Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Audycje komitetów wyboczych 2006

Rozmowy dotyczące kanałów Telewizji Polskiej i ich pozycji programowych.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Audycje komitetów wyboczych 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (sob) 28 paź 2006, 14:34

Dziś przed południem zajrzałem do gazety co jest i co będzie emitowane teraz w telewizji i o 11:05 w TVP2 zauważyłem pozycję "Program lokalny". Zastanawiłem się co to będzie. O tej porze programów lokalnych nigdy nie ma. Po reklamach ogólnopolskich nadany został przeryik na połączenia ale z TVP3!, a następnie rozpoczęły się "Audycje komitetów wyborczych". Gadał jakiś młody facet - kandydat na wójta jakiegoś Jarłukowa (? - pewnie pomyliłem, ale coś w ten deseń). Facet dukał, oczka mu latały, bo czytał z promptera (lub zawieszonej kartki) nie potrafił powiedzieć słowo "infrastruktura" i jak już to powiedział to miał na twarzy minę zastanawiającą się co to takiego. Poza tym jeszcze kilka innych przejęzyczeń. Nie mógł tego nagrać jeszcze raz? Potem rozpoczął się spot Marka Borowskiego i nagle nastąpiło przepięcie na sygnał lokalny z TV Katowice (ktoś od nas zaspał).

Audycje już trwały na TVP3 od jakiegoś czasu, kończyła pani ze Świętochłowic. Ogólnie większosć audycji komitetów to jedna wielka tandeta. Siedzą sobie przy stoliczku w starym studiu Aktualności, patrzą trochę na bok, a nie do kamery i czytają z zawieszonej tam kartki. Albo kartka na stole i głowa w dół. Był też facet z rękami na stole jak Kaczyński i czytał z kartki między tymi rękami. Albo jakieś pioseneczki ze starymi sztywnymi facetami (jeden z wielkim wąsem) w garniturach. Do tego jeden w koszulce hokejowej i z kijem. ("A spróbujcie na nas nie zagłosować!") Szkoda gadać, ale TV Katowice zawsze oferowała komitetom takie produkcje. Macie stolik i se gadajcie. PSL miało swoje filmiki ogólnopolskie (z Pawlakiem) z lokalnymi, okołoczęstochowskimi głównie, wstawkami. Nawet jakoś to wyglądało, gdyby nie to, że filmik ogólnopolski był emitowany kilka razy i już się robiło niedobrze od ciągle tych samych słów. LPR miała też film ogólnopolski z paskiem lokalnym kto kandyduje. Zaczęło się fajnie, bo profesjonalny filmik ogólnopolski, potem ten z Giertychem o szkole, ale potem jeszcze trzy razy ten sam pierwszy filmik ogólnopolski. :/

Najbardziej profesjonalną z tego co oglądałem (bo oglądałem tylko jakieś 20 minut) audycję miała Platforma Obywatelska. Nawet ciekawie zrobiony, widać było że się starali, ale niestety tandeta niektórych kandydatów jest już nie do ukrycia. Jednym z kandydatów do sejmiku jest dziennikarz TV Katowice (kiedyś także prezenter oprawy) Wojciech Zamorski. W ostatnich latach prowadził głownie programy muzyczne o rocku. Mówił, że 17 lat pracował w TV, a teraz chce robić coś innego i że ponownie podczas tych reklamówek wita nas ze szklanego ekranu.

Jeszcze była Polska Partia Pracy, która robiła sondę uliczną i każda "przypadkowo" zapytana osoba, "zaskoczona" widokiem kamery i reportera odpowiadała, że będzie głosować na PPP, bo coś tam. A młoda blond kandydatka na prezydenta z Sosnowca w wielkim zbliżeniu na zielonym tle czytała co chciałaby zrobić dla miasta (oczywiście z kartki umieszczonej z boku. Oczka latały podczas tej wypowiedzi z prawej na lewo jak u osoby niewidomej.

