Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVS - TV Silesia

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

TVS - TV Silesia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: TinkiWinki » (sob) 22 mar 2008, 22:00

http://www.tvs.pl/

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Co ciekawe cały program ma być robiony w wysokiej rozdzielczości i formacie 16/9.
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Poland » (wt) 25 mar 2008, 0:05

Ale tylko na platformach na reszcie ma być normalnie.
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: TinkiWinki » (wt) 25 mar 2008, 16:23

Nowy jingiel TVS
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

http://tvsilesia.promo2.patrz.pl

W jakiejś gazetce jest co nie co o TVS http://www.gazeta-centrum.pl/
Obrazek
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: TinkiWinki » (śr) 26 mar 2008, 21:09

„Silesia” to program dla wszystkich mieszkańców prawie 5 milionowego regionu. Będziemy promować region Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia - jego kultury, dziedzictwa, historii, miejsc, które warto zwiedzić i pokazać, imprez kulturalnych, sportowych, gospodarki, biznesu, jak i lokalnej społeczności oraz jej samorządów. Nasi korespondenci będą relacjonować wszystko to, co dzieje się w miastach aglomeracji śląskiej, pokazując jak wygląda życie na Śląsku, jak pielęgnowane są tradycje – śląska gwara czy obyczaje. Pokazujemy nie tylko problemy, których nie brakuje na Śląsku, ale również osiągnięcia ludzi.
Na początek planujemy 12 godzin emisji dziennie. Systematycznie będziemy poszerzać ramówkę. Utworzymy też własny vortal internetowy. Rano będziemy emitować program „na żywo” o otwartej, rozrywkowej formule, potem reportaże, magazyny tematyczne i sporo śląskiej rozrywki. Programy informacyjne natomiast będą emitowane od poniedziałku do piątku po 9 wydań, w soboty – 8, a w niedziele 6. Dzięki pełnemu profesjonalizmowi, najlepszym fachowcom od scenografii, dźwięku, światła, wyrazistym osobowościom medialnym i innowacyjnemu podejściu do sprawy staniemy się poszukiwanym producentem na rynku.
Właścicielem TVS jest znany śląski przedsiębiorca Arkadiusz Hołda, prezes firmy Holdimex, a także kanclerz, założyciel i właściciel Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, pierwszej w regionie, która prywatnie uczy inżynierów na kierunku architektura i urbanistyka. Dyrektorem stacji jest Jarosław Hasiński, natomiast dyrektorem programowym, kompletującym zespół dziennikarzy i realizatorów, jest Sławomir Zieliński- znany dziennikarz, autor wielu programów i projektów telewizyjnych. Dyrektorem ds. marketingu i reklamy jest Marcin Baron.
Twarzą telewizji będzie znany dziennikarz Marek Czyż. Szefem zespołu informacji natomiast został Rafał Kurowski.
[...]
W naszej ramówce można zobaczyć następujące programy:
„INFORMACJE SILESIA”- będą emitowane od poniedziałku do piątku po 9 wydań, w soboty – 8, a w niedziele 6. Programy o 16.00 i 21.00 będą 30 minutowe. Ostatnie o godz. 21.00, jest wydaniem głównym. Będzie je prowadził od poniedziałku do piątku Pan Marek Czyż – najbardziej znana „twarz” na Śląsku (będzie również „twarzą” naszej telewizji), znakomity dziennikarz o dużym dorobku.
W sobotę o 11.30 będzie miał własny komentatorski program pt. „KIOSK”, zaprosi do niego czołówkę śląskich publicystów z różnych gazet, a także autorów znacznych publikacji z tygodnia.
Ponadto od poniedziałku do piątku o 10.10 pojawi się program pt. ”OKNO NA POŁUDNIE” (80 minutowy program). Będzie to studio „na żywo” z udziałem gości, felietonów, ciekawostek, przeglądów prasy i prognozy pogody. W sobotę swój program będzie miał Lucjan Czerny, aktor, znawca gwary, znakomity prezenter.
Pojawi się także wiele programów tematycznych – magazynów prawnych, naukowych, poradniczych, muzycznych, medycznych czy hobbystycznych:
„S2 ŚLĄSK” - tytuł cyklu programów jest jednocześnie oznaczeniem tablicy rejestracyjnej pojazdu, którym porusza się znany publicysta, autor wielu książek o tematyce śląskiej - Marek Szołtysek. W 1999 roku autor został nagrodzony przez Związek Górnośląski prestiżową nagrodą promocyjną im. Wojciecha Korfantego za "w pełni oryginalny i niekonwencjonalny sposób kształtowania wiedzy o swojej małej ojczyźnie". Kamery TVS podążają szlakiem wozu Szołtyska, odwiedzając miejsca związane z historią Śląska.

