Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Obrady Sejmu

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

Obrady Sejmu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Ania » (pt) 21 paź 2005, 15:23

Ehh już od dawna się szykowałam by zadać to pytanie ale mi nie było po drodze :D
Kto własciwie robi transmisje z obrad sejmu ? Jakaś niezalezna firma czy jak ?
Już wyjaśniam o co mi chodzi. Kiedyś transmisje były tylko na tvp 3 i sprawa była prosta.Ale teraz są też na tvn 24 i wydawało mi się ze każda stacja ma swojego reportera i kamere na miejscu. Ale przecież jak się oglada to wygląda to tak jak by był 1 realizator bo i na tvp 3 i na tvn 24 pokazuja te same ujęcia. przynajmneij ja tak zawsze trafiałam i nawet skakałam po kanałach zeby sprawdzić.
Jesli zaś te relacje robi tvp 3 a tvn 24 je odkupuje to czemu nie ma znaczka "dzięki uprzejmośic.." itp ???
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 21 paź 2005, 15:32

Do września 2001r realizacją transmisji obrad Sejmu zajmowała się tylko i wyłącznie TVP. W między czasie nasz Parlament wzbogacił się o kilka "zabawek" i na sali plenarnej pojawiły się kolejne kamery, relizujące transmisje z obrad, którą można ogladać w hotelu sejmowym, gabinetach etc. TVP doszła do wniosku, że nie warto więc trzymać tam własnych relaziatorów. Tak więc od początku obrad Sejmu IV kadencji reliazacją zajume się specjalny dział techniczny, a sygnał udostępniany jest wszystkim stacjom. Chyba tylko TV TRWAM relacjonując debaty w obronie ojca R. wchodzi ze swoim sprzętem (tj jedną kamerą umieszcozną na balkonie, skierowaną w mównicę.)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (pt) 21 paź 2005, 18:07

Telewizje korzystają z Telewizji Sejmowej, ale mogą sobie ustawiać własne kamery do transmisji gdzie zechcą, za zgodą Kancelarii Sejmu.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