Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Programy informacyjne telewizji zagranicznych

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: michal » (wt) 02 sie 2005, 18:16

Ania pisze: I na koniec Euro News ;)Obrazek
doktorfaustus1 pisze: 1) Zdj?cie z grafik? EuroNews jest stare - nawet bardzo. Ju? od dawna nie maj? w swojej czo??wce czarnego koloru.
Euronews miał zawsze ?adn? i opraw?. W tym samym stylu graficznym i muzycznym były wszystkie ich programy, a jednak ka?da czo??wka była inna. Ta oprawa powyżej jest ostatni? jak? znam, a była już dosy? d?ugo. Euronews przesta?em ogl?da? w marcu 2002 roku, a ta oprawa obowi?zywa?a już wcze?niej sporo czasu. Pami?tam jeszcze wcze?niej trzy obowi?zuj?ce projekty i dla ka?dego obowi?zywa?o inne logo - te projekty były one r?wnie? oryginalne i konsekwentne dla wszystkich audycji. Bardzo interesowa?oby mnie więc co jest tam teraz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 02 sie 2005, 18:21

Podobny model, ale zamiast czanrego t?a jest kolor niebieski, a fragmenty kuli ziemskiej w tych kwadratach maj? inny kolor. W dodatku są tr?jwymiarowe. OD jakiego? czasu obowi?zuje drobna modyfikacja tej planszy

Obrazek

(Odsy?am do ma?ej ikonki na stonie stacji www.euronews.com )

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: michal » (wt) 02 sie 2005, 18:28

Troch? się nie przyjrza?em dok?adnie temu obrazkowi i namiesza?em. Z tym t?em to raczej ono zawsze było niebieskie, a napis na dole czarny. Nie przypominam sobie odwrotno?ci. :?

No to nic się nie zmieni?o od tak d?ugiego czasu... A wcze?niej zmieniali ?rednio co dwa lata lub nawet cz??ciej.

Ps. A ta strona nie dzia?a.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 02 sie 2005, 18:49

Zmieni?o się - kiedy? t?o było czarne, ale teraz te kwadary wygl?daj? inaczej, ni? na zdj?ciu. Spr?buj r?cznie wpisa? adres strony - u mnie dzia?a poprawnie, chocia? czasami jest k?opot z wej?ciem. (Ewentulanie zamiast com wpisz .net)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: michal » (pt) 12 sie 2005, 22:31

Dziś w Panoramie o 18:30 pokazywano zdjęcia ze stacji RTR Planeta. Można więc sobie porównać jak to w Rosji wygląda.

Prezenter i studio:
Obrazek

Grafika:
Obrazek

Belka:
Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: scherbi » (sob) 13 sie 2005, 22:31

Ja mam dobre zdanie nt studia RTR Pljaneta. Moja babcia ma na kablowce ten kanal i kiedys specjalnie zostalem dłuzej u niej po to by zobaczyc ''Wjesci'' i Wjesci MOCKBA. Ale w wiekszosc telewizji w krajach ktore nie zawsze uwazamy za dobrze rozwiniete studia i grafika itp nie odbiegaja od norm. Skonczyla sie juz dawno era szarych tłów i obskurnie ubranych prezeneterow.

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: scherbi » (sob) 13 sie 2005, 22:34

A przy okazji pytanie bo nastała konsternacja - moze gałąŸ studencka bedzie wiedziala jak brzmi dopełniacz słowa tło w liczbie mnogiej. Prosze o info na gg 9332269 - to bardzo wazna sprawa

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: michal » (sob) 13 sie 2005, 23:31

Hehe, już miałem na ten temat pisać, że walnąłeś byka, a potem patrzę niżej, że jest problem i jest pytanie. :)

Dopełniacz liczby mnogiej wyrazu "tło" brzmi "teł". Skończyła się era szarych teł.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 14 sie 2005, 10:27

