005, 14:14

Tak Aniu podzielam twoj sluszny poglad w tej sprawie :D

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Ania » (pn) 14 lis 2005, 14:24

Ale chyba jednak nie do końca bo ja nie uznaje tam Walendziaka... :> z Pozorów i Sztuczek
^@^
Obrazek

enki1975
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (pn) 28 mar 2005, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: enki1975 » (pn) 14 lis 2005, 14:27

Coz ja do Walendziaka nic nie mam :D ale cieszy mnie to ze mamy jakas plaszczyzne porozumienia :D

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 14 lis 2005, 19:20

Ania pisze:Już wiele razy rozmawialiśmu o tym :D
Ja uważam że TVP kretyńsko zrobiła prubując wy..jać TVN i POlszmate z tego projketu... i przy budowie multipleksów...

Głupio też zrobili nie przystępując do tego projektu.
To dziwne, ale wbrew naciskom Dworaka, Gawła i Pawłowicza aż trzy ekspertyzy zamówione u firm z Europy Zachodniej odradzały TVP wchodzenie do POTu. Ba - napisano tam, że istnieje ryzyko, iż POT powstanie tylko i wyłacznie za kasę nadawcy publicznego, a stacje prywatne będą z tego czerpać pełnymi garściami. Mało tego - w większości europejskich krajów nadawcy publiczni tworzą własny, niezalezny mulitipleks. Zresztą pisąłem gdzieś już o tym, ale ania twardo stoi przy swoich poglądach.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Ania » (pn) 14 lis 2005, 19:24

Faustuchu i co ??? powstało i bez TVP !!!
i tylko oni na tym źle wyszli bo są poza stawką...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 14 lis 2005, 19:30

Gdzie poza stawką? TVP będzie miała własny mulitiplex i najprawdopodbniej dostanie go jako pierwsza. Przy okazji obejdzie się bez zarządów, sekretarek i takich tam. POT w rzeczywistości miał być pijawką wysysajacą krew z TVP. Miał, bo ktoś wreszcie poszedł po rozum do głowy. Aniu, jak będe miał wolną chwilę poszukam i skopiję kilak argumentów przeciwko wstępowaniu nadawcy publicznego do takiej spółki.

telewidz
Chipsy przyszły
Posty: 54
Rejestracja: (wt) 04 kwie 2006, 16:57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: telewidz » (pn) 17 lip 2006, 18:17

POT jednak chce testować

POT - Polski Operator Telewizyjny - spółka Polsatu i TVN zamierza rozpocząć testy cyfrowej transmisji naziemnej w DVB-T. Planowana jest emisja 3 kanałów Polsat, TV4 i TVN. Najpierw jednak musi być złożony stosowny wniosek do UKE o zezwolenie na takie testy.

O POT przez jakiś czas - od początku 2006 - ucichło i wydawało się, że sprawa jest już zamknięta, tym bardziej, gdy okazało się, że ITI uruchamia własną platformę satelitarną.

Teraz okazuje się jednak, że POT planuje start testowej transmisji kilku kanałów produckji Polsatu lub TVN. Andrzej Zarębski, przewodniczący rady nadzorczej POT, potwierdził, że w najbliższych tygodniach do Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) złożony zostanie wniosek o pozwolenie na przeprowadzenie testów cyfrowej telewizji naziemnej w Wielkopolsce i na Mazowszu.

Przypomnieć warto, że od 2005 roku żaden z kanałów Polsatu i TVN-u nie znalazł miejsca w żadnym z testowych multipleksów DVB-T w Polsce.

Za to Telewizja Polska razem ze spółką TP Emitel, testuje emisję swoich kanałów (TVP1, TVP2, TVP3 Regionalna) z nadajników DVB-T w Warszawie, Wrocławiu, Krośnie i ze Skrzycznego.

źródło: satkurier.pl

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 14 lis 2006, 10:06

No i co? No i niczego nie ma. Co z tym POTem? Czyżby chodziło tylko i wyłącznie o pieniążki TVP?

ODPOWIEDZ