Strona 1 z 37

Oprawa Jedynki

: (pn) 19 cze 2006, 19:20
autor: viper
Na stronie TVP poinformowano, że oprawa graficzna TVP1 pt. "Kwiaty" została wyróżniona na seminarium Europejskiej Unii Nadawców (EBU) w Dubrowniku.
Oprawa graficzna TVP1 "Kwiaty" weszła na antenę Programu 1 we wrześniu 2004 roku. Jej motywem graficznym są elementy roślinne, oddające różnorodność oferty stacji, pór roku czy specjalnych wydarzeń (np. oprawa świąteczna).

Wprowadzone rozwiązania graficzne wyprzedziły światowe trendy designerskie wykorzystujące elementy florystyczne - podkreślając tym samym nowoczesność stacji i jej osadzenie w aktualnych trendach designerskich. Oprawę graficzną TVP1 na zlecenie Redakcji Oprawy i Promocji wykonała firma SCHWARTZ.
Tylko czy ta oprawa utrzyma się długo? Jeszcze trochę i trzeba będzie szukać nowych pomysłów; Jedynka zmieniała grafikę dość często.

: (sob) 05 sie 2006, 15:26
autor: Poland
Dla mnie już nie jest taka dobra takie same błazeństwo jak w pozostałych(nie licząc polonii)

: (czw) 17 sie 2006, 1:33
autor: michal
Do tej oprawy obowiązuje studio, w którym prawie zawsze są jakieś kwiatki. Mają bardzo wiele możliwości jego wystroju, bo poprzez manipulacje tłem i rodzajami kwiatów mogą uzyskiwać bardzo wiele różnych efektów, które sprawiają, że jakby scenografia studia została całkowicie zmieniona. A trzeba przyznać, że zmieniają te elementy dosyć często.

Wczorajsze studio był wyjątkowo piękne. A także sposób filmowania. Chyba po Teleexpressie. Chylewska, która zbyt wielką pięknością nie jest, wyglądała naprawdę olśniewająco. Najpierw ujęcie wysoko z góry (było widać kwiatki daleko z tyłu), a potem kamera się powoli obniżała i na poziomie stojącego człowieka, tuż przed kamerą pokazał się długi rządek żółtych kwiatków z czarnymi oczkami. Piękne. Szkoda, że nie mam kapsów. Chylewska cały czas mówiła o jakichś filmach, była bardzo ładnie ubrana i miała bardzo fajnie ułożone i przede wszystkim odsłonięte! nogi, ułożone tak po skosie. Nie pamiętam już czy sukienka czy spódnica, ale taka raczej długa, przewiewna, a mimo to nogi odsłonięte. Naprawdę super. Po chwili zmienili na ujęcie "na wprost" i przybliżali, została też wtedy podpisana. Od tego momentu widzieliśmy ją już tylko od pasa w górę, kwiatków już też nie było widać. Nigdy nie przypuszczałem, że Chylewska mnie tak pozytywnie zaskoczy.

Poniżej dwa starsze kapsy ze studia z innymi motywami roślinnymi, ale akurat nie Pauliny, ale Agnieszki Szulim. Jedno z maja, drugie z lipca.

Obrazek

Obrazek

: (wt) 12 wrz 2006, 19:20
autor: Poland
Powoli jedynka chyba zmienia oprawę ?

: (pt) 03 lis 2006, 16:17
autor: looser106
Zmienia? Ja żadnych zmian nie zauważyłem. Chociaż, jedna oprawa przez ponad 2 lata to trochę za długo... :? [/quote]

: (pt) 03 lis 2006, 17:17
autor: Poland
Będzie zmiana ale powolna (będzie coś takiego jak podczas "3 propozycji"

: (pn) 18 gru 2006, 15:44
autor: michal
9 grudnia zmieniła się oprawa graficzna TVP1 z jesiennej na zimową. Dotyczy to czołówek reklam, zwiastunów, wystroju studia oprawy i grafice na ekranach plazmowych tamże. Wszystko jest utrzymane w tym samym tonie jak poprzednie pory roku.

Zimowa czołówka "Tylko jednej reklamy":

Obrazek

Zimowy wystrój studia:

Obrazek

Rany, jaka ona chuda :)

Jeszcze w oprawie jesiennej został przeprowadzony mikołajkowy konkurs. Nie wiem czy wiecie, ale każdy SMS gwarantował świąteczny dzwonek polifoniczny Jedynki "Dobre chwile się pamięta...". Nie wiem jak ja mogłem to przegapić. Oglądałem zapowiedzi tego konkursu co najmniej trzy razy, ale jakoś do nie ten fakt nie dotarł, pomyślałem, że znowu jakieś naciąganie. Poza tym było chyba 50 albo 75 nagród z upominkami od TVP, a także nagroda pieniężna. Ale już dla samego dzwonka było warto. Teraz strasznie żałuję. Może jeszcze będzie taka akcja na święta.