Niby wydaje się to śmieszne, ale mnie denerwuje taki szmelc, lecz obawiam się, że komitety i kandydaci myślą, że wyprodukowali fantastyczne reklamówki dzięmi TV Katowice. I jakim niskim kosztem. Ale co się dziwić. Reklamówki produkowane przez TV Katowice firm komercyjnych też są żałosne. Sto lat za murzynami. Teraz nie ma to jak profesjonalna agencja, bo inaczej to odbija się tylko na niekorzyść.

Podczas emitowania tego szajsu czasem była emitowana też plansza, że komitet taki i taki nie dostarczył swojej audycji wyborczej. Brawo dla tych Państwa :)


Jeśli chodzi o audycje ogólnopolskie, to oczywiście będą zapewne na dużo wyższym poziomie. Wczoraj w Wydarzeniach powiedzieli, że TVP odmówiła emisji materiału dostarczonego przez SLD. Zaraz potem go pokazali. Był to napis, że "w związku z tym, że TVP kłamie i jest upolityczniona, odsyłamy do oglądania naszych audycji w stacjach komerycjnych". TVP tłumaczy fakt odmówienia emisji tym, że nie ma to nic wspólnego z audycją wyborczą.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

Wybory samorządowe 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: And » (sob) 11 lis 2006, 2:08

No to kampania wyborcza dobiegła już końca. Szkoda, bo ja bardzo lubię oglądać te reklamy, niektóre są całkiem śmieszne. Szczególnie teraz mi się podobało to, że dzięki TVP2 miałem dostęp również do bloków z 3 innych regionów, tj. Wielkopolski, Śląska i Mazowsza.

Jeśli chodzi o Łódź, to u nas spoty wyborcze ogólnie rzecz biorąc reprezentowały sobą jakiś poziom. Początkowo były głównie reklamy dużych partii, właściwie dopiero w ostatnich kilku dniach pojawiły się mniejsze, lokalne komitety. Ale i tak było tego niewiele, a w wyborach startują co najmniej 24 ugrupowania. Chociaż w Łodzi nie widziałem ani razu, że ktoś nie dostarczył materiału, więc może jakoś tak dziwnie był podzielony czas antenowy.

Telewizja łódzka nie zorganizowała chyba żadnej debaty. Wytknął to nawet jeden z kandydatów. Nie śledziałem dokładnie wszystkiego, ale nie przypominam sobie, żebym widział jakąś reklamę jakiejś debaty, więc pewnie nic takiego nie było. Zapowiedzi debat widziałem natomiast na pewno w Poznaniu i chyba też w Katowicach, ale za to bym już nie dał głowy.
"Duże" uznanie należy się natomiast łódzkiej telewizji za studio wyborcze, które było całkiem niezłe, szczególnie na tle innych oddziałów, gdzie był tylko jakis stolik na tle ściany, gdzie wieszany były plakaty. U nas było nieco lepiej, a swoją drogą ciekawe, gdzie znaleźli tyle miejsca na ustawienie tej scenografii ;) Studio wyglądało tak:
Obrazek
Były też inne ustawienia i ujęcia :)

W innych oddziałach chyba było trochę bardziej normalnie, łódzka TVP3 wypełniła płatnymi ogłoszeniami wyborczymi dosłownie każdą wolną chwilę. Została nawet skrócona pogoda - wyrzucona prognoza na noc - była tylko na dzień i bez prezentera, a to mi się nie podobało, bo uważam, że prognozy z pleneru są najciekawszym punktem programu lokalnego, podobnie, jak widoki miast przed Wiadomościami ;) ;) ;)

Na niedzielę zapowiedziany został wieczór wyborczy TVP3 Łódź :) Trochę się dziwię, że Warszawa w ogóle na coś takiego pozwoliła, w końcu podobny program będzie też na Jedynce. Jest nawet informacja na ten temat: http://ww6.tvp.pl/6478,20061107417852.strona. Prowadzenie programu zapowiedziała oczywiście Edyta Lewandowska. To dopiero niespodzianka. Zdziwił bym się, gdyby gdzieś nie sięgnęła swoimi mackami :roll:

