Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVS - TV Silesia

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#61

Post autor: michal » (ndz) 26 paź 2008, 19:25

Dawid_sc51 pisze:Dzięki. Ja jestem w LO z profilem dziennikarskim, może go kiedys zastapie.
Nazywa się Łukasz Miąsik. Sam oceń. Poniezej zamieszczam link do jakiegoś starszego wydania.
http://www.tvs.pl/index.php?id_materialu=1168
Kpc21 pisze:A czy to prawda że Radio Silesia nadaje na falach średnich na górnym śląsku?
Z tego co się zorientowałem na falach średnich nadaje lub nadawało Twoje Radio Silesia, a to jest grupa rozgłośni powiązania z samorządami, nadająca dwie godziny dziennie własnego programu, więc to raczej zupełnie co innego. Nie wiem kto tego słucha, fale średnie to w Polsce przeżytek, choć nowe odbiorniki z reguły te fale jednak nadal mogą odbierać. Łatwiej można zdobyć odbiornik na fale średnie niż na długie !
viper pisze:Znalazłem w sieci, że autorem oprawy dźwiękowej TV Silesia jest Szymon Wysocki - stworzył muzykę dla TV Polonia, wcześniej m.in. czołówki Wiadomości (2002-2004) i Panoramy (1997-2001).
Do "Nie do wiary" również :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#62

Post autor: Kpc21 » (ndz) 26 paź 2008, 22:27

A możesz mi powiedzieć jaka jest wada fal średnich? Mają większy zasięg niż UKF. Czytałem, że w USA praktycznie wszystkie stacje nadają na MW (tutaj zostało to zapewne podyktowane właśnie względami zasięgu - w USA miejscowości są dość rozproszone, ale drogi ciągną się przez cały kraj). Jedyna wada fal średnich to chyba to, że nie można nadawać w stereo, choć w USA mają coś takiego jak AM stereo.

Aktualnie odbiorników zdolnych do odbioru fal średnich jest chyba najwięcej - MW odbierają zarówno radia stare (z falami długimi i/lub dolnym UKF-em) jak i nowe (z górnym UKF-em). Nie spotkałem się jeszcze z radiem bez fal średnich (no może poza tymi w telefonach).

Twoje Radio Silesia wiązałem z TV Silesia sugerując się tą samą łacińską nazwą.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#63

Post autor: michal » (ndz) 26 paź 2008, 23:16

Kpc21 pisze:A możesz mi powiedzieć jaka jest wada fal średnich? Mają większy zasięg niż UKF.
Posłuchaj sobie stacji na falach średnich - szumy, szumy i jeszcze raz szumy. Zawsze i wszędzie tak miałem - w domu, na wczasach, na innych wyjazdach. UKF - czysty wręcz krystaliczny sygnał jeżeli jest mocny nadajnik lub jesteśmy w jego pobliżu. UKF włąsciwie nie potrzebuje anteny. Na UKF masz RDS, który daje wiele funkcji - identyfikacja utworu, wywołanie wiadomości, automatyczne przełączenie na serwisy informacyjne czy informacje drogowe z trybu CD, automatyczne dostarajanie do silniejszego nadajnika tej samej stacji, wybieranie radiostacji tematycznych. I tak dalej i tak dalej. Nie ukrywam, że lubię szperać po zakresach i znajdywać różne radiostacje, ale żeby słuchać czegoś na fal średnich z potrzeby słuchania, to jest to sadomaso. W Czechach publiczne radio nadaje na średnich. Ale nie wiem po co i dla kogo, skoro alternatywą jest zawsze kilka częstotliwości czystego sygnału UKF.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#64

Post autor: viper » (pn) 27 paź 2008, 16:33

TV Silesia zarejestrowała w Katowicach mecz, który przerwano na skutek burd kibiców. Wykorzystano te zdjęcia w programach informacyjnych TVP :D
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#65

Post autor: Kpc21 » (pn) 27 paź 2008, 18:32

michal pisze:Posłuchaj sobie stacji na falach średnich - szumy, szumy i jeszcze raz szumy.
W dużej odległości od nadajnika - tak. Sprawdzałeś jak jest blisko nadajnika?
michal pisze:UKF włąsciwie nie potrzebuje anteny
Jakoś ja na wieży z anteną kabelkową mam bardzo słaby odbiór, do zadowalającego odbioru konieczna jest u mnie antena teleskopowa, a najlepiej zewnętrzna. przy falach średnich takiego problemu nie ma.
michal pisze:Na UKF masz RDS, który daje wiele funkcji - identyfikacja utworu, wywołanie wiadomości, automatyczne przełączenie na serwisy informacyjne czy informacje drogowe z trybu CD, automatyczne dostarajanie do silniejszego nadajnika tej samej stacji, wybieranie radiostacji tematycznych.
To akurat rozumiem, ale da się bez tego obejść. Poza tym np. informacje drogowe nadaje w Polsce chyba tylko Program I Polskiego Radia (Radio Kierowców). Serwisy informacyjne praktycznie każda stacja nadaje o pełnej godzinie więc to też nie problem. Jedyna zaleta RDS to wyświetlanie nazwy stacji (która tak właściwie powinna być statyczna, bo często po dostrojeniu stacji muszę poczekać aż przejdzie np. nazwa miasta, czas i numer telefonu żeby się w końcu dowiedzieć, czy dostroiłem RMF FM) oraz automatyczne przełączanie sygnału na silniejszy nadajnik.

