Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Salon Gier

Rozmowy dotyczące kanałów Telewizji Polskiej i ich pozycji programowych.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

Salon Gier

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Ania » (pt) 30 gru 2005, 21:31

Oglądał ktoś ??? program w formie keskówki :D komputerowej z naszymi politykami :D w 1 odcinku Kaczki Kwach Kulczyk Hausner i Miller :D Otwierają Pub i szukają bramanki (E Górniak ) :x
Odwaznie jak na TVP
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: ArO » (pt) 30 gru 2005, 22:16

Oglądam właśnie ze względu na postać Edyty. Były już dwa odcinki (trzeci dziś o 23:50). Powiem szczerze, że nic specjalnego. Chwilami nudnawe. Wcale mnie nie śmieszy. No może poza postacią Edyty. Uważam Aniu, że bardzo odważne. Jaruga-Nowacka sikająca na stojąco do pisuaru... :/

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Ania » (pt) 30 gru 2005, 23:24

O to tego nie widziałam :D Założe się że głównie bedą ośmieszać lewicę... innych się nie odważą aż tak bardzo :]
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 31 gru 2005, 19:15

Aniu odważne byłyby kpiny z premiera Kazia i ojca R, ale nie bylego premira Millera, czy prezydenta Kwaśniewskiego. To może odwagą będą drwiny z premier Suchockiej? Hę?
To jest żałosne, ale czegoż innego spodziewać się po Grzywaczewskim?

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Ania » (sob) 31 gru 2005, 19:31

oczywiscie że to jest załosne ale odwazne też zkaczek przecież i pięknego Romana kpią :]
^@^
Obrazek

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: viper » (ndz) 01 sty 2006, 19:28

Mam nadzieję, że oglądaliście również odcinek specjalny - szopkę noworoczną autorstwa Marka Majewskiego i Marcina Wolskiego. Tylko czy w Sylwestra 2006 też zobaczymy taki program? PiS chce przejąć władzę w TVP, więc może się nie udać...
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 02 sty 2006, 10:14

Cha! Aniu i widzisz co to za dowaga! Odsyłam do dzisiejszej Wyborczej. Nic dodać, nic ująć...
Noworoczna szopka lizusostwa w TVP


Pokazany w TVP 1 w sylwestrową noc "Saloon Gier - Szopka noworoczna" autorstwa satyryków Marcina Wolskiego i Marka Majewskiego zaprezentował humor na poziomie prymitywnego dziennikarstwa brukowego


....
Ale cóż się dziwić - przecież satyryk Marcin Wolski był w honorowym komitecie wspierającym w wyborach Lecha K. I tak się teraz w swojej szopce zdobył na odwagę, bo tu bracia np. co jakiś czas kwaczą i mówi się o nich "kaczki". Szczyt nonkonformizmu. Może nawet odważniejszy był greps, gdy bracia K. siedzą sobie na kanapce, a Jarosław przypomina Lechowi, jak kiedyś wymknęło mu się "Spieprzaj, dziadku" - wtedy z góry spada obraz z Piłsudskim.

.....
Ten program był tak demagogiczny jak: a) teksty "Trybuny" z czasów rządu Buzka, które - by zohydzić rządy prawicy - z kronikarską pasją liczyły zgony bezdomnych w zimie; b) propagandowy i nieprawdziwy film z czasów prezesa TVP Kwiatkowskiego za rządów Millera "Dramat w trzech aktach" o rzekomych związkach braci Kaczyńskich z aferą FOZZ (TVP potem przeprosiła); c) publicystyka Jana Pospieszalskiego w "Warto rozmawiać", gdy pod rękę z rzecznikiem rządu domaga się wyjaśnień, dlaczego dziennikarze zadają trudne pytania premierowi Marcinkiewiczowi podczas jego wizyt za granicą.

Rozumiem, nie każdy jest Stanisławem Tymem, Michałem Ogórkiem, Wojciechem Mannem czy Szymonem Majewskim. Rozumiem, że w TVP boją się "nowych" i czujnie nadstawiają ucha, by wyczuć, skąd wieje wiatr (pisał o tym niedawno w "Gazecie" reżyser Piotr Łazarkiewicz). Ale ta szopka to był modelowy przykład lizusostwa wobec aktualnej władzy pokazany bez najmniejszego skrępowania.
źródło :arrow: http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34314,3092696.html

A Ty mówiłaś coś o odwadze.... :smiech: :smiech: Cieszę się również, że nie tylko ja odebrałem w taki sposób ten program. Już zapowiedzi z przed miesiąca sugerowały czym to tak naprawdę będzie.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Ania » (pn) 02 sty 2006, 12:23

Faustusie :D ja wiem że ta szopka nie jest szczytem odwagi tvp i wogóle ale napisałam że to jest odważen JAK na TVP :]
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Grzesioo » (pn) 02 sty 2006, 18:49

Salon Gier był tworzony w tej samej technice co film Kajko i Kokosz, może nawet przez tą samą firme.

Obrazek
Więcej o tym filmie można poczytaćtu:
[hide]http://kajko-kokosz.pl/ksiega.html[/hide]
Zwiastun tego filmu można pobrać stąd:
[hide]http://www.kajko-kokosz.pl/kik.avi[/hide]

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: viper » (pn) 02 sty 2006, 20:45

"Saloon gier" produkowany jest przez wrocławską firmę ATM - znaną nieco lepiej widzom Polsatu, bo zrobiła ona m.in. "Świat według Kiepskich". Tam były zresztą bardzo podobne animacje.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Przemek » (śr) 04 sty 2006, 14:08

Nie cierpie tego prgoramu. Żenada na żenadzie i żenada pogania.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Ania » (śr) 04 sty 2006, 16:04

Technologia Motion Capture w Polsce

W Telewizji Polskiej zadebiutowała technologia, którą wykorzystali m.in. twórcy "Shreka". Firma Virtual Magic do stworzenia serii satyrycznych programów "Saloon Gier" wykorzystała stacje robocze z kartami Nvidia Quadro FX i techniką Motion Capture.

Dzięki specjalnym czujnikom, umieszczonym na ciele, pozwala ona na przechwytywanie ruchów aktora w czasie rzeczywistym. Sylwetka jest następnie na bieżąco animowana, a karty Quadro FX umożliwiają nakładanie na nią cieniowania i odpowiedniego oświetlenia. "Saloon Gier" emitowany jest codziennie, (...)
ONET
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Poland » (ndz) 01 paź 2006, 21:17

Ciekawe czemu niema kontynuacji (a zapomniałem ATM trzyma z Polsatem) więc może na tym Polsacie pojawła by się kontynuacja ?
Poland - Aktywnie najlepszy

Patrycio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Patrycio » (wt) 23 sty 2007, 21:53

ee oglądałem to takie nudne bardzoo :/

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Poland » (pn) 05 lut 2007, 14:24

Warto czasem pośmiać się z władzy
Poland - Aktywnie najlepszy

ODPOWIEDZ