Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Eurowizja

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#211

Post autor: Trzeciak » (czw) 21 maja 2015, 22:20

A wokalistka ze Słowenii przypadkiem trochę nie przypomina Adelle. ;)

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#212

Post autor: Ama18 » (czw) 21 maja 2015, 22:58

No proszę, będzie finał!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#213

Post autor: michal » (pt) 22 maja 2015, 17:09

We wczorajszym półfinale przypominano wpadki i śmieszne sytuacje podczas łączeń i głosowań. Były dwa akcenty polskie - Jan Chojnacki, któremu niezbyt układał się dialog z prowadzącą oraz sprzed kilku lat Maciej Orłoś, który przed przekazaniem 12 punktów dla Ukrainy zaświecił lampkę w kształcie serca.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#214

Post autor: Trzeciak » (pt) 22 maja 2015, 17:17

Warto dodać, że wpadka Chojnackiego pochodzi z 1994 roku - dokładnie wtedy, kiedy zadebiutowaliśmy na Eurowizji i Górniak osiągnęła najlepsze jak dotąd dla Polski drugie miejsce. :)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#215

Post autor: michal » (pt) 22 maja 2015, 17:53

Wpadka nie może pochodzić z 1994 roku. Obejrzałem tamto głosowanie teraz na YT i nie ma tam takiej sytuacji. Chojnacki jest tam w innej scenografii i rozmawia z dwojgiem prowadzących.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#216

Post autor: Trzeciak » (pt) 22 maja 2015, 22:26

Już wiem, że z 1996 roku. Co ciekawe - to było jedyne głosowanie poprowadzone z wirtualnego studia, które zbudowano obok sceny. :)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#217

Post autor: michal » (pt) 22 maja 2015, 22:46

Dzięki, nie chciało mi się szukać, ale podejrzewałem, że to 1995 lub 1996, bo później już oglądałem, a tej sytuacji nie kojarzyłem.

Dodam, że w kolejnym roku Jan też się zbłaźnił i śmiała się z niego publiczność, ale dopiero w 2001 roku zastąpił go Maciej Orłoś. Na totalną kompromitację naszego przekazywacza trzeba było poczekać jeszcze kilka lat, do roku 2011 kiedy reprezentowała nas Odeta ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#218

Post autor: Trzeciak » (sob) 23 maja 2015, 0:21

W '95 roku przy panu Janie było ówcześnie wykorzystywane w oprawie logo TVP1. A w '96 roku - logo TVP ... w środku byłego loga Eurowizji, które nie obowiązywało od '94 roku - i to mnie zmyliło. :)

Przy okazji - Google z okazji 60 - oby tak samo szczęśliwego, a może i bardziej, jak zeszłorocznego - finału Konkursu Piosenki Eurowizji dziś z okolicznościowym logo.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#219

Post autor: michal » (sob) 23 maja 2015, 20:52

Przed chwilą w "Eurowizyjnej rewii gwiazd" poszła na pasku informacja, że na Monikę można głosować z krajów wielkiej piątki (tu je wymieniono), Austrii, Australii oraz z krajów, które weszły do finału. To jakaś nowość, bo wcześniej z tego co pamiętam głosowały wszystkie kraje uczestniczące.

Mam znajomych w Holandii i w ogóle jest tam sporo Polaków. Wynika z tego, że nie będzie można stamtąd głosować.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#220

Post autor: Przemek » (sob) 23 maja 2015, 21:35

W tamtym roku wszyscy głosowali (tj. kraje uczestniczące w obu półfinałach+czwórka+Dania) i nie słyszałem, żeby miało coś się zmienić.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#221

Post autor: michal » (sob) 23 maja 2015, 21:42

Też nie słyszałem, ale informacja taka poszła na pasku.

W związku z tym, że Artur Orzech faworyzuje Estonię, ciągle gada jak mu się ta piosenka podoba, że super, że kocham oraz ponieważ jeszcze przypomni to ze dwa razy podczas podsumowania, Polska da 12 punktów właśnie Estonii. Taka moja prognoza. Dodatkowym atutem występu Estonii i szans na zebranie wielu punktów od fanek jest to, że wokalista wygląda jak jeden z członków One Direction - Louis Tomlinson.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#222

Post autor: Przemek » (sob) 23 maja 2015, 21:47

W tamtym roku lobbował za Holandią, ale tu się z nim zgadzałem. Estonii już nie pamiętam. :D Natomiast Orzech ma chyba problem ze szwedzką piosenką, która jako jedyna z nielicznych - obok słoweńskiej i łotewskiej - wpadła mi w ucho w czwartek.

PS. Ktoś powinien beknąć za to dno przed konkursem z Orzechem, Pakosińską i Kwiatkowską, już w okolicach świąt Bożego Narodzenia widziałem podobne "szoł". Tragedia, kuźwa, tragedia.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#223

Post autor: michal » (sob) 23 maja 2015, 22:23

Prowadzące bardzo nijakie. Wszystkie jakbym skądś już znał. Ta mulatka to jakby Oceana, brunetka kojarzy mi się z Sertab Erener, blondynka też bardzo pospolita, a o Conchicie się już wcześniej wypowiadałem. Ilość prowadzących oraz fakt, że są to wyłącznie kobiety podejrzewam, że specjalnie przeciwstawili w stosunku do publiczności, która z tego co widzę w 90% to mężczyźni. Nawet celowo robią z nimi interakcje. Panie nie interesują się Eurowizją?

A co do piosenek - na razie było nic, co by zasługiwało na wydanie 3,69 zł lub 3,92 zł.

EDIT

Występowała przed chwila pani z Łotwy o pseudonimie Aminata w krwisto-czerwonej sukni. Wystawał z tej sukni czarny cienki materiał na dekolt, ramiona i ręce. Zastanawiałem się jednak przez większość piosenki czy to przypadkiem nie doklejone owłosienie. Wszak w zeszłym roku coś takiego przyniosło sukces.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#224

Post autor: Przemek » (sob) 23 maja 2015, 23:18

Orzech kłamca, pieprzył przez pół koncertu o aplikacji i głosowaniu - och ja naiwny, myślałem, że głosowanie przez apkę jest darmowe - kliknąłem "Vote now" przy Łotwie (nie było włosów :D czarny prześwitujący materiał i malunek/tatuaż) to zapytało się mnie, czy zgadzam się na wysłanie sms-a.

PS. Polska bierze najwięcej kasy za sms-y w Europie.

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#225

Post autor: Ama18 » (sob) 23 maja 2015, 23:24

A ja w tym roku nie oglądam w TVP, więc nie będę miał przyjemności słuchać geopolitycznych komentarzy Orzecha ;)

ODPOWIEDZ