Ja mieszkam ok. 40 km od nadajnika Twojego Radia Ozorków na falach średnich. Nadaje on z mocą 100 W :) Gdyby nadawało na UKF-ie z pewnością bym go nie odebrał, ale na MW coś słychać :) (choć słuchać się nie da, lepszy sygnał na MW mają stacje zagraniczne).
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#66

Post autor: Haello » (czw) 25 gru 2008, 18:13

A teraz coś na temat.

Zauważyłem że stacja "chce być konkurencją" dla stacji ogólnopolskich. Zwłaszcza "Niewolnica Isaura". :x Jak się słyszy Krzysztofa Hanke (jako lektora) "godojącemy po ślunsku" to śmiać się chcę :smiech:
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#67

Post autor: TinkiWinki » (czw) 09 lip 2009, 19:22

Powtarzają Niewolnice :)
http://niewolnica.isaura.po.slasku.patrz.pl
Serial ma charakter edukacyjny. Uczą goroli śląskiego :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Skype'em łączą się z redakcją Gazety w Katowicach.
Obrazek Obrazek
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#68

Post autor: TinkiWinki » (śr) 05 sie 2009, 16:18

Czy TVS planuje zmianę logotypu? :> Dzisiaj było takie

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pod konie Silesia Informacji było już normalne.
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#69

Post autor: Haello » (czw) 06 sie 2009, 21:32

Może po prostu spełniają życzenie jakiegoś widza, który wolał półprzezroczysty znaczek. Poza tym długotrwałe oglądanie jednego kanału (zwłaszcza z kolorowym znaczkiem) powoduje "odciśnięcie" loga na telewizorze plazmowym i chyba LCD.

tak ponoć słyszałem..
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#70

Post autor: janekpogwad » (pt) 07 sie 2009, 9:15

Na LCD już nie. Tylko na kineskopowych. Dlatego są wygaszacze ekranu w komputerach. :x

TomekTVR
Coś z niego/niej będzie
Posty: 203
Rejestracja: (ndz) 28 cze 2009, 13:27
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Warszawa / Vilnius

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#71

Post autor: TomekTVR » (pt) 07 sie 2009, 10:27

janekpogwad pisze:Na LCD już nie. Tylko na kineskopowych. Dlatego są wygaszacze ekranu w komputerach. :x
No ale na plazmie tez wypalają się, tak samo jak w kineskopowych, jedyne LCD są niewypalalne :D
Rawr!

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#72

Post autor: looser106 » (pt) 07 sie 2009, 12:47

Ludzie, to nie te czasy. Teraz są specjalne technologie przeciw wypalaniu się stałych elementów na ekranie. Zatrzymaliście się pod koniec lat 90, czy co? :zab:
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#73

Post autor: Kasztelan » (pn) 02 lis 2009, 10:52

d. YT:bartusgo

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#74

Post autor: TiM » (ndz) 12 cze 2011, 19:55

Oglądać TVS mam okazji od stycznia i sporo rzeczy się zmieniło, niestety. Dużo magazynów zostało wyrzuconych z ramówki zastępując je serialami i programami erotycznymi (wieczorami po ostatnim wieczornym wydaniu Silesia Informacji własna produkcja się kończy). Szkoda, bo ostatnio zauważyłem program pt. 'Weekend z Powerem'' w którym rozmawiano m.in ze znanymi aktorami. Był fajnie zrealizowany, a można było lepiej poznać daną osobę ;) Brakuje jakiegoś fajnego podsumowania dnia (np. około 22). Mają takie nowoczesne studio (nie jedna ogólnopolska stacja może tego pozazdrościć), a produkcji własnych jak na lekarstwo. Szkoda, że profil śląskiej stacji nie wypalił (innego powodu na pogorszenie ramówki nie widzę), ale po cichu liczę, że dobre wiatry jeszcze zawieją nad TVS...

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#75

Post autor: Ama18 » (ndz) 12 cze 2011, 20:22

Nie wypalił, bo nie był opłacalny. Tworzenie telewizji z niemalże całodobowym zasięgiem programów własnych (i to jakich - kilka dużych serwisów na dzień, nadawanie audycji z całego Śląska no i sporo mniejszych, ale robionych z rozmachem godnym TVN-u czy Polsatu) może prowadzić tylko do cięć w ramówce. O ile właściciel sypnął groszem na prezenterów (no dobra - Masztalscy czy lokalne gwiazdeczki to drugi, jak nie trzeci obieg), wyposażenie studia etc. to zabrakło pary na rozwój.

ODPOWIEDZ