Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Rosja: Katastrofa lotnicza.

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: Ania » (ndz) 11 kwie 2010, 17:15

Właśnie Monika Olejnik powiedziała że w katastrofie zginął też maż Joanny Racewicz... nie wiedziałam że był w BOR.
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: michal » (ndz) 11 kwie 2010, 20:27

Ja coś czuję (i jak czytam w różnych miejscach nie tylko ja), że były naciski, być może samego prezydenta, by samolot jakoś wylądował w Smoleńsku. Dziennikarzom chwilę wcześniej się przecież udało, ale znacznie mniejszym, czyli łatwiejszym w pilotowaniu samolotem. Dla prezydenta i innych pasażerów uczestnictwo w uroczystościach było ogromnie ważne. A podobne ryzyko z samolotem było już podejmowane w przeszłości wielokrotnie. Na pewno kapitan informował o sytuacji pogodowej, że nie wyląduje czy że sugerują z wieży inne lotnisko. Wszystko musi być zapisane, skrzynki nie są zniszczone. Ale jeżeli naciski były, to pewnie nie dowiemy się prawdy, bo zwrot obecnych nastrojów byłby wtedy o 180 stopni. Tyle ludzi na sumieniu przez nierozsądną decyzję :(
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: Ania » (ndz) 11 kwie 2010, 21:07

Dokładnie identycznie mi się wydaje ale jak mówisz tego się nie dowiemy...

Obejrzałam sobie dzisiaj TVP a tam Danka :)
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: Przemek » (ndz) 11 kwie 2010, 21:10

Mam podobne odczucia, jak Michał. Pamiętacie sprawę w Gruzji? Prezydent chciał lądować, ale pilot odmówił. Karski zawiadomił chyba prokuraturę, o tym, że pilot nie wykonał polecenia Prezydenta. Stwierdzono, że pilot miał rację, nie chcąc narażać siebie i pasażerów.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: Ania » (ndz) 11 kwie 2010, 22:29

Dokładnie a tutaj mamy jeszcze na pokładzie nie tylko prezydenta ale i wielu wojskowych generałów z którymi na pewno nie było co dyskutować.
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: michal » (pn) 12 kwie 2010, 0:08

michal pisze:Podano do wiadomości program TVP1 i TVP2 na jutro:
Niedziela, 11 kwietnia:

TVP1
07.00 - Ostatnia puszcza
07.29 - 200. urodziny Fryderyka Chopina – koncert Yundi
08.00 - Wiadomości – wydanie specjalne
10.00 - Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie
11.48 - Między ziemią a niebem
12.00 - Wiadomości – wydanie specjalne
12.15 - Regina Coeli
12.30 - Między ziemią a niebem
13.00 - Program TVP Info
16.25 - Dzieła chóralne – Henryk Górecki
17.00 - Teleexpress – wydanie specjalne
17.30 - Publicystyka
18.35 - Requiem – Wolfgang Amadeusz Mozart
19.30 - Wiadomości – wydanie specjalne
20.30 - Sprawiedliwi, odc. 1/7 – Plac Napoleona
21.20 - Podwójne życie Weroniki, reż. Krzysztof Kieślowski – film fab.
22.50 - Film fabularny
01.00 - Notacje katyńskie. Halina Młyńczak
Program w ciągu dnia został jednak trochę zmodyfikowany.

Wg Telegazety:
(do 8:15 bez zmian)
8:15 - TVP INFO
11:45 - Między ziemią a niebem
12:00 - DWIE MINUTY CISZY
12:02 - Regina Coeli
12:17 - Między ziemią a niebem
13:00 - Wiadomości
13:15 - TVP Info
(do 21:15 bez zmian)
21:15 - Matka królów - film fab. Polska
23:10 - Lawa - film fab. Polska
01.20 - Notacje katyńskie. Halina Młyńczak

Jednakże około 23:10 zaczęło się specjalne wydanie Wiadomości (prowadziła Danuta Holecka). Film "Lawa" rozpoczął się o 23:50.

