Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Nowy Dzień

Rozmowy na temat prasy polskiej i zagranicznej.
Daredevil
Chipsy przyszły
Posty: 44
Rejestracja: (wt) 11 paź 2005, 8:12
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Nowy Dzień

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Daredevil » (śr) 02 lis 2005, 11:01

"Gazeta Prawna" ustaliła, że nowa gazeta codzienna giełdowej spółki Agora ukaże się 14 listopada.

Agora nie komentuje tych informacji, choć wiadomo, że spółka zamówiła od 12 listopada ogromne bloki reklamowe w największych stacjach telewizyjnych.

Nowy dziennik przygotowywany przez Agorę będzie opierał się na historiach ludzi. "Jeśli ktoś jest interesujący, ma coś ciekawego i ważnego do powiedzenia, to opowiemy o nim czytelnikom" - mówi Jerzy B. Wójcik w wywiadzie udzielonym wortalowi Wirtualnemedia.pl. - "Pokażemy co robi, jaki jest, jakie ma zdanie na ważne tematy."

Agora utrzymuje informacje o nowym dzienniku w tajemnicy. Do tej pory nie ujawniono tytułu gazety. Wiadomo jednak, że dziennik nie będzie miał formy bulwarowego tabloidu. Przez wydawców określany jest jako popularna "gazeta środka". Ma poruszać tematy ważne dla kraju i świata w dynamiczny, przejrzysty i rzetelny sposób. Nie będzie posługiwał się schematami znanymi z tabloidów, takimi jak wymyślone tematy czy wchodzenie "do kuchni" znanym osobom. Nie będzie epatował grozą i skandalem, ale też nie będzie unikał tematów trudnych, niewygodnych lub kontrowersyjnych.
No i co wy o tym sądzicie? Wg. mnie będzie to coś w stylu tabloidu, ale spokojnego i wyważonego. To może być ciekawe! Aha, na mieście widziałem już billboardy. Coś w stylu: Basiu, spotkajmy się. Już 14 listopada. No i to tyle
Ostatnio zmieniony (pt) 18 lis 2005, 7:32 przez Daredevil, łącznie zmieniany 1 raz.
GG>> 1049245

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowy dziennik Agory

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (śr) 02 lis 2005, 12:46

Daredevil pisze:No i co wy o tym sądzicie? Wg. mnie będzie to coś w stylu tabloidu, ale spokojnego i wyważonego.
O tym nowym dzienniku Agory już słyszę chyba od ponad dwóch lat no i wreszcie coś z tego będzie. Ja nie widzę przyszłości dla tego typu gazety. Ewentualnie jeżeli będzie tańszy od Faktu to może będzie mieć zadowalające wyniki. Potem już będzie równia pochyła i docelowych klientów, czyli gawiedzi trzeba będzie dotrzeć działami z seksem, gołymi babami kryminalnym i stricte plotkarskim kto z kim sypia. Inaczej pójdzie do likwidacji.
Daredevil pisze: To może być ciekawe! Aha, na mieście widziałem już billboardy. Coś w stylu: Basiu, spotkajmy się. Już 14 listopada. No i to tyle
Nie, to są billboardy czego innego. Tydzień temu był sam teskt - "Basiu, poznajmy się", a w zeszły weekend pojawiło się uzupełnienie "Basiu spotkalmy się 18 listopada" wizerunek meżczyzny w dziwnej pozie i za nim niebieska i czerwona litera S. Taka sama wersja jest z dziewczynką (woła do Jacka) i kobietą (woła do Tomka). 18 listopada w Katowicach otwierają Silesia City Center. Mam nadzieję, że wiesz co to jest.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 02 lis 2005, 14:54

Michale być może masz rację, ale jeśli to reklama Silesia City Center, to czemu jest także w Krakowie?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (śr) 02 lis 2005, 15:23

doktorfaustus1 pisze:Michale być może masz rację, ale jeśli to reklama Silesia City Center, to czemu jest także w Krakowie?
Cięzko mi na to pytanie odpowiedzieć. Daredevil jest z Tychów i chyba tam widział. To będzie największe centrum handlowe (i nie tylko) w Polsce. Jedna z największych z zagranicznych inwestycji. 18 listopada to centrum otwierają, taka jest data nna plakatach, a także te symbole, które już wiszą na szybie kopalnianym i na konstrukcji centrum wyraźnie wskazują, że chodzi o SCC.

