Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVN24 Pierwsza polska telewizja informacyjna

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

TVN24 Pierwsza polska telewizja informacyjna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: tobi » (ndz) 27 lut 2005, 16:19

Obrazek





Stacji wiele brakuje do CNN ale to ona zapoczątkowa?a polskie kanały tematyczne w dziedzinie informacji.


Ona pierwsza wprowadzi?ą zjazdy kamerowe i inne. Wszelka innowacja to jej zas?ugi. Nowoczesnoś? is zybkoś? to jej 'przywary'


Obecnie posiada najnowoczesniejszy newsrrom w Europie.

Obrazek

Obrazek

Ale to też zespó?. Takie gwiazdy jak Justyna Pochanke, Bogdan Rymanowski, Anita Werner i wielu mniej znanych aczkolwiekm docenianych przez tysi.ące widzów i rozpoznawalnych kojarzonych z marką TVN24. Marką którą jest drogą marką bo to w TVN24 nadawane są najcenniesze reklamy i tylko 'niektórzy' reklamodawcy trafiają na wspomnianą antene.
Ostatnio zmieniony (wt) 03 maja 2005, 1:00 przez tobi, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 27 lut 2005, 16:28

Witamy kolejnego u?ytkownika na naszym forum. Mam nadziej?, że dyskusja będzie owocna i burzliwa. :D :D Tym bardziej, że już mnie sprowokowa?eś pisząc, i?
Ona pierwsza wprowadzi?ą zjazdy kamerowe i inne. Wszelka innowacja to jej zas?ugi.
Tutaj można sie spiera?, np Fakty czy Wydarzenia (ale te z TV PULS) stosowa?y d?wig kamerowy w swych serwisach jeszcze przed powstaniem TVN24. Podobnie z kadrowaniem studia etc. Ot TVN24 lubi takie bajery, owszem część samemu wprowadzi?a, ale inne znane były od dawna.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: tobi » (ndz) 27 lut 2005, 16:36

mówiąc Doktorze o TVN24 miałem też na myśli a głównie przede wszystkim miałem an myśli FAKTY Tomasza Lisa wszak to jedna firma. No do niedawna rzeczywiście to były dwe oddzielne redakcje. OK.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (ndz) 27 lut 2005, 16:37

TVN 24 to taki mix z zagranicznych stacji zawierający wszystko co najlepsze i też przez to można się tym zafascynowa? jak w przesz?ości CNN'em.

Logo TVN24 wzi?te ewidentnie ze SkyNews, podobnie realizują Pogod?, Sport z CNN, a Bez komentarza to oczywiście z Euronews. Kolorystyka niebieska i wygląda newsroomu też wskazują, że CNN czy Sky News były pierwowzorem.

No i przede wszystkim ludzie. Wszak polskie twarze nikogo mi nie przypominają z zagranicy, ale równie? tak są dobrani, że interesuje to kto gdzie i kiedy się pojawia.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 27 lut 2005, 16:43

Bo ja wiem czy Faktyi TVN24 to jedna rodzina? Teraz pewnie juz tak, ale w ostatnim wywiadzie dla Gali Krzysztof Ziemiec powiedział, że jego czasów w TVN24 były to dwa światy, które nota bene nie przepada?y za sobą (zw?aszcza za czasów Lisa). Przecie? w sierpniu 2001r TVN24 nadawa? z nowiutkiego, ?adnego i nowoczesnego studia, Fakty siedzia?y w dziurze za ścianą z paskudną scenografią. Nie moggli już wówczas nadawa? z jednego studia i w ten sposób robi? reklam? TVN24?
Ostatnio zmieniony (ndz) 27 lut 2005, 16:49 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 1 raz.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: tobi » (ndz) 27 lut 2005, 16:49

michal pisze:Logo TVN24 wzi?te ewidentnie ze SkyNews, podobnie realizują Pogod?, Sport z CNN, a Bez komentarza to oczywiście z Euronews. Kolorystyka niebieska i wygląda newsroomu też wskazują, że CNN czy Sky News były pierwowzorem.
Moze i lepiej że brali fascynacje z lepszych doświadczonych ni? by mieli eksperymentowa? chyba nie....?


doktorfaustus1 pisze:Bo ja wiem czy Fakty to jedna rodzina? teraz pewnie juz tak, ale w ostatnim wywiadzie dla Gali Krzysztof Ziemiec powiedział, że jego czasów w TVN24 były to dwa światy, które nota bene nie przepada?y za sobą (zw?aszcza za Lisa).
tak o tym wiadomo nie od dziś. I w soomie to z czasem patrząc na to myśle że tak było lepiej.
Dowodem na po?aczeniu redakcji jest cho?by wczorajszy Live na jedynce w FAKTACH Ma?ka Mazura i Jacka Pa?asi?skiego którzy ewidentnie byli i są dziennikarzami TVN24.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 27 lut 2005, 16:52

