Strona 1 z 1

TVN i Cyfra+

: (pt) 08 lip 2011, 20:29
autor: tvnfan1
Tutaj można Komentować o ewentualnej sprzedaży TVN, bo szkoda zaśmiecać wątek o samej stacji, skoro sprawa tyczy się raczej całej Grupy TVN.

: (sob) 09 lip 2011, 22:34
autor: pilnik1808
No cóż, na chwilę obecną wiadomo że o TVN będą się starać największe korporacje medialne w USA - Time Warner (właściciel m.in. CNN) oraz FOX (tutaj akurat bym na to nie liczył - FOX należy do News Corp. Ruperta Murdocha, a jak skończyła się ekspansja imperium medialnego na Polskę - przykład TV Puls). Wymienia się także niemiecką firmę, której nazwy niestety nie pamiętam ;).

No i jest jeszcze sprawa platformy 'n' o którą będzie się starać m.in. spółka Vivendi (właściciel Canal+, a pośrednio także Cyfry+) więc jeżeli im się uda to możemy się spodziewać pewnej konsolidacji na rynku platform satelitarnych. Połączone siły Cyfry+ i N-ki mogłyby nieźle zaszkodzić Cyfrowemu Polsatowi więc wszystko jest jeszcze możliwe :).

: (sob) 09 lip 2011, 23:13
autor: Kasztelan
Ja stawiam na Time Warner - TVN już i tak z nimi trzyma kupując filmy.

Ta niemiecka firma to Bertelsman, właściciel RTL. Ktoś puścił plotę o jeszcze jednym kupcu - rosyjskim Yandexie.

Najlepszy myk jednak byłby, jeśli TVN kupiłby Solorz :smiech:

: (ndz) 10 lip 2011, 13:41
autor: pilnik1808
YT:bartusgo pisze:Najlepszy myk jednak byłby, jeśli TVN kupiłby Solorz :smiech:
Raczej wątpię żeby Solorz (Polsat) kupił TVN, z dwóch powodów:

- Zgody na fuzję obydwu telewizji nie dałby UOKiK (ograniczanie konkurencji, tworzenie monopolu).
- Gdyby miała być ewentualna zgoda UOKiK na fuzję, to Solorz i tak by TVN-u nie kupił, powód wiadomy - brak pieniędzy (dla przypomnienia - właściciel Polsatu wypłacił się z całej swojej kasy kupując telefonię Plus za 18,1 miliarda złotych).

: (pt) 16 wrz 2011, 10:32
autor: gosia7
chyba jeszcze minie duuuzo czasu zanim w Polsce powstaną stacje telewizyjne na miarę CNN czy BBC :)

: (sob) 29 paź 2011, 15:07
autor: Kasztelan
Według Rzeczpospolitej Canal+ przejmie TVN, a platforma n zostanie wchłonięta przez Cyfrę+.

: (ndz) 30 paź 2011, 0:35
autor: Ania
To byłoby fatalne posunięcie, najlepiej byłoby gdyby był to FOX lub Time Warner.

: (ndz) 30 paź 2011, 1:01
autor: Kasztelan
Mnie też to się nie podoba. Zniknięcie n oznacza powrót do stanu sprzed 5 lat gdzie mieliśmy dwie cyfrowe telewizje: dla bogatych (C+) i biednych (CP). N była pośrodku, osoby z rodziny korzystające z n nie narzekały na nią w przeciwieństwie do C+. Już jedną platformę Cyfra+ pożarła. Zresztą platformy w Polsce są za drogie biorąc pod uwagę choćby treść.

: (ndz) 30 paź 2011, 11:13
autor: looser106
Czy C+ po przejęciu n ma prawo narzucić obecnym abonentom nowe warunki cenowe?

: (ndz) 30 paź 2011, 11:22
autor: TiM
Raczej na pewno. Ale chyba można się wycofać gdyby taka fuzja nastąpiła (zmiana regulaminu). Co do tematu: Nie spodziewałem się tego, że w ogóle ITI zostanie w połowie rozsprzedane. N'ka może nie jest najlepszą platformą w Polsce, ale wprowadziła w rynek dużą świeżość. O tvn raczej nie ma się co martwić. Nie porzucą przecież jednej z najbardziej rozpoznawalnej marki w Polsce ;)

: (ndz) 30 paź 2011, 12:35
autor: Ama18
Nie ma prawa narzucić warunków cenowych, bo w takich przypadkach obowiązuje prawo do zerwania umowy - choć jak się chce, to oczywiście można zostać. Tak samo, jakby dajmy na to Cyfra zlikwidowała N Sport - także można zrezygnować.

