Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Filmy i seriale w TVP1

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#61

Post autor: viper » (śr) 07 gru 2011, 20:59

Jestem przeciwnikiem tego rodzaju filmów w telewizji publicznej. Może inne filmy są za mądre... A "Karierę Nikosia Dyzmy" emitował też TVN.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#62

Post autor: Le Journal » (sob) 10 gru 2011, 23:11

Też mi przykład. Na takiej zasadzie TVN nie powinien puszczać takich produkcji jak "Czterej pancerni i pies" lub "Kokel - mogel", ponieważ były one wielokrotnie emitowane w TVP1 i TVP2.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#63

Post autor: viper » (wt) 13 gru 2011, 13:26

To nie jest dobre porównanie. Nie poradzę nic na to, że TVN i TVP zamieniają się rolami...
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#64

Post autor: Kasztelan » (pt) 06 sty 2012, 16:54

Dziś epokowa chwila. O 20.20 premiera telewizyjna Króla Lwa. Ponad 17 lat po kinowej. Kolejna emisja za kilka(naście) lat. Dlaczego tak jest? Otóż wytwórnia Disney aby zachować tą swoistą magię swoich klasyków i by inne pokolenia mogły się nimi cieszyć ma bardzo surowy system dystrybucji i wznawia niedostępne klasyki co paręnaście lat. Oto przykład. Przy okazji wyjścia Toy Story 3 w czerwcu 2010 wypuścili pierwszą część, która jak pamiętam tylko raz była emitowana w TVP1, co miało miejsce 1 czerwca 2002 (mam kasetę z tej emisji!). Więcej na Google: Disney Vault.

A ja dziś jestem odcięty od TV. Damn...
d. YT:bartusgo

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#65

Post autor: michal » (wt) 24 lip 2012, 15:30

W sobotę 18 sierpnia kończy się powtórka I serii "Bananowego doktora". Będzie wówczas wyemitowany ostatni 13 odcinek tego sezonu, premierowo emitowanego w Jedynce w 2010 roku. Natomiast na niedzielę 19 sierpnia wg zapisów w programie dla prasy zaplanowany jest też 13 odcinek, ale II serii (odcinki 1-12 II serii były emitowane w 2011 roku), więc oznacza to, że byłby to już odcinek premierowy. Lecz wówczas byłaby dziwna luka w akcji. Wszystko im się już tam pokićkało, gdyż zapewne będzie wtedy w emisji 1 odcinek II serii, który w oryginalnej numeracji jest 13 wyprodukowanym :) Na zmianę zapisu na poprawny mają jednak jeszcze trochę czasu. Tak to jest jak się dzieli odcinki na pół i numeruje po swojemu zamiast stosować oryginalną numerację ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: Filmy i seriale w TVP1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#66

Post autor: Kasztelan » (wt) 21 sie 2012, 22:23

Dzisiaj po raz nasty z rzędu leciało "Jak rozpętałem II wojnę światową", druga część. Dotychczas emitowano wersję odnowioną cyfrową i pokolorowaną. Dziś leciała wersja czarno-biała. Czyżby Polsat strzelił focha i zabrał kopię odnowioną? Część pierwsza sprzed tygodnia była w kolorze.
d. YT:bartusgo

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy i seriale w TVP1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#67

Post autor: viper » (śr) 22 sie 2012, 13:01

No właśnie, to Polsat sfinansował koloryzację tego filmu. W wersji czarno-białej też bawi.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
lorenz
Chipsy przyszły
Posty: 4
Rejestracja: (wt) 09 kwie 2013, 12:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Filmy i seriale w TVP1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#68

Post autor: lorenz » (wt) 09 kwie 2013, 12:51

Mi np. wpadł w oko serial "Wszystko przed nami", akcja dzieje się w Lublinie, jest kilka ciekawych jak na serial dosyć dynamicznych historii, super zdjęcia, fajny klimat, przez przypadek obejrzałem jeden z pierwszych odcinków a teraz wiernie śledzę kolejne losy bohaterów - kosztem wiadomości(i dobrze mam już dosyć Polskiej polityki).

