Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Programy informacyjne telewizji zagranicznych

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
viper

Programy informacyjne telewizji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: viper » (sob) 25 cze 2005, 21:55

Chyba oglądacie jakieś zagraniczne stacje telewizyjne, a zw?aszcza ich audycje informacyjne. Mo?emy porozmawia? na temat ich prezenterów, oprawy, scenografii itp. Ja proponuj? TG1 - dziennik w?oskiej telewizji RaiUno. Ten skrót oznacza "Tele Giornale Uno" - po polsku "Telewizyjny Dziennik Jedynki" (a? strach pomyśle?, co by było, gdyby tak się mia?y nazywa? Wiadomości TVP1 :D ).

Taki by? TG1 w latach 90. XX wieku:
Obrazek
Na zdj?ciu prowadząca Lilli Gruber. Ta scenografia troszeczk? przypomina Panoram? z 2001 roku:
Obrazek

A tak TG1 wygląda obecnie:
Obrazek
Obrazek
Tutaj program prowadzi Cinzia Fiorato. Okrąg?y blat sto?u prezenterskiego pozwala na kadrowanie prowadzących z różnych stron.

Zauwa?yliście pewnie, że zmieni? się wygląd symbolu "tG1" w prawym dolnym rogu. Logo zmodyfikowano w 2002 r. wraz ze zmianą kierownictwa programu.
Czekam na Wasze propozycje dotyczące zagranicznych audycji informacyjnych.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Ania » (sob) 25 cze 2005, 23:34

Ja niestety nie oglądam bo nie mam telewizora ale swego czasu oglądałam BBc i Cnn oczywiście moją ulubiona prezenterka była Mishal Hussein ;) z BBC america Obrazek

Codziennie za to s?ucham BBC na Tok FM

Pami?tam też ze w Joradnii chyba w tedy była też fajna babka z BBC taka ruda Wink
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 26 cze 2005, 10:05

Mam ograniczony dost?p do kanałów zagranicznych - UPC da?o mi jedynie BBC World, CNN, Euronews, DW TV, TV5, TVE i RTR Planeta (rosyjski) Obecnie kuje do egzaminu, ale potem na pewno zabioro g?os w dyskusji.

Polecam link - naprawdę warto- mnóstwo zdj?? i plików. http://informativostv.com/

Mia?em jeszcze link do strony maniaka SKY NEWS ale niestety moje "ulubione" szlag trafi?y.

PS RAI ma wyjątkowo wstr?tną i odpychającą scenografi?.

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: scherbi » (ndz) 26 cze 2005, 20:35

A ja coś moge powiedziec nt zagranicznych programow info. W Szwecji sytuacja jest hmm.. okropna. Pory nadawania Dziennikow sa iden tico jak w Polsce ale to nie o to tu chodzi. Na SVT zaczyna sie o 19,30, itd itp - godz...21,00. Ale Szwedzi w swoich programach info skupiaja sie tylko na wydarzeniach z kraju - nawet na SVT, czy TV4, ktore sa ogolnokrajowe. Tam porusza sie sprawy Pani Gieni z P?imia Dolnego, a nie powie sie nawet o tym co jest grane w Europie - katastrofy, protesty, parada rownosci w Berlinie itp, a co dopiero mozna mowic o innych kontynentach. Ja swoja ciocie ze tak powiem butuje - caly czas jej mowie ze w Polsce mamy full profesjonalizm jesli chodzi o przekaz wiadomosci - no i tak zreszta jest - to wszyscy wiemy. Oprawy graficzne i dzwiekowe sa na poziomie europejskim - wszystko zblizone jest do siebie.Prognoza pogody w szwedzkiej TV - katasrofa. Nie przypominam sobie, by przez trzy tygodnie mojego pobytu tam pokazali na poczatku prognozy zdjecie calej Europy. Tam tylko ograniczaja sie do samej Skandynawii i kawalka Wielkiej Brytanii. A na dole ekranu widac tylko Przyladek Rozewie - nic wiecej. A fenomenem w TV Szwedzkiej jest to ze tam, przy rekrutacji na prezentera TV nie patrzy sie na wyglad. W publicznej tv jest tez spiker (cos a la K. Dowbor, czy G. Miśtal. Kobiety sa niczym kabany, ktore jeszcze eksponuja swoje miesnie, a faceci - no coz - Turski zostalby tam naprawde misterem TV.