Fashion House z Sosnowca teź zażyczył sobie pomalowanie w Krakowie tramwaju w swoją reklamę.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (śr) 02 lis 2005, 19:57

Dziś jak wracałem tramwajem z cmetanrzy to rzucił mi się w oczy na przystanku inny plakat, którzy na razie do końca nie mówi wszystkiego. Przypomniałem sobie, że widziałem też dwie ich wersje wczoraj na billboadach. Otóż jest tam młoda kobieta lub mężczyzna z otwartą szoroko buzią, ni to ze zdziwienia, ni to z radości. Jest obok nich napis "NADCHODZI NOWY DZIEŃ". Może to jest reklama ten nowej gazety i nazywać się będzie "Nowy dzień" lub "Dzień"? Ewentualny taki tutuł wydaje mi się bardzo dobry.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Przemek » (czw) 03 lis 2005, 6:12

A ja rano w RMF FM usłyszałem taką reklamę:

CZY WIESZ ŻE NIE DŁUGO NADEJDZIE NOWY DZIEŃ ??

Pierwsze co pomyślałem to o tytyule nowego dziennika.

Wreszcie będzie co poczytać.

No bo:

FAKT i SUPER EXPRESSS za głupier
WYBORCZA i inne zbyt skąplikowany układ i się gubię....

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Ania » (czw) 03 lis 2005, 12:42

A ja sądze ze 2 ,3 wydania beda trzymały poziom a potem będzie to Fakt 2 i SuperHiena 2 inaczej to się nie sprzeda...
zbyt skomplikowane dla fanów Faktu i Hieny... za mało wyszukane dla czytelników Polityki Newsweeka czy WPROST
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: michal » (sob) 05 lis 2005, 0:20

Dziś przed faktami w tym paśmie prestizowym była reklama tego całego nowego dnia. Pusta ulica wyłożona brukiem, po jej obu stronach kamienice i jest wschód słońca

Hasło było zbliżone do tego co na plakatach i w radiu, ale jednak jakieś inne. Słowo "nowy dzień" było napisane razem i pogrubione. Coś takiego:

Już wkrótce nadejdzie NOWYDZIEŃ


*******

Dziś natomiast na billboardach rozwieszali kolejną reklamę, która na razie nie wiadomo czego dotyczy. Hasło czerwonymi literami na niebieskim tle brzmi "ŻER DLA SKNER".
Ostatnio zmieniony (sob) 05 lis 2005, 15:48 przez michal, łącznie zmieniany 1 raz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Ania » (sob) 05 lis 2005, 10:48

A ja pamiętam :D że swego czasu GAEZTA WYBORCZA reklamowała się spotem w którym był wyykorzystany utwór BS :D "a po nocy przychodzi dzien" :D:D też dzien w spocie :x... małe nawiązanie
^@^
Obrazek

Daredevil
Chipsy przyszły
Posty: 44
Rejestracja: (wt) 11 paź 2005, 8:12
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Daredevil » (sob) 05 lis 2005, 19:14

Napis w reklamie to coś bardziej w stylu: NADCHODZI NOWYDZIEŃ

A hasło "Żer dla skner" to hasło sieci sklepów RTV AGD Saturn.
GG>> 1049245

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: michal » (sob) 05 lis 2005, 22:40

A skąd wiesz ?? :) Saturn też właśnie będzie w Silesia City Center.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Daredevil
Chipsy przyszły
Posty: 44
Rejestracja: (wt) 11 paź 2005, 8:12
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Daredevil » (ndz) 06 lis 2005, 8:53

A kiedyś widziałem gdzieś zdjęcia wnętrza sklepu Saturn i tam były takie napisy.
GG>> 1049245

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Przemek » (wt) 08 lis 2005, 6:19

Dla Twoich przyjaciół
I dla nie przyjaciół
Dla przyjaciół, przyjaciół
I dla rodziny przyjaciół
Wogóle dla wszytskich!

NADCHODZI NOWYDZIEŃ

[Reklama uszłyszana rano w RMF, lektor i podkaład muzyczny taki sam jak w TV.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: michal » (śr) 09 lis 2005, 20:35

Dziś na mieście są już zmienione reklamy, ale nie wszystkie. Obecnie jest napis JUŻ DZIŚ JESTNOWYDZIEŃ. To na czerwono jest już na gazecie zwiniętej w rulonik, jest to jej nagłówek. Gazeta wyląda jakby wyszła im z otwartej szeroko gęby. Za nagłowniek jest jeszcze jakieś dwuwyrazowe hasło - "Pogogny dziennik" czy coś takiego. W dolnym rogu plakatu ekranu jest cena - 1 zł. Część osób jest ta sama na reklamach, ale jest też część nowych twarzy. Czy to oznacza, że ta gazeta już będzie jutro? Jednak w TV nadal lecą takie same enigmatyczne spoty...
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Przemek » (pt) 11 lis 2005, 12:51

NADESZŁA atrona www.nowydzien.pl

ODPOWIEDZ