Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Szopka Noworoczna

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
fred1987
Popisał/a już trochę
Posty: 548
Rejestracja: (pn) 25 cze 2012, 22:41

Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: fred1987 » (ndz) 01 sty 2017, 22:33

Wczoraj po ponad 6 letniej przerwie powróciła do TVP1 ''Szopka Noworoczna'' którą przygotował Marcin Wolski. W tym roku akcja Szopki działa się w muzeum, w którym pojawiają się żywe obrazy zarówno opozycji, jak i rządzących, gdzie także pojawiły się piosenki takie jak m.in. ''Być Premierką'', ''Korwina, Putina'' czy wiele innych. W tegorocznej Szopce wystąpili m.in. Jacek Borkowski, Tadeusz Chudecki, Jerzy Zelnik, Katarzyna Sawczuk, Andrzej Rosiewicz i wielu innych.

Po raz pierwszy ''Szopkę Noworoczną'' zacząłem oglądać od 2006/2007 roku (''Szopka w szafie''), gdzie bardzo mi się ona spodobała. W 2010/2011 roku nie było Szopki ze względu na Katastrofę Smoleńską, zaś w latach 2011-2015 Szopki nie było, gdzie nawet jej nie chcieli stworzyć Jacek Fedorowicz (dawniej też Szopki robił w latach 2001-2004) czy Beata Harasimowicz, dzięki której Robert Górski parodiował Donalda Tuska.

Ciekaw jestem co sądzicie o tegorocznej Szopce Noworocznej, no i czy ją widzieliście?.
PRECZ Z KOD-EM!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: janekpogwad » (pn) 02 sty 2017, 0:02

No mnie akurat podobało się. Taka typowa satyra, trochę faktycznie na ostro (vide Komorowska, Rzepliński, kwity Wałęsy), ale nie odnoszę wrażenia, żeby Wolski przekroczył jakiekolwiek granice. Miało być śmiesznie i było śmiesznie. I obśmiana poprzednia ekipa i obecna. W sieci oczywiście wrzawa, że jak to tak można, ale jak dla mnie to typowa moralność Kalego. Gdyby oni tak zrobili kilka lat temu, to byłoby cacy, a wszystkie autorytety przekonywałby gdzie się tylko da, to ta zaściankowa opozycja nie potrafi się z siebie śmiać. :x

fred1987
Popisał/a już trochę
Posty: 548
Rejestracja: (pn) 25 cze 2012, 22:41

Re: Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: fred1987 » (pn) 02 sty 2017, 0:18

Moim zdaniem Szopka była OK, mi się podobał zwłaszcza ten skecz o Korwinie, Putinie i ''zielonych ludzikach'', gdzie także mi się podobała rola ciecia, który był przeciwko PiS-owi. No niestety Janku, w internecie jest krytyka Szopki, głównie ze strony m.in. Tomasza Lisa, Przemysława Szubartowicza, Kazimierza Sowy, Wojciecha Krzyżaniaka, Jana Grabca i Kingi Gajewskiej.

Marcin Wolski był w latach 2011-2015 na cