Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Bitwa na głosy

"Dwójka" - rozrywka, kultura, seriale.
Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Bitwa na głosy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Przemek » (ndz) 06 mar 2011, 13:41

Wczoraj w TVP2 ruszył nowy muzyczny show - najdroższy w wiosennej ramówce TVP. Zasady program są proste - 8 gwiazd muzyki wybiera w swoim rodzinnym mieście 16 osób - zespół który będą przygotowywać do występów na żywo. W pierwszych dwóch programach pokaże się po 4 teamy, najlepszy, wybrany sms-ami zostanie "nietykalny" w 3 programie. Od 3 odcinka zaczyna się rywalizacja - wystąpią wszystkie zespoły, widzowie zdecydują który wypał najsłabiej i powinien odpaść. Głową wygraną nie są pieniądze dla wykonawców, kontrakty płytowe etc. tylko fundusze na jeden wybrany przez zespół cel w ich mieście. W programie występują -
Urszula Dudziak (Zielona Góra) - zwyciężyli w 1 odcinku i zyskali 'immunitet' w 3;
Natasza Urbańska (Warszawa);
Piotr Kupicha (Katowice);
Bracia Golcowie (Milówka);
Maciej Miecznikowski (Trójmiasto);
Michał Wiśniewski (Łódź);
Krzysztof Cugowski (Lublin)
Halinka Mlynkova (Cieszyn).

Program prowadzi Hubert Urbański, na backstage'u z zespołami rozmawia Piotr Kędzierski, w jury zasiadają Grażyna Szapołowska, Wojciech Jagielski i Alicja Węgorzewska. Jurorzy tylko komentują występy, nie przyznają punktów, także o wszystkim decydują smsy.

Program na prawdę mi się spodobał :D jest spontanicznie nie ma zaciętej rywalizacji, przynajmniej na razie, Urbański, jak to Urbański - od lat bez zmian. Największym minusem jest jury - o ile Węgorzewska i Jagielski starają się mówić w miarę konkretnie, to pani Szapołowska jest niewypałem totalnym ;) Wykonania piosenek są na prawdę fajne, zespoły Urbańskiej i Dudziak zdecydowanie lepsze od Kupichy i Wiśniewskiego (tylko te 4 wystąpiły wczoraj, pozostała czwórka w przyszłą sobotę). A Wy? Widzieliście? Jak oceniacie?

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: TiM » (ndz) 06 mar 2011, 14:31

Słabo, słabo, słabo... Wszystko takie nudne, wykonania nie powalają, Urbański zbytnio tam nie pasuje. Program wygląda jakby go realizowali w jakiejś małej piwniczce (a tak się chwalili, jakie to wielkie studio), jego wielkość widać tylko przy locie a'la ''Milionerzy''. Zobaczymy, na razie jest po prostu nudno.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (pn) 07 mar 2011, 8:29

Nie podoba mi się ten program. Ani idea, ani realizacja, ani wykonanie. Jak na występy zbiorowe to te śpiewy to nie było nic specjalnego. Poza tym odrzuca mnie na widok i zachowanie Wiśniewskiego, za Urbańską i Kupichą też co najmniej nie przepadam.

Widać wiele niedoróbek, ale tak samo było na początku w "Jak Oni Spiewają". Chodzi mi o dyskusję z jury, której założenia z pewnością były ujęte w scenariuszu, a mimo to się nie tgo nie rzymają i dochodzi niedomówień, stawiających w niezręcznej sytuacji prowadzącego. Np. pierwszy dialog z Jagielskim, w którym coś miał powiedzieć, a nie powiedział (nie pamętam już o co chodziło). Wilkoszewska z kolei nie chciała powiedzieć kto dla niej był najlepszy, uparła się, że nie powie i nie będzie sugerować. Hubert od niej trzy razy to wyciągał, a ona się nie dała. Zapewne zasady były takie, że ma powiedzeć. Na pewno za tydzień już powie, bo dostanie odpowiednią reprymendę od producenta. Szapołowska też nie chciała się już wyłamywać po koleżance, a Jagielski powiedział, że Dudziak. Nie do końca mi się to wykonana podobało, ale trzeba powiedzieć, że Dudziak budzi chyba tylko neutralne i pozytywne emocje i najłatwiej ją typować. Typowanie Kupichy, Wiśniewskiego czy Urbańskiej z pewnością byłoby kontrowersyjne o co by nie zaproponowali zobaczycie, że będą mówić, że Dudziak. Po co takiej fajnej kobitce robić przykrość.

Bardzo mi się nie podobało zgranie Wiśniewskiego. W jego zespole jak to sam określił na zasadzie dzikiej karty jest jego nowa wokalistka Jeannette, a dwie dziewczyny z eliminacji, które widział w swoim zespole musiały rzucać monetą, która z nich wejdzie, bo "zasady są nieugęte, musi być 16 osób i ani jedna więcej". Piosenką wybrał oczywiście swoją, a głównym głosem była oczywiście Żanetka. Po prostu żenadka. Wygląd i zachowanie Wiśni pozostawia jak zawsze wiele do życzenia.

Urbański - nic specjalnego, a pewnie kasy mu płacą jak lodu.

Jury - bez polotu.