I jeszcze taka mała ciekawostka. Na stronach kilku oddziałów TVP, przy artykułach dotyczących wyborów, znalazła się plansza "Wybory Samorządowe 2006" z Łodzią w tle ;)
Obrazek
M.in. w Lublinie, Katowicach, Rzeszowie, Szczecinie i Warszawie, a wcześniej chyba jeszcze gdzieś. Ta plansza jest jednak mocno obcięta, cała znalazła się tylko na stronie TVP3 Łódź.
Obrazek
W Łodzi była ona również pokazywana w ŁWD na poczatku i końcu bloku materiałów dotyczących wyborów (animacja), a także jako przerwywniki. Wyglądało to tak: http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 5969&hl=pl
A teraz w Szczecinie pojawiła się jeszcze inna wersja, tym razem nieco mniej okrojona ;)
Obrazek


Poza tym mam nagrane trochę różnych spotów wyborczych ;) Tylko nie wiem, czy je mogę wstawić, bo to teraz już jest cisza wyborcza ;) :D
Ostatnio zmieniony (sob) 09 lut 2008, 23:20 przez And, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (sob) 11 lis 2006, 22:21

And pisze:No to kampania wyborcza dobiegła już końca. Szkoda, bo ja bardzo lubię oglądać te reklamy, niektóre są całkiem śmieszne. Szczególnie teraz mi się podobało to, że dzięki TVP2 miałem dostęp również do bloków z 3 innych regionów, tj. Wielkopolski, Śląska i Mazowsza.
Ja oglądałem tylko czasami blok między 14:20 a 16:00 na TVP1, ale na wyrywki, bo całości się nie dało. Zresztą czesto następnego dnia było to samo. Studio lokalne TV Katowice od przypadku do przypadku, raczej głównie płatne reklamy w pasmie TVP2. Nie było ich jakoś strasznie dużo, w każdym razie nie zauważyłem skracania programu.
And pisze: Telewizja łódzka nie zorganizowała chyba żadnej debaty. Wytknął to nawet jeden z kandydatów. Nie śledziałem dokładnie wszystkiego, ale nie przypominam sobie, żebym widział jakąś reklamę jakiejś debaty, więc pewnie nic takiego nie było. Zapowiedzi debat widziałem natomiast na pewno w Poznaniu i chyba też w Katowicach, ale za to bym już nie dał głowy.
Hmm, jakoś umknęła mi ta debata katowicka. Ale być moze chodzi o to, co zapowiadał Adam Sojka. Ale to chyba z tego co mi się kojarzy jest to program "Czwarta władza".

W środę, czwartek i piątek wiem, że była debata w Kielcach. Na forum TVP utworzono specjalny dział dla tej debaty gdzie widzowie mogli zadać pytania kandydatom. Nawet wiele pytań zostało zadanych, na forum wejść było bardzo łatwo, bo artykuł o Debacie na stronie głownej kieleckiego oddziału od razu informował o możliwości zadania pytań, a kliknięcie w jego treść od razu przekierowywało na forum. Jednak zastanowiła mnie zawartość tego forum. Posty był bardzo konkretne, krótkie, zwięzłe, żadnych głupot spamu czy wandalizmów, każdy post w tytule zawierał informację do kogo pytanie jest kierowane. Jak znam internautów także z tamtego forum, to nie spotkałem się dotąd z takim porządkiem u postronnych osób i zastanawia mnie to czy to wszystko nie było ukartowane :)
And pisze: Na niedzielę zapowiedziany został wieczór wyborczy TVP3 Łódź :) Trochę się dziwię, że Warszawa w ogóle na coś takiego pozwoliła, w końcu podobny program będzie też na Jedynce. Jest nawet informacja na ten temat: http://ww6.tvp.pl/6478,20061107417852.strona. Prowadzenie programu zapowiedziała oczywiście Edyta Lewandowska. To dopiero niespodzianka. Zdziwił bym się, gdyby gdzieś nie sięgnęła swoimi mackami :roll:
Główną twarzą wieczoru w TVP1 będzie Gawryluk, a potem w TVP3 od 20:30 Krzysztof Leski (trochę mnie to zaskakuje). Razem jeszcze do kupy z Michałem Karnowskim z Dziennika (jeszcze niedawno był Newsweek ... :?) reklamują te wieczory w TVP1 i TVP3. Wspominają też o podsumowaniu w Panoramie TVP2, więc trochę brakuje tam Andrzeja Turskiego, bo na niego wypada jutrzejszy dyżur.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: And » (sob) 11 lis 2006, 23:47

