Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Pomysł na...

Rozmowy dotyczące kanałów Telewizji Polskiej i ich pozycji programowych.
Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

Pomysł na...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Haello » (czw) 25 gru 2008, 18:38

Miliony abonentów narzeka na naszą publiczną TV. Że nie spełnia misji.

ALE CI LUDZIE ZE SEJMU NIE WIEDZĄ JAK MAJĄ SPEŁNIAĆ MISJĘ

Dają "Łamagi jeżdzą po Dodzie" czy inne programy które nie mają nic wspólnego "z edukacją" czy czymś jeszcze.

Więc Abonencie!

Napisz jaki program/kanał chcesz zobaczyć pod logiem TVP?

Wiem że trochę populistycznie zabrzmiało. :-P

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: zielarz155 » (czw) 25 gru 2008, 21:00

TVP2: po pierwsze, chciałbym zobaczyć Panoramę o 22:00 w charakterze wydania głównego oraz o 16:00 w formie takiej popołudniówki, jaką są np. Wydarzenia o 15:50. Natomiast nie chciałbym widzieć "Gwiazd" na lodzie (nikt o zdrowych zmysłach nie przyjąłby Dody do jury!) oraz Barw szczęścia (po co nam kolejny głupawy serial, "M jak miłość" to i tak za dużo).

TVP1: do Jedynki w zasadzie nic nie mam, tylko uważam, że przyszła pora na jakieś konkretne zmiany w Wiadomościach, jeśli chodzi o stronę graficzną - na tle Faktów, Wydarzeń, czy chociażby Panoramy Wiadomości wypadają blado (obecna czołówka nie pasuje do studia, to \\' na dole ekranu tylko rozprasza, a belki są nijakie).

Poza tym chciałbym, aby TVP Info wyniosło się na satelitę (oczywiście FTA), a jego miejsce w systemie naziemnym zajęły ośrodki lokalne.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: viper » (czw) 25 gru 2008, 21:43

Co do TVP Info: to powinien być kanał 24-godzinny.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Dawid_sc51 » (pt) 26 gru 2008, 0:36

TVP1: Wiadomości niech zmienia oprawe graficzna, studio, Wprowadził bym Wiadomości tak o 22:30 i Monitor Wiadomości o 23:00 albo "W" o 23 a "MW" o 23:30, mogły by być w jednym studiu.
Wrócic powinny programy 5-10-15, Pegaz, Gość Jedynki, Miliard w Rozumie, Debata, Forum z TVP Info i nie z Joanna Lichocką.

TVP2: Co do Panoramy, to zdecydowany porót wydania o 16:00 i wieczornego wydania o 22:00 (podsumowanie).
Wrócić powinny 7 dni świat(mozna by było przenieść do TVP Info, albo do Jedynki), Europa da się lubić, Linia Specjalna, Wielka Gra, Zlikwidował bym natomiast program Warto Rozmawiać.

TVP INFO: Nadawanie 24 godziny na dobę, to napewno i widział bym taki program jaki jest na CT24, a mianowicie pokazywanie DTV sprzed 25laty, no mogło by być np. sprzed 30. No np. o 18:30.

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Haello » (pt) 26 gru 2008, 13:59

Dwójka:
-skasowanie "Gwiazd" i "Barw Szczęścia" (moja siostra się nie ucieszy :x )
-Magazyn "Szybka Piłka" o 22
-Fort Boyard- tak. Z gwiazdami- nie!

Info:
-Program 24/7
-zmiana oprawy graficznej
-myślałem też o programie angojęzycznym i/lub niemieckojęzycznym (przykładem France 24)

Sport:
-Poważna transmisja I ligi (daw. II liga)
-przykładem Eurosportu- transmisja małopopularnych sportów z udziałem Polaków np. mistrzostwa Polski/Europy/Świata w snookerze, petance czy ringo.

EDIT:Jeszcze chciałbym, aby były oddzielne całodzienne kanały regionalne.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Poland » (pt) 26 gru 2008, 17:43

Moje życzenia co do kanałów TVP :
TVP1 :
- całkowita zmiana wizerunku Wiadomości (mogą być nawet z oprawą i studiem razem z Panoramą)
- całkowita zmiana oprawy muzyczno-graficznej oraz studia TVP1
- przebudowa ramówki popołudniowej (tak żeby Wiadomości były o 20:00)
- wieczorne wydanie wiadomości
- Powrót codziennej wieczornej publicystyki (np: Monitor Wiadomości) o 20:40 lub późnym wieczorem
- jakieś większe zainteresowanie Eurowizją i tu proponuje emisje obydwóch półfinałów,większe bloki "Przed Eurowizją" i emitowane o porach między 17 a 20,rozszerzona formuła "Piosenki dla Europy" (półfinały) i znalezienie dla nich jakiegoś większego miejsca (Studio 5 już się przejadło)
- Powrót wymienionych przez przedmówce programów