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i seriale w TVP1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#69

Post autor: michal » (pn) 29 lip 2013, 8:33

Pojadę dziś sobie na rowerze do Supraśla. Mam nadzieję spotkać ekipę serialu "Blondynka", która od połowy lipca kręci tam drugą serię i wg zapowiedzi mają tam być do pierwszych dni sierpnia. Biorę aparat i mam nadzieję, że zrobię jakieś zdjęcia, np. takie jak poniżej :P

Obrazek

źr.: http://www.suprasl.parafia.info.pl/

Zdam relację wieczorem :)

EDIT

Ech, złapałem kapcia po 5 km i musiałem tyle wrócić na piechotę. Dobrze, że nie stało się to po 20 km tzn. w Supraślu. W każdym razie i tak tam będę - w czwartek, samochodem :)

EDIT 2

Zastępczo zrobiłem kilka (myślę, że ładnych) zdjęć przyrody w Lesie Pietrasze. Efekty w najbliższych dniach publikowane będą w moich awatarach :D
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy i seriale w TVP1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#70

Post autor: viper » (pn) 12 sie 2013, 18:15

TVP1 zaskakuje nas sposobem zapowiedzi filmów i seriali - "Życie na gorąco" w stylu Jamesa Bonda, a "Sami swoi" w stylu walki bokserskiej.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i seriale w TVP1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#71

Post autor: michal » (pn) 09 wrz 2013, 16:05

W piątek napisałem, że TVP w programie dla prasy do tytułów swoich seriali wstawia dodatkową informację, która to seria i numer odcinka w ramach tej serii, zachowując jednocześnie poprzednią numerację, licząc od początku. W piątek zrobili tak z "Blondynką" i "Ojcem Mateuszem":

:arrow: http://www.tvp.pl/prasa/programTVP1/p0908_T1D.txt (Blondynka)
:arrow: http://www.tvp.pl/prasa/programTVP1/p0912_T1D.txt (Ojciec Mateusz)

Podejrzewałem, że dziś podobne korekty czekają "Komisarza Alexa" i tak też się stało.

:arrow: http://www.tvp.pl/prasa/programTVP1/p0910_T1D.txt (Komisarz Alex o 9:00)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

kasiulak
Chipsy przyszły
Posty: 1
Rejestracja: (śr) 11 wrz 2013, 10:24

Re: Filmy i seriale w TVP1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#72

Post autor: kasiulak » (śr) 11 wrz 2013, 12:00

Serial Blondynka jest super. W sam raz dla nas, kobiet, troche milosci, przygody itp. Pozytywnie zaskoczyl.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i seriale w TVP1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#73

Post autor: michal » (pt) 15 lis 2013, 16:14

Za tydzień w czwartek 21 listopada przedostatni tej jesieni premierowy odcinek "Ojca Mateusza" (odcinek 133). Początkowo miał on nosić trochę dziwny tytuł "Powiedzmy tacie", ostatecznie tytuł ten zmieniono na inny - "Kolekcjoner". Zmieniono go jednak trochę niefortunnie, jakby zapominając, że już wcześniej był odcinek o właśnie takim tytule. Był to odcinek 77. Mamy zatem teraz dwa takie same tytuły różnych odcinków tego samego serialu.

Dzień później w piątek 22 listopada w TVP Seriale dojdzie do ciekawej sytuacji. Będą wyemitowani obaj "Kolekcjonerzy". Rano będzie wyemitowany odcinek 77, wieczorem powtórka premierowego odcinka 133.

:arrow: https://www.tvp.pl/prasa/TVPSeriale/p1122_TRS.txt

Czytając opis odcinka faktycznie jest tam coś tylko o kolekcjonerze i nie wiadomo skąd ten pierwotny tytuł. Na forach widzę, że po analizie pierwszego tytułu wielu uważa, że w tym odcinku Możejko dowie się, że będzie miał z panią burmistrz dziecko :)

Zapis sprzed zmian:
Obrazek

Zmieniono także tytuł ostatniego 134. odcinka. Miał mieć tytuł "Blef". ostatecznie poleci jako "Ślepy los".
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy i seriale w TVP1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#74

Post autor: viper » (ndz) 29 gru 2013, 18:24

Wczoraj o 23:50 Jedynka nadała "Vabank 2, czyli riposta". Oczywiście musieli u dołu ekranu zaśmiecić obraz paskiem z informacją, że należy płacić abonament.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Filmy i seriale w TVP1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#75

Post autor: Trzeciak » (ndz) 29 gru 2013, 21:36

O... A podobno Juliusz Braun twierdzi, że abonament jest przestarzały.

ODPOWIEDZ