Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Politycy na ciepło

"Dwójka" - rozrywka, kultura, seriale.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Politycy na ciepło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (sob) 14 sie 2010, 12:45

Dziś o 8:45 widziałem program "Politycy na ciepło". Gościem programu, który jak potem zobaczyłem w programie TV był pierwszym odcinkiem serii, był poseł Jerzy Wenderlich. Prowadzącą program jest Małgorzata Puzio - często o niej piszę w wątku o reklamach, gdyż gra w wielu z nich, pichci/pichciła w "Pytaniu na śniadanie", a wcześniej prowadziła Pogodę w TVP1. W programie tym Małgorzata Puzio przyrządza różne dania, a polityk siedzi po drugiej stronie stołu i coś tam pomaga (rozgniata, miesza, kosztuje). W międzyczasie prowadzona jest rozmowa na różne tematy osobiste i ogólnie o życiu. Program jest też szatkowany wypowiedziami partyjnych koleżanek o bohaterze programu. Na koniec do stołu przyszedł syn Jerzego Wenderlicha - Michał.

Program ten oceniam bardzo źle, bo jest wyjątkowo nudny. Rozmowa nie klei się ze strony prowadzącej, pytania nie są zbyt interesujące, np. "czy pan jest romantyczny?". Mam wrażenie, że pani Małgosia bardziej skupiona jest na jedzeniu, a gość jest tylko zbędnym dodatkiem, ale być musi, żeby nie było, że to kolejny zwykły program kulinarny z gotującą babą. Właściwie program ratował Jerzy Wenderlich, który od zawsze jest dobrym mówcą i na każde nawet krótkie pytanie (także w programach politycznych) zawsze potrafi długo, barwnie i ciekawie odpowiedzieć. Tylko, że tu pytania albo stwierdzenia prowadzącej były czasami bardzo krępujące. Wydaje mi się, że Wenderlich zachowywał pozory super rodzinnej atmosfery, ale czuł się beznadziejnie. Nie wiem tylko czy był u siebie w domu czy w jakimś innych mieszkaniu, ale chyba u siebie.

Za scenariusz programu odpowiedzialny jest Robert Miękus, który prawdopodobnie jest mężem pani Puzio, gdyż ona w pewnych sytuacjach (w dubbingu) używa dwóch nazwisk: Puzio-Miękus.

Program będzie liczył cztery odcinki.
Czteroodcinkowy program, w którym prezentują się znane osobistości polskiej sceny politycznej. Nie jest to debata publicystyczna, lecz swobodna rozmowa na swobodne tematy. Prowadzi Małgorzata Puzio.
Za tydzień 21 sierpnia poseł Marek Sawicki. Kolejne programy 28 sierpnia i 4 września (z Iwoną Guzowską).
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez michal, łącznie zmieniany 1 raz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Irka27
Chipsy przyszły
Posty: 3
Rejestracja: (wt) 24 sie 2010, 19:52

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Irka27 » (wt) 24 sie 2010, 20:08

Witam,

chyba nie zrozumiał Pan intencji programu. Kuchnia jest pretekstem do prywatnego spotkania z politykiem. Pytania nie są żenujące, tylko są zadawane po to aby tacy ludzie jak Pan dowiedzieli się, np. przed nadchodzącymi wyborami jacy to są ludzie. Program służy temu, aby chociaż w niewielkim stopniu odkryć prawdziwą ludzką stronę polityka. Uważam, że jest to pierwszy i jedyny taki program, gdzie w sposób delikatny, bez kłótni i zbędnych efektów telewizyjnych możemy poznać polityka bliżej, i wreszcie mu naprawde zaufać. Dodatkiem jest kuchnia, która wprowadza luźną atmosferę. Po drugie czy sam nie chciałby Pan wiedzieć jacy tak naprawde ludzie nami rządzą?? Czy nie jest to dla Pana ciekawe?? Dla mnie jak najbardziej. Według mnie pytania Pani Małgorzaty są jak najbardziej na miejscu, ciekawe a politycy dzięki spokojnej aurze programu, mówią ciekawe rzeczy od siebie. Mam nadzieje, że następny odcinek jak najbardziej się Panu spodoba, ja z niecierpliwością czekam na kolejne. Ja bym chciała poznać Pana Palikota, mam nadzieje, że będzie u Pani Małgosi i powie pare szczerych słów.

