Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Rosja: Katastrofa lotnicza.

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#61

Post autor: zielarz155 » (śr) 14 kwie 2010, 22:16

YT:bartusgo pisze:Polsat wczoraj wznowił reklamy. Bloki są krótkie, składają się z dwóch-trzech zapowiedzi i pojedyńczych (pierwszy raz od dawna) spotów, głównie kampanii matematycznej i przesłodzonych, familijnych spotów CP (myślałem, że chociaż z nimi się powstrzymają :/ ).
Ramówka też w miarę wróciły do normy - lecą wszystkie normalne pozycje programowe między Wydarzeniami o 15:50 a głównymi oraz powtórki seriali w godzinach przedpołudniowych (oprócz rzecz jasna seriali komediowych). A jak TVN? Ja go niestety nie odbieram :/
YT:bartusgo pisze:Poza tym stacje radiowe już powoli wracają do normalnego stanu rzeczy. Z ciekawostek dodam, że po raz pierwszy Eska mi się podoba. Nawet prezenterzy wydają się być normalni :) . Szkoda, że parę dni Eska wróci do ,,normy''.
Stacje radiowe chyba po raz pierwszy od śmierci Jana Pawła II należycie uszanowały żałobę narodową. Do tej pory podczas żałoby leciały mniej więcej te same piosenki co zawsze. Teraz jest o wiele spokojniej, nawet na RMF MAXXX (puszczają nawet retransmisję Faktów RMF FM).

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#62

Post autor: michal » (czw) 15 kwie 2010, 7:18

A propos motywów żałobnych to mnie się najbardziej spodobał podkład, który wyemitowano we wspomnieniu przed orędziem w sobotę na TVP1. Być może emitowane jest to nadal, ale drugi raz jeszcze nie natrafiłem.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#63

Post autor: Ania » (czw) 15 kwie 2010, 19:42

A najbardziej nie przystaje mi tutaj postawa Tuska. Komorowski zaś widać, że jest zestrachany, bo nie wie, co się wokół niego święci.
Ja myślę że dokładnie wie i dlatego się boi... :P

Co konkretnie nie podoba Ci się w postawie premiera Tuska ??? Facet zachowuje się bardzo w porządku w odróżnieniu od niektórych posłów PiS.
W takiej sytuacji w kampanii prezydenckiej widzę jedynie brata, Jarosława, który będzie naprawdę godnym kontrkandydatem dla Komorowskiego, i mimo wszystko, może z tej walki wyjść zwycięsko. Skąd takie wnioski?
Niestety obawiam się, że może to być prawda i na fali ogólnego zidiocenia i oszołomienia narodu jeszcze wygra. A to byłaby klęska dla Polski...

Te tłumy, które stały cały czas, jak jechał karawan przez Warszawę. Czy ktoś ich zmuszał? Nie. I to właśnie mnie zastanawia.
To się nazywa psychologia tłumu. Poza tym co jak co zginął prezydent tego kraju, lubiany czy nie zginął tragicznie i należy oddać mu hołd.
nie jest partią zaściankową, nie jest jakimś ciemnogrodem, tylko nie jest w taki sposób pokazywana przez media.
Niestety PiS jest ciemnogrodem... nie mówię o konkretnych posłach ale partii jako takiej.
ale czemu media nie pokazywały tego, co robił dobrego dla Polski? Czemu ludzie to dopiero teraz doceniają?
Mówiły i pokazywały niestety często ginęło to wśród wpadek. Ja też często zgadzałam się z jego decyzjami ale żadko ze światopoglądem ;)
Ja mam taką cichą nadzieję, że Polska się zmieni. Tylko jakim kosztem...
Nie zmieni się... ;) tego możesz być pewien... spójrz na fora internetowe.