Nie lubi? M. Mazura i jego materiałów. Wygląda jak ko? i ciągle szczerzy te z?by do kamery. Zalecana powaga i zmiana tonu g?osu. Nie wiem czemu, ale jego materiały (cho? dobre) troch? mnie irytują.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: tobi » (ndz) 27 lut 2005, 16:56

A mnie przeciwnie. Zawsze amteria?y z sarkazmem i przekorą. Świetnie i śmia?bym nawet stwierdzenia że mogą kwalifikowa? się pod materiały Sianeckiego. Obok Knapika cenie sobie ich najbardziej

Maciej Mazur
Obrazek


Maciej Knapik
Obrazek
Ostatnio zmieniony (wt) 03 maja 2005, 1:04 przez tobi, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 27 lut 2005, 17:01

Sarkazm i przekora - chyba to mi nie odpowiada. Chocia? to i tak za mocne s?owa - daleko mu do sarkazmu... W jakiś dzwiny sposób zapami?ta?em jego materiały i nie kojarzy mi się z powagą, która np teraz jest bardzo potrzebna.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: tobi » (śr) 02 mar 2005, 1:02

W NOC z 24 na 25 lutego TVN24 udowodni?a że jest telewizją informacyjną i na bie?ąco informowa?a o najnowszych newsach z Watykanu. Danuta Kondratowicz na żywo nadawa?a serwisy informacyjne.

TVN24 jako jedyna polska telewizja poświ?ci?a się tej nocy.
Caps z serwisu na www.tvnmaniak.pl pod Zdj?ciem Tygodnia.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Przemek » (śr) 02 mar 2005, 6:51

Dobrze że tobi wklei? ten link: U NAS S?OWO MANIAK (ALT TYLKO MANIAK) NIE JEST ZABRONIONE :D

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Ania » (wt) 08 mar 2005, 11:47

Nie sądze by Fakty i tvn24 to była jedna rodzina... Ani za Lisa ani teraz... ewidentnie widać że tvn 24 to oczkow g?owie m?odego Waltera, który zrobi wszystko zeby zniszczy? dzieńo swojego ojca czyli Tvn a w tym i fakty... "?le się dzieje w pa?stwie Waltera" od dawna mówi się o zwolnieniach awanturach i istnym m?ynie od odejścia Lisa. Nie ma się co dziwi? teraz widać ze nawet Fuckty to już nie zespó?.Za czasów Lisa to była jakas idea. Teraz tylko news i pieniądze a także s?upki ratingowe...
Nie wiem czy wiecie ale Faktowcy nawet siadają przy innym stoliku... to jest jakieś ?a?osne...
Lubi? ogląda? tvn 24 ale nie podoba mi się nowy poranek to są same odgrzewane kotlety i teraz jeszcze te akrobacje... Anitka biega po studiu jak jakaś gazela. Wszyscy są jacyś spesenie kamerami... nez sensu.
^@^
Obrazek

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: tobi » (czw) 10 mar 2005, 16:46

Kamuii_miriam22 pisze:Nie wiem czy wiecie ale Faktowcy nawet siadają przy innym stoliku... to jest jakieś ?a?osne....
Przy tym samym tylk obracają albo zmieniają logo. Kiedyś w?aśnie studio FAKTÓW było zupe?nie z innego newsroomu. Dziś jest jednoś? miejsca.


Kamuii_miriam22 pisze:Lubi? ogląda? tvn 24 ale nie podoba mi się nowy poranek to są same odgrzewane kotlety i teraz jeszcze te akrobacje...
Kasiu. Czy mówimy o tym samym poranku aby. Odgrzewane kotlety to były do 16 stycznia. Dziś jedynie czasami powtarzają materiał z dnia poprzedniego 2-3 minprzed pe?na godziną i tyle. I do tergo skracają materiał. Reszta to ?ączenia na żywo przeglądy prasy i czytanie przez prezentera nie obrpbionych newsów. Kotlety zostały zjedzone i już ich nie odgrzewają w Poranku.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Ania » (czw) 10 mar 2005, 17:39

Przy tym samym tylk obracają albo zmieniają logo. Kiedyś w?aśnie studio FAKTÓW było zupe?nie z innego newsroomu. Dziś jest jednoś? miejsca.
:lol: :lol: Tobi ja miałam na myśli to że w sto?ówce siedzą przy innym stole ;) chyba mnie nie podejrzewasz o taką niewiedz? ;)
Kasiu. Czy mówimy o tym samym poranku aby.
Kim jest Kasia ???????? ;) :D
^@^
Obrazek

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: tobi » (pn) 14 mar 2005, 13:42

Mialem na myśli Ciebie Kamuii. Ale jak donoszą mi inne ?ród?a to masz na imie Ania :P

ODPOWIEDZ