Pozdrawiam
Irka 27

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: viper » (wt) 24 sie 2010, 20:12

Właśnie przez takie programy z TVP robi się telewizja komercyjna.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (śr) 25 sie 2010, 10:47

Irka27 pisze:Mam nadzieje, że następny odcinek jak najbardziej się Panu spodoba, ja z niecierpliwością czekam na kolejne. Ja bym chciała poznać Pana Palikota, mam nadzieje, że będzie u Pani Małgosi i powie pare szczerych słów.
Program pilotowo ma 4 odcinki, więc w każdym odcinku będzie zapewne ktoś z innej partii. Wenderlich z SLD i Sawicki z PSL już byli, teraz pewnie będzie ktoś z PiS (do dziś nie podali kto, a przecież emisja już za kilka dni - czyżby sam Jarek ?? :) ), no i na koniec Iwona Guzowska z PO. Czyli Palikota niet. Program pewnie liczyłby więcej odcinków, gdyby stał się popularny, ale moim zdaniem jest skazany na porażkę. Chyba że zdecydują układy, które przecież są wszędzie, ale najpierw trzeba je mieć. A czy tu akurat są, to nie wiem ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: janekpogwad » (czw) 26 sie 2010, 17:17

Irka27 pisze:Ja bym chciała poznać Pana Palikota, mam nadzieje, że będzie u Pani Małgosi i powie pare szczerych słów.
Też mi coś warte oglądania. Żenada.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: michal » (pt) 27 sie 2010, 12:40

Dopiero dziś, czyli jeden dzień przed emisją, podano uczestnika jutrzejszego programu. I nie będzie to żaden z polityków PiS-u, którzy jak widać nie dali się zaprosić do tej farsy. Na ciepło będzie podana Ewa Kopacz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Irka27
Chipsy przyszły
Posty: 3
Rejestracja: (wt) 24 sie 2010, 19:52

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Irka27 » (pn) 30 sie 2010, 18:41

Politycy PIS'u nie mają w sobie za grosz swobody, są sztywni, dyktatorscy i despotyczni, może to i dobrze przyznaje Panu racje, że nie pojawili się jak na razie w programie. Ale kto wie, zobaczymy.
Irka 27

Irka27
Chipsy przyszły
Posty: 3
Rejestracja: (wt) 24 sie 2010, 19:52

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Irka27 » (pn) 30 sie 2010, 18:45

Odnosząc się do wypowiedzi: " Też mi coś warte oglądania. Żenada.", to cóż każdy lubi co innego, mi się programy z udziałem polityków podobają. Ale każdy ma swoje zdanie. :D
Irka 27

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: michal » (wt) 31 sie 2010, 12:30

Jeszcze jedna uwaga na temat tego programu. Oglądałem wydanie z Ewą Kopacz i zauważyłem, że program jest intensywnie i w wielu miejscach niezbyt profesjonalnie zmontowany. Często dyskusja jest nagle urywana, a dalsza część programu (czasem po równie nieprofesjonalnym i nieciekawym przerywniku) odbywa się w zupełnie odmiennym nastroju. Przejścia są mało płynne, a całość sprawia wrażenie zlepionych ochłapów.

Szwankuje też nagłośnienie - zdarza się, że nie rozumiem wypowiedzi.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: michal » (pn) 06 wrz 2010, 10:09

W sobotę był ostatni program z Iwoną Guzowską, co juz zapowiadałem. Widać było, że program sprzed tygodnia z Ewą Kopacz był nagrany później (zgodnie z tym, że najpóźniej podali kto będzie gościem), gdyż w ostatnim programie pani Puzio mówiła na początku, że tym razem naszym gościem będzie kobieta (a przecież była już tydzień temu). Można wnioskować, że trzeci program miał być z politykiem PISu, był to mężczyzna i być może nie pozwolił na emisję po zrealizowanym nagraniu.

Mimo, że był to ostatni program, to nie padło żadne hasło, że to już koniec.