Ps. dzięki za wyjaśnienie sprawy z motywem muzycznym IMO lepszy niż w TVN.
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#64

Post autor: janekpogwad » (pt) 16 kwie 2010, 12:32

Ania pisze:Ps. dzięki za wyjaśnienie sprawy z motywem muzycznym IMO lepszy niż w TVN.
To Lorenc, on ma to "coś" w sobie :)

Szkoda, że Wiadomości nie zrobiły jakiejś okolicznościowej czołówki jak w 2005 roku z JP2.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#65

Post autor: viper » (pt) 16 kwie 2010, 18:24

A po co wydawać kasę na specjalną czołówkę? To tylko tydzień żałoby.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#66

Post autor: michal » (pt) 23 kwie 2010, 11:54

Czas na podsumowania:
TVP.pl pisze:TVP wobec tragedii narodowej
21.04.2010

W dniach żałoby narodowej po katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem Telewizja Polska była nadawcą, który uczynił wszystko, by rzetelnie i wyczerpująco informować widzów zarówno o państwowym, jak i prywatnym wymiarze tragedii. Programy TVP były utrzymywane w atmosferze powagi i smutku, z czym łączyło się całkowite zaprzestanie emisji reklam i przekazów komercyjnych.

W sobotę 10 kwietnia o godz. 9.27:32 na antenie TVP INFO Sławomir Siezieniewski jako pierwszy dziennikarz telewizyjny podaje wstępną informację o wypadku samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. O godz. 9.27:51 w TVP INFO pojawia się pasek z lakoniczną jeszcze informacją o wypadku. O godz. 9.34 Krzysztof Ziemiec prowadzący w TVP1 „Studio Katyń” ogólnie informuje o katastrofie. TVP1 emituje pasek „trwa akcja ratunkowa”, a chwilę później - dramatyczne, pełne niedowierzania relacje reporterów. O 9.44 pada słowo „tragedia”. Krzysztof Ziemiec w studio Jedynki zapowiada przełączenie się na TVP INFO.

10 kwietnia, w dniu katastrofy pod Smoleńskiem, Telewizja Polska – reagując natychmiast na dramatyczne informacje spod Smoleńska - przerwała nadawanie programu w zaplanowanym kształcie. Począwszy od godz. 9. 44 programy Telewizji Polskiej sukcesywnie przełączały się na TVP INFO, w którym na bieżąco relacjonowano okoliczności katastrofy. Następnie na antenie TVP1 program przejęło specjalne studio poświęcone bieżącym relacjom. Także 11 kwietnia i we wszystkie kolejne dni, aż do 18 bm., program TVP całkowicie zmienił swój układ, odpowiadając potrzebom chwili i oczekiwaniom widowni
Telewizja Polska przez dziewięć dni utrzymywała swój program w nastroju powagi i smutku, koncentrując się na stworzeniu wszechstronnego przekazu informacyjnego. Logotypy programów oraz portalu internetowego zmieniono na żałobne. Wszystkie przekazy komercyjne i reklamy zostały wstrzymane aż do 18 bm., choć decyzja ta ze względu na skomplikowaną sytuację ekonomiczną TVP nie była łatwa.

Specjalne wydania głównych serwisów informacyjnych były bardzo ważnym elementem przebudowanego programu TVP – np. 10 kwietnia zespół „Wiadomości” przygotował 6 wydań specjalnych, zaś „Panoramy” - 5 wydań specjalnych. 11 kwietnia „Wiadomości” miały specjalne, 4 wydłużone wydania. „Panorama” w TVP2 miała 6 wydań specjalnych. Ponadto nadano 4 wydania specjalne programu „Gorący temat”.

