Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

LOST - ZAGUBIENI :D

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#31

Post autor: Ania » (śr) 18 sty 2006, 15:47

To już widaomo co nadadzą zamiast Zagubionych ;(;(
Zawiła kryminalna intryga, trzymająca w napięciu, pełna zwrotów akcja i zaskakująca puenta sprawiły, że "Kamienie śmierci" stały się telewizyjnym przebojem ubiegłego lata we Francji. Od 2 lutego ten francuski serial będą mogli w czwartki oglądać widzowie Jedynki.

Akcja serialu dzieje się w malowniczych bretońskich plenerach, w tajemniczej celtyckiej aurze, z piękną celtycką muzyką w tle. W roli głównej występuje urocza Ingrid Chauvin, znana już widzom Jedynki z serialu "Pod słońcem południa".

Marie Kermeur, młoda policjantka z wydziału zabójstw w Breście, wraca w rodzinne strony, na wyspę Ty Kern u wybrzeży Bretanii, aby wziąć ślub ze znanym żeglarzem, Christianem. W przeddzień ceremonii ślubnej Marie, przymierzając białą suknię, znajduje zawiniętą w welon martwą mewę. Wedle celtyckich wierzeń to znak, że w rodzinie panny młodej dojdzie do tragedii. W nocy Marie prześladują koszmarne sny, a następnego ranka dziewczyna znajduje na plaży, u stóp wysokiego klifu, zwłoki swego brata, Gildasa. Marie, która rozpoczyna śledztwo w tej sprawie, wyklucza samobójstwo, gdy znajduje w dłoni zmarłego kartkę z tajemniczym napisem. Ślub zostaje odwołany. Marie chce za wszelką cenę wyjaśnić zagadkę śmierci brata. Czy kluczem do niej jest wielki kamień, na którym w kilka godzin po śmierci Gildasa pojawił się dziwny, broczący krwią znak? I czy jest to związane z miejscową legendą o tragicznej śmierci załogi statku "Mary-Morgan"? - czytamy w informacji TVP.

We Francji każdy odcinek "Kamieni śmierci" (org. tytuł "Dolmen") przyciągał przed ekrany ok. 12 milionów widzów, czyli niemal 50% widowni. Była to największa widownia spośród wszystkich programów emitowanych przez francuską TF1 w 2005 roku. Ogromny sukces serial osiągnął także w Belgii i Szwajcarii. W TVP1 "Kamienie śmierci" będą emitowane po "Zagubionych", których każdy odcinek przyciąga przed telewizory średnio 4,5 mln widzów (33,4% udziałów w grupie 4+), rekordowa oglądalność przekroczyła 5,2 mln widzów, a rekordowe udziały w widowni sięgnęły poziomu niemal 39% (przy 41,96 % w grupie 16-49).

"Kamienie śmierci" – tytuł oryginalny "Dolmen". Francja 2005, 89 min, 6 odcinków. Reżyseria: Didier Albert, scenariusz: Nicole Jamet, Marie-Anne Le Pezennec, występują m.in.: Ingrid Chauvin, Bruno Madinier, Yves Renier, Xavier Deluc, Jean-Louis Foulquier, Manuel Gelin, Martine Sarcey.

Emisja: TVP1, czwartki, godz. 20.15, od 2 lutego 2006 r. Wirtualne Media
Ehh jak ja nie lubię francuskich filmów :twisted: ale jeden fajny serial oglądałam więc moze i to przeżyje na szczescie tylko 6 odcinków :] jestem tylko ciekawa czy TVP zaminerza kupić kolejną serię Zagubionych... jak znam życie to nie mamy co na to liczyć :(

AA a tu o serialu http://www.tf1.fr/lachaine/programmes/f ... n/accueil/
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#32

Post autor: Ania » (czw) 19 sty 2006, 21:54

K*MAĆ I CO TO NIBY MIAŁO BYĆ ???? !!!!!!!!!
tyle oglądania 1 seri zeby sobie na końcu obejrzeć tratwe ??? :/
:zly:

mam nadzieję ze TVP zamierza kupić 2 serie bo jak nie... :evil:
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#33

Post autor: Ania » (pt) 20 sty 2006, 0:49

Serial "Lost: Zagubieni" emitowany w telewizji akcji AXN został uznany przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej za najlepszy serial obyczajowy roku.
REKLAMA
Oferty na Narty&Snowboard - Last Minute - kliknij!
PSYCHOLOG PRACY - Konsultacje. Warszawa 0608 470293

→ Dodaj swoją reklamę!
Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
Newsletter jest bezpłatny i wysyłany codziennie rano.
Zawiera wszystkie newsy z danego dnia + ekskluzywne informacje.
Złoty Glob jest kolejną nagrodą, którą został wyróżniony ten serial.

Podczas ceremonii rozdania nagród Emmy za rok 2004/2005, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku, serial Lost: Zagubieni został uznany za najlepszy serial obyczajowy i otrzymał wiele nominacji w innych kategoriach.

- Naszym celem jest przygotowanie najbardziej atrakcyjnej oferty programowej dla widzów ze wszystkich regionów. Złoty Glob potwierdza, iż kupując prawa do serialu podjęliśmy trafną decyzję - powiedział Tom Davidson, Dyrektor Generalny AXN w Europie Środkowej.

Nominacje do Złotego Globu zdobyli także dwaj występujący w serialu aktorzy. Matthew Fox (Jack) był nominowany w kategorii najlepszy aktor w obyczajowym serialu telewizyjnym, a Naveen Andrews (Sayid) zdobył nominację za najlepszą rolę drugoplanową w serialu.