michal pisze:Hmm, jakoś umknęła mi ta debata katowicka. Ale być moze chodzi o to, co zapowiadał Adam Sojka. Ale to chyba z tego co mi się kojarzy jest to program "Czwarta władza".
Nie, Czwarta władza to na pewno nie była, ale może rzeczywiście nie było żadnej debaty - ja na pewno nie widziałem - w każdym razie zdawało mi się, że była jakaś zapowiedź o 18. Ponieważ jednak oglądałem na zmianę 4 miasta, mogło mi się pomylić. Jakaś debata na pewno była w Poznaniu, bo mam nagraną reklamę ;)
michal pisze:Nie było ich jakoś strasznie dużo, w każdym razie nie zauważyłem skracania programu.
A u nas tak właśnie było. Dzisiaj już nie było spotów, to pogoda wróciła do dawnych standardów - zapowiedź z pleneru i prognoza na noc, i na dzień, dla województwa, i dla kraju (kiedyś było na odwrót ;))

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (ndz) 12 lis 2006, 0:26

Ostatnimi dniami w skrzynka pocztowa ledwo mieściła ulotki wyborcze. Przed korytarzem też ciągle były jakieś ulotki i partyjne gazetki. Niektóre nawet sobie poczytałem. W sumie to mniej więcej wiem od dawna na jaką listę zagłosować, ale kwestię osoby miałem jeszcze w miarę otwartą (chodzi o wybór radnego) . Przyjąłem zasadę, że zagłosuję tylko na osobę, której będę wcześniej widział plakaty lub ulotki (tzn. zainwestowała w siebie), lecz ulotki te muszą być wręczone lub dostarczone do skrzynki w zadowalający mnie sposób. A więc odpadają kandydaci, których ulotkę otrzymałem zaraz po mszy po wyjściu z kościoła, odpadają kandydaci, których wysłannicy wkładali ulotki do skrzynek pocztowych. To jest usługa płatna świadczona przez Pocztę Polską, sporo kandydatów jednak zapłaciło, a to bardzo łatwo rozpoznać jak ulotka znalazła sie w skrzynce. Oczywiście liczy się też treść ulotki, czyli co kandydat ma nam do zaoferowania. Jednak i tu jest u mnie selekcja choćby obiecywali złote góry. Nie może więc być błędów ortograficznych. Na przykład "Katowiczanin" napisany wielką literą, a tak pisze jeden z kandydatów na stanowisko prezydenta miasta. Nawet mu chciałem napisać maila w tej sprawie, bo czasem coś takiego praktykuję, ale pewnie by mi odpisał, że to tak specjalnie jako oznaka szacunku. Niech się wypcha :) W Aktualnościach TV Katowice też z zasadami pisowni na bakier. "Województwo Śląskie" napisali wielkimi literami :/
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: And » (pn) 13 lis 2006, 0:13

Ja specjalnie nie przyglądałem się ulotkom, nie było ich zbyt wiele. Zwróciłem uwagę tylko na dwie, jedna to była ulotka mojego dawnego kolegi z kolegi z klasy, który kandydował bodajże do Rady Miasta, druga natomiast to był list, w którym kandydat obiecywał, że nie pozwoli, aby Łódź była przedmieściami Warszawy (to bardzo piękne, ale niemożliwe do spełnienia ;)) I tak już z góry wiedziałem, na kogo będę głosował do Rady Miasta i na prezydenta, wybór do sejmiku wojewódzkiego to był czysty strzał, nawet nie wiedziałem, że do czegoś takiego też będziemy wybierać :)

Bez aprobaty ogółu, ale zamieszczam poniżej materiały z kampanii, które zarejestrowałem w minionym tygodniu ;) Linki [FILM] przy poszczególnych zdjęciach, to odnośniki do nagrań, które wstawiłem na google video.