Przez cały okres żałoby narodowej serwisy informacyjne TVP były głównym źródłem wiedzy dla widzów, co poświadczają rekordowe wyniki oglądalności. Na liście 20. programów o najwyższej widowni w okresie żałoby zdecydowanie najwięcej jest pozycji wyemitowanych w TVP1. Należą do nich przede wszystkim relacje z oficjalnych uroczystości odbywających się w czasie żałoby oraz główne wydania serwisów informacyjnych.
Najwyższą oglądalnością spośród serwisów informacyjnych głównych stacji telewizyjnych cieszyły się „Wiadomości” o godz. 19:30, których widzami średnio w dni żałoby było 5 mln 200 tys. Polaków, zaś średni udział wyniósł 35,3 proc. Wydania specjalne „Panoramy” o godz. 18:00 obejrzało średnio 1 mln 755 tys. widzów. To sukces dziennikarzy i wydawców tych serwisów.
W czasie żałoby narodowej po katastrofie nad Smoleńskiem, w każdy dzień tygodnia, TVP uzyskiwała najwyższe udziały. Szczególnie wysokie udziały TVP skupiła w sobotę 17 kwietnia – udz. % 42,2 proc. i niedzielę 18 bm. – 43,2 proc., kiedy transmitowane były uroczystości żałobne w Warszawie i pogrzeb Pary Prezydenckiej w Krakowie. W niedzielę 18 kwietnia TVP największą widownię skupiła w paśmie 17:15 - 17:45. Anteny TVP oglądało wtedy 8,9 mln ogółu widzów.
Z inicjatywy Telewizji Polskiej realizacja ceremonii pogrzebowej Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki w Krakowie, na Wawelu oraz uroczystości żałobnych w Warszawie przy Placu Piłsudskiego była wspólnym przedsięwzięciem trzech głównych stacji telewizyjnych w Polsce: TVP, TVN i Polsatu.

TVP dziękuje swoim partnerom - TVN i Polsat za wspólne wykorzystanie zaplecza logistyczno-technicznego, dzięki czemu sobotnio-niedzielne transmisje mogły być zrealizowane sprawniej i z większej ilości miejsc.

W ramach współpracy telewizja publiczna i jej partnerzy przekazały na rzecz tego przedsięwzięcia swoje środki techniczne i produkcyjne oraz emitowały na swoich antenach wspólny sygnał w standardzie HD. Sygnał HD został udostępniony stacjom telewizyjnym w Europie i na całym świecie.

Telewizja Polska wyraża nadzieję, że współpraca przy obsłudze ważnych wydarzeń publicznych będzie możliwa również w przyszłości pro publico bono.

Stanisław Wojtera
Rzecznik Prasowy TVP S.A.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

moderator
Chipsy przyszły
Posty: 66
Rejestracja: (pn) 18 sty 2010, 0:03

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#67

Post autor: moderator » (pt) 23 kwie 2010, 13:33

O skandalicznych wypowiedziach Pana Pospieszalskiego i jego gości oraz o cynicznych manipulacjach Lichockiej, jak niemal wszystkich reporterów WIADOMOŚCI pan rzecznik już nie wspomniał. Ale jak to mówi Urban: "Każdy rzecznik kłamie" ;]

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#68

Post autor: Haello » (pt) 23 kwie 2010, 14:54

viper pisze:A po co wydawać kasę na specjalną czołówkę? To tylko tydzień żałoby.
Zawsze może coś się zdarzyć..<odpukać>
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#69

Post autor: viper » (pn) 26 kwie 2010, 14:36

To może lepiej zrobić tę samą czołówkę w wersji kolorowej i czarno-białej.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#70

Post autor: michal » (śr) 28 lut 2018, 23:30

Jakiś czas temu natrafiłem na filmik, z relacją, którą długo poszukiwałem, a nigdy wcześniej nie widziałem, by była nagrana (poza krótkimi wstawkami podczas materiałów rocznicowych). Relacja z TVP1. Studio z Krzysztofem Ziemcem i jego gośćmi, oczekiwanie na rozpoczęcie uroczystości. Zapis tylko głosowy.


Z filmów dokumentalnych o Smoleńsku, gdzie wypowiadają się rodziny jak to przeżywały, po niuansach w wypowiedziach i sekwencji zdarzeń można wywnioskować, że wiele z nich oglądało właśnie Jedynkę.

Wcześniej znałem tylko tekst, gdzie została ta relacja bardzo dokładnie i wiernie opisana.

:arrow: http://www.bibula.com/?p=83123
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