Spotkania odbywają się chyba w domu pani Puzio (polityk przychodzi zawsze z zewnątrz z jakąś torebką z produktami sponsorskimi - np. miodami Sądecki Bartnik, warzywami - programu niestety nie ominął agresywny product placement), a pani Puzio na początku siedzi sama, przygotowuje stół oczekując jak sama mówi na gościa. Możliwe też, że jest to dom wynajmowany albo są to różne domy, gdyż stół w każdym programie nie stoi dokładnie w tym samym miejscu, choć podobnym. I jeszcze jedno. Iwona Guzowska marzy o domu z trawą i ogrodem, a w takim przecież była, więc na pewno spotkania nie są w ich domach, co wcześniej zasugerowałem.

Pani Puzio powtarzała kilkakrotne, że Guzowska walczy w sejmie o prawa dzieci do adopcji. Dziwny trochę ten zlepek słów. Chodzi o to, że dziecko ma samo decydować przez kogo będzie adoptowane?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Barbara
Chipsy przyszły
Posty: 1
Rejestracja: (wt) 07 wrz 2010, 12:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Barbara » (wt) 07 wrz 2010, 12:43

Witam!!!
Chciałam serdecznie podziękowac Pani Puzio za spotkanie z Iwoną Guzowską.
Bardzo podoba mi się sposob w jaki rozmawia z politykami.Kulturalnie,delikatnie przemyca informacje z ich życia politycznego oraz osobistego.Przy dzisiejszej ,częstej agresji dziennikarzy czy prowadzących wywiady,ten program jest dla mnie balsamem na moją wrażliwosć.Wielka kultura osobista ,miły usmiech ,atmosfera spokoju.Brawo Pani Małgorzato.
Czekam na kolejne spotkanie i serdecznie pozdrawiam wszystkich autorow programu
Barbara z Bielska-Bialej

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Haello » (wt) 07 wrz 2010, 16:57

Widzę że ten program się spodobał, żeńskiej części telewidzów. Jestem ciekaw czy będą kolejne odcinki tego programu.
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: michal » (czw) 09 wrz 2010, 13:40

Znalazłem coś takiego:
pszczelipark.pl pisze:Politycy na ciepło (2010-08-27)

Sądecki Bartnik współpracuje z TVP 2

Koleżanki i koledzy,

Promocja miodu i produktów pszczelich trwa nadal. Dzięki staraniom ,,Sądeckiego Bartnika'' (program sponsorowany) w dniu jutrzejszym (sobota 28.08.2010) w programie ,,Politycy na ciepło'' TV 2 godz. 8:45 wystąpi p. Ewa Kopacz - Minister Zdrowia i będzie to program poświęcony produktom pszczelim. Program prowadzi p. Małgorzata Puzio, która prowadziła quiz kulinarny podczas ostatniej naszej wizyty szkoleniowej u ,,Sądeckiego Bartnika".

Pozdrawiamy,
Zarząd SPZ
Ewa Kopacz przyniosła różne miody "Sądecki Bartnik" w białej papierowej torbie z logo "Poznaj dobrą żywność" (inny sponsor programu). Miody były też reklamowane w programie z Iwoną Guzowską (dolewała do mięsa).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Ania » (wt) 21 wrz 2010, 3:42

Aleście się uparli na ten program ja bym tam np. Yara gotującego chciała zobaczyć ale politycy PiS nie mają za grosz poczucia humoru. Niestety TVP od dawna nie oglądam to i nie wiedziałam o takim programie a uważam że to ciekawa alternatywa i sposób na odchamienie polityki... A ze pytania głupie, no cóż trudno przy gotowaniu o poważnych rzeczach rozprawiać i sobie paluchów nie poucinać :x
^@^
Obrazek

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Haello » (wt) 21 wrz 2010, 16:28

Ania pisze:Aleście się uparli na ten program ja bym tam np. Yara gotującego chciała zobaczyć ale politycy PiS nie mają za grosz poczucia humoru. Niestety TVP od dawna nie oglądam to i nie wiedziałam o takim programie a uważam że to ciekawa alternatywa i sposób na odchamienie polityki... A ze pytania głupie, no cóż trudno przy gotowaniu o poważnych rzeczach rozprawiać i sobie paluchów nie poucinać :x
Albo użyć noża do celów niekoniecznie kulinarnych. :x :x :x
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

ODPOWIEDZ