„A NÓM SIE TO PODOBO” – Najlepsza zabawa po Śląsku dla wszystkich- czyli dla Ślązaków też!!! Stare i nowe piosenki, stare i nowe dowcipy, ale zawsze nowe pomysły. Gospodarzami programu są Jerzy Ciurlok i Aleksander Trzaska, czyli MASZTALSCY.

„KRUPNIOKI”- cykliczny program telewizyjny satyryczny kabaretu „To za duże słowo”.

„MUZYCZNE BESKIDY” – prezentacja kultury, historii i muzyki Beskidów Śląskich. O góralskiej muzyce, ale także o historii i kulturze opowiadają muzycy: Paweł i Łukasz Golcowie. W programie także najnowsze folkowe teledyski.

„PODRÓŻ ZA 6 ZŁ” – tyle kosztuje bilet na jeden dzień w ramach miejskiej komunikacji w aglomeracji. Autor ( Marcin Nowak ), jeżdżąc autobusami i tramwajami opowie o najciekawszych miejscach i inwestycjach ekologicznych regionu.
„NA PRZEŁAJ” – Magazyn turystyczny, który poprowadzi Piotr Jezutek, góral z Zawoi.

„REPORTER”- to codzienny program, pokazujący w szerszym kontekście sprawy społeczne i kulturowe.

„KRZYK MODY”- program, w którym prezentowane będą najnowsze trendy ze świata mody, pokazy i metmorfozy.

„TAJEMNICZY ŚLĄSK” – to cykl programów opowiadający o tajemniczych sprawach i zagadkach, a także niesamowitych historiach z życia Śląska, prowadzenie: Paweł Polok.

„GOTOWANIE PO ŚLĄSKU”- program poprowadzi kucharz Remigiusz Rączka.

„KONIK” - magazyn hobbystów, autor: Beata Stefaniak.

„AKCJA KRYMINALNA” - magazyn policyjny, autor: Anna Ginał.

„KUKLOK” – magazyn kulturalny.

„GWAREK” – magazyn górniczy, autor: Jacek Rejmoniak.

„CO W HAŁDZIE PISZCZY” – animowany magazyn satyryczny.

„KOŚCIÓŁ W METROPOLII” – program religijny, autor: Maria Sikora. W programie rozmowy o wierze prowadzi ks. Arkadiusz Nowak.

Dużo miejsca w ramówce zajmie także piosenka gwarowa, niesamowicie tutaj popularna. „KONCERT ŻYCZEŃ” (od poniedziałku do piątku), a także program pt.: „PROPOZYCJE DO ŚLASKIEJ LISTY PRZEBOJÓW” będą miejscem prezentacji teledysków wielu znanych zespołów.

„SPORTOWY STYL”- młodzi pasjonaci sportów ekstremalnych pokażą i opowiedzą, jak na Śląsku można przeżyć ekstremalną przygodę. Program zarówno dla osób, które uprawiają sporty amatorsko i profesjonalnie, jak też ludzi, którzy pasjonują się tymi sportami i lubią się im wyłącznie przyglądać.


„POZNAJ SPORT”- znani, lubiani i zasłużeni sportowcy śląscy opowiadają o swojej karierze zawodowej, planach na przyszłość i historiach z ich życia. Znajdą się również tutaj wywiady z młodymi, mało znanymi, ale świetnie się zapowiadającymi sportowcami na Śląsku.

„STUDENCKIE DEBIUTY”- najlepsi studenci z Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Radia i Telewizji zaprezentują w programie swoje wybrane etiudy filmowe.

Wszystkie programy magazynowe dotyczyć będą regionu, jego ludzi, kultury, stylu życia czy sportu – mocnej pozycji Śląska w tej dziedzinie.
Znalezione gdzieś w sieci.
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Dawid_sc51 » (pt) 28 mar 2008, 14:56

Na stronie TVSilesia są juz zdjęcia studia programu informacyjnego. Jest też jakaś konferencja prasowa w tym właśnie studiu, bodajże dyrektor TVS mówił, że autorką scenografii studia jest magda kujszczyk, nawet podkreslił, że to ona też zaprojektowała studio Wiadomości. Jakiś ziomek mówił takze o tym, że bedą porównywani do TVP Katowice. Jesli chodzi o studio to dla mnie super w skali od 1 do 10 ja daje 10. Studio TVS jest o 100% lepsze od studia Aktualności. Dziwi mnie fakt, że to ma być telewizja dla Śląska i Zagłębia, a dziennikarzy w zagłębiu maja tylko w Dąbrowie Górniczej i Wojkowicach.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Poland » (sob) 29 mar 2008, 10:10

I ruszyli. Teraz na antenie jest program inauguracyjny.
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: TinkiWinki » (ndz) 30 mar 2008, 10:20

To otwarcie TVS przypominało mi trochę dożynki w PRL-u :x Zespół pieśni i tańca, orkiestra, chleb, brakowało tylko I sekretarza :x

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Gwiazdy, jak widać, przyszły się posilić :D Niezłą kasiore musiał właściciel władować w tę telewizję. Porównując ją np. do Superstacji, jakby nie było kanału ogólnopolskiego, to ta druga wygląda jak telewizja podwórkowa.

