Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Familiada

"Dwójka" - rozrywka, kultura, seriale.
viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

Familiada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: viper » (pn) 27 cze 2005, 22:53

To teleturniej na licencji amerykańskiej, zakupiony nie tylko przez TVP, ale też przez inne telewizje. Kiedyś oglądałem "Familienduell" w RTL i muszę powiedzieć, że w porównaniu z naszą Familiadą edycja niemiecka prezentowała o wiele wyższy poziom, zarówno pod względem prowadzenia programu, jak i jego oprawy. Polska wersja z Karolem Strasburgerem przypomina raczej późne lata 80. XX wieku niż nowoczesny show (to widać szczególnie na przykładzie scenografii). Być może każda Familiada na świecie ma swój klimat, ale trzeba iść z duchem czasu. Bardzo trafnie naszą edycję opisał ktoś z Tele Tygodnia:

"Poza zapewnieniem, że panuje rodzinna atmosfera, w programie poraża sztywniactwo. I na nic zdadzą się dowcipy prowadzącego, dopóki nie poprawi się zimnej scenografii i nie zmieni sposobu rozmów z uczestnikami. "

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 27 cze 2005, 23:03

Niestety ma zbyt dużą oglądalność. Podobno do Wielkiej Gry brakuje chętnych, a do tego badziewia ludzie walą drzwiami i oknami. Niestety :evil:

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (wt) 28 cze 2005, 1:30

Mnie sie nasza Familiada bardzo podoba. Oglądam to jak się trafi, ale na pewno jak mi się uda wpasowa? to obejrz? do ko?ca, bo po prostu fajnie sie to ogląda. Oczywiście oglądałem swego czasu także Familien Duell, wtedy nie było jeszcze naszej poslkiej wersji. Oglądałem codziennie ( wakacje). Nadawano go o 11:30 bardzo d?ugo, potem już mnie znudzi?, bo była polska wersja. Wcześniej o 11:00 by? teleturniej "Der Preiss ist Heiss" (prowadzący Haaaaaryyyyyy Wijnford), który dla odmiany kupi?a TVN jako "Dobra cena", ale zmaści?a go totalnie. Nudne to było jak flaki z olejem. Prowadzi? Grzegorz Wons.

Familien Duell faktycznie technicznie było lepsze. Drugi uczestnik fina?u na naszych oczach wchodzi? do jakiejś kabiny obok tablicy, zamyka?y się za nim do góry drzwiczki. Wychodzi? czasem z drugiego kąta. A u nas jakies s?uchawki z muzyką. Poza tym rygorystyczny by? czas. Jak się nie odpowiedziało to koniec, a u nas widac, że obs?uguje to cz?owiek i X pojawi się dopiero wtedy jak Strassburger po 10 sekundach powie "Przypominam 3 sekundy". Pó?niej coś tam zmodyfikowali i nie było tak jak u nas, że fina? jest po przekroczeniu 300 punktów tylko były tylko cztery rundy. No i pod grzybkami dla zawodników w pierwszych rundach by?ą wyra?na kolorowa kula kto pierwszy wcisną? i moment wciśni?cia wydawa? taki ciekawy d?wi?k jakby st?kni?cia z wysi?ku.

Na RTL by?ą ?ywa scenografia, dynamiczna muzyka, prowadzący troch? stary i dziwny, ale da?o się polubi? ten program. Zapomnia?em już niestety jak sie nazywa?. Ale nasza Familada też ma swój klimat i jest OK. Dowcipy faktycznie sa nieśmieszne :(

Kiedyś w niedziel? wstawa?em bardzo wcześnie i je?dzi?em na wycieczki w góry. Oko?o 5:00 zawsze była nadawana hiszpa?ska Familiada na TVE. Nigdy na nią nie udawa?o mi się trafi? w ciągu dnia. Po kilku latach przerwy znowu tym razem jednorazowo pojecha?em w góry i zgadnijcie co było o 5:00 na TVE? :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Przemek » (wt) 28 cze 2005, 7:11

OK.Zgaduje. Polska familiada przetłumaczona na Hiszpański tzn. z dubbingiem, albo z lektoprem?? :twisted: :twisted: :D :D :!: :!: :?: :?: :idea:

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: viper » (wt) 28 cze 2005, 16:50

A prowadzący Familienduell w RTL nazywa? się Werner Schulze-Erdel. Tak, on ma na imi? Werner - to typowe niemieckie imi? m?skie.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: michal » (wt) 28 cze 2005, 18:16

Tak, od razu jak napisałeś to sobie przypomniałem lektora jak go zapowiadał. A imię Werner nie dziwi mnie w ogóle. Na Górnym Śląsku nie jest one jakąś egzotyką (oczywiście wśród starszych ludzi).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 04 lip 2005, 16:46

Takie wydanie obejrzałbym z przyjemnością. Rysunek z Polityki.

Obrazek

Dla innych nie widzę miejsca :twisted:

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Ania » (pn) 04 lip 2005, 19:55

dobre :D:D

Dla mnie ten teleturniej to totalna żenada... nudne i sztuczne dowcipy kretyńskie pytania i niestety często porażająca głupota odpowiadających...
^@^
Obrazek

Marcin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Marcin » (wt) 05 lip 2005, 12:41

W Familiadzie mogliby dać pytanie:

Jaka jest Dorota Wysocka-Schnepf?

1. Automatyczna 44
2. Głupia 18
3. Brzydka 14
4. Analfabetyczna 12
5. Wykopaliskowa 9
6. Inteligentna i w ogóle super 3


:lol: :lol:

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Ania » (wt) 05 lip 2005, 17:53

eh byle nam się znowu Sherbi nie obraził ;)

Myślę że lepsze było by

Jaka jest Dorota Warakońska ?

1)Koniowata - 40
2)głupia - 25
3)sukowata - 20
4)mściwa - 15

> <
|| Fajna
> <


> <
|| Profesjonalna
> <
^@^
Obrazek

Tomek_N

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Tomek_N » (wt) 12 lip 2005, 21:39

Nie ogladam tego programu, bo nie przepadam za tego typu teleturniejami, ale nie widze w nim nic zlego i glupiego, wiec moze niech zostanie dla tych, ktorym sie podoba. Jezeli komus sie nie podoba, moze po prostu nie ogladac i po sprawie :-)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: michal » (wt) 12 lip 2005, 23:18

Przypomniała mi się jeszcze jedna, dość zasadnicza różnica naszej Familiady i niemieckiego Familien Duell. U nas gra się do trzech występów, a w Niemczech nie było chyba żadnych ograniczeń. Grało się dopóki, dopóty nie znalazła się drużyna, która wygryzła poprzedników.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: viper » (sob) 07 paź 2006, 19:23

Zmiany w Familiadzie - przed każdą rundą "światła w dół". Tzn. wprowadzono światła efektowe, dające różnorodne wzorki na tle studia.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

ITD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: ITD » (śr) 13 cze 2007, 16:00

Ja bym przywrócił Koło Fortuny :) zamiast familiady. Wielki come-back

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Poland » (pt) 15 cze 2007, 10:50

Ja bym dał takie pytanie :
Podaj powiedzenia lub słowa kojarzące się z IV RP :x
1. Spieprzaj dziadu 57
2. Kaczka 33
3. Koalicja 3
Poland - Aktywnie najlepszy

ODPOWIEDZ