TVP2 :
- Powrót wydań Panoramy o 16 i 22
- Powrót wymienionych przez przedmówce programów
- Przejęcie Eurowizji muzycznej (lepiej by się nią zajęła niż TVP1)
- Szybka Piłka o 22
- Pozostanie jednak Barw Szczęścia
- Przeniesienie "Na dobre i na złe" do prime time (to się spełni)

TVP Info :
- Nadawanie 24/7
- Oddzielenie od regionów
- Usunięcie lub poważne ograniczenie dokumentów (w szczególności w weekendy)
- Programy publicystyczne zamiast magazynów tematycznych
- -zmiana oprawy graficznej
- Duże Serwisy Info o pełnej godzinie
Poland - Aktywnie najlepszy

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: viper » (pt) 26 gru 2008, 18:14

I zlikwidować te obrazki, przeszkadzające w oglądaniu programów ! Chodzi mi o te ozdobniki zapowiadające np. filmy, pojawiające się w prawym dolnym rogu.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Haello » (pt) 26 gru 2008, 18:59

viper pisze:I zlikwidować te obrazki, przeszkadzające w oglądaniu programów ! Chodzi mi o te ozdobniki zapowiadające np. filmy, pojawiające się w prawym dolnym rogu.
Mnie one to za bardzo nie wadzą. Wolałbym likwidację obrazków między programami potocznie zwanymi reklamą.

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Kasztelan » (pt) 26 gru 2008, 21:03

Jedynka:
- w miejsce ,,Celownika'' można byłoby wstawić krótki siedmiominutowy serwis z ośrodków;
- zostawić ,,300 % normy'', ,,Jaka to melodia?'' (bo to ponoć misyjne jest :D ), ,,Modę na sukces (bo w razie zaprzestania emisji liczba Polaków skurczy się o kilkadziesiąt tysięcy :x )''
- wywalić programy typu: ,,Mamy MAMY'', ,,Bronek W. przedstawia'', ,,Hannah Montana''
- powrót Wiadomości wieczornych lub nocnych (22.30-01.00) oraz prowadzenia na siedząco
- wprowadzenia tak jak w CT takiej zasady, że większość programów ma napisy w telegazecie.

Dwójka:
- powrót 15-minutowego pasma lokalnego najlepiej o 7.45
- załatwienie kwestii Panoramy, czyli: powrót do emisji o 22.00 oraz (opcjonalnie) popołudniu
- rozdział TVP2 od Dody, którą tym kanałem zawładnęła
- kwestia programu call-tv ,,Noc zagadek'' (program już parokrotnie znikał, by się pojawić) powinna być skończona zaprzestaniem emisji programu jaki do TVP nie pasuje.
- precz z ,,GTnL'' i ,,Warto rozmawiać'' !!!

Info:
- podział na: TVP Info, które emitowałoby 24/7 serwisy między 6.00 a 23.00 co pół godziny (6.00-9.00 co 15 min), czyli konkurencja dla TVN24 i PolsatNews oraz na TVP Metropolitalne, w których każdy ośrodek emitowałby 6 lub 8 godzin (co każdy ośrodek zrobi z 18 godzinami?)
- taki podział możliwy byłby po wprowadzeniu DVB-T, gdzie TVP Info i Regiony miałyby swoje oddzielne częstotliwości (oczywiście TVP Info w FTA)
- zmiana oprawy muzycznej (Jarre już mi się znudził) i ewentualne graficznej

Zaś co do TVP w ogóle:
- likwidacja TVP Historia oraz Biełsatu
- jak już nadmieniono w TVP Sport pojawiałyby się rzadkie dyscypliny np. bilard, curling
- ujednolicenie oprawy graficznej
- powrót przynajmniej części programów zdjętych po 2004/2005 roku
- odpolitycznienie TVP co jest nierealne niestety :(
- do TVP Polonia i TVP Kultura nic nie mam, chociaż można byłoby wprowadzić poprawki kosmetyczne

Niedawno wpadł mi do głowy pomysł na ściąganie dodatkowych funduszy. Otóż przed nami wielka wymiana sprzętu. Więc w cenie telewizora, odbiornika radiowego, karty tv, anteny, dekodera FTA kupionego w sklepie 5% szłoby na PR i TVP. To byłyby dodatkowe środki w wysokości bo ja wiem od stu tysięcy do kilku milionów złotych na rok. Oczywiście pieniądze byłyby dzielone według proporcji 50:50.
d. YT:bartusgo