Teleexpress podobnie jak wczoraj prowadziła Beata Chmielowska-Olech. Główne wydanie Wiadomości w duecie Holecka + Kraśko. Holecka przed Pałacem Prezydenckim, Kraśko nadal w Smoleńsku.
TVP2
06.00 - Panorama
06.15 - Program TVP Info
09.00 - Panorama
09.20 - Gorący temat
09.40 - Reportaż
09.50 - Program TVP Info
14.00 - Panorama
14.20 - Gorący temat
14.45 - Reportaż
15.00 - Program TVP Info
16.00 - Panorama – flesz
16.10 - Gorący temat
16.35 - Reportaż
16.45 - Program TVP Info
17.30 - Wywiad z Andrzejem Wajdą
18.00 - Panorama
19.00 - Gorący temat
19.25 - Reportaż
19.35 - Program TVP Info
20.05 - Czas Honoru, odc. 1 – serial fab.
20.54 - Czas Honoru, odc. 2 – serial fab.
21.45 - Panorama
22.16 - Hubal, reż. Bohdan Poręba – film fab.
00.00 - Panorama
00.15 - Zakończenie programu (sygnał z obrazem spod Pałacu Prezydenckiego)
Mówiliśmy już o tym, że niektóre wydania Panoramy nie były w ogóle wyemitowane. Pozycje koło 16:00 zostały zastąpione przedłużeniem relacji TVP Info z uwagi na trwający kondukt żałobny ulicami Warszawy.

A poza tym kilka godzinowych poprawek niektórych pozycji (ok. 5 minut), usunięty wywiad z Andrzejem Wajdą z godz. 17:30, usunięte TVP Info z 19:35. Ostatnie wydanie Panoramy przesunięte na 0:20 (wcześniej podawali też 0:24). Ostatnią pozycją zamiast zakończenia będzie "Credo" Krzysztofa Pendereckiego, które rozpocznie się o 0:40. TVP2 emituje filmy i programy z czarną wstażką w lewym dolnym rogu i napisem "ŻAŁOBA NARODOWA".

Cały temat przesuwam do działu telewizyjnego.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: janekpogwad » (pn) 12 kwie 2010, 22:01

Mnie bardzo ciekawi, co to jest za utwór/melodia w Wiadomościach, która się pojawia bardzo często po śmierci Prezydenta. Na przykład w najnowszym wydaniu (link: http://www.tvp.info/wiadomosci/wideo/12 ... 30/1491056 ) pojawia się w momentach: 0:22 - 01:38, potem jako podkład w materiale B. Wróblewskiego i na koniec: 60:42 - 61:59. Czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć, co to jest? I mógłbym prosić o jakieś może linki do tego. Z góry dzięki.

Tak w ogóle jest mi ich wszystkich strasznie żal. I nie ukrywam tutaj swoich sympatii do L. Kaczyńskiego, jego świty i PiSu (szczególnie Wassermana). Ale to jest osobny temat.

Nie wiem dlaczego, ale również jest mi żal jego przeciwników - Karpiniuka, Szmajdzińskiego (podobno już wybrali kolejnego kandydata), Szymankowej czy nawet Jarugi-Nowackiej.

A najbardziej nie przystaje mi tutaj postawa Tuska. Komorowski zaś widać, że jest zestrachany, bo nie wie, co się wokół niego święci.

W takiej sytuacji w kampanii prezydenckiej widzę jedynie brata, Jarosława, który będzie naprawdę godnym kontrkandydatem dla Komorowskiego, i mimo wszystko, może z tej walki wyjść zwycięsko. Skąd takie wnioski?

