Strona 1 z 1

Co z misją Tvp?

: (pn) 14 paź 2013, 21:18
autor: Romana3
Telewizja Publiczna z misją ma niestety niewiele wspólnego, nie od dziś. Tvp nie powinna iść w ślady stacji komercyjnych i emitować nam same show, seriale, kabarety, paradokumenty bez liku. Najgorszą rzeczą jest to, że w telewizji zabrakło kultury, muzyki poważnej (jakiekolwiek serie z muzyką poważną np. "Złota dwunastka oper i baletów", oraz nagrania koncertów z muzyką poważną zostały zupełnie wyeliminowane /oprócz jedynego koncertu noworocznego z Wiednia/, a tyle się dzieje w ostatnich latach nie tylko w Europie ale i w polskich miastach jeśli chodzi o kulturę wysoką). Niewiele programów o sztuce, literaturze, nauce. To, że są stacje tematyczne nie oznacza, że jest dobrze jeśli chodzi o misję. Duży odsetek kolejnych pokoleń Polaków nie zainteresuje się czymś o wyższych wartościach ,nie będzie wiedzieć co to koncert muzyki klasycznej, opera, wystawa, zabytkowa architektura czy poezja i literatura, nauka... O czym się niestety rzadko mówi. Nieporozumieniem jest jak publiczne media kształtują ostatnio Polaków. Niestety nie tylko w Polsce media zeszły nisko, ale to nie pocieszenie. U nas bardzo nisko. Stacje komercyjne mogą jak najbardziej istnieć, ale po to są publiczne media by transmitować również to co ma wysokie wartości.

Re: Co z misją Tvp?

: (wt) 15 paź 2013, 12:26
autor: Trzeciak
Problem jest prosty. TVP dostaje bardzo małe przychody z abonamentu. Te kilkanaście, czy kilkadziesiąt milionów z abonamentu, to zbyt mało, aby pokryć produkcję wielu programów kulturalnych, zresztą nie tylko, bo na kulturze misja publiczna się nie kończy. A telewizja z powietrza istnieć nie będzie, stąd, by mieć pieniądze, musi rywalizować ze stacjami komercyjnymi. A nie oszukujmy się - transmisje muzyki poważnej to nie są wydarzenia komercyjne i nie spowodują, że porwą miliony Polaków przed odbiornikami. Niby TVP nie powinna rywalizować ze stacjami komercyjnymi, ale w chwili obecnej jest po prostu do tego zmuszona, bo inaczej nie przetrwa.

Re: Co z misją Tvp?

: (wt) 15 paź 2013, 18:17
autor: viper
Jeżeli TVP tak bardzo będzie starać się walczyć z komercyjnymi telewizjami, to w końcu przegra tę walkę.

Re: Co z misją Tvp?

: (wt) 15 paź 2013, 19:13
autor: Trzeciak
@viper - ale nie ma innego wyjścia. Tutaj rządzący muszą najpierw wyjść z inicjatywą finansowania mediów publicznych. To trochę tak, jakby biedna mama chciała sporządzić zupę kremową z sandaczami i to z naturalnych składników, a stać jej tylko na grochówkę z proszka.

Re: Co z misją Tvp?

: (wt) 15 paź 2013, 19:53
autor: viper
Może pieniądze znalazłyby się, gdyby TVP zmniejszyła liczbę kanałów tematycznych.

Re: Co z misją Tvp?

: (wt) 15 paź 2013, 20:11
autor: Trzeciak
Tak - warto likwidować, coś, co chociaż generuje zyski, a przynajmniej powoduje to, że strata TVP nie jest jeszcze większa. @viper - raz pomyśl trochę logicznie. To już nie te czasy, kiedy ludzie oglądali stacje tematyczne dla zabicia nudy lub z przypadku.

Re: Co z misją Tvp?

: (wt) 15 paź 2013, 21:41
autor: viper
Zmniejszać liczbę, a nie likwidować. Nie sądzę, żeby TVP potrzebowała aż tylu kanałów tematycznych.

Re: Co z misją Tvp?

: (sob) 19 paź 2013, 18:32
autor: Haello
A jak można zmniejszyć liczbę kanałów tematycznych, jeśli nie przez ich likwidację?

Re: Co z misją Tvp?

: (sob) 19 paź 2013, 22:57
autor: viper
Na początku pomyślałem, że chodziło o likwidację kanałów tematycznych w ogóle. TVP ABC będzie ostatnim - bo nie ma pieniędzy, aby tworzyć więcej.

Re: Co z misją Tvp?

: (ndz) 20 paź 2013, 0:03
autor: janekpogwad
Ma być jeszcze podobno TVP Dokument.

Re: Co z misją Tvp?

: (sob) 26 paź 2013, 18:25
autor: Haello
Osobiście sądzę, że TVP Dokument, powinien zastąpić TVP Historię, a część dotychczasowych programów dołączyć do oferty programowej nowego kanału.