Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Opole 2017

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Opole 2017

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Trzeciak » (pt) 19 maja 2017, 20:43

Z pewnością plan Opola na 11 czerwca jest już nieaktualny. W związku ze śmiercią swojej mamy w ostatnich godzinach, i zarazem smrodu, a właściwie czegoś co naprawdę śmierdzi - powstrzymam się tu od wulgarności, bo w takiej sytuacji nie wręcz nie wypada - jaki KFPP w Opolu od roku funduje prezes Jacek Kurski (kilku artystów na znak solidarności "z wykluczonymi" zrezygnowało z udziału w koncercie) - Maryla Rodowicz postanowiła odwołać swój jubileusz na 3 dzień tegorocznego KFPP w Opolu. Wielkie Brawa panie prezesie - ostatnio nieźle pan strzela gole, szkoda tylko, że samobójcze dla TVP. Tylko czekać, aż w TVP zostanie przestarzała rozrywka z PRL-u i disco polo. :/

Oczywiście to nie jest tak, że rzecz jasna świeżą i bardzo przykrą sprawę (swoją drogą wyrazy współczucia dla Maryli Rodowicz i jej bliskich w tak trudnych momentach życia) zamierzam wykorzystywać do czyjeś krytyki, nie mam zamiaru się zbliżać do poziomu niektórych polityków. Ale już od kilku dni mieliśmy ten niesmaczny przykład jak to polityka nie powinna się łączyć z rozrywką telewizyjną. Widocznie przy tej ludzkiej głupocie Siła Wyższa czuwa i daje o sobie znać...
Ostatnio zmieniony (pt) 19 maja 2017, 21:14 przez Trzeciak, łącznie zmieniany 1 raz.

Pepek94
Coś z niego/niej będzie
Posty: 355
Rejestracja: (ndz) 25 kwie 2010, 13:37
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kielce
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
Kontakt:

Re: Zmiany w ramówce Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Pepek94 » (pt) 19 maja 2017, 21:13

To jest chyba na znak żałoby po śmierci najbliższej osoby.
PRECZ Z OGŁOSZENIAMI W TELEGAZECIE
ŻĄDAMY ZMNIEJSZENIA LOGOTYPÓW TVP W CZASIE EMISJI 16:9
JESTEM ZA PRZYWRÓCENIEM ZNACZKA "BEZ OGRANICZEŃ" DLA "PYTANIA NA ŚNIADANIE"
"TAK" DLA ODPARTYJNIANIA MEDIÓW PUBLICZNYCH

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Zmiany w ramówce Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (pt) 19 maja 2017, 21:46

Kayah z jednej strony zepsuła koleżance złoty jubileusz, ale też ma to co chciała, czyli wywołała polityczną awanturę. Nie pierwszą. To się bardziej opłaci niż kolejna promocja Kiljańskiego i wytwórni Kayax przed opolską i telewizyjną widownią. Od początku wiadomo, że Kayah gardzi poglądami prawicowymi i włoży szpilę kiedy tylko nadarzy się okazja, a Rodowicz (co jak co, ale ja nie wiem jakie ona ma poglądy) nawinie myślała, że zwycięży muzyka. Nie te czasy pani Marylo. Kayah woli śpiewać dla Wyborczej i Timmermansa, a w 2020 zapewne wiosenna trasa koncertowa po Polsce z Królem Europy. Ale ma takie prawo, mimo reżimu i wszechobecnej dyktatury.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Zmiany w ramówce Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Trzeciak » (pt) 19 maja 2017, 22:30

@michal - tylko kto tak naprawdę wywołał tą awanturę, bo tu słowa menedżerów i Kayah, i Rodowicz są jednoznaczne. A w przypadku podobnej imprezy w Polsacie akurat nie byłoby takiej awantury. Wniosek z tego, że można, tylko Kurski ma takie dyrdymały w głowie, że dochodzi do tak głupich sytuacji.