Lewica i Demokraci (SLD+SDPL+UP+PD)
Krzysztof Makowski - kandydat na Prezydenta Miasta Łodzi
Obrazek Obrazek Obrazek [FILM]
Obrazek Obrazek Obrazek [FILM]
Kandydaci (różni):
Obrazek [FILM]
Obrazek Obrazek Obrazek [FILM]
Na ostatnim capsie dość mało znany obiekt - muszla koncertowa w parku "Na zdrowiu". Z kolei Iwona Bartosi w jednym z ujęć pojawia się na tle basenu "Wodny raj" na Teofilowie ;)

Platforma Obywatelska
Krzysztof Kwiatkowski - kandydat na Prezydenta Miasta Łodzi
Obrazek Obrazek [FILM] (fragment)
Obrazek Obrazek

Samoobrona RP
Spoty takie, jak wszędzie, z Lepperem i z blueboxa. Mogli się trochę bardziej postarać i chociaż wstawić w tle jakieś obrazki z Łodzi... Tutaj nie zauważyłem nic łódzkiego, a jedno ujecie, które wydawało mi się, że może być z Łodzi, widziałem również w Poznaniu... W Wielkopolsce mieli przynajmniej kilka ujęć z poznańskim ratuszem, u nas nie wiem, czy w ogóle było coś z naszego regionu...
Obrazek Obrazek Obrazek [FILM]
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
(Te ostatnie capsy powyżej mogą być akurat z Łodzią, ale to z jakiegoś płatnego ogłoszenia. Główny spot jest w filmiku).

Polskie Stronnictwo Ludowe
Obrazek Obrazek Obrazek [FILM]
Pan na trzecim capsie nazywa się Michał Żebrowski ;)
Obrazek

Liga Polskich Rodzin
Obrazek Obrazek Obrazek [FILM]
Mimo, że jestem daleki od poparcia dla tej partii, to była to całkiem przyjemna reklamówka ;) Nagrana na Piotrkowskiej, w starej (albo, jak kto woli, nowej - remontowanej później) części ulicy. Tą część lubię dużo bardziej od południowej, bo, w przeciwieństwie do tamtej, nie była robiona na nowoczesną. Ładnie to wygląda, szczególnie we mgle ;)

Prawo i Sprawiedliwość
Obrazek Obrazek Obrazek [FILM]
Spot standardowy, taki, jak wszędzie. Nudny i powtarzany do znudzenia (np. w sobotę był 5 razy, a nie oglądałem całego bloku wyborczego). Ta reklamówka została nagrana w Pasażu Schillera Reklamówki w Warszawie były nagrywane na tle Zamku Królewskiego, a w Katowicach na tle Spodka.
Obrazek

