Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Filmy, programy i seriale o zapomnianych tytułach

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Wlocek369
Chipsy przyszły
Posty: 82
Rejestracja: (wt) 16 lis 2010, 11:38
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Bydgoszcz

Filmy, programy i seriale o zapomnianych tytułach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Wlocek369 » (pt) 11 maja 2012, 18:05

W tym temacie możemy prosić o pomoc w podaniu tytułu danego filmu/serialu/programu jaki kiedyś był emitowany w telewizji. staramy się napisać możliwie jak najwięcej informacji o tej audycji jakie pamiętamy, zwłaszcza cechy związane tylko z tą audycją których nie było w innych programch albo były tylko w nielicznych. Jeżeli się pamięta to można podać fragmenty fabuły z różnych odcinków (serial) lub scen (film)

Pamiętam że w latach 90 były emitowane seriale dla dzieci i młodzieży ale niestety nie pamiętam ich tytułów

1. Większość czasu tego serialu rozgrywała się na oddziale dziecięcym w szpitalu lub w miejscu gdzie była potrzebna pomoc zwłaszcza medyczna. jednocześnie coś po głowie mi sugieruje że nazwą tego serialu mogło być "oddział dziecięcy"

2. Inny to taki z którym wiążą się:
- tabletka która wrzucona przed opróżnieniem pojemnika powodowała że po jego opróżnieniu następowało jego samoistne napełnienie i tak 100 razy
- brylantowa waza która była swego rodzju chełmen do podróży między galaktykami dla wybranego którym okazuje się pies.
- prawdopodobnie też scena gdy następuje wywiezienie odpadów na inną planetę, pojemniki z odpadami były w kształcie beczek w kolorze niebieskim.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy, programy i seriale o zapomnianych tytułach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Przemek » (sob) 12 maja 2012, 0:14

A ja mam inną zagwozdkę :) Za czasów mojego dzieciństwa, ok 15-13 lat temu (może później?) emitowany był na TVP1 zagraniczny serial dla młodzieży. Jego bohaterka miała dziwną umiejętność - mogła zamienić się w wodę/płyn, w pamięci mam scenę, jak weszła do zamkniętego pomieszczenia zmieniając się w kałużę i wślizgując się pod szparą drzwi. Wie ktoś może co to za serial? Od dłuższego czasu próbuję sobie przypomnieć o nim cokolwiek, ale niestety nie pamiętam nic więcej :D

Wlocek369
Chipsy przyszły
Posty: 82
Rejestracja: (wt) 16 lis 2010, 11:38
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Bydgoszcz

Re: Filmy, programy i seriale o zapomnianych tytułach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Wlocek369 » (sob) 12 maja 2012, 16:40

Pamiętam że też za czasów gdy była jeszcze prawdziwa telewizja regionalna (d. TVP3) wtedy gdy logo każdego oddziału było inne (a nie jak teraz podobne) był taki cykl odcinków serialu naukowo-dokumentalnego emitowany coś ok godziny 19-20 gdzie każdy odcinek trwał ok 25 min który był stworzony przez BBC4 (charakterystyczna 4) był poświęcony jednemu z codziennych urządzeń. tytułu nie jestem do końca pewien, ale wiem że to było coś w stylu niezwykłe życie codziennych urządzeń.

A kto wie z jakiego serialu pochodzi ten cytat "nie wolno mu kupić piwa, ale może przepisywać morfinę" :)

ODPOWIEDZ