Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Lokalne stacje TV w waszych miejscowościach

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Lokalne stacje TV w waszych miejscowościach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: looser106 » (pt) 04 lip 2008, 17:01

Zainspirowany powstaniem "nowej" stacji lokalnej by Vectra Bełchatów postanowiłem założyć temat o stacjach o małym zasięgu, działających np. w poszczególnych miastach czy regionach. Chciałbym dowiedzeć się się od was jak u was stoi sprawa z takimi kanałami. :-P
W mojej miejscowości, czyli w Bełchatowie, na tą chwilę nadają dwie telewizje "miejskie": TKB (Telewizja Kablowa Bełchatów) oraz TTL (Twoja Telewizja Lokalna). O TKB zbyt dużo nie mogę powiedzieć, ponieważ kanał ten dostępny jest tylko w kablówce DOLSAT, której nie posiadam. Jednak serwisy informacyjne i część innych programów tej stacji można obejrzeć na http://www.ebelchatow.pl/index.php?opti ... Itemid=112. Stacja koncesję uzyskała w 1998 roku.
Inna sprawa jest z TTL, czyli kanałem Vectry. Miał już dwóch poprzedników: Telewizję Miejską działającą około roku 2000 (młody byłęm, nie pamiętam dokładnie :smile: ) oraz TVB, czyli Telewizję Bełchatów. Ta miałą wystartować w lutym 2006 roku, na jednej z częstotliwości była już nawet plansza informująca o starcie kanału. Tyle że ta plansza była sobie aż do maja 2006, dopiero potem nie wiadomo kiedy wystartowali :) Działała jakis miesiąc czy dwa, i to na zasadzie "nagramy raz na tydzień pół godziny programu i go zapętlimy" :x Programy nagrali może ze dwa, zapętlili, a potem chyba zapomnieli wyłączyć odtwarzanie, kilkunastominutowy program pokazywali przez dwa tygodnie :x Następnie na kilka dni włączyli obraz z jednej zmiejskich kamer do monitoringu. Co to były za emocje, gdy oglądało się przechodzącą przez jezdnię staruszkę :D Następnie zdarzyło się wiadomo co, czyli zabrakło pieniedzy :] Byłem skazany na fragmenty TKB, aż do przedwczoraj, kiedy to z wielkim hukiem wystartowała TTL :D
TTL, czyli jak już pisałem Twoja Telewizja Lokalna wystartowała 2 lipca dokładnie o... 17:17 :-P Skąd ta godzina, a tymbardziej skąd taka durna nazwa kanału nie wiadomo.
Pierwsze wzmianki o TTl pojawiły się na kanale Vectra Info, jakieś 2 miesiące temu. Sam kanał planszowy został odświeżony a co jakiś czas można było napotkać planszę, że niedługo wystartuje nowy kanał lokalny w ich wykonaniu. Nic się w tej sprawie nie działo, aż do początu czewrca, kiedy na częstotliwości po wyłączonym ZigZapie pojawiła się czarna plansza :x to zwiastowało burzę :x we wtorek 1 lipca pojawił się obrazek informujący, że tutaj 2 lipca o 17:17 rozpocznie nadawanie nowy kanał lokalny TTL. No więc w środę 17:15 włączam ten odjazd kanał. Jeszcze był obrazek. Po chwili zamiast obrazka pojawiła się plansza z odtwarzacza DVD "WIWA". Wiemy jakim sprzętem dysponują :x po 10 sekundach pojawiło się... http://chomikuj.pl/Looser106/Dokumenty/ttl.AVI - Pierwsze wydanie Wiadomości TTL :smile: Nagranie jest z dzisiejszego południa, ale jest zapętlone jak w TVB, więc to to samo. Dzisiaj ma się pojawić nowe wydanie wiadomości, być może też ktoryś z programów o których mowa pod koniec nagrania. Zobaczymy za ile im się finanse na programy skończą :x
Strona telewizji to www.ttl.info.pl
PS. Ale sie rozpisałem :smile:
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez looser106, łącznie zmieniany 2 razy.
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: TinkiWinki » (pt) 04 lip 2008, 17:38

Nie możesz tego filmiku wrzucić na YouTube czy Daliymotion? 150 MB to nie chce mi się ciągnąć :)
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: looser106 » (pt) 04 lip 2008, 19:34

Mam upload 32 kb/s, zajmie mi to kolejne 2 godziny :?
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Haello » (sob) 27 gru 2008, 12:51

U mnie w Buczku nie ma lokalnej TV :( , ale może ja za to się wezmę.