Jerzy Kropiwnicki - kandydat na Prezydenta Miasta Łodzi. Obecny prezydent, z niewiadomych powodów z największymi szansami na zwycięstwo... Kandyduje z PiS-u, ale jest liderem ŁPO (Łódzkie Porozumienie Obywatelskie). Początkowo obie partie miały utworzyć koalicję, stąd wspólny kandydat, ale, jak to zwykle z PiS-em bywa, nie dogadały się i teraz się wzajemnie zwalczają :) W końcu ŁPO chyba wystawiło nawet własnego kandydata, ale głowy bym nie dał... Jak na mój gust, to wygląda bardziej, jakby Kropiwnicki był kandydatem ŁPO, a nie PiS...
Obrazek Obrazek Obrazek
Było kilka spotów. W pierwszym (↑) "przypadkowi" ludzie na pytanie, komu powierzyli by ....., odpowiadali, że komuś zaufanemu, kto nigdy ich nie zawiódł. Potem dzieci chórem wołały, że wszystkie wróble ćwierkają na dachu, że prezydentem powinien być Kropiwnicki. Żenujące :)
Obrazek Obrazek Obrazek [FILM]
W drugiej wersji rozmawiały ze sobą wróble siedzące na drzewie, że wiele się w Łodzi ostatnio zmieniło. Puenta była taka, że to rzekomo zasługa Kropiwnickiego i jego ekipy...
Obrazek
Ostatnio pojawiła się też nowa wersja, w której poparcie dla Kropiwnickiego wyrażali różni znani ludzie, m.in. Wojciechowski z PSL i Mariusz Pudzianowski ;)
W ogóle, to chyba ten pierwszy spot, to reklamówka PiS, a pozostałe ŁPO, ale trudno się w tym połapać...

Grażyna Gałkiewicz - kandydatka na Prezydenta Miasta Łodzi:
Obrazek Obrazek Obrazek
(Widok na drugim capsie został sfilmowany chyba z hotelu, w którym mieszkał Faustus ;) Chociaż jakoś zupełnie nie mogę dość, jak to z tym jest ;))

Piotr Misztal - kandydat na Prezydenta Miasta Łodzi.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Tego pana chyba przedstawiać nie muszę ;) Początkowo trochę głupie mi się wydawało to jego kandydowanie, później jednak doszedłem do wniosku, że wcale może by nie był takim złym prezydentem :) On już ma pieniądze i może by przynajmniej nie kradł, jak inni... M.in. w jednej z reklamówek obiecywał, że jeśli wygra, to całą 4-letną pensję prezydenta przekaże na domy dziecka :) Nawet bym na niego głosował, ale, że ma tylko ok. 4% poparcia, to chyba jednak nie będę... Lepiej poprzeć kogoś innego, byle tylko nie wygrał Kropiwnicki :|

Ryszard Nowakowski - kandydat KWW "Gmina Parzęczew 2010" na wójta gminy Parzęczew
Obrazek Obrazek [FILM]

* * *
Obrazek Obrazek
Ten spot widziałem tylko w piątek, więc nie zdążyłem się dokładnie przyjrzeć, kto to jest, ani na co kandyduje. Bardziej zwróciłem uwagę na to, co mówił. Skrytykował telewizję łódzką za upolitycznienie, brak debat wyborczych, sprzyjanie obecnemu prezydentowi Łodzi i niepokazywanie wydarzeń wyborczych, w których prezydent nie uczestniczył. Z drugiej strony dostało się też prezydentowi, za to, że umieścił swoją reklamę w bezpłatnym "Echu miasta" (zdj.), które było rozdawane w publicznych urzędach, co miało być niezgodnie z jakimiś tam przepisami.
O 18 pojawiło się oświadczenie PiS-u, które nie za bardzo zrozumiałem, że reklama ta została w Echu miasta umieszczona... bez wiedzy PiS :D Zapewne zrobiły to krasnoludki :)

Samoobrona Patriotyczna
Nie wiem, co to za partia, w każdym razie nie Leppera. Nie dość, że nazywają się tak samo, to jeszcze rąbnęli Lepperowi piosenkę z poprzednich wyborów :D
Obrazek Obrazek Obrazek [FILM]
To najgorszy spot, jaki widziałem w naszym regionie. Czytają z kartek i to tak, jakby je pierwszy raz widzieli na oczy. Ja rozumiem, że stres, bo telewizja. Ale czy to naprawdę tak trudno się nauczyć chociaż, że mam 50 lat i jestem bezrobotnym, i proszę o głos? Przecież takie coś, to jest kompletnie niewiarygodne :roll:

