Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Rosja: Katastrofa lotnicza.

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: looser106 » (sob) 10 kwie 2010, 12:37

Od Rosji cynizm bije w każdym momencie. Przed południem na RTR Planeta pokazali materiał o L. Kaczyńskim. Rozpoczęli od fragmentów "O dwóch takich, co ukradli księżyc", potem najgorsze ujęcia z ogłoszenia zwycięstwa w wyborach (charakterystyczny uśmiech i delikatne nieopanowanie), przy wręczaniu bratu teki premiera, ujęcia tego, jak kanclerz Merkel podaje mu dłoń do uścisku i brak reakcji ze strony prezydenta... no opanowaliby się trochę, bo mi ciśnienie skacze :?
Z poglądami prezydenta raczej się nie zgadzałem, ale to jednak głowa naszego państwa. To wielka tragedia, w tym samym momencie odszedł on z małżonką, wielu posłów, prezesi NBP i IPN i wiele innych, znanych i cenionych osobistości. Człowiek nigdy nie wie, co go czeka...
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: zielarz155 » (sob) 10 kwie 2010, 13:01

Na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta nie ma żadnej informacji o śmierci Lecha Kaczyńskiego. Piszą tylko o samej katastrofie:
Katastrofa samolotu z Prezydentem RP


Rządowy samolot z Prezydentem Lechem Kaczyńskim, Marią Kaczyńską oraz polską delegacją na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, rozbił się przy lądowaniu na lotnisku w Smoleńsku. Ciągle czekamy na potwierdzone informacje o liczbie ofiar.

Głęboko wierzymy, że nie są prawdziwe nieoficjalne informacje o tym, że nikt z obecnych na pokładzie nie przeżył. Gdy tylko dostaniemy potwierdzone dane o liczbie ofiar i poszkodowanych, poinformujemy o nich na stronie.

O godzinie 19. w Katedrze Św. Jana na Starym Mieście w Warszawie przy ul. Świętojańskiej 8 arcybiskup Kazimierz Nycz odprawi mszę żałobną w intencji ofiar katastrofy.

Wg wstępnych informacji samolot zahaczył o drzewa na końcu pasa startowego przy próbie ponownego poderwania się do lotu.
EDIT 14:05: Na Dwójce specjalne wydanie Panoramy i czarny scroll PILNE, na Jedynce retransmisja TVP Info.

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: Ama18 » (sob) 10 kwie 2010, 14:26

To wydanie "Panoramy" prowadzi Marta Kielczyk. Gościem programu jest Aleksander Kwaśniewski (wcześniej już był w TVN-ie i Polsacie). W "Wiadomościach" o 12:00 - Mateusz Hładki.

"Panorama" będzie dzisiaj także nadawana o 16:00, 18:00, 21:00 i 00:00, "Wiadomości" - o 15:00, 19:30 (podobno ma trwać godzinę) i 23:00.

Spośród stacji zagranicznych tylko BBC World News i CNN Int. w większym wymiarze informuje o wypadku samolotu. Reszta ogranicza się do paska informacyjnego i krótkiej relacji.

CNN "korzysta" z sygnału TVN24. Dla BBC WN wypowiadał się Piotr Kraśko.

Na Polsacie kolejna zmiana prowadzących. Obecnie - Maciej Stroiński i Beata Grabarczyk.

Polsat całkowicie zmienił ramówkę:
Z powodu katastrofy pod Smoleńskiem Program Telewizji Polsat uległ zmianie. Do godziny 7:00, w niedzielę na antenie Polsatu będzie retransmitowany program Polsat News
"Wydarzenia" o 18:50 mają trwać godzinę.
Ostatnio zmieniony (sob) 10 kwie 2010, 14:40 przez Ama18, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: michal » (sob) 10 kwie 2010, 14:38

Ama18 pisze:CNN "korzysta" z sygnału TVN24. Dla BBC WN wypowiadał się Piotr Kraśko.
Dla Russia Today (lub dla jakiejś innej rosyjskiej stacji) nadawał Piotr Górecki z TVP. Mówił po rosyjsku, a tłumacz w Russia Today przekładał tę wypowiedź na angielski.