Lech Kaczyński powoli, ale coraz szybciej wyrasta z nieudacznika, karła, grubasa, kartofla (sory, ale tak przecież pokazywały go media! już tego nie pamiętacie?) na narodowego bohatera. Tak samo, jak po śmierci Jana Pawła II w 2005 r. Polska skręciła mocno w prawo (wygrana PiSu w wyborach prezydenckich i parlamentarnych), tak samo (oby!) być może teraz skręci. Sęk w tym, czy Jarosław Kaczyński będzie miał siłę pozbierać się po tej ogromnej dla niego i PiSu tragedii (giną najważniejsi działacze partii, serce, mózg!).

Widać zresztą, że tym wszystkim kieruje ktoś mocniejszy, silniejszy. Takie ja mam przynajmniej wrażenie. Te tłumy, które stały cały czas, jak jechał karawan przez Warszawę. Czy ktoś ich zmuszał? Nie. I to właśnie mnie zastanawia. Mam nadzieję, że ludziom, Polakom to szybko nie przejdzie i wreszcie zrozumieją, że PiS wbrew opiniom mediów "wyzwolonych" (czytaj: TVN, GW, Superstacja itp.) nie jest partią zaściankową, nie jest jakimś ciemnogrodem, tylko nie jest w taki sposób pokazywana przez media.

Ja uważam tak: L. Kaczyński nie był ideałem (o zmarłych nie powinno się źle mówić, ale tutaj chcę coś pokazać), i rzeczywiście mówił niekiedy tak, że mnie to osobiście się nie podobało (spieprzaj dziadu, małpa w czerwonym, ustawienie rąk przy przemówieniach...), ale czemu media nie pokazywały tego, co robił dobrego dla Polski? Czemu ludzie to dopiero teraz doceniają?

Ja mam taką cichą nadzieję, że Polska się zmieni. Tylko jakim kosztem... I na koniec jeszcze chciałbym krzyknąć: "Ludzie, Polacy, otwórzcie oczy i myślcie! Rycho i Zbycho chleba Wam nie dadzą!"

Dziękuję i przepraszam jednocześnie za takie wyżalenie się.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: viper » (pn) 12 kwie 2010, 22:15

Ciekawe jest to, że TVP1 i TVP2 nawet podczas filmów dają czarny pasek z wiadomościami.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: janekpogwad » (pn) 12 kwie 2010, 22:21

Ostatnio ten znany z TVP INFO, a niekiedy ten, który jest podczas KcH.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: michal » (wt) 13 kwie 2010, 13:29

janekpogwad pisze:W takiej sytuacji w kampanii prezydenckiej widzę jedynie brata, Jarosława, który będzie naprawdę godnym kontrkandydatem dla Komorowskiego, i mimo wszystko, może z tej walki wyjść zwycięsko.
Też tak uważam i tak powinno się stać. Jednakże osoby, z którymi dotąd o tym rozmawiałem jakoś uważają, że Kaczyński nie da rady, a kandydatem PiS-u będzie Ziobro. Słyszę to na tyle często, że zaczynam się z tym oswajać, ale zobaczymy jak będzie. Moim zdaniem ludzie woleliby Kaczyńskiego, zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach. Z drugiej strony trochę dziwna byłaby ewentualna prezydentura bez pierwszej damy, co przecież dotyczy akurat obu.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: looser106 » (wt) 13 kwie 2010, 14:37