Te dwie panie wcześniej pracowały w Superstacji. Jedna nadawała z Krakowa, tuatj została pogodynką :D Druga czytała niusy w Warszawie tutaj zajmuje się sportem :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Filmik prezentujący studio.
http://pl.youtube.com/watch?v=cKcq1RSfWiQ

Biodrówki z których wystają majtki, przykrótka koszulka. Czy to jakiś nowy trend w modzie męskiej? :x
Obrazek Obrazek
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: looser106 » (ndz) 30 mar 2008, 12:25

Nie ma co, bardzo nowocześnie! I to jest TV regionalna, wyobraźcie sobie ogólnopolski kanał informacyjny zrobiony przez tych samych ludzi, co od TVS. Konkurowaliby może z CNN :)
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Przemek » (ndz) 30 mar 2008, 13:17

Gdyby TVP INFO, ba TVN24 miał takie studio. Polka potrafi! ;) :P

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 30 mar 2008, 13:37

O Kamil Durczok się tam pojawił :)
Ehh TVP wiele straciła na odejściu Czyża. Zawsze twierdziłem, że to właśnie Marek Czyż jako jedyny mógł zastąpić Durczoka w Wiadomościach. No ale mają to na co zasłużyli - wyrzucili go z ogólnopolskiej anteny, bo nie podobał się prezeoswi PiS.
Wracając do studia i oprawy - bardzo ładne, nowoczesne, stworzone nie dla lokalnej anteny, a ogólnopolskiej stacji.
TVS wpłynie chyba na budowę telewizji metropolitalnych przez TVP.

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: TinkiWinki » (ndz) 30 mar 2008, 13:49

Bardziej na ich budowę to wpłyną politycy :D
Miałem wrażenie że Durczok z pewną zazdrością patrzył na Czyża :D Durczok w końcu ma wpływ "tylko" na Fakty a Czyż na całą stację, jest jej twarzą.
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

neorom
Chipsy przyszły
Posty: 6
Rejestracja: (czw) 16 sie 2007, 23:29
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: neorom » (ndz) 30 mar 2008, 21:15

Nie wiem skąd tyle krytyki tutaj, ale codo ludzi, którzy byli wczoraj pokazani (w tym Kamila Durczoka) ja osobiście nic nie mam i świetnie że tam poprostu byli i wyrazili swoją opinie.

Co do samej Telewizji Silesia jestem naprawde pod wrażeniem. Majalepsze studio informacyje od Superstacji, a są tylko (może "Tylko") stacją regionalną.

Ja jestem z Zabrza, TVS odbieram z CP i jest to dla mnie bardzo ważne, że od teraz będę mógł obejrzeć telewizję, która naprawde pokazuje to co rzeczywiście dzieje się na Śląsku.

Co do występu zespołu "Śląsk" to nie powiedziałbym żeto dobre na okres PRL. Zespół ten od zawsze był częścią Naszej kultury i rozrywki więc był to wg mnie bardzo dobry pomysł. Takie polączenie tradycji z nowoczesnością co jest Nam dziś bardzo potrzebne abyśmy nie zapomnieli o naszych korzeniach.

Studio jest przepiekne, dziennikarze z każdym dniem będą coraz lepsi, nie wątpie w to.

Sam jestem na tyle zafascynowany ta stacja że pod adresem http://www.tvsmania.yoyo.pl załozyłem stronke dla fanów TV Silesia.

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Poland » (pn) 31 mar 2008, 11:29

Dla tych którzy nie widzieli otwarcia na stronie TVS (www.tvs.pl) a także na http://pl.youtube.com/watch?v=lRJiIbtn4Mw (wkrótce autor udostępni także dłuszą wersje tego filmiku(oczekujcie ją pod adresem : http://pl.youtube.com/tvsmania ) można zobaczyć relacje z otwarcia TVS (TV Silesia).
Poland - Aktywnie najlepszy

neorom
Chipsy przyszły
Posty: 6
Rejestracja: (czw) 16 sie 2007, 23:29
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: neorom » (pn) 31 mar 2008, 14:03

niestety youtube nie chce wziąść moje filmiku, podobno jest za długi, wiec mam pytanie jaki jest najdłuższy czas jaki moze miec filmik publikowany na youtube?

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: looser106 » (pn) 31 mar 2008, 14:35

10 minut lub bodajże 1024mb (1gb). Ograniczona i długość i wielkość pliku
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

ODPOWIEDZ