Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Eurowizja

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#271

Post autor: michal » (wt) 16 maja 2017, 23:07

Pamiętam, jak Orzech mówił dwa lata temu, że występ Mansa sprzed dwóch lat to jest przyszłość i kierunek Eurowizji jeśli chodzi o brzmienie, pomysł, wizualizacje. I moim zdaniem właśnie dokładnie tym tropem poszła w tym roku Bułgaria (no może też trochę Rosja rok temu, ale tylko pod kątem formy, choć trochę przedobrzyli). Wolę jednak ten kierunek, ale obawiam się, że w przyszłym roku będzie koncert smętów.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#272

Post autor: Trzeciak » (śr) 17 maja 2017, 16:53

Już w tym roku wystarczająco był koncert "smętów". :)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#273

Post autor: michal » (ndz) 01 paź 2017, 18:56

Trwa Eurowizja dla dzieci (polskie eliminacje). Mam nadzieję, że wyjedzie piosenka nr 3 Maya i Marcel "Tacy sami". Niestety sam nie mogę zagłosować, bo mój telefon doznał awarii i nie da się wpisać "zera", a numer to 7350.

Rafał Brzozowski świetnie prowadzi dzisiejszy koncert, a z Natalią Szreder pięknie zaśpiewał piosenkę "Beauty and the Beast".

Ps. W zeszłym roku wysłaliśmy strasznego kwiczoła.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#274

Post autor: Poland » (wt) 03 paź 2017, 19:11

No i już wiemy że czwartą edycje Krajowych Eliminacji dla Dzieci (czyli w skrócie Junior Krajowych Eliminacji) wygrała Alicja Rega z piosenką "Mój dom" którą posłuchać można tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Ai25WeLyNIQ
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#275

Post autor: michal » (sob) 03 mar 2018, 22:54

Mam nadzieję, że dziś (za chwilę) wygra Marta Gałuszewska, ale Gromee też wstydu nie przyniesie :)

EDIT

Wygrał Gromee. Wszystkie utwory dzisiaj wysłuchałem pierwszy raz, a propozycję Gromeego młócę teraz cały czas. To dobry wybór, od razu chwyta i czuję, że naprawdę będziemy wysoko. Zauważyliście, że jedna z pań w chórkach jest bardzo podobna z twarzy, fryzury i postury do Sylwii Grzeszczak? :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#276

Post autor: michal » (pt) 09 mar 2018, 12:20

Co to za baba wyskoczyła pod koniec finałowego występu na scenę w szalu z futra i tańczyła z chórkiem? Nie było jej na scenie podczas występu konkursowego, a podczas wywiadów ze zwycięzcami stała razem z pozostałymi uczestnikami składu.

EDIT

Już wszystko wiem :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#277

Post autor: michal » (ndz) 01 kwie 2018, 0:02

*** PRIMA APRILIS! ***

Z powodów osobistych jedna z chórzystek Gromeego (ta brunetka) musiała zrezygnować z występu eurowizyjnego w Lizbonie.

Obrazek

Gromee i jego współpracownicy podobnie jak ja zauważyli, że jest ona bardzo podobna do Sylwii Grzeszczak. Z szacunku do chórzystki i jej dotychczas wykonanej pracy nikomu innemu jak właśnie Sylwii Grzeszczak zaproponowali zastępstwo. Sylwia zgodziła się tylko pod jednym warunkiem - że będzie oficjalnie podana jako jeden z wykonawców utworu. Zgoda Gromeego i Lukasa w zasadzie była natychmiastowa, ale musiała też się zgodzić TVP oraz zwłaszcza organizator Eurowizji, czyli EBU. O ile TVP wie, że udział Grzeszczak to ogromna promocja i podniesienie popularności wydarzenia, więc też szybko to przyklepali, to reakcja EBU nie była taka oczywista. Trwało to ponoć kilkanaście dni, ale dziś już w końcu wiadomo, o czym poinformował Gromee w serwisach społecznościowych, że EBU także nie wniosła sprzeciwu do tych zmian. Już nawet na oficjalnym profilu polski teledysk jest promowany w rozszerzonym składzie wykonawców.

Obrazek

Jedziemy więc w tym roku naprawdę mocną ekipą, a szanse na zwycięstwo mamy jak nigdy przedtem :toast:

*** PRIMA APRILIS! ***
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#278

Post autor: Trzeciak » (ndz) 01 kwie 2018, 20:34

Genialny żart na PA. :D

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#279

Post autor: Przemek » (sob) 12 maja 2018, 17:26

Fantastycznie się dla nas ta Eurowizja potoczyła - najpierw fałsze Meijera, "taniec" paralityka Gromeego na DJ-ce i brak awansu do finału a teraz, zamiast chorej Zawadzkiej, punkty ma przekazywać Szymkowiak.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#280

Post autor: michal » (sob) 12 maja 2018, 21:29

Nie śledzę za bardzo tej Zawadzkiej, nie oglądam Pytania na śniadanie i Bake Offa, ale wydaje mi się, że ona nie ma do końca po kolei w głowie (po tym jak zachowywała się na konferencji ramówkowej).