Okazuje się, że z "Opola" rezygnuje także Kasia Popowska, która ze słowami trafiła w punkt. Chyba jednym słusznym wyjściem z klasą będzie przesunięcie tej imprezy na sierpnień-wrzesień:
https://www.facebook.com/kasiapopowskam ... 8987651607

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Zmiany w ramówce Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (pt) 19 maja 2017, 23:59

Trzeciak pisze:Okazuje się, że z "Opola" rezygnuje także Kasia Popowska, która ze słowami trafiła w punkt. Chyba jednym słusznym wyjściem z klasą będzie przesunięcie tej imprezy na sierpnień-wrzesień:
https://www.facebook.com/kasiapopowskam ... 8987651607
Nie ma dobrego terminu. Lewactwo nigdy nie zaakceptuje prawicowych rządów (i tych w parlamencie, i tych w instytucjach) i zawsze znajdzie się jakiś argument jak nie z przeszłości to, a bo Wiadomości, a bo TVP Info i tak dalej. Nawet "artyści" zauważają, że warto jednak szerzyć podziały i kopać rowy, bo zamiast krytyki otrzymują tysiące wyrazów wsparcia. Ja wiem, że wielu wyborców PO skanduje teraz "jeszcze jeden, jeszcze jeden", sieje ferment na fanpage'ach wykonawców, oczekując jak kania dżdżu ich deklaracji na nie i najlepiej żeby całe Opole zostało odwołane. TVP dobra jest tylko zawłaszczona przez środowiska liberalne.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Zmiany w ramówce Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Trzeciak » (sob) 20 maja 2017, 0:19

Popowska, która jest naprawdę zdolną artystką i całkiem sympatyczną dziewczyną na pewno nie jest z tych, którzy szerzą podziały i chcą kopać rowy. Tu nie chodzi o to, że ktoś akceptuje bądź nie rządów, tylko o chorą sytuację taką, gdzie polityka miesza się do rozrywki.

A Kurski niech dalej popełnia błąd za błędem, byle tylko ze swoimi ludźmi nie obudził się z rączkami w nocniczkach, i wcale tu źle życzyć nie zamierzam.

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Zmiany w ramówce Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Trzeciak » (sob) 20 maja 2017, 23:23

To już przeszło wszelkie wyobrażenia. Nawet Artur Orzech odmówił poprowadzenia koncertu tegorocznego "Opola" :smiech: :
https://mediainside.pl/2017/05/czarne-c ... rezygnuja/

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Zmiany w ramówce Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: michal » (ndz) 21 maja 2017, 17:27

Trzeciak pisze:@michal - tylko kto tak naprawdę wywołał tą awanturę, bo tu słowa menedżerów i Kayah, i Rodowicz są jednoznaczne.
Jednoznaczne?
-Była od początku w programie koncertu Maryli, nie wiem, skąd informacje, że Kayah w Opolu nie zaśpiewa. Ten temat wymyśliły media, byłem i jestem wciąż tym zaskoczony - powiedział dla nto.pl Bogdan Zep, manager Maryli.

http://www.nto.pl/festiwal-opole/opole- ... ,12080930/
Wygląda na to, że początkowo może i Kayah chciała wystąpić na zaproszenie starszej koleżanki, ale pod naciskiem braci i sióstr z KODu (TVPiS, Kurvizja itp.) postanowiła zrezygnować, a zaprzyjaźnione media przy okazji dorobiły Kurskiemu jako śmiertelnemu wrogowi gębę.

A teledysk wykluczonego Dr Misio? Nie widziałem, nie słyszałem, ale z opisu naprawdę obraża ludzi wierzących i chodzących do kościoła i nie dziwię się, że są opory przed emitowaniem takiej twórczości w telewizji publicznej.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Zmiany w ramówce Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Trzeciak » (ndz) 21 maja 2017, 18:13

michal pisze:
Trzeciak pisze:@michal - tylko kto tak naprawdę wywołał tą awanturę, bo tu słowa menedżerów i Kayah, i Rodowicz są jednoznaczne.
Jednoznaczne?
-Była od początku w programie koncertu Maryli, nie wiem, skąd informacje, że Kayah w Opolu nie zaśpiewa. Ten temat wymyśliły media, byłem i jestem wciąż tym zaskoczony - powiedział dla nto.pl Bogdan Zep, manager Maryli.

