Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Jak to jest z tym w telewizji?

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
temono
Chipsy przyszły
Posty: 2
Rejestracja: (ndz) 28 paź 2007, 11:59

Jak to jest z tym w telewizji?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: temono » (sob) 03 lis 2007, 12:13

Witam wszystkich

Interesuje mnie temat zdobywania przez jakąś tam stacje tv materiałów do których prawa ma inna stacja tv
np.gdy polsat chce zrobić materiał filmowy z wcześniejszych meczy ligi polskiej pokazujący jakiegoś zawodnika ,no ale prawa do pokazywania ligi polskiej ma canal+ ,no i wtedy jak to się odbywa?

Czy np.każdy z nas może o takie materiały archiwalne z danej stacji zdobyć i w jaki sposób?

Pytam oczywiście o dawne materiały bo to chyba różnica gdy pokazuje się je z dwu,trzy dniowym a kilku letnim opóżnieniem?

Tak wszystko poto pytam bo niewiem co mam zrobić bo staram się na różne sposoby uzupełnić moje hobby o mecze PSG z sezonów 2001/2002 i 2002/2003 z udziałem Ronaldinho w składzie .

I czy coś mi to da gdy zgłosze się do canal+ francuskiego o video z tych meczy to czy mam szanse że jakoś się z nimi dogadam?

Pozdrawiam i liczę na pomoc

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 03 lis 2007, 13:39

Mizerne - osoby prywatne raczej (ba- na pewno) nie dostaną takich materiałów. Pozotsałe stacje płacą ogromne sumy za możliwość pokozania poszczególnych fragmentów. (Np TVP ogłasiła przetarg na sprzedaż prawa do transmisji poszczególnych zawodów z olimpiady w Pekinie. Jednak zwycięzca nie może mieć transmisji "Live")

temono
Chipsy przyszły
Posty: 2
Rejestracja: (ndz) 28 paź 2007, 11:59

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: temono » (ndz) 04 lis 2007, 11:31

dzięki śliczne za odpowiedż ,widzę że się dobrze orientujesz w temacie

ale chciałęm cię jeszcze spytać o tę różnicę czasową
bo chodzi mi o bardzo stare materiały z canal+ -rok 2001do 2003 ,to czyniema tu jakiejś taryfy ulgowej,i czy gdy ktoś to do celów prywatnych bez jakiegoś rozpowszechniania tomoze jednak liczyć na zdobycie tych taś z meczami?

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 05 lis 2007, 14:46

Nie sądzę. Archiwalne materiały są jeszcze droższe. Jakiś czas temu korzystałem z archiwów TVP (oczywiście były to papierowe dokumenty) i niestety musiałem prosić się z promotorem przez miesiąc o zgodę, wykonać ileś tam telefonów (wszyscy mówili, że to nie u nich, odsyłali dalej) etc. Z matriałami filmowymi będzie jeszcze trudniej, a prywatny nadawca w ogóle nie ma obowiązku ich użyczenia. Np moja koleżanka prosiła o fragmenty poszczególnych serwisów informacyjnych (do pracy magisterskiej) w Polsacie i TVN - niczego nie dostała.

ODPOWIEDZ