Strona 1 z 1

Rodzina wie lepiej

: (czw) 17 sie 2017, 8:39
autor: Przemek
28 sierpnia startuje nowy teleturniej TVP1 "Ryzyk-fizyk". W każdym odcinku bierze uddział uczestnik, który odpowiada na osiem pytań, a za poprawne odpowiedzi wygrywa określone kwoty pieniędzy. W szklanej kabinie za uczestnikiem ukryci są członkowie jego rodziny, którzy mają służyć jako „koło ratunkowe” i pomóc mu w udzieleniu odpowiedzi na pytanie. Rodzina nie wie jednak, jak toczy się gra, ponieważ kabina jest dźwiękoszczelna, przez co wskazówki nie zawsze mogą być dobre.

Teleturniej oparty jest na izraelskim formacie "Sure on Insure" i będzie emitowany od poniedziałku do piątku o 18:25. Widać, że TVP inwestuje w teleturnieje, w jesiennej ramówce TVP1 i TVP2 będzie ich w sumie aż 7.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/te ... -regulamin

Ryzyk-fizyk

: (pt) 25 sie 2017, 16:26
autor: michal
Program poprowadzi Marcin Rams z TVP Sport i będzie emitowany od poniedziałku do soboty pod tytułem "Rodzina wie lepiej".

Ryzyk-fizyk

: (pn) 28 sie 2017, 21:15
autor: michal
Nawet fajny program. Ciekawe czy będzie jeszcze jakiś drugi prowadzący, bo w materiałach do prasy używają określenia o prowadzących w liczbie mnogiej (tekst powstał pewnie jeszcze przed nagraniami, bo nie ma mowy w nim nawet o Ramsie oraz podają, że będzie emitowany do piątku, co jak wiemy się zmieniło). Na razie zaplanowanych jest wyprodukowanie 60 programów.

Rodzina wie lepiej

: (wt) 29 sie 2017, 10:19
autor: Pepek94
Moja ocena w 10-stopniowej skali dla tego teleturnieju to 6/10. Teleturniej jest średni do dobrego.

Rodzina wie lepiej

: (wt) 29 sie 2017, 19:36
autor: Trzeciak
Tylko nieco lepszy od zeszłorocznej chały pt. "Ja TO Znam!". Program bardzo chaotyczny, przynajmniej pod względem montażu, zasady gry - dość skomplikowane, nie są zbyt dobrze wytłumaczone, na dodatek studio dość ciasne w porównaniu do izraelskiego oryginału, o zachowań szczególnie pań domu w rodzinach nie wspomnę. Jedynie do Ramsa nie mam się czego czepić, szczególnie jeśli chodzi o taki debiut.

Jednakże jak na standardy Kurskiego (który wniosków z porażki "Ja TO Znam!" chyba nie wyciągnął) oraz to, że ten teleturniej został przygotowany w tak samo wariackim tempie, jak "Ja TO Znam!", to rzeczywiście jest całkiem nieźle.

Rodzina wie lepiej

: (wt) 29 sie 2017, 19:47
autor: Pepek94
Dzisiaj padła wygrana. W ostatnim pytaniu dotyczącym miejsca narodzin Anny German, kapitan odpowiedział, że to Baku. Pozostali w konsternacji, aż wybrano odpowiedź Urgencz po zastosowaniu 25% za błędną odpowiedź i mieli rację. Tak to jest.

Rodzina wie lepiej

: (czw) 31 sie 2017, 18:41
autor: michal
Ten teleturniej ma pewien mankament, który może być wykorzystywany przez przyszłe rodziny, które się zgłoszą do programu, gdy już widziały go na ekranie. Ustawiony tyłem fotel się rusza, a rodzina w kabinie to widzi, więc uczestnik może się umówić na różne sygnały jak mają postąpić (i najlepiej ustalić to z kapitanem z kabiny, żeby się nie wydał układ podczas rozmowy). Na przykład jeśli będzie siedział sztywno, to znaczy, że był pewny odpowiedzi, jeśli poruszy się lekko w prawo to znaczy, że miał małe wątpliwości, a lekko w lewo to że kompletnie nie wie i strzelał ;)

Rodzina wie lepiej

: (sob) 02 wrz 2017, 10:38
autor: Trzeciak
Na szczęście w innym nowym teleturnieju Jedynki takich mankamentów nie będzie. :)

Rodzina wie lepiej

: (śr) 06 wrz 2017, 16:50
autor: michal
Nie podoba mi się jedna zasada przy kole 25%. Skoro rodzina jest pewna, że "głowa" nie zna odpowiedzi, a sama jednocześnie jest w stanie podać wg siebie prawidłową, to nie powinno być sprawdzania odpowiedzi "głowy", tylko od razu powinno się odbierać jej głos i stawiać na własną. Ewentualnie jeszcze w celu zasiania wątpliwości pokazać (ale tylko pokazać bez sprawdzania) jak ona odpowiedziała. Przy obecnych zasadach rodzina może dwukrotnie strzelać.

***

Widziałem dziś spot zapraszający do udziału w teleturnieju na antenie TVP3.

Rodzina wie lepiej

: (wt) 12 wrz 2017, 17:29
autor: Trzeciak
Jest to nie koło, a ubezpieczenie, co podkreśla prowadzący. Dlatego taka zasada ma sens.

Rodzina wie lepiej

: (wt) 12 wrz 2017, 17:52
autor: michal
Zwał jak zwał, idea ta sama. Równie dobrze w "Milionerach" uczestnik ubezpiecza się publicznością, pół na pół i telefonem.

Muszę powiedzieć, że mam specyficzny problem z nazwą tego teleturnieju. Jak słyszę rodzina, to od razu mam skojarzenie z programami społecznymi "Rodzina na swoim" czy "Rodzina 500+".

Rodzina wie lepiej

: (wt) 12 wrz 2017, 22:39
autor: Trzeciak
Tyle, że koła te nie są gwarantem ratunku w razie źle udzielonej odpowiedzi przez gracza, więc ubezpieczenie jest tu o wiele bardziej trafnym określeniem.

Rodzina wie lepiej

: (czw) 14 wrz 2017, 19:08
autor: Pepek94
Dzisiaj w końcu padła główna wygrana, czyli 40 tysięcy złotych. Bez wykorzystanych ubezpieczeń.

Rodzina wie lepiej

: (pn) 18 wrz 2017, 0:42
autor: Trzeciak
W końcu? Ja bym powiedział, że bardzo szybko. :)