Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Filmy i seriale w TVP1

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i seriale w TVP1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#106

Post autor: michal » (pn) 14 wrz 2015, 2:24

"Tysiąc i jedna noc" ma mieć 158 odcinków wg tego co podają niektóre serwisy prasowe. Oznacza to, że skończy się niemal jednocześnie jak "Wspaniałe stulecie", którego po wakacjach do pokazania zostało 157 odcinków.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy i seriale w TVP1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#107

Post autor: Przemek » (pn) 14 wrz 2015, 20:47

Przełamię monopol Michała :D i napiszę, że bardzo spodobał mi się serial "Dziewczyny ze Lwowa" - lekki, zabawny, fajne postacie i dobrzy aktorzy. Fakt faktem nieco stereotypowo podeszli do tematu, ale to komedia ;)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i seriale w TVP1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#108

Post autor: michal » (pn) 14 wrz 2015, 20:54

Próbowałem obejrzeć pierwszy odcinek, ale ten ukraiński (jak wiadomo udawany) akcent bohaterek jest dla mnie męczący i nie do zniesienia, więc zarzuciłem dalsze oglądanie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy i seriale w TVP1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#109

Post autor: Przemek » (pn) 14 wrz 2015, 20:58

Właśnie ten akcent... To fakt, że razi (chociaż pewnie będzie go coraz mniej), natomiast irytujące było, że Ukraińcy na Ukrainie mówili językiem polsko-rosyjskim(?). W każdym razie podobnie mówili znajomi na maturze z rosyjskiego :x

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i seriale w TVP1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#110

Post autor: michal » (czw) 17 wrz 2015, 15:09

Od jutra oba tureckie seriale emitowane będą z napisami dla niesłyszących.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Leon32
Chipsy przyszły
Posty: 1
Rejestracja: (śr) 30 wrz 2015, 18:46
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#111

Post autor: Leon32 » (śr) 30 wrz 2015, 18:53

Witam mam takie pytanie na TVP 1 pustrzali serial Robin z Sherwood dawna nazwa Robin Hood główny odtwórca tego wspaniałego serialu nazywał się Michael Praed może ktoś nagrywał serial jak leciał????

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#112

Post autor: michal » (ndz) 15 lis 2015, 23:32

Tydzień temu Jedynka emitowała "Tożsamość Bourne'a", wczoraj "Krucjatę", a za tydzień będzie "Ultimatum". Wszystkie te filmy obejrzałem już kilka razy, ale nigdy ciągiem, przez co nie wszystko tak do końca rozumiałem. Szkoda, że nie emitują przy okazji czwartego filmu, czyli "Dziedzictwo", bo tak w zasadzie już w otwartej telewizji powinien się pojawić, gdyż wiele filmów kinowych z tego okresu otwarte telewizje już pokazały. Jedna uwaga. W "Tożsamości" nazwę projektu Treadstone lektor czytał [trejdstone] (w ogóle to pierwszy raz się z takim odczytywaniem spotkałem), a w "Krucjacie" prawidłowo [tredstone].
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#113

Post autor: michal » (śr) 09 gru 2015, 9:23

Na początku dzisiejszego odcinka serialu "Ranczo" jakieś baby oglądały serial w telewizorze. Gdy rozpoczęły się napisy końcowe to go szybko wyłączyły. Pierwsze takty utworu z napisów końcowych są mi jednak skądś bardzo dobrze znane. Myślę nad tym już dobry kwadrans. Wydaje mi się, że przez kilka lat stosował go w planszy końcowej jakiś polski program, serial lub teleturniej, ale nie mogę skojarzyć który. Na pewno to było coś co regularnie oglądałem/widziałem.

***

No, musiałem widocznie przelać swoje myśli przez klawiaturę, bo właśnie to mój mózg zidentyfikował tę muzykę i przypisał do programu. Takim akordem zaczynały się i kończyły bloczki "Unia bez tajemnic", które prowadził Bogusław Wołoszański przed referendum ws. wejścia do UE, a pokazywane były jako ogłoszenia płatne w głównych stacjach telewizyjnych.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#114

Post autor: michal » (śr) 24 lut 2016, 18:54

Tureckie seriale wchodzą już do prime-timu. Od 8 marca pod tytułem "Rozdarte serca" emitowany będzie turecki serial "Parampatça". A w połowie kwietnia pewnie dwie kolejne pozycje, chyba że "Paramparça" tylko na zachętę emitowana będzie o tej porze i po zakończeniu "Wspaniałego stulecia" lub "Tysiąca i jednej nocy" wskoczy na pasmo codzienne.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#115

Post autor: michal » (wt) 15 mar 2016, 0:50

"Wspaniałe stulecie" bije rekordy popularności. W Turcji serial na obecnym etapie obniżał już pod tym względem loty i dlatego go na czwartym sezonie zakończono w dotychczasowej formie, ale w Polsce jest wręcz przeciwnie. W związku z tym rozsądnie Jedynka zdecydowała się na emisję kontynuacji "Wspaniałe stulecie: Kosem", choć to jest w zasadzie zupełnie inna historia, w późniejszym czasie i z innymi aktorami. No i jest to serial nowy, zaczęli go emitować dopiero w listopadzie zeszłego roku i cały czas trwa.

:arrow:http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... o-stulecia

EDIT

Wygląda na to, że serial wejdzie dopiero od 25 kwietnia, bo wcześniej nadany zostanie dokument o kulisach "Wspaniałe stulecie - Tajemniczy świat".
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#116

Post autor: michal » (wt) 15 mar 2016, 22:19

I kolejny turecki serial za pasem. Od 20 kwietnia za "Tysiąc i jedna noc wejdzie nowy serial "Grzech Fatmagul".
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#117

Post autor: michal » (pn) 28 lis 2016, 20:05

W serialu "Królowa jednej nocy" od dziś nastąpiła zmiana lektora na Stanisława Olejniczaka. Marek Ciunel przeczytał do zeszłego piątku 38 odcinków, a pozostało ich zaledwie 11.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#118

Post autor: michal » (czw) 01 gru 2016, 19:06

Dziś nastąpił powrót stałego lektora. Stanisław Olejniczak przeczytał tylko 3 odcinki.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#119

Post autor: michal » (śr) 12 kwie 2017, 14:21

Wczorajszy odcinek "Wspaniałego stulecia - Sułtanki Kosem - Murata IV" nie czytał jak zwykle Stanisław Olejniczak, ale Marek Ciunel. Nastąpiła zatem dokładnie odwrotna sytuacja do tej opisywanej powyżej i podejrzewam, że też utrzyma się na kilka odcinków.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#120

Post autor: michal » (śr) 10 maja 2017, 13:47

Chyba wczoraj rozpoczęła się intensywna promocja serialu "Komisariat" na antenie Jedynki, jednak nadal nie ma jego zapisu w ramówce.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