W CNN na www (nie mam TV) powołują się na relację i wypowiedzi Jana Mikruty z TV Polsat.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: zielarz155 » (sob) 10 kwie 2010, 17:02

W Jedynce właśnie trwa Teleexpress. Logo TVP1 zostało przeniesione na lewą stronę, natomiast w jego miejscu widnieje czarna wstążeczka. Prowadzi Beata Chmielowska-Olech.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: michal » (sob) 10 kwie 2010, 17:28

Skończył się Teleexpress. Trwał 25 minut. Kiedy nie ma Wiadomości, Teleexpressu od kilku godzin w studiu TVP1 Iwona Schymalla przeprowadza rozmowy - z politykami, historykami, publicystami. Są też skladanki filmowe ze zdjęciami prezydenta, listą ofiar, widokiem na lotnisko w Smoleńsku wraz z datą. W pozostałym wolnym czasie jest transmitowane TVP Info. Potwierdzono, że o 19:30 będzie godzinne wydanie Wiadomości.

W TVP2 trzonem jest "Panorama" co dwie godziny i długie wydania "Gorącego tematu" w którym co kilka minut zmienia się gość. W pozostałym czasie jest TVP Info. Jest spiker oprawy - Grazyna Torbicka.

Podano w internecie informację o zmianach w programie (dodatkowych wydaniach programów informacyjnych, dodatkowych pozycjach typu msza czy orędzie ). Podano także, że jutro TV Polonia będzie transmitowała wszystkie programy informacyjne TVP1, a na TV Kultura będzie nadana cały dzień muzyka poważna. Co na Historii i Sporcie nie ma informacji, pewnie będzie TVP Info.

TVP Info jest fragmentarycznie na TVP1, TVP2, w większym zakresie na TV Polonia oraz w pełnym na TVP Kultura, TVP Sport, TVP Historia. Formaty emisji są jednak różne, np. w TVP Historia bez letterboxa, w TVP Sport w pełnym 16:9.

TVN24 jest na TVN, TVN7, TVN Turbo, TVN Style. TVN Meteo nadaje pogodę, ale program (w tym muzyka) jest stonowany. CNBC ma osobny własny program, gdzie też jest tylko o katastrofie.

Polsat News jest na Polsacie, Polsacie 2, TV4, Polsacie Play, Polsacie Cafe, Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra (na tych dwóch ostatnich włączyli go trochę później niż na pozostałych).

Specjalne programy nadawało i nadaje (ale nie zawsze) TVS (program prowadził Marek Czyż). Pasek jest cały czas.

***

Większość polskich kanałów ma żałobne wstążki - te transmitujące kanały info, jak i te z normalnym programem (np. TV Puls czy 4FunTV).

Obejrzałem też wydanie Journalu TF1 z godziny 13:00, który prowadziła Claire Chazal. Informacje o katastrofie na samym początku w skrócie, jako pierwszy materiał i potem jeszcze raz na koniec. Połączono się z reporterem w Moskwie, który wieczorem w journalu o 20:00 będzie na miejscu w Smoleńsku. Pokazano na żywo Warszawę, zacytowano wypowiedzi Wałęsy, ambasadora Polski we Francji, pokazano też wypowiedź francuskiego ministra obrony. W materiale na zdjęciach był wyraźnie widoczny Piotr Kraśko. W swoim stylu stał przed kamerą i ręką pokazywał w głąb, że tam jest wrak. Dziennikarka TF1 powiedziała jednak, że jest to dziennikarz rosyjskiej telewizji, która na bieżąco relacjonuje wydarzenia. Zdjęcia te mają jednak na pewno od TVP. Nie widziałem tego u nas w TVP, może było o 12:00, może będzie o 19:30.

Piotr Kraśko jest pokazywany w TVP także w innym jęciu, jak nerwowy rozmawia po rosyjsku z milicjantami przy czerwonej furgonetce, którzy chyba usuwają go z miejsca zdarzenia lub nie chcą dalej wpuścić. Kraśko nadawał też na żywo do Teleexpressu.
Ostatnio zmieniony (sob) 10 kwie 2010, 17:48 przez michal, łącznie zmieniany 2 razy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: MS-WDC » (sob) 10 kwie 2010, 17:39

Na TVP2 zamiast ŁWD mam specjalne wydanie KWiM

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: michal » (sob) 10 kwie 2010, 17:50

MS-WDC pisze:Na TVP2 zamiast ŁWD mam specjalne wydanie KWiM
A ja nie mam, choć nie miałem włączone od 17:30, tylko kilka minut później. Był program własny TVP2, a kilka minut temu połączyli się z TVP Info.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: Ania » (sob) 10 kwie 2010, 17:53

To co się stało jest niesamowitą tragedią... Nigdy nie było mi po drodze ani z L. Kaczyńskim ani z politykami PiS. Ale to nie ma teraz znaczenia, po prostu strata dla Polski... tylu ludzi straszne. Szczególnie szkoda mi Marii Kaczyńskiej, Jarugi Nowackiej, Szymanek Deresz i Szmajdzińśkiego.