Mam w swojej kablówce kanał RTR PLANETA i wcale nie jestem zachwycony. To taka TVP POLONIA w rosyjskim wydaniu, przy okazji program ma pełnić funkcje informujące zachód o tym co dzieje się w Rosji etc. Oczywiście według określonej z góry przez Kreml linii. Nigdy powtarzam nigdy nie informują na bieżąco - kiedy był zamach w Biesłanie RTR PLANETA przez cały dzień nie nadała żadnego(!!!) serwisu emitując jedynie klasykę kina radzieckiego. Tak jest za każdym razem. Ostatnio bardzo często kanał krytykował Polskę - w swoich programach informacyjnych i publicystycznych. Nie znam rosyjskiego, ale zawsze coś rozumiem. programy informacyjne przygotowywane są przez zespół młodych ludzi - prezenterów i reporterów, ale całkowicie podporządkowanych władzy. Mimo to często tam zaglądam. Owszem podobają mi się stare radzieckie filmy z lat 30 i 40 XX w (wiadomo, to świetne Ÿródło historyczne). Oglądałem też fetę z okazji 60 rocznicy zakończenia "Wielkiej Wojny OjczyŸnianej" i fragment zabawy sylwestrowej - rozrywka na gorszym poziomie niż biesiady. Dominują ładne i młode Rosjanki, którym towarzyszą starsi, łysi panowie w peruczkach, z brzuszkiem, w okolicach 50. Młodzi zapewne odbywają obowiązkową dwu letnią służbę wojskowa - nawet jeśli są inwalidami na wózkach.... (Ostatnio głośno było o takim przypadku.)

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: viper » (pn) 21 lis 2005, 18:51

Obrazek

To dosyć stare zdjęcie z hiszpańskiej telewizji TVE. Mogliby zrobić taką scenografię w Wiadomościach TVP 1. Stół trochę taki, jak w starym studiu Faktów TVN, ale może być.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 21 lis 2005, 19:26

Fajne studio miało TVE International - dla zagranicy. Teraz mają gorsze, ale poprzednei z takimi monitorkami w ścianie i grubą taflą szkła było interesujące.

Daredevil
Chipsy przyszły
Posty: 44
Rejestracja: (wt) 11 paź 2005, 8:12
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: Daredevil » (pn) 21 lis 2005, 20:07

Dobra to ja może opiszę serwisy brytyjskiej telewizji BBC:

Ekipa:
Obrazek
Od lewej:
Z tyłu: Dermot Murnaghan; Darren Jordan; George Alagiah; Huw Edwards.
Z przodu: Natasha Kaplinsky; Anna Ford; Sophie Raworth; Fiona Bruce.

Czołówka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Studio:
Obrazek
Obrazek

Wg. mnie serwisy informacyjne BBC są najlepszymi serwisami na świecie. Oprawa graficzna i muzyczna to majstersztyk, a studio jest wystarczające. Czołówkę możecie znależć tutaj: http://thetvroom.com/video-4/WE-04-BBC1-NEWS-01.rmvb
GG>> 1049245

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 21 lis 2005, 20:17

Czytałem gdzieś, że BBC przystąpiło do budowy jednego z największych newsroom'ów na świecie. Podobno swoją wielkością ma ustąpić tylko jednej z amerykańskich stacji - MSNBC.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: Ania » (pn) 21 lis 2005, 21:19

Hehe fiona Bruce jest fajna ale najlepsza jest Mischall Hussein z BBC America :D
^@^
Obrazek

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: viper » (śr) 23 lis 2005, 17:40

To może teraz udajmy się nieco bardziej na wschód - telewizja bułgarska:

Obrazek
Pomysłowe logo stacji - połączenie inicjałów BNT pisanych cyrylicą i to w kształcie anteny. A więc znak nawiązuje do działalności firmy.

To kadr z czołówki programu informacyjnego "Po sweta i u nas":

Obrazek

Bułgarska telewizja publiczna emituje też program pt. "Panorama":

Obrazek
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

ODPOWIEDZ