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Poland » (pt) 26 gru 2008, 21:19

Sadzę że Celownik powinien zostać ale według mnie powinien być wydłużony do 20 minut.
Mamy MAMY i Hannah według mnie mogą zostać przynajmniej te programy dostarczają rozrywki tylko szkoda że wiosną tego pierwszego nie będzie - poobnie z GTNL. Co do reszty jak najbardziej jestem za :)
Poland - Aktywnie najlepszy

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: zielarz155 » (pt) 26 gru 2008, 23:12

Mamy MAMY koniecznie zlikwidować, to takie głupie że szok! Hannah Montana może zostać, ale Celownik koniecznie trzeba wydłużyć do ok. 20 minut, żeby był jakąś konkurencją dla Interwencji.

I jeszcze jedna propozycja odnośnie Jedynki: zlikwidować Wiadomości o 15:00, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na Panoramę o 16:00. 15:00 to niezbyt trafna pora na program informacyjny - wielu ludzi o tej porze dopiero wychodzi z pracy, a o 16:00 większość ludzi jest już w domu.

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Haello » (sob) 27 gru 2008, 10:28

zielarz155 pisze:Mamy MAMY koniecznie zlikwidować, to takie głupie że szok! Hannah Montana może zostać, ale Celownik koniecznie trzeba wydłużyć do ok. 20 minut, żeby był jakąś konkurencją dla Interwencji.

I jeszcze jedna propozycja odnośnie Jedynki: zlikwidować Wiadomości o 15:00, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na Panoramę o 16:00. 15:00 to niezbyt trafna pora na program informacyjny - wielu ludzi o tej porze dopiero wychodzi z pracy, a o 16:00 większość ludzi jest już w domu.
1.Lubię Celownik, więc można byłoby zlikwidować "Modę.."/"Klan" i wstawić te dodatkowe minuty, a te pozostałe na jakiś inny pożyteczny program.
2.O tak! "Wiadomki" mało kto o 15 ogląda. Chyba że jacyś emeryci, renciści i niańki pilnujące dzieci.
YT:bartusgo pisze:(co każdy ośrodek zrobi z 18 godzinami?)
Np. TVP Łódź ma trochę programów, a mogłoby także powrócić do korzeni, czyli do spektakli teatralnych.

EDIT:Przypomniał mi się mój stary pomysł. Można byłoby oddzielić TVP 1,2,Polonia i HD TV od reszty. Te pierwsze kanały mogłyby być jak dotychczas finansowane z budżetu państwa. Reszta (czyli Info, Sport i Historia) mogłyby działać jak normalna stacja prywana (czyli puszczać reklamy w czasie programu) i zarabiać same na siebie.

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: zielarz155 » (sob) 27 gru 2008, 11:59

Mody na sukces można by zostawić, ale tylko jeden odcinek - moja babcia by nie przeżyła zlikwidowania tego serialu :x Tak samo z Klanem i Plebanią.

Natomiast oddzielenie TVP Info od regionów byłoby korzystne, ale tylko dla dużych ośrodków, jak np. WOT czy TVP Kraków - co z 18 godzinami zrobi np. TVP Kielce czy Olsztyn?
Haello pisze:"Wiadomki" mało kto o 15 ogląda. Chyba że jacyś emeryci, renciści i niańki pilnujące dzieci.
Popieram! Już chyba nawet wydanie o 12:00 ma wyższą oglądalność, szczególnie wśród rolników - po :w: jest Agrobiznes :x

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Haello » (sob) 27 gru 2008, 18:10

zielarz155 pisze:Natomiast oddzielenie TVP Info od regionów byłoby korzystne, ale tylko dla dużych ośrodków, jak np. WOT czy TVP Kraków - co z 18 godzinami zrobi np. TVP Kielce czy Olsztyn?
Hmmm....może pokazywałoby programy z innych oddziałów :/ . Już teraz TVP Łódź pokazuję "Ahora Espanyol" które produkuje Bydgoski oddział.

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Kasztelan » (sob) 27 gru 2008, 19:34

No to można byłoby w miejsce :w: :w: o 15 wstawić serwis lokalny, a Celownik zostawić w spokoju. Zaś w ośrodkach lokalnych w szczycie świetności z 17 godzin emisji program własny wypełniał maksymalnie 12-14 godzin. Dziś to byłoby niemożliwe
d. YT:bartusgo

ODPOWIEDZ