Na razie wiadomo (a przyjanmniej tyle nam podano ;) ), że Grupa ITI negocjuje z Francuzami w sprawie strategicznego partnerstwa. Co ten termin w tym przypadku oznacza, pewnie się niedługo (kilka miesięcy) przekonamy.

: (śr) 02 lis 2011, 14:31
autor: tvnfan1
Informacja na temat fuzji Cyfry+.
ITI zdradza więcej informacji o strategicznym partnerstwie z Canal+. W ramach fuzji satelitarnych platform Cyfra+ i "n", ponad 2,5 mln abonentów otrzyma dostęp do większej ilości kanałów HD w Polsce, kanałów 3D oraz nowych technologii. Canal+ przejmie też udziały w TVN.

Sporo zamieszania wywołał komunikat ITI i grupy TVN sprzed kilku dni, w którym poinformowało o negocjacjach na wyłączność z Grupą Canal+, których celem jest zawarcie strategicznego partnerstwa w Polsce. Wieczorem 1 listopada 2011 roku ITI wydało komunikat prasowy w którym spółka zdradza więcej szczegółów na temat istotnej na polskim rynku telewizyjnym transakcji.
Oczekuje się, że Grupa TVN i Grupa Canal+ połączą swoje działania w polskiej branży płatnej telewizji w ramach joint venture mającego na celu stworzenie wspólnej platformy cyfrowej telewizji w Polsce. Grupa TVN połączy swoją spółkę zależną ITI Neovision (operator telewizji "n" i nadawca nSport HD, nFilm HD, MGM HD, Wojna i Pokój) z Cyfrą+ w zamian za istotne udziały mniejszościowe w połączonej spółce.

W ramach realizacji planowanej transakcji nie przewiduje się dokonywania płatności gotówkowych przez Grupę TVN. Połączona platforma telewizyjna będzie dysponowała ponad 2,5 milionową bazą abonentów i będzie mogła wykorzystać efekt skali i zwiększonej wydajności. Jak czytamy w komunikacie, abonenci wspólnej platformy cyfrowej skorzystają z zastosowania najnowszej technologii i dostępu do najszerszej oferty HD na polskim rynku i będą mogli odnieść pełne korzyści z wprowadzenia telewizji 3D.

Jak napisano w komunikacje, dzięki połączeniu polskich operacji płatnej telewizji Grupy TVN i Grupy Canal+, Grupa TVN chce sprostać wyzwaniom stojącym przed nią w dobie konwergencji mediów i dostarczyć rozrywki swoim klientom poprzez zapewnienie atrakcyjnej oferty typu premium. Grupa TVN i połączona platforma płatnej telewizji planują podpisać umowy partnerskie dotyczące takich obszarów jak opracowanie treści, ich produkcje i eksploatacje na polskim rynku.

Równolegle do połączenia operacji płatnych telewizji, Grupa Canal+ planuje nabyć istotne mniejszościowe udziały w spółce N-Vision, do której z kolei należy 51% większościowy pakiet akcji TVN. Ponadto Grupie Canal+ zaoferowano opcję nabycia w przyszłości pozostałej części pakietu kontrolnego w TVN od Grupy ITI.
zrodło:media2.pl.
Oto mój pomysł zmian:
- TVN -> N+
- TVN HD -> N+ HD (kanał nonpremium)
- TVN7 -> N+2
- TVN7 HD -> N+2 HD (kanał nonpremium)
- TTV -> N+3
- TVN24 -> INFO+ (kanał nonpremium)
- TVN METEO -> METEO+ (kanał nonpremium)
- TVN Style - Style+ (kanał nonpremium)
- TVN Style HD - Style+ HD (kanał nonpremium)
- TVN Turbo - Turbo+ (kanał nonpremium)
- TVN Turbo HD - Turbo+ HD (kanał nonpremium)
- iTVN -> N+ International
- nSport -> Sport+ i InfoSport+ (kanały nonpremium)
- nSport HD -> Sport+ HD i InfoSport+ HD (kanały nonpremium)
- Wojna i Pokój -> AleKino+ Rosja
- Mango 24 -> Mango+
- religia.tv -> Planete+ Religia
- TVN CNBC -> CNBC+
- nPremium HD -> Cine+ HD
- nPremium2 HD -> Cine+2 HD
- nPremium3 HD -> Cine+3 HD
- nPremium4 HD -> Cine+4 HD
- nPremium HD VOD -> Cine+ HD VOD
- nShow 3D - CIne+ 3D

: (śr) 07 gru 2011, 18:31
autor: BW134
;( ;( ;(