TKB (jak na stację regionalną) nawet niezłe.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (sob) 27 gru 2008, 13:53

Haello pisze:U mnie w Buczku nie ma lokalnej TV :( , ale może ja za to się wezmę.
A Ty z którego jesteś Buczka? Bo widzę, że w Polsce jest kilka Buczków, a wszystko to małe wioski. Ja znam Buczek w lubuskim :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: looser106 » (sob) 27 gru 2008, 18:13

Nowość w TTL - reklamy :x poza tym, od stacji (jak do tej pory) odeszło 2 dziennikarzy. Jak do tej pory nie nabrali żadnego profesjonalizmu, wiadomości nadal są nadawane z pseudo bluebox-a. Pojawiły się jednak 2 nowe programy tematyczne: "Nasze M" i "Metamorfoza". Pierwszy to marna podróba "Dekoratornii", przychodzi dekoratorka wnętrz, ogląda mieszkanie, i według jej pomysłu remontowany jest jakiś fragment mieszkania, np. kuchnia, salon. Drugi to tez podróba, ale "Łabędziem być". Biorą jakąś niezbyt piękną kobietkę i robią z niej jeszcze większego paszteta.
Haello pisze:TKB (jak na stację regionalną) nawet niezłe.
Porównując do niektórych stacji, a co dopiero do TTL, to rzeczywiście stacja na jakimś poziomie. Posiada nawet "wozy dziennikarskie". Niestety, TKB zasięgiem obejmuje tylko niektóre z Bełchatowskich osiedli (Binków, Przytorze, część Okrzei, Dolnośląskie, na oko około 50% miasta). na upartego mogliby się postarać o koncesję na nadawanie naziemne, to chyba nie są aż tak duże koszty.
Haello pisze:ale może ja za to się wezmę.
spróbuj, chociażby w shoutcaście :)
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: zielarz155 » (ndz) 28 gru 2008, 14:20

W Ostrowcu Świętokrzyskim działają dwie stacje: TLT (Telewizja Lokalna Telkonet, stacja kablówki o tej samej nazwie) oraz TVK Krzemionki. O ile na temat tej drugiej stacji nic mi nie wiadomo, o tyle ta pierwsza jest dość ciekawa. Codziennie o 17:30 serwis informacyjny "Tele Fakty" i prognoza pogody, oprócz tego w poniedziałki zdjęcia z cyklu "Bez komentarza" (coś jak dawniej w TVP3 "Kamera Kuriera"), we wtorki "Gość TLT", czyli publicystyka, w środę ważne sprawy mieszkańców miasta w programie "Na ten temat", w czwartek informacje samorządowe, w piątek magazyn "Tele Sport", a w weekendy "Faktograf", czyli skrót wydarzeń całego tygodnia. Program zaczyna się od poniedziałku do piątku o 17:30 i jest cyklicznie powtarzany do godz. 9:00 dnia następnego. W weekendy program startuje o 9:30.

erkk
Chipsy przyszły
Posty: 49
Rejestracja: (sob) 06 wrz 2008, 21:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: erkk » (pn) 29 gru 2008, 11:35

Natomiast ja bym chciał przedstawić pyrzycką "Telewizję Aura" oraz jej program informacyjny "Spichlerz". Od nieco ponad roku ja również tworzę ten program. Stacja co prawda wygląda dość amatorsko, ale otrzymaliśmy niedawno nowy sprzęt i mamy zamiar zrobić rewolucję w studio. O programie: pyrzyce.bloog.pl Czekam na wszystkie sugestie i mam małą prośbę, żeby swoje programy lokalne przedstawiały też osoby z miast od 11 tysięcy do 15 tysięcy mieszkańców (chciałbym porównać ich wygląd :) )

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: looser106 » (sob) 03 sty 2009, 14:55

W trakcie pierwszego wydania Wiadomości TTL w 2009 roku wyemitowano krótki materiał o ich planach na rozpoczynający się rok. Bardzo mnie on rozśmieszył, ponieważ ukazał ich całkowity brak profesjonalizmu, który i tak czuć od nich z daleka. Mianowicie:

- Powiedziano o programach które będą emitowane: wspomnieli o programie "Własne M" a przecież nazywa się on "Nasze M", powiedzieli także o programie "ABS" który według nich będą dopiero pokazywać, a przecież emitują już od Lipca, czyli od początku istnienia stacji. Jest on pokazywany w ramach programu "Vectra Media", w którym są emitowane programy tematyczne różnych stacji należących do grupy VM. TTL sam nie wie co pokazuje :mur:
- Poinformowano, że od połowy stycznia startuje ich strona (www.ttl.info.pl): przecież działa ona od początku istnienia stacji... :/
- Podsumowali to wszystko słowami (dosłowny cytat) "oglądajcie nas, ponieważ jesteśmy jedyną niezależną telewizją w powiecie". Mój Boże, leże i kwiczę... Po primo, to nie jedyną, bo istnieje przecież jeszcze TKB. Secundo, ani TTL ani w/w TKB nie są dostępne na terenie całego powiatu, jest tak tylko w wypadku TVP Łódź. Tertio, jedyna niezależna - bez komentarza...