Tyle ode mnie na ten temat. Szkoda czasu, ale za tydzień jeszcze obejrzę, żeby zobaczyć pozostałe zespoły.

A tak w ogóle to TVP przy okazji tego programu przypomniała sobie, że ma coś takiego jak newsletter. Dawno już nic od nich tą drogą nie otrzymałem.

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Bitwa na głosy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (pn) 14 mar 2011, 8:54

Za nami drugi odcinek. Tak jak nie lubię Shakiry i całej jej twórczości tak "Waka Waka" w wykonaniu zespołu Haliny Mlynkovej wyszła świetnie. Tak świetne, że aż na nich zagłosowałem. Acz mam wątpliwości czy te niskie męskie głosy w tle były przez nich wykonywane czy to już było nagrane w podkładzie... W studiu był Łukasz Nowicki, którego kilka razy pokazała kamera jak się bawi przy tej piosence.

Po oddaniu głosu TVP jeszcze mało i wysyła kolejne zachęty typu - czy zagłosowałeś, bo jesteś za Haliną (X), zespołem (Y) czy Cieszynem (Z). Wyślij x, y lub z pod nr i tak dalej. I pewnie na tym nie koniec. Po wysłaniu głosu dostajemy także SMS, że dziękują za udział w Megaloterii TVP (tu się można przestarszyć, że w coś się niechcący wdepło) i dostaje się kod do wykorzystana w "wiołdi".
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (wt) 15 mar 2011, 16:58

Jeżeli będzie można głosować w najbliższym programie na zasadzie "bęc", czyli odpadnie ten kto będzie mieć najwięcej głosów, to już teraz deklaruję, że poświęcę na Wiśnię co najmniej 10 zł.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: michal » (pn) 28 mar 2011, 12:50

Wiśnia odpadła. Można już oglądać program bez większego zażenowania.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Haello » (pn) 28 mar 2011, 16:41

Wstyd mi że Wiśniewski reprezentował Łódź, czyli miasto z którym jestem mocno związany poprzez rodzinę. :(
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Kasztelan » (pn) 28 mar 2011, 19:48

Rozumiem ból. Na szczęście Czereśniewski już odpadł.
d. YT:bartusgo

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: michal » (ndz) 03 kwie 2011, 16:25

Wczoraj odpadła Urbańska, co bardzo mnie cieszy. Kolejnych do odstrzału życzę sobie Golców, Leszcza i Kupuchę. Dudziak i Mlynkowa, która znowu była pierwsza, są poza konkurencją.

W jury zamiast Szapołowskiej siedziała Kasia Zielińska, która bardzo dobrze sobie poradziła, acz słodziła wszystkim i nie odwazyła się nic skrytykować. Szapołowska ponoć reprezentowała Polskę na jakimś festiwalu teatralnym. Coś mam przeczucie, że "damie" się odwidziało i Zielińska będzie także za tydzień.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Przemek » (ndz) 03 kwie 2011, 17:13

Widzę że mamy takie samo zdanie - i na temat tych, którzy powinni odpaść, jak i dotyczące Zielińskiej :P

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Kasztelan » (śr) 13 kwie 2011, 13:07

michal pisze:W jury zamiast Szapołowskiej siedziała Kasia Zielińska, która bardzo dobrze sobie poradziła, acz słodziła wszystkim i nie odwazyła się nic skrytykować. Szapołowska ponoć reprezentowała Polskę na jakimś festiwalu teatralnym. Coś mam przeczucie, że "damie" się odwidziało i Zielińska będzie także za tydzień.
http://media2.pl/media/77300-szapolowsk ... w-tvp.html

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Ama18 » (ndz) 08 maja 2011, 12:27

Taka ciekawostka.
http://forum.tvp.pl/index.php?topic=40135.0
Sprawa ciekawa, pewnie jakieś portale plotkarskie to podchwycą. Tylko dodam, iż w "Fakcie" widziałem, jak to Kupicha (czy ktoś inny) apelował, by głosować na niego właśnie.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: michal » (pn) 06 sie 2012, 12:27

Wiemy już jacy artyści będą tej jesieni przy cycku TVP:

Piasek - 350 tys.
Kozidrak - 250 tys.
Farna - 220 tys.
Gawliński - 200 tys.
Rubik - 200 tys.
Afromental - 150 tys.
Liber - 100 tys.
Jula - 70 tys.

Suma: 1 mln 340 tys.

Nie zapominajmy, że jeszcze doić też będą prowadzący oraz jurorzy. O ekipie technicznej nie wspomnę, ale tak czy siak oni jakiś program by produkowali. Ale z grubsza można powiedzieć, że 1,5 mln PLN idzie w ewidentne błoto.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Bitwa na głosy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Trzeciak » (pn) 06 sie 2012, 22:57

Produkcja takich programów zwykle wynosi ok. 10 mln złotych.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bitwa na głosy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Przemek » (wt) 07 sie 2012, 0:23

Od III edycji program będzie miał dwoje gospodarzy - Huberta Urbańskiego i Agnieszkę Szulim. W poprzednich dwóch odsłonach Urbańskiego za kulisami wspierał Piotr Kędzierski, a w II edycji Szulim prowadziła "Afterparty".

ODPOWIEDZ