Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Na celowniku / Celownik - magazyn reporterów

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

Na celowniku / Celownik - magazyn reporterów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: viper » (wt) 27 gru 2005, 18:54

Jak czytałem w zapowiedziach, ma to być konkurencja dla Uwagi TVN i Interwencji Polsatu. Program prowadzi Michał Adamczyk, znany z Wiadomości TVP1; ponoć dziś był nadany pierwszy odcinek, ale ja niestety nie miałem okazji go obejrzeć. Czy jest to ciekawa audycja?
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez viper, łącznie zmieniany 1 raz.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 27 gru 2005, 22:47

Pierwszy odcinek był już tydzień temu w poneidziałek. Aro zamieścił capsy z rozmowy Orłosia z Adamczykiem w studiu Teleexpressu. Wnioskuję, że także ten program nadawany jest z Pl. Powstańców. Niestety jeszcze nei udało mi się go zobaczyć- muszę czekać do 2 lub 3 stycznia.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 09 sty 2006, 19:12

Wreszcie udało mi się zobaczyć ten program. Rzeczywiście w redakcji pracuje Tomasz Klimek. Mam wrażenei, że program emitowany jest z Woronicza - ze studia oprawy TVP1 - na tle białej ściany, z tyłu jakaś ścianka z białych cegieł (takie same są w studiu oprawy) i dwie kamery bez prompterów - z czego jedna jesdt na dźwigu. W czołówce wykorzystano zdjęcia robione z lotu ptaka okolic PKiNu - widac gmach na Powstańców.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Na celowniku - magazyn reporterów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (czw) 02 lut 2006, 17:43

Dzisiaj Adamczyk pożegnał się mówiąc, że magazyn na celowniku od poniedziałku do czwartku o 17:20. A więc nagle likwidują "Reporterzy Non-stop"? W takim razie pod znakiem zapytania stoi wg mnie prowadzenie przez niego Teleexpressu. W końcu to cztery dni tygodnia pracy na wizji, a przecież jeszcze trzeba to kiedyś przygotować. No chyba, że Agnieszka Borowska zostanie współprowadzącą tego programu. Ma podobno solidne plecy w postaci męża.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: viper » (pn) 06 lut 2006, 16:19

Jak informuje Onet, program "Reporterzy non stop" został zdjęty z anteny Jedynki tylko dlatego, że w jednym z materiałów krytycznie opisano akcję ratunkową w Katowicach:

http://wiadomosci.onet.pl/1255068,327,item.html
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 06 lut 2006, 17:57

Już o tym napisałem - wątek Historia lubi się powtarzać :)

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: viper » (wt) 07 lut 2006, 19:03

Może Agnieszka Borowska będzie teraz drugą prowadzącą "Na celowniku"? Chociaż dobra byłaby też Joanna Wąsowska, pracująca jako wydawca programu (pamiętacie ją chyba z "Interwencji" Polsatu).
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 07 kwie 2006, 15:46

Program Na celowniku ma nową scenografię. Niestety nie wiem jak długo, ponieważ nie oglądam tej audycji. Za plecami Adamczyka jest taki wielki ekran plazmowy. Nawet ciekawie to wygląda. Ostatnio był jprzetarg na zakup jednego ekranu, więc może chodziło o ten własnie program. W dodatkupisało tam o studiu na Powstańców.

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: ArO » (wt) 18 lip 2006, 2:01

Obrazek

Wczoraj "Na celowniku" chyba pierwszy raz prowadziła dziennikarka TVP 3 Katowice Agnieszka Świdzińska. Widziałem dosłownie osatnie 15 sekund programu.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 18 lip 2006, 12:01

Sluszna decyzja - to bardzo dobra prezenterka i dziennikarka. Sądzę, że mogłaby odnieść sukces nawet w Wiadomościach. (W odróżnieniu od dwóch obecnych gwiazd - jeden z Polsatu i żony dyplomaty...)

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: ArO » (wt) 18 lip 2006, 17:27

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z dziś

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: michal » (wt) 19 gru 2006, 18:48

Dziś mija dokładnie rok tego magazynu. W programie oprócz zwykłego reportażu był także materiał podsumowyjący ich działalność. Także się pochwalili, że mają najlepszą oglądalność i są lepsi pod tym względem od Uwagi TVN i Interwencji TV Polsat - prezenter podał, że Uwaga ma 2,5 mln, Interwencja 1 mln. Mają także największe udziały (30%). Najwięcej ludzi oglądało program 31 stycznia 2006 - 5 mln. Cholewiński też powiedział ile było wydań programu, ale już nie pamiętam. Chyba 158 (?)

Przed programem Szymala rozmawiała z Cholewińskim w studiu Jedynki. Zakończyła rozmowę tym, że muszą już kończyć, bo Jacek spieszy się do studia na program. Oj, coś mi się wydaje, że ściemniała :) Jacek siedział spokojnie do samego końca wejścia.

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 19 gru 2006, 19:36

A może nie ściemniała? Zastanawiałem się gdzie oni realizują ów program. Przy Pl. Powstańców nie ma już raczej miejsca. W dodatku programu nie robi Agencja Informacji tylko APAT, ktory swoje redkacje ma przy Woronicza. Może więc rzeczywiście wyszedł z jednego studia i wszedł do kolejnego, po przeciwnej stronie korytrza?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: michal » (wt) 19 gru 2006, 20:03

Oczywiście nie mam pewności. Ale kiedyś czytałem wywiad z Szulim albo Chylewską, gdzie mówiła, że większość wystąpień jest nagrywana wcześniej i są to przede wszystkim właśnie rozmowy z gośćmi.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Na celowniku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Przemek » (pt) 06 lip 2007, 12:09

Znika jeden z lepszych programów "Na celowniku" -
www.wirtualnemedia.pl pisze:Dyrekcja TVP1 podjęła w czwartek decyzję o rozwiązaniu zespołu realizującego program 'Na celowniku'. Zamiast niego pojawi się nowy cykl reportaży.

Bezpośrednim powodem tej decyzji były wypowiedzi prasowe członków zespołu "Na celowniku" dotyczące wstrzymania emisji jednego z reportaży wchodzących w skład programu z 29 czerwca br.

- Wypowiedzi te w niekorzystnym świetle stawiały telewizję publiczną, a ponadto nie były konsultowane z osobami odpowiedzialnymi za politykę informacyjną TVP S.A. - mówi Aneta Wrona, rzecznik prasowa Telewizji Polskiej.

Wrona dodaje, że członkowie zespołu naruszyli także przepisy zawarte w uchwale zarządu TVP oraz zasady poufności, do których przestrzegania zobowiązywały ich umowy zawarte z pracodawcą.

Cała sprawa dotyczy artykułu, który ukazał się we wtorkowym wydaniu "Dziennika". Tekst sugerował, że Małgorzata Raczyńska, dyrektor TVP 1, wstrzymała emisję materiału o biurze podróży Neckermann, który miał być pokazany w programie "Na celowniku" 29 czerwca. W artykule można było przeczytać wypowiedzi dziennikarzy Łukasza Bajbaka i Joanny Wąsowskiej - Klimek oraz wydawcy Mariusza Pilisa.

W miejsce programu "Na celowniku" od piątku 6 lipca TVP1 w dni powszednie o 17.20 emitować będzie cykl reportaży, w którym przedstawiane będą problemy małych miasteczek i gmin, mogące zainteresować nie tylko ich mieszkańców, lecz także szerszą publiczność.

ODPOWIEDZ