http://www.nto.pl/festiwal-opole/opole- ... ,12080930/
Wygląda na to, że początkowo może i Kayah chciała wystąpić na zaproszenie starszej koleżanki, ale pod naciskiem braci i sióstr z KODu (TVPiS, Kurvizja itp.) postanowiła zrezygnować, a zaprzyjaźnione media przy okazji dorobiły Kurskiemu jako śmiertelnemu wrogowi gębę.
To ciekawe, że menedżer Rodowicz parę dni wcześniej mówił co innego:
http://wyborcza.pl/7,75398,21805861,lis ... kayah.html
michal pisze:A teledysk wykluczonego Dr Misio? Nie widziałem, nie słyszałem, ale z opisu naprawdę obraża ludzi wierzących i chodzących do kościoła i nie dziwię się, że są opory przed emitowaniem takiej twórczości w telewizji publicznej.
Tyle, że zarzuty dotyczą teledysku, a nie utworu samego w sobie. Skoro oburza, to jaki problem podmienić teledysk na inne nagranie? I ciekawe jest to w kontekście wycięcia występu Przybysz z koncertu poświęconemu pamięci Osieckiej.

Tymczasem dział programu dla prasy i Biuro Koordynacji Programowej TVP mogą się szykować na nieco więcej pracy w kolejnych dniach. Prezydent Opola - miasta właściciela marki "KFPP Opole" proponuje zmianę terminu festiwalu:
https://www.facebook.com/PrezydentOpola ... 41/?type=3

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Zmiany w ramówce Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: michal » (ndz) 21 maja 2017, 19:11

Trzeciak pisze: To ciekawe, że menedżer Rodowicz parę dni wcześniej mówił co innego:
http://wyborcza.pl/7,75398,21805861,lis ... kayah.html
Widzisz jakie źródło cytujesz? Najbardziej zakłamany, antypolski i niewiarygodny tytuł w kraju. A autorka artykułu już wiele razy udowodniła jak zajadłą jest osobą, zresztą kompromitowała się już wielokrotnie w przekazywaniu wymyślonych informacji z nieistniejących źródeł (ostatnio sprawa Manna i Andrusa).
Trzeciak pisze:Tyle, że zarzuty dotyczą teledysku, a nie utworu samego w sobie. Skoro oburza, to jaki problem podmienić teledysk na inne nagranie? I ciekawe jest to w kontekście wycięcia występu Przybysz z koncertu poświęconemu pamięci Osieckiej.
Teledysk i tak żyje swoim życiem i będzie istniał w sieci. TVP chciała się odciąć od tej piosenki po prostu. Zdaje sobie sprawę, że są osoby, które nienawidzą księży za to co robią i głoszą, ale są oni takimi samymi ludźmi jak wszyscy i zasługują na szacunek. Ale jak już pisałem, nie oglądałem. Może faktycznie TVP popełniła wielki błąd wykluczając za tak fantastyczny i głęboki w przekazie teledysk i słusznie Popowska, Cerekwicka i reszta piosenkareczek wstawiają się za kolegami.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Zmiany w ramówce Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Trzeciak » (ndz) 21 maja 2017, 19:57

michal pisze:
Trzeciak pisze: To ciekawe, że menedżer Rodowicz parę dni wcześniej mówił co innego:
http://wyborcza.pl/7,75398,21805861,lis ... kayah.htmll
Widzisz jakie źródło cytujesz? Najbardziej zakłamany, antypolski i niewiarygodny tytuł w kraju. A autorka artykułu już wiele razy udowodniła jak zajadłą jest osobą, zresztą kompromitowała się już wielokrotnie w przekazywaniu wymyślonych informacji z nieistniejących źródeł.
I co z tego? To dlaczego "Wyborcza" jako pierwsza na przełomie 2015 i 2016 roku podała niemal bezbłędnie niemal cały skład gwiazd nowej TVP - w tym szefów kilku jednostek w TVP? A poza tym widać sprzeczność między jedną wypowiedzią a drugą. Gdyby to była nieprawda, to Kurski by to już zdementował w poniedziałek, a nie zapraszałby do swego gabinetu we wtorek Rodowicz, dał jej kwiaty i odstawiłby żenujący spektakl. Zresztą sama druga wypowiedź rzecznika Rodowicz powstała w dniu, kiedy Rodowicz rozmawiała z Kurskim. Jak widać nic nie dzieje się z dnia na dzień.
michal pisze:Może faktycznie TVP popełniła wielki błąd wykluczając za tak fantastyczny i głęboki w przekazie teledysk i słusznie Popowska, Cerekwicka i reszta piosenkareczek wstawiają się za kolegami.
Nie nazywajmy osoby, które sporo osiągnęły (w tym Popowską) piosenkareczkami. Rozumiem, że może się nie podobać czyjaś twórczość, można nie przepadać za kimś, ale miejmy w tym wszystkim klasę.

