Strona 1 z 1

Chałupki k. Szcekocin (woj. śląskie): Katastrofa kolejowa

: (ndz) 04 mar 2012, 13:02
autor: brk
Wczoraj, około godziny 20:57 w miejscowości Chałupki, niedaleko Szczekocin w woj. śląskim wydarzyła się katastrofa kolejowa. Nie żyje (stan na g. 12:55) 16 osób. Prezydent Bronisław Komorowski podjął decyzję o ogłoszeniu żałoby narodowej na terenie całego kraju. W TVP Info, TVN24 i Polsat News trwa program specjalny na ten temat.

Po wprowadzeniu żałoby możemy spodziewać się zmian w ramówkach TVP (brak Rancza 6, wycofanie programów rozrywkowych), TVN i Polsatu (brak programu "Tylko Muzyka").

Re: Chałupki k. Szcekocin (woj. śląskie): Katastrofa kolejow

: (ndz) 04 mar 2012, 15:15
autor: TiM
Oby nie, nie widzę powodu wprowadzenia żałoby narodowej w tym przypadku. To nie jest tak duża tragedia, nie zginęła żadna znana i ceniona osobistość, by to robić. Żałobę na cały kraj powinno wprowadzać się naprawdę wyjątkowych sytuacjach.

Re: Chałupki k. Szcekocin (woj. śląskie): Katastrofa kolejow

: (ndz) 04 mar 2012, 15:25
autor: janekpogwad
Wprowadzenie żałoby jest niewątpliwie bardzo trudną decyzją prezydenta i mówię to nawet teraz, gdy nie czuję do niego respektu. Zawsze się znajdą tacy, którzy będą mówili, że trzeba było wprowadzić żałobę, bo to wielka tragedia, katastrofa, natomiast inni będą twierdzili, że ci ludzie nie byli aż tak ważni dla kraju, w skali kraju, więc nie ma potrzeby wprowadzania żałoby na terenie całego kraju. Teoretycznie na polskich drogach ginie znacznie więcej ludzi i nikt specjalnie się tym aż tak nie umartwia. Tutaj jednak w jednym momencie stała się tragedia, zginęło 16 ludzi i o 16 za dużo.

Stojąc w obliczu tej sytuacji nie powinniśmy komentować decyzji prezydenta, jakakolwiek teraz będzie. Żałoba to symbol łączności z rodzinami ofiar, by nie zostały same w tym ogromnym dla nich cierpieniu. Dla nich to jest koniec świata. Uszanujmy to.

Re: Chałupki k. Szcekocin (woj. śląskie): Katastrofa kolejow

: (ndz) 04 mar 2012, 19:40
autor: brk
Janku, zgadzam się z Tobą. Wyjąłeś mi to z ust.
---
Już wiadomo, że żałoba rozpocznie się w nocy niedziela/poniedziałek o 24:00 i potrwa do godziny 23:59 we wtorek.

Re: Chałupki k. Szcekocin (woj. śląskie): Katastrofa kolejow

: (pn) 05 mar 2012, 13:28
autor: BW134
TVP - czarne logo
Polsat - podobnie, tyle że Polsat News, Play mają logo w wersji cz-bi, Polsat JimJam bez zmian
TVN - loga z wstążką
TTV - logo z wstążką
Kanały C+ (MiniMini+) bez zmian
Podajcie listę kanałów, na której są żałobne loga