Premiera drugiego sezonu serialu "Lost: Zagubieni" odbędzie się w niedzielę 22 stycznia o godz. 20:00 na antenie AXN.
:jupi: super ;) gratulacje :]
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#34

Post autor: Ania » (pt) 20 sty 2006, 20:29

Ale ze mnie debilka :D:D dopiero teraz się zorentowałam że wczoraj nie został nadany ostatni odcinek zagubionych :D jeszcze 2 :]
:smiech: :smiech: :bravo:
A ja już tu się martwiłam ze to się tak głupi skończyło :]
ostatni odcinek bedzie miał 1.5 h i bedzie 1 nie 2 ;)
A za to ostatni odcinek 2 seri ma aż 2 godziny
tutaj jeszcze coś dal fanów znaczenie (hipoytetyczne) liczb
- Było 48 rozbitków, 4 i 8 to dwie pierwsze cyfry.
- 42 to liczba rzędów w samolocie
- Miejsca w samolocie 23B - Jack, 42F - Ana Lucia (2 sezon).
- 815 to numer skrytki, którą okradła Kate.
- Cała kombinacja pojawia się później w serialu: MAŁY SPOILER - wskaźniki prędkości w samochodzie Hurleya, dziewczyny w dresach na lotnisku z liczbami na plecach - wszystko w ostatnim odcinku pierwszego sezonu.
tu więcej :] http://home.comcast.net/~towhateverend/TLNS1.html
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#35

Post autor: Grzesioo » (pt) 27 sty 2006, 19:45

Ania pisze:K*MAĆ I CO TO NIBY MIAŁO BYĆ ???? !!!!!!!!!
tyle oglądania 1 seri zeby sobie na końcu obejrzeć tratwe ??? :/
:zly:
No wczorajszy miał o wiele ciekawsze zakończenie :D
Dzisiaj dowiedziałem się że wczoraj 1 odcinek 2 sezonu był niekodowany na AXN ;(

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#36

Post autor: Ania » (pt) 27 sty 2006, 20:13

heh dla mnie zakończenie było równie irytujące jak ostatnio :D
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#37

Post autor: Grzesioo » (ndz) 29 sty 2006, 22:08

Zabieram sie właśnie za oglądnięcie 1 odcinka 2 serii, mam nadzieje że napisy będą pasowały. Jak skończe opowiem czy było coś ciekawego :x

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#38

Post autor: Ania » (ndz) 29 sty 2006, 22:23

;(;(;( zazdroszcze.... jak kupie nową karte graficzną to tez sobei sciągne i obejrze ... słyszałam ze w 1 odcinku nic się nie wyjaśnia... btw nie wiem czy już tu pisałam ze tego mają być 5 serii przesadzają :/
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#39

Post autor: Grzesioo » (ndz) 29 sty 2006, 23:16

Więc tak na wewnętrznej stronie włazu był napis ... mam pisać dalej? :x

Ja mam ten film w formacie rm, jeden odcinek to 150 mb, chyba ten format nie ma dużych wymagań.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#40

Post autor: Ania » (ndz) 29 sty 2006, 23:52

hmm kto to moze wiedziec :D z tymi wymaganiami :/
NIE NIE PISZ :D:D a skad sciągnąłęś jeśli można spytać ????
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#41

Post autor: Grzesioo » (pn) 30 sty 2006, 16:17

Ania pisze: NIE NIE PISZ :D:D
Napisze :D [hide]Więc napis na pokrywie brzmiał ... Puszka Pandory i był wydrapany, Lock umiera w 4 odcinku na nieznaną chorobe(jako pierwszy wszedł do środka). W pierwszym odcinku przedstawiona jest postać Jacka, miał bardzo bujne życie towarzyskie :D W drugim odcinku on i Kate się ... pod prysznicem :D Pojawiają się inni, są bardzo mili, mają tylko nietypowy sposób powitania - pałką w głowe :D Pojawia się nowa laska, jednemu odrazu przypada do gustu, nawet mówi do niej coś o "plaży", ona odwdzięcza się glaszcząc go pięścią po twarzy :D Dobra więcej nie będę zdradzał :D bo i tak nie uwierzycie że to co pisze to prawda. Scenarzyści mają naprawde dużą wyobraźnie (albo coś biorą żeby wymyślić coś takiego -> sen Huga). Psycholodzy też chyba maczali w tym palce bo tak po trosze można się utożsamiać z każdym z bohaterów.[/hide]
Dużo ciekawiej ogląda się kilka odcinków naraz niż raz na tydzień. :)
a skad sciągnąłęś jeśli można spytać ????
Niestety ale nie moge zdradzić :D

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#42

Post autor: Ania » (pn) 30 sty 2006, 17:29

Ehhh nie czytam tego posta !!! :P nie widze go wogóle :x

Kod: Zaznacz cały

Niestety ale nie moge zdradzić
Już chyba znalazłam :x
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#43

Post autor: Grzesioo » (śr) 01 lut 2006, 15:32

Pytałem czy niemożnaby zrobić ENEMEF-a z pierwszym sezonem Zagubionych. Ale niestety w Polsce są jakieś problemy prawne z wyświetlaniem seriali w kinach. W dodatku nie ma możliwości technicznych. Szkoda.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#44

Post autor: Ania » (śr) 01 lut 2006, 20:37

Ciekawe że jakoś 24 h można było w kinie puścić :?
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#45

Post autor: Grzesioo » (śr) 01 lut 2006, 20:44

Gdzie? Kiedy? Babka która mi odpisała też żałowała że nie może oglądnąć "Sześć stóp pod ziemią".

EDIT: Może ktos z fanów Zagubionych bedą chcieli posłuchać piosenki rozpoczynającej 2 sezon.

[hide]Mama Cass - Make Your Own Kind Of Music [/hide]

ODPOWIEDZ