Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

SOPOT FESTIVAL znów w TVP?

Rozmowy dotyczące kanałów Telewizji Polskiej i ich pozycji programowych.
Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

SOPOT FESTIVAL znów w TVP?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Dawid_sc51 » (ndz) 24 sty 2010, 11:16

TVN potwierdził, że nie będzie starał sie o organizacje kolejnych edycji "Sopot Festival". Jest duże prawdopodobieństwo, że to TVP przejmie znowu organizacje. Tutaj nasuwa się pytanie co z Sopot Hit Festival. Wg mnie oba festiwale zostana połączone, bo TVP nie mając za dużo pieniędzy nie organizowała by dwóch festiwali w jednym miejscu w ktrótkim odstępie czasu.

Telewizja TVN wycofała się ze starań o organizację Sopot Festivalu. Przez ostatnie 5 lat Grupa ITI produkowała i transmitowała koncert. Decyzję podjęto po podsumowaniu, które wykazało, że projekt jest nierentowny i dlatego stacja rezygnuje z jego organizacji. W takim razie gdzie w tym roku odbędzie się festiwal?

Po wygaśnięciu naszej pięcioletniej umowy z miastem Sopot na organizację festiwalu dokonaliśmy podsumowania, z którego wynika, że projekt ten był nierentowny - mówi Karol Smoląg, rzecznik prasowy stacji.

TVN organizowała festiwal od 2005 do 2009 roku. Kiedy przejęła imprezę postanowiła wrócić do konkursu o Bursztynowego Słowika i wydłużyć ją o trzy dni. W ostatnich latach z powodów finansowych Sopot Festival został skrócony o jeden dzień.

A kto przejmie organizację festiwalu w 2010 roku? Jak zapewnia rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Sopocie, prowadzone są rozmowy z różnymi stacjami, w tym TVP.

ODPOWIEDZ