Zresztą Elżbieta Zapendowska też nie widzi KFPP w Opolu w tym roku:http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/zapen ... gn=fanpage

Swoją drogą wykluczenie Dr Misio to już nie podlega pod cenzurę prewencyjną?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Zmiany w ramówce Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: michal » (ndz) 21 maja 2017, 20:10

Nie ma sensu organizować festiwalu w tym roku (ani w latach następnych), choćby z szacunku dla artystów, którzy do tego momentu jeszcze siedzą cicho i nie zdecydowali się na przypodobanie kodziarstwu. Mnie też już by się odechciało. Atmosfera jest taka, że lepiej nie występować, bo zjedzą z nienawiści, takie to są skrajne emocje. Na facebooku prezydenta Opola widzę nawoływania do podpisania umowy na przyszłe edycje z telewizją TVN. Nigdy więcej TVP w Opolu i tym podobne rewelacje.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Zmiany w ramówce Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Trzeciak » (ndz) 21 maja 2017, 20:15

W czerwcu to na pewno nie ma sensu, ale we sierpniu, we wrześniu, gdy atmosfera choć trochę opadnie już tak. :)

Paweł Kukiz tymczasem poparł artystów (w tym Kayah), którzy w tym roku zrezygnowali z 54 KFPP w Opolu.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Zmiany w ramówce Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: michal » (ndz) 21 maja 2017, 20:22

Ale do tego czasu w TVP nie będzie na pewno zgody choćby na promocję aborcji czy wulgarne obśmiewanie wiary katolickiej, więc nadal niektóre piosenkarki i zespoły będą miały zakaz, a co poniektóre artystki będą się solidaryzować. Musiałby wrócić do TVP Braun z Radziszewskim, a to jest niemożliwe w najbliższych latach. Klincz jest nieunikniony.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Zmiany w ramówce Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Trzeciak » (ndz) 21 maja 2017, 20:47

Tymczasem na FB Piotr "Liroy" Marzec także - i to wprost - krytykuje Jacka Kurskiego za zamieszanie wokół "Opola" i domaga się wprost jego odwołania. "Liroy" poprze także w pełni przejęcie kontroli nad imprezą przez miasto Opole od TVP: https://www.facebook.com/LiroyPolska/po ... 5535820321

Maciej Stanecki nie zgadza się na zmianę terminu 54 KFPP w Opolu. To sobie nieźle grabi przy organizacji Kukiz '15. ;):
michal pisze:
Trzeciak pisze:Tyle, że zarzuty dotyczą teledysku, a nie utworu samego w sobie. Skoro oburza, to jaki problem podmienić teledysk na inne nagranie? I ciekawe jest to w kontekście wycięcia występu Przybysz z koncertu poświęconemu pamięci Osieckiej.
Teledysk i tak żyje swoim życiem i będzie istniał w sieci. TVP chciała się odciąć od tej piosenki po prostu. Zdaje sobie sprawę, że są osoby, które nienawidzą księży za to co robią i głoszą, ale są oni takimi samymi ludźmi jak wszyscy i zasługują na szacunek. Ale jak już pisałem, nie oglądałem. Może faktycznie TVP popełniła wielki błąd wykluczając za tak fantastyczny i głęboki w przekazie teledysk i słusznie Popowska, Cerekwicka i reszta piosenkareczek wstawiają się za kolegami.
Obejrzałem ten teledysk i żadnego rażącego naruszenia uczuć religijnych, czy dobrego smaku nie widzę. Tyle tam nienawiści, co kotek naryczał.

ODPOWIEDZ