:mur: :mur: :mur:
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: looser106 » (wt) 20 sty 2009, 15:48

Robi się coraz zabawniej: www.ttl.info.pl - zapraszam. Ta czcionka, te przejścia w tle z powodu mocnej kompresji obrazu. No i oczywiście to hasło... hardcore
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Haello » (śr) 21 sty 2009, 17:27

Do kamery dostali się chyba jacyś pijani ludzie, którzy chcieli stworzyć "regionalny koncern medialny". Tak wg. mnie to wygląda, choć z bełchatowskich stacji oglądałem tylko TKB (na TV i na necie). Jestem ciekaw czy wytrwają ten rok, choć mają wsparcie od Vectry.

Zbliżają się ferie i pobawię się w "TV Buczek". :D
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: looser106 » (śr) 28 sty 2009, 15:43

Właśnie odwiedziłem nową stronę TTL. Oczywiście została uruchomiona z jednodniowym opóźnieniem.
Pierwsze co rzuca się w oczy to wielkie rozwijalne menu na środku (AKTUALNOŚCI< WIADOMOŚCI itd.). Jednak po chwili do głowy przychodzi mi myśl: "Zaraz, kurde, przecież gdzieś już takie coś widziałem... aaa... już wiem, DOLSAT". Porównajcie sobie sami stronę Dolsatu (www.dolsat.pl) i TTL. Sami to chyba nic nie wymyślą :/
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
joom
Chipsy przyszły
Posty: 3
Rejestracja: (śr) 28 sty 2009, 16:03
Lokalizacja: Bełchatów City

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: joom » (śr) 28 sty 2009, 16:24

Odnoszę wrażenie, że chyba jesteś pracownikiem lub osobą związaną z Dolsatem.
Z tego co się orientuję to TTL to stacja zupełnie prywatna więc trzeba przyznać, że na tak młodą telewizję z kapitałem prywatnym prezentuje się zupełnie nieźle.
Jeśli chodzi o stronę www.tv-belchatow.pl to działa ona znacznie wcześniej niż było w komunikacie.
Problem z opóźnieniem powstał ze względu na przekierowanie adresu www.ttl.info.pl na nowy adres i leży po stronie usługodawcy hostingu a nie ttl.
Widzę, że nie masz w ogóle pojęcia o czym piszesz bo przecież strony dolsatu i TTL-u oparte są na systemie zarządzania treścią Joomla! więc nikt tu niczego sam nie wymyślił bo templatki, moduły i komponenty są ogólnie dostępne.
Strona Dolsatu zbudowana została na Joomli na szablonie ze "stajni" JoomlArt i zawiera komponenty, moduły i dodatki pobrane od YOOtheme, JCE więc gdzie tu mowa o tworzeniu czegoś samemu.
Nie można zapomnieć, że strona TTL-u jest zupełnie nowa więc zapewne wymaga wielu poprawek i modyfikacji które jak domniemywam będą dokonane.
Ja nie lubię krytykować i wydaje mi się, że jak na Bełchatów to obydwie telewizje prezentują się całkiem dobrze.
Dobrze, że są dwie bo chyba niema nic lepszego jak konkurencja.
Nam widzą i internautą z pewnością wyjdzie to na dobre.

PS. Jeśli looser106 jesteś takim znawcą to może sam otworzysz w Bełchatowie nową stację telewizyjną? Z chęcią bym pooglądał następny "twór"

Pozdrawiam :smile:

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: looser106 » (śr) 28 sty 2009, 17:37

Odnoszę wrażenie, że chyba jesteś pracownikiem lub osobą związaną z Dolsatem.
Widzę, że szanowny user nie spojrzał na mój profil, konkretnie na wiek (14) :) To wyklucza możliwość, żebym był pracownikiem Dolsatu :]
joom pisze:Jeśli chodzi o stronę www.tv-belchatow.pl to działa ona znacznie wcześniej niż było w komunikacie.
Być może, sugerowałem się stroną www.ttl.info.pl na której ten komunikat jeszcze do wczoraj był.
joom pisze:o stronie
Taka była moja pierwsza myśl. Przecież mogli zastosować inny szablon, ten mi się nie podoba :-P
joom pisze:Ja nie lubię krytykować
A ja uwielbiam :x
joom pisze:wydaje mi się, że jak na Bełchatów to obydwie telewizje prezentują się całkiem dobrze.

Zawsze może być lepiej
joom pisze:Nam widzą i internautą
Widzom, internautom Wiem, czepiam się :smile:

Taki profesjonalizm na siłę był już w Bełchatowie testowany, dokładnie w Radiu Bełchatów. I co z tego wyszło wszyscy wiemy...

Również pozdrawiam :D
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Haello » (śr) 28 sty 2009, 17:40

joom pisze:Odnoszę wrażenie, że chyba jesteś pracownikiem lub osobą związaną z Dolsatem.
Z tego co wiem, w Polsce, niepełnoletni nie mogą pracować (patrz profil loosera).
Strona TKB pisze:Jedyny program lokalny w Bełchatowie
Widzę że konkurencja w Bełchatowie nie próbuję siebie zwalczać, tylko "likwidować" XD
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

ODPOWIEDZ