Co do mediów to zaskoczył mnie Onet. Bardzo długo miał na głównej tylko informacje o katastrofie ale bez podania ofiar. A potem nagle jak się klikało w link wyskakiwała informacja, że taka strona nie istnieje.

Cóż jest to chichot historii, że akurat zdażyło się to w tym czasie i w tym miejscu.
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: michal » (sob) 10 kwie 2010, 17:58

Na TV Puls od niedawna jest TVP Info.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: zielarz155 » (sob) 10 kwie 2010, 18:22

MS-WDC pisze:Na TVP2 zamiast ŁWD mam specjalne wydanie KWiM
Ja odbieram TVP2 z Kielc, a TVP Info z Krakowa. Na obu było TVP Warszawa.

TomekTVR
Coś z niego/niej będzie
Posty: 203
Rejestracja: (ndz) 28 cze 2009, 13:27
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Warszawa / Vilnius

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: TomekTVR » (sob) 10 kwie 2010, 18:41

Litewska LTV co godzinę robi wydania specjalne, prywatne litewskie na ten temat poświęcają ponad połowę wydania. Rosyjskie kanały informacyjne tylko o tym i mówią.

Na Litwie i w Rosji jednodniowe żałoby narodowe.

Jestem w szoku. W imieniu Polaków na Litwie wyrażam kondolencje.
Rawr!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: zielarz155 » (sob) 10 kwie 2010, 18:53

Na Polsacie właśnie trwają Wydarzenia. Prowadzi duet Jarosław Gugała i Dorota Gawryluk.

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: MS-WDC » (sob) 10 kwie 2010, 19:04

Cudnie spisał się A.T. w Panoramie o 18. Właśnie zaczęły się "Fakty" na tvn i... zepsuły mi smak, "wielką pompą".

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: michal » (sob) 10 kwie 2010, 20:28

Podano do wiadomości program TVP1 i TVP2 na jutro:
Niedziela, 11 kwietnia:

TVP1
07.00 - Ostatnia puszcza
07.29 - 200. urodziny Fryderyka Chopina – koncert Yundi
08.00 - Wiadomości – wydanie specjalne
10.00 - Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie
11.48 - Między ziemią a niebem
12.00 - Wiadomości – wydanie specjalne
12.15 - Regina Coeli
12.30 - Między ziemią a niebem
13.00 - Program TVP Info
16.25 - Dzieła chóralne – Henryk Górecki
17.00 - Teleexpress – wydanie specjalne
17.30 - Publicystyka
18.35 - Requiem – Wolfgang Amadeusz Mozart
19.30 - Wiadomości – wydanie specjalne
20.30 - Sprawiedliwi, odc. 1/7 – Plac Napoleona
21.20 - Podwójne życie Weroniki, reż. Krzysztof Kieślowski – film fab.
22.50 - Film fabularny
01.00 - Notacje katyńskie. Halina Młyńczak

TVP2
06.00 - Panorama
06.15 - Program TVP Info
09.00 - Panorama
09.20 - Gorący temat
09.40 - Reportaż
09.50 - Program TVP Info
14.00 - Panorama
14.20 - Gorący temat
14.45 - Reportaż
15.00 - Program TVP Info
16.00 - Panorama – flesz
16.10 - Gorący temat
16.35 - Reportaż
16.45 - Program TVP Info
17.30 - Wywiad z Andrzejem Wajdą
18.00 - Panorama
19.00 - Gorący temat
19.25 - Reportaż
19.35 - Program TVP Info
20.05 - Czas Honoru, odc. 1 – serial fab.
20.54 - Czas Honoru, odc. 2 – serial fab.
21.45 - Panorama
22.16 - Hubal, reż. Bohdan Poręba – film fab.
00.00 - Panorama
00.15 - Zakończenie programu (sygnał z obrazem spod Pałacu Prezydenckiego)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