Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TV MOVIE-co to była za gazeta

Rozmowy na temat prasy polskiej i zagranicznej.
Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

TV MOVIE-co to była za gazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Poland » (czw) 24 sie 2006, 10:35

Byłbym wdzieczny jak by ją ktoś miał w domu lub miał i mógł przesłać :]
Poland - Aktywnie najlepszy

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: tobi » (czw) 24 sie 2006, 14:47

Gazetka chyba wychdozi wciąż i jest dość popularna w Niemczech.

W tym kraju, wycdoziła jakiś czas, kupiłem kilka numerów.
Jak mam, w co wątpie to mam ją w domu w Olsztynie, a nie mieszkam już tam, więc nie pomoge.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Poland » (czw) 21 wrz 2006, 20:55

Ładnie wyglądała coś jak dziś Tele świat i na liście najważniejszych upadłych gazet tv i wyglądów tych źe gazet zajmuje nr 2 (między Anteną a Tele Ramą)
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (pt) 22 wrz 2006, 1:04

Ta gazeta nagle weszła na nasz rynek prasowy i za długo się nim utrzymała, była reklamowana intensywnie w polskiej telewizji, z nawiązaniem, że jest to znana marka w innych krajach, a wcześniej przez całe lata widywałem ich reklamówki na kanałach niemieckich. W Polsce wykorzystywali ten sam styl reklamówek, a w podkładzie muzycznym leciała taka fajna angielska piosenka "Movie star, movie star..."


A jak się nazywa gazeta telewizyjna, która weszła na nasz rynek, dołączając na płycie jakiś głupawy absurdalny angielski serial komediowy ze starą babą w roli tutyłowej? Podobno serial kultowy, a nigdy wcześniej o nim nie słyszałem.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: And » (pt) 22 wrz 2006, 10:30

To nie był jakiś głupawy serial komediowy, tylko znakomity serial "Co ludzie powiedzą?!" (Keeping up appearances!). :zly: ;)
Wiele lat temu nadawany był u nas na Dwójce, natomiast kilka lat temu wznowiła go brytyjska BBC Prime, gdzie był emitowany m.in. z polskimi napisami. Potem się co prawda skończył, ale jeszcze co jakiś czas pokazywali pojedyncze odcinki (podejrzewam, że tak jest do tej pory, ale nie mam już tego kanału :foch:).
Serial jest rzeczywiście trochę absurdalny, ale jak się do niego przyzwyczaić, to okazuje się być śmieszny :D

A gazeta nazywa się TV Okey! i chyba wychodzi do dziś? Swego czasu zaczęli chyba nawet wydawać obok gazety z programem drugą, tylko z filmem na DVD. A tak nawiasem mówiąc, to mam wszystkie płyty z serialem "Co ludzie powiedzą?!" z tej gazety :D A było ich dość dużo, ale kiedy serial się wreszcie skończył i zaczęli dodwać inny, to przestałem ją już kupować ;)

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Poland » (pt) 22 wrz 2006, 12:44

Ten TV Okey to kit !!! Chce powrotu TV Movie !!! Czy wiecie kto go wydawał ?
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (ndz) 24 wrz 2006, 3:08

Pewnie Bauer...
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Poland » (pt) 09 sty 2009, 16:48

Tak masz racje to był Bauer. Bo w krajach niemieckojęzycznych dalej ją wydają :)
Pamiętam logo tej gazety wyglądało to tak :
Obrazek
Można sobie ją kupić przez internet na stronie :
http://www.europress.pl/produkt/tv_movie.php
Cena 11zł plus koszt przesyłki (ile wynosi ?)
(Jeden egzemplarz można kupić w tej opcji dla firm)

PS: Mam u siebie jeden numer pisma (właśnie kupiłem sobie też dawniej wydawaną polską wersje) i powiem wam że ta gazeta tam jest naszym ....To i owo
Tyle że różni się mniejszą ilością programów i troszkę grafiką oraz tym że ma 270 stron i tym że w środku jest dodatek(druga gazeta) takie 2 w 1
Najbardziej mnie zaciekawiła okładka która jest składana

A teraz coś co pewnie was ucieszy - okładka gazety (pewnie to jeden z pierwszych numerów) i 3 artykuły które ukazały się w okresie wydawania gazety :
Obrazek
http://www.ibisz.info/index.php?dzial=p ... tvmovie981
http://www.ibisz.info/index.php?dzial=p ... =tvmovie99
http://www.ibisz.info/index.php?dzial=p ... =tvmovie98
TV Movie przy pierwszym numerze miało promocję w warszaawskim klubie "Scena". Z tego co wyczytałem była na nim sobowtór Elizabeth Taylor pani Teresa Rauner.
A teraz co nieco o gazecie jak już wiecie aktualnie mam w posiadaniu TV Movie z 98 roku i muszę przyznać że jest ona prekursorem dla dzisiajszego To i owo bo jako pierwsza pokazywała program czeskich stacji. Ogólnie według mnie gazeta fajnie wygląda i szkoda że nie wydają ją już w Polsce. A teraz ciekawostka - listingi czyli miejsca gdzie są poszczególne stacje przypominały trochę Tele Świat z poprzedniej grafiki czy Imperium TV z lat 90. Jeśli macie jakieś pytania to piszcie.
Poland - Aktywnie najlepszy

ODPOWIEDZ