janekpogwad pisze:
W takiej sytuacji w kampanii prezydenckiej widzę jedynie brata, Jarosława, który będzie naprawdę godnym kontrkandydatem dla Komorowskiego, i mimo wszystko, może z tej walki wyjść zwycięsko. Skąd takie wnioski?
Nie daj Boże, człowiek o polityczne piętro gorszy od swojego brata, krzykliwy, złośliwy a nie ma nic konkretnego do powiedzenia. A patriota z niego taki, jak z moherowych babek. Już bym wolał JKM, taka sama prezencja, też krzykacz, ale chociaż dobrze pokrzykuje.
janekpogwad pisze: Lech Kaczyński powoli, ale coraz szybciej wyrasta z nieudacznika, karła, grubasa, kartofla (sory, ale tak przecież pokazywały go media! już tego nie pamiętacie?) na narodowego bohatera.
Taki z niego bohater narodowy, jak z koziej... Robią z niego męża stanu, którym nie był. Niedługo stwierdzą, że był dla Polski bardziej wartościowy niż marszałek Piłsudski.
janekpogwad pisze:Polska skręciła mocno w prawo (wygrana PiSu w wyborach prezydenckich i parlamentarnych), tak samo (oby!) być może teraz skręci.
PiS jest tak prawicowy jak PO liberalna, czyli hasła hasłami a jak jest, każdy widzi.
janekpogwad pisze:Te tłumy, które stały cały czas, jak jechał karawan przez Warszawę. Czy ktoś ich zmuszał? Nie.
Nikt nie zmuszał, z ciekawości większość przyszła. Nawet na wykopie o tym ktoś napisał.
janekpogwad pisze:PiS wbrew opiniom mediów "wyzwolonych" (czytaj: TVN, GW, Superstacja itp.) nie jest partią zaściankową, nie jest jakimś ciemnogrodem, tylko nie jest w taki sposób pokazywana przez media.
Prezes lansuje obraz swej partii...
janekpogwad pisze:czemu media nie pokazywały tego, co robił dobrego dla Polski?
A co zrobił? Nawet Lizbony nie powstrzymał, uwiądł pod naciskami jak zesuszony liść.
janekpogwad pisze:"Ludzie, Polacy, otwórzcie oczy i myślcie! Rycho i Zbycho chleba Wam nie dadzą!"
A co, Kaczor da? Oni wszyscy się nażreć za friko chcą, niezależnie od opcji.

Jak ktoś się poczuł urażony tą prawdą w świętą dla wszystkich żałobę, to cóż... życie
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: janekpogwad » (wt) 13 kwie 2010, 22:03

Czy ktokolwiek wie, co to jest za utwór? Dzisiaj o 19.30 był zaraz po czołówce.

Napisałem już w tej sprawie do redakcji Wiadomości, zobaczymy, jak wygląda ten kontakt z widzami.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: michal » (śr) 14 kwie 2010, 8:38

TF1 wysłało w tym tygodniu do Warszawy większą ekipę. Wczoraj nadawał z Warszawy już inny reporter - Tristan Waleckx. Pojawiają się też inne nazwiska w zapowiedziach autorów materiałów, nadal jest tam Vincent Roux.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: Kasztelan » (śr) 14 kwie 2010, 14:40

Polsat wczoraj wznowił reklamy. Bloki są krótkie, składają się z dwóch-trzech zapowiedzi i pojedyńczych (pierwszy raz od dawna) spotów, głównie kampanii matematycznej i przesłodzonych, familijnych spotów CP (myślałem, że chociaż z nimi się powstrzymają :/ ). Poza tym stacje radiowe już powoli wracają do normalnego stanu rzeczy. Z ciekawostek dodam, że po raz pierwszy Eska mi się podoba. Nawet prezenterzy wydają się być normalni :). Szkoda, że parę dni Eska wróci do ,,normy''.
d. YT:bartusgo

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: janekpogwad » (śr) 14 kwie 2010, 19:18

Redakcja Wiadomości odpisała!!!
Muzyka skomponowana przez Michała Lorenca pochodzi z filmu "Różyczka" w reżyserii Jana Kidawy Błońskiego. Pozdrawiam - sekretariat "Wiadomości"
Odpisała p. Elżbieta Rasińska

Utwór nazywa się "Wyjazd z Polski". Wrzuta: http://w766.wrzuta.pl/audio/6Yo4iCs3wtl/rozyczka

Czyli jednak ktoś czyta te maile. ;)

ODPOWIEDZ