A co do Eurowizji. Nie było dobrze, ale w eliminacjach nie było do wyboru niczego lepszego.

Moi faworyci? Osłuchany jestem jedynie piosenkami podczas półfinałów (oglądam dwa razy, drugi raz w TVP Rozrywka) i programów wstępnych przed transmisją i od razu wpadła mi w ucho Litwa (wokalistka bardzo podobna do Arlety Bojke :) ), potem też po transmisji grami w głowie Dania i Australia, ale teraz wygląda na to, że Francja też mi się będzie bardzo podobać. Jeszcze nie jestem zdecydowany na co oddam głos, ale myślę, że jednak Litwa.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#281

Post autor: Trzeciak » (ndz) 13 maja 2018, 2:30

No i wygrał Izrael, w 40 lat po swoim pierwszym triumfie, i po 20 latach po swojej ostatniej, trzeciej wiktorii. Wiele wskazuje na to, że koncerty 64 ESC odbędą się 21, 23 i 25 maja 2019 roku w Jerozolimie.

Co ciekawe - Jerozolima była gospodarzem imprezy w 1979 i 1999 roku, i będzie teraz także w 2019 roku.

A Polska dopiero na 14 miejscu w półfinale. To najsłabszy występ od 2011 roku i drugi najgorszy w historii. Jeśli się nie odkujemy w przysłym roku (wprowadźmy rundę półfinałową lub wróćmy do wewnętrznego wyboru), to na 25-lecie naszego debiutu zamiast spektakularnego odbicia jak ze Słowiankami czeka nas podobny blamaż, jak Tul w Niemczech 7 lat temu?

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#282

Post autor: janekpogwad » (ndz) 13 maja 2018, 10:48

A mnie wciąż zastanawia, że Eurowizja wciąż wzbudza takie emocje. Ja bym się w ten cyrk już od dawna nie bawił. Poza tym w Polsce nie ma dobrych artystów popowych, bo jak rozumiem, tylko taki gatunek wchodzi w grę podczas tej imprezy. A inne, może i nawet niosące więcej mądrości, będą i tak niezrozumiane, chociaż ich koncerty gromadzą zwykle dużo większą publikę niż wszystkich topowych gwiazdek z "Pudelka" razem wziętych. :)

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#283

Post autor: Przemek » (ndz) 13 maja 2018, 11:25

Zwycięskie piosenki z 2016 i przede wszystkim 2017 roku przeczą Twojej tezie o popie :P

W tym roku po prostu mieliśmy kiepskiego wokalistę, fatalną oprawę (te trzy panny-chórzystki, kręcące się jak w Jakiej to melodii...) i dlatego "nie zażarło), bo sama piosenka miała potencjał, ale wykonanie wszystko pogrzebało. A Europę potrafimy kupić muzyką, co udowodnił Szpak i jego 3 miejsce w głosowaniu widzów (jury akurat się nie popisało :P ).

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#284

Post autor: michal » (ndz) 25 lis 2018, 18:31

Polaczki dorwały się do komputerów i sprawiły, że wygraliśmy Eurowizję dla dzieci (wysoka wygrana w głosowaniu internetowym, gdzie można było głosować na swój kraj). Ta piosenka jest beznadziejna. Profesjonalne jury właściwie pokazało miejsce w szeregu. Ale cóż, liczy się końcowy efekt.

Gdyby były SMS-y za 3,69 zł i niemożliwość głosowania na siebie jestem pewien, że byłaby nędza.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#285

Post autor: Poland » (wt) 27 lis 2018, 10:47

Ja tam się cieszę zwłaszcza że tym razem nie tylko Roksana i jej tancerki ale i cały team po stronie Universal Music Polska i przede wszystkim Telewizja Polska mocno przyłożyli się do roboty czego po TVP kiedyś nie można było się spodziewać. Teraz TVP chce dopełnić dzieła Roksany i sprowadzić konkurs do Polski. Skorzystamy tutaj w postaci pierwszeństwa w kwestii organizacji konkursu który to wraca po rocznej przerwie. Tym samym wzorem Ukrainy, Gruzji i dwukrotnie Malty powiemy EBU wprost - my wygraliśmy, my organizujemy. Rozmowy na linii TVP - EBU będą prowadzone przez grudzień a decyzja ma być ogłoszona w Zakopanym na Sylwestrze.
Poland - Aktywnie najlepszy

ODPOWIEDZ