Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Sopot/Bydgoszcz Hit Festiwal

"Dwójka" - rozrywka, kultura, seriale.
viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#31

Post autor: viper » (sob) 21 sie 2010, 16:54

Ten Kałamaga ma na imię Mariusz czy Maryjusz? Bo różnie piszą w prasie.

Wróćmy może do festiwalu "hitów": sprawdziłem, że oprawę graficzną przygotowała Uniforma - autorzy nowej oprawy TVP Kultura. Ambitnie...
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#32

Post autor: Haello » (sob) 21 sie 2010, 18:25

viper pisze:Ten Kałamaga ma na imię Mariusz czy Maryjusz? Bo różnie piszą w prasie.
Maryjusz to tylko tak dla picu, aby zwiększyć popularność. ;)
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#33

Post autor: michal » (pn) 30 sie 2010, 12:01

No i zakończył się Bydgoszcz Hit Festiwal. Polskim hitem lata był Volver - Volveremos, a zagranicznym Safri Duo - Helele. Studio festiwalowe w bydgoskiej hali Łucznikczka wyglądało bardzo ładnie i okazale.

Sam festiwal też nie był jakiś najgorszy. Zawsze lepiej wyemitować tego typu festiwal niż puscić kolejny nudny kabareton czy powtórkę "M jak miłość". Z ramienia TVP2 prowadzili Szulim i Kurzajewski. Dyrektorem festiwalu był sam dyrektor TVP2 Rastawicki i on odczytał werdykt w sobotę. W niedzielę odczytał dyrektor artystyczny, który był z Radia Eska.

Festiwal był emitowany podzielony na 3 części między którymi emitowano reklamy. Emisja była także w TVP Polonia, ale z godzinnym poślizgiem (w przypadku soboty między drugą a trzecią częścią był wetknięty film). W sobotę pod logo był napis "powtórka", w niedzielę go nie było.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#34

Post autor: Poland » (pn) 30 sie 2010, 12:38

Największe zastrzeżenia mam do zwycięzcy z polskiej części festiwalu tu wolałem zdecydowanie The Pupils lub Węgrowską i Femme a co do części zagranicznej to piosenka fajna (niektórym się kojarzy z telenowelą "Niewolnica Isaura") ale wolałem Safurę :(
Poland - Aktywnie najlepszy

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#35

Post autor: zielarz155 » (pn) 30 sie 2010, 16:59

Ja z reguły takich festiwali nie oglądam, bo to plastik i sztuczność w czystej postaci, ale wczoraj z nudów obejrzałem kawałek, akurat występowała jakaś Niemka z plagiatem utworu "Take On Me" zespołu AHA (czy jakoś tak). Nawet ładnie śpiewała ;)

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#36

Post autor: viper » (pn) 30 sie 2010, 17:38

To nie był plagiat, tylko cover. A zamiast takiego kiczu TVP2 mogłaby emitować koncerty "Lata z Radiem".
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#37

Post autor: zielarz155 » (pn) 30 sie 2010, 23:41

viper pisze:To nie był plagiat, tylko cover.
Ja każdą piosenkę, która np. na jakimś festiwalu jest wykonywana przez innego wykonawcę niż oryginalny, nazywam plagiatem. To samo było z Katerine w zeszłym roku - zaśpiewała "cover" piosenki "Ayo Technology" 50 Centa, Timbalanda i Justina Timberlake'a. I mało tego, wygrała!

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#38

Post autor: Haello » (wt) 31 sie 2010, 9:10

zielarz155 pisze:Ja każdą piosenkę, która np. na jakimś festiwalu jest wykonywana przez innego wykonawcę niż oryginalny, nazywam plagiatem.
Czyli śmiem twierdzić, że dla ciebie królem plagiatu jest Stachursky. :x
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#39

Post autor: michal » (pn) 30 maja 2011, 13:07

Nie będę otwierał jednorazowego tematu, lecz napiszę to tu, bo klimat imprezy podobny.

W sobotę w TVP2 transmitowano galę Eska Music Award z Katowic. Ze strony TVP koncert prowadził Tomasz Kammel, co oprócz serwowanych treści dodatkowo odstraszało od telewizora. Ale najbardziej podobało mi się jak wręczająca komuś nagrodę Edyta Herbuś dostała mikrofon i powiedziała "Bardzo żałują, że Osama już wyjechał" (bo by zobaczył jak w Katowicach ludzie się świetnie bawią). Co prawda poprawiła się po chwili na Obamę, ale kompromitacja pozostała faktem :).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#40

Post autor: Kasztelan » (pn) 22 sie 2011, 11:32

Hit Festiwalu w tym roku nie będzie, ale na otarcie łez 28 sierpnia na bydgoskim Różopolu (ostatnio organizowano tam ArtPop Festival) drugi koncert Hitów na czasie. Informacja o nim pojawiła się niespodziewanie w czwartek, najpierw na lokalnych portalach, potem na większych.
d. YT:bartusgo

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#41

Post autor: Trzeciak » (pn) 22 sie 2011, 18:45

Na ten festiwal nie ma co liczyć nawet w przyszłym roku. Powodem jest zmiana koncepcji programowej TVP2.

Tak przy okazji - mam nadzieję, że TVP w 2012 roku powróci po 8 latach powróci do organizacji Sopot Festivalu.

ODPOWIEDZ