Marek Błoch - kandydat na Prezydenta Pabianic
Obrazek Obrazek Obrazek



Na Śląsku mieliście taką reklamówkę Platformy (widziałem ją 2 tygodnie temu), że coś tam jest od kądś aż po Częstochowę... Zwróciłem na nią wtedy uwagę, bo w tle leciała muzyka z tvnmeteo ;) Pamiętam, że na początku była wykorzystywana w nagraniach z różnych ciekawych miejsc, a później jeszcze chyba przy jakichś planszach, nie wiem, czy nie z pogodą dla świata ;)
Ale najlepsze było to, że widzieli tu już państwo człowieka śpiewającego z kijem hokejowym :D No i rzeczywiście później widziałem tą reklamówkę :D


Z kolei w stacjach ogólnopolskich pokazywane były spoty Kazimierza Marcinkiewicza, identyczne, jak w Warszawie... Specjalnie mnie to nie dziwi, bo przecież wszystkie te stacje są z Warszawy, dla Warszawy i o Warszawie... Ale jaki sens mają bilboardy Marcinkiewicza straszące na ulicach Łodzi? To prawda, że Łódź jest obecnie jednym z wielu miasteczek pod Warszawą, jak Podkowa Leśna, czy Konstancin... Tylko, że my w odróżnieniu od nich, nie mamy praw wyborczych w wyborach w Warszawie...

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: looser106 » (wt) 14 lis 2006, 16:32

A piosenka Samoobrony była fajna - mam ją w 93 procentach w .amr tylko nie wiem gdzie to wrzucić. podpowie mi ktoś? :]
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: viper » (wt) 14 lis 2006, 18:38

"Naprawimy nasz kraj". To chyba śpiewa zespół Toples, jeden z bardziej znanych wykonawców disco polo.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Poland » (śr) 15 lis 2006, 13:49

Kojarze ten zespół był na festynie w mojej gminie :x
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: looser106 » (śr) 15 lis 2006, 14:23

Przecież disco polo jest już niemodne. Jak Kwaśniewski kandydował na najwyższy stołek w naszym kraju w '95 to miał piosenkę w stylu disco polo. jak chcecie to mogę to wrzucić "gdzieś" - tylko powiedzcie "gdzie"...
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Kasztelan » (śr) 09 cze 2010, 0:04

Odświeżam temat z okazji wyborów. Oczywiście najbardziej ,,wypasione'' spoty mają Komorowski, Kaczyński, Napieralski i Pawlak. Oczywiście w kilku filmach nie zabrakło tematyki powodziowej. U Pawlaka na przykład mamy informacje, że to OSP z nim na czele stanowi pierwszy front walki w walce z powodzią. Ziętek głosi, że wydał wszystkie pieniądze przeznaczone na kampanię na powodzian. Lepper rozumie ofiary powodzi (ponoć po tym jak go zalało powstała Samoobrona), a JKM nawołuje ,,Jak do was przyjadą to weźcie kije i ich pogońcie''. A zaraz potem ,,A teraz przerwa na reklamę. Wracamy za chwilę ;)'' i koniec. Zauważyłem też, że w spocie Morawieckiego wystąpiły demotywatory :)

Obrazek

PS: Mam gdzieś caps ze spotu Samoobrony z zeszłego roku i oni tam mieli zupełnie inne logo z zieloną Polską i jakimś ptakiem (?).

Obrazek
d. YT:bartusgo

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Kpc21 » (pt) 18 cze 2010, 22:12

Jeśli chodzi o wybory w 2006 roku - warto zaznaczyć, że TVP3 Łódź nadała wtedy wieczór wyborczy we współpracy z Radiem Łódź. Program był nadawany jednocześnie na antenie radiowej i telewizyjnej (w TV była przerwa na pasmo wspólne z Kurierem).

Ciekawe, czy w tym roku z okazji wyborów samorządowych zrobią podobnie. Jeśli nie, mam nadzieję że przynajmniej sama TVP Łódź zorganizuje wieczór wyborczy.

A tymczasem przed wyborami prezydenckimi nadawany był Monitor wyborczy TVP Łódź - zobaczyć go można tutaj:
http://www.tvp.pl/lodz/reportaze/monito ... 10/1910321
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

ODPOWIEDZ