Obrazek

: (wt) 19 gru 2006, 18:21
autor: michal
michal pisze: Jeszcze w oprawie jesiennej został przeprowadzony mikołajkowy konkurs. Nie wiem czy wiecie, ale każdy SMS gwarantował świąteczny dzwonek polifoniczny Jedynki "Dobre chwile się pamięta...". Nie wiem jak ja mogłem to przegapić. Oglądałem zapowiedzi tego konkursu co najmniej trzy razy, ale jakoś do nie ten fakt nie dotarł, pomyślałem, że znowu jakieś naciąganie. Poza tym było chyba 50 albo 75 nagród z upominkami od TVP, a także nagroda pieniężna. Ale już dla samego dzwonka było warto. Teraz strasznie żałuję. Może jeszcze będzie taka akcja na święta.
Ja oczywiście nie siedzę tak z założonymi rękami i juz kilka dni temu napisałem do TVP, pytając czy jest jeszcze możliwość otrzymania tego dzwonka. A dziś zauważyłem już dwukrotnie spoty (w ramach komercyjnych bloków), które proponują ściągnięcie tego dzwonka. :) Jutro idę sobie kupić telekartę, ściągam dzwonek i będę szpanować w pracy :) Tylko, żeby do mnie ktoś wtedy dzwonił ;)

Obrazek

[center][shadow=blue]Dobre chwile się pamięta, więc z Jedynką spędź te święta,
czary śle Wam Jedynka Te Fał Peeee[/shadow][/center]Do każdego dzwonka świąteczna tapeta TVP Gratis

Obrazek

Można też ściągnąć jakąś koledę TVP2.

Szczegóły i regulamin:
https://ww6.tvp.pl/4776,20061215434075.strona

: (wt) 19 gru 2006, 21:45
autor: michal
michal pisze:Jutro idę sobie kupić telekartę, ściągam dzwonek i będę szpanować w pracy :) Tylko, żeby do mnie ktoś wtedy dzwonił ;)
Nie mogłem wytrzymać i zasiliłem telefon już teraz - przez internet. Od razu wysłałem SMS i dostałem przesyłkę. Ściągnąłem, dzwonek już przesłuchany, zaśpiewany ;) i ustawiony, ale tapeta jest nieprzydatna. Ładna, bardzo ciekawie w telefonie wygląda, ale jest w formacie gif, a tego formatu na tapetę w swoim aparacie ustawić niestety nie mogę :(

: (sob) 23 gru 2006, 21:18
autor: michal
Dziś weszła oprawa świąteczna.

: (wt) 26 gru 2006, 18:38
autor: michal
W nawiązaniu do poprzedniej wiadomości - zdjęcie oprawy swiątecznej reklamy

Obrazek


W studiu Jedynki jak zwykle na święta przepych, ale bardzo mi się podoba. Codziennie był inny prezenter, za każdym razem inaczej kadrowany, a dodatkowo dziś jest włączone inne oświetlenie.

Wigilia

Obrazek

Obrazek


Boże Narodzenie (I dzień)

Obrazek

Obrazek


Boże Narodzenie (II dzień)

Obrazek

Obrazek

Chylewska przed Wieczrynką i Wiadomościami będzie rozmawiała z dwoma gośćmi, więc może to dziś jeszcze troszkę inaczej wyglądać.


Studio TVP2 także z akcentem świątecznym. O wiele skromniej, ale też ładnie:

Obrazek

Obrazek

: (ndz) 31 gru 2006, 19:57
autor: michal
No nic, produkuję się dalej. ;)

Jedynka wygrzebała w ostatnich dniach z archiwum swoją starą sylwestrowo-noworoczną czołówkę z agencji Platige.

Obrazek

Obrazek

Oby robili to częściej :)

: (pn) 08 sty 2007, 19:35
autor: viper
W obecnej grafice (zwłaszcza w jinglach zapowiadających bloki reklamowe)charakterystycznym elementem są falujące smugi - takie same jak w czołówce "Wiadomości".

: (wt) 27 mar 2007, 17:47
autor: Poland
Według mnie powinni zmienić oprawę bo da już zdaje się robić nudna i brzydka nawet nie które rzeczy nie pasują do siebie (Czołówka Reklamy i plansza "3 propozycje") polecam grafikę z TVP2 w wersji dla TVP1 - byłoby fajnie :] Tak samo mogą zmienić oprawy dla TVP3 i TVP Kultura (tu by był zamiast liczby napis KULTURA ustawiony poziomo)

: (wt) 26 cze 2007, 12:17
autor: Przemek
Jestem ciekawy ile jeszcze utrzymywać się będzie obecna oprawa jedynki. Jest już 3 rok i powiem szczerze że mnie nudzi. Mogli by powrócić do motywu figur geometrycznych ( http://pl.youtube.com/watch?v=NdlnrCD-sVA )