W Niemczech jest lepiej. Tam choc jest sztywno, ale bywa ciekawie. Wkurzaja mnie jedynie wirtualne studia. Tam - co najwazniejsze - nie zapomina sie o osobach gluchych. Zawsze na ktoryms z kanalow wystepuje pan badz pani pokazujaca w jezyku migowym. Az sie prosi by taki zabieg przeprowadzic w TVP. W koncu to jest telewizja nas wszystkich - Polakow. Ciekawie sa redagowane prognozy pogody - maja fajne mapki i w ogole grafike. Niemcy nie przywiazuja wiekszej wagi do prezentera. Tam jak widzi sie jakiegos z Tagesschau na ulicy to sie mowi -nic sie nie mowi raczej, bo tam by nikt nie zczail kto to jest w ogole. U nas zas jak wiadomo ktos z TV jest gwiazda, i wielu sledzi jego poczynania itp. W Niemczech nie ma czegos takiego.

Takie jest moje rozeznanie nt zagranicznych telewizji - tylko dwa kraje ale naprawde wiecej juz mi do glowy nie przychodzi....

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Przemek » (pn) 27 cze 2005, 7:13

1. :arrow: :arrow: http://www.informativostv.com/informati ... raidue.htm

Bleee! Ochyda!! I to dziennika w?oskiej Rai!!

2. Mam takie opytanie - gdzie w poprzedniej scenografii Panoramy by? ekran, który by? wykorzystywany przy praktycznie ka?dym wydaniu??

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: scherbi » (pn) 27 cze 2005, 7:54

Tzn w scenografii sprzed 2002r????? Jesli o te scenografie Ci chopdzi - to juz pisze. Ten duzy ekran znajdowal sie na prawo od Warakomskiej (popatrz na zdjecie u gory). Z ekranem nadawane bylo wydanie o 18.30. Prezenter byl troszke przekrecony w swoja prawa strone, tak by za jego lewym ramieniem widac bylo ekran prezentujacy dany reportaz. Ale ten ekran zamontowano pozniej. Kiedys Panorama byla kadrowana tylko tak jak na tym zdjeciu wyzej. Ekran pojawil sie wraz z Panorama o 18.30 Chyba ze sie myle...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (wt) 28 cze 2005, 1:33

Wydaje mi się, że ten ekran by? od początku. U?ywali go w głównej Panoramie i póŸniej też jak pojawiła się Panorama o 18:30 (zastąpi?a ona krótki serwis o 18:00).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: viper » (wt) 28 cze 2005, 17:41

Tak wygląda czołówka w?oskiego TG1 emitowana przy ka?dym wydaniu:

www.area-sd.com/tg1.wmv
(w telewizji nie ma tego ostatniego d?wi?ku przy znikaniu logo)

A ta jest stosowana przy wydaniach specjalnych poświ?conych jednemu, wybranemu tematowi:

www.area-sd.com/speciale_tg1.wmv

Obie animacje wykona?a włoska firma "AReA Strategic Design".

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: michal » (wt) 28 cze 2005, 18:21

viper pisze:Tak wygląda czołówka w?oskiego TG1 emitowana przy ka?dym wydaniu:
www.area-sd.com/tg1.wmv
Tam jest jeden bardzo charakterystyczny d?wi?k. S?ysz? go już co najmniej kilkanaście lat i jak w Polsce czy wcześniej w innych stacjach robili jakieś podsumowania co jak przedstawili z granicą, to ten d?wi?k zawsze firmowa? w?oskie media.
viper pisze: A ta jest stosowana przy wydaniach specjalnych poświ?conych jednemu, wybranemu tematowi:

www.area-sd.com/speciale_tg1.wmv
Ta mi się bardzo bardzo podoba. Pod wzgl?dem grafiki i zawortości zdj?ciowej, ale głównie muzyka. Cho? na czołówk? jest troch? za d?uga. Tu akurat ty?ówka na filmie :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: scherbi » (wt) 28 cze 2005, 18:55

A mi sie obie czolowki bardzo nie podobaja. To jest oczywiscie kwestia gustu. Ale prywatnie jak dla mnie sa one takie oble, bezplciowe itd. A Wlosi slyna -przeciez z dynamicznego temperamentu...

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: viper » (wt) 28 cze 2005, 19:18

A muzyk? do "głównej" czołówki wykona?a orkiestra symfoniczna telewizji RAI pod dyrekcją Giancarlo Gazzaniego - o tym piszą na stronie TG1 (rozumiem troch? po w?osku, więc wiedziałem, o co chodzi; zresztą byłem dwa razy we W?oszech).
Jeśli ktoś z Was zna w?oski, może sobie poczyta?, co napisano na tej stronie: www.tg1.rai.it/SITOTG/TG1_foglia/0,8762,92,00.html

Marcin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Marcin » (pt) 01 lip 2005, 20:52

Uwa?am, że dzienniki zagranicznych stacji pod wzgl?dem oprawy graficznej są na beznadziejnym poziomie w porównaniu np. do studia Faktów, czy niewielkiego studia Wiadomości. Studio Deutsche Welle wygląda tragicznie, pomalowane na pastelowo ściany i nic więcej. W CNN studio to newsroom, ale brzydki. Zestaw komputerów i co? I nic. Inne TV zagraniczne też mają brzydkąopraw? graficzną. Polskie dzienniki (Wiadomości i Fakty) są jedne z najlepszych w EUropie pod tym wzgl?dem.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 02 lip 2005, 9:40

A mi się w?aśnie podoba studio DW TV - zastosowali tam fajne rozwiązania - dwa sto?y plus ciekawa obudowa tych pastelowych ścian dają duże mo?liwości relaizacji programu - tj znacznie większa liczba kadrów i uj??. Podoba mi się równie? ich grafika (zw?aszcza pogoda) oraz oprawa programó publicystycznych. Nota bene nie znam niemieckiego (opanowa?em angielski, ?ącin? i podstaw francuskiego) ale stosunkowo często oglądam ten program - w pasmach z j?zykiem angielskim mówią bardzo wyra?nie, w sam raz dla mnie - np na CNN czy BBC World musz? się bardziej "wysili?" i ws?ucha?.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Ania » (wt) 02 sie 2005, 0:19

No to pare fotek z serwis?w zagranicznych a raczej telewizji newsowych :D
do większo?ci robi? opraw? nasz ulubiony velvet zdaje się, i zdaje się troche przesadzi? ;) z podobie?stwem na pocz?tek czeska telewizja 24
Obrazek
Obrazek
A tutaj BBC
Obrazek
podobie?stwo a? bije po oczach :D

Teraz Aljazeera

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To u g?ry to przerwa na reklamy :D a ponizej serwis ;)

Obrazek

A tu zagdaka kto to jest ? :)

Obrazek
Obrazek

btw to nie fotki z aljazeery tylko jakiej? innej arabskiej tv

I na koniec Euro News ;)Obrazek

Musze przyzna? że najbardziej mi się podoba oprawa tej czeskiej tv ;)
podobna do BBC ale na BBC jest crawl zupe?nie nieczytelny poza tym podoba mi się je?li jesttak jak u nas ze zmineia kolor w zalezno?ci od wydarzenia na BBC się zlewa i nie wyróżnia.

Aha fotki powynajdywa? Salladyn z konkurenyjnego forum ;)

A to już moje w?asne poszukiwania prawdziwa gratka dla fan? CNN po tych czesciach studi?w za odpowiedni? op?at? można wykupi? wycieczk?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W soomie biednie te studia cnn wygl?daj? ;) przy takim np tvn... a kubeczek z logo cnn przypomina mi teleexpress :D
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 02 sie 2005, 11:10

1) Zdj?cie z grafik? EuroNews jest stare - nawet bardzo. Ju? od dawna nie maj? w swojej czo??wce czarnego koloru.
2) Zdj?cia ze studia CNN też stare - nigdy takiego nie widzia?em. Owszem może obecne studia CNN nie są a? tak b?yszcz?ce jak TVN24, ale przede wszystkim są większe, w jednej tylko lokalnej redakcji w Londynie pracuje więcej dziennikarzy ni? we wszystkich polskich newsroom'ach telewizyjnych. Trzeba też pami?ta?, że jeszcze kilka lat temu wydali na to troch? pieni?dzy i teraz musz? poczeka?, a? sprz?t cho? cz??ciowo się zwr?ci. Mimo wszystko i tak nie można por?wnywa? newsroom'u obu stacji - CNN jest większy. (Nie wspominaj?c już o oddzia?ach rozsianych po całym ?wiecie.)

3) Grafika CT24 ?adna, maj? też ciekawe studio - ma?e jak Kuriera, a jednak fajnie zrobione. Zreszt? to młoda stacja, z powa?nymi k?opotami - jeszcze kilka lat temu jej dziennikarze musieli strajkowa? przez kilak dni aby zapewni? sobie przynajmniej cz??ciow? niezale?no?? od polityki (m?wi? o ca?ej czeskiej telewizji publicznej.)

4) Ale najbogatsze i robione z największym rozmachem są stacje arabskie. Wiadomo - ?pi? na ropie więc sta? ich na wszystko. Kilak miesi?cy temu widzia?em reporta? o Al Jazeera i Al Arabia (czy jak się to nazywa) i do tej pory jestem pod ogromnym wra?eniem - ile tam super nowoczesnej techniki, jakie studia, jaki sprz?t. Naprawd? powala z n?g. (Reporta? by? na EuroNews)

PS jeszcze wiosn? zes??oego roku, Lena Bretes ?czesna szefowa W postanowi?? upodobni? grafik? W do BBC World. Niesttey mam tylko jedno zdj?cie, ale ca?o?? opiera?? sie w??snie na takich czerwono-czarno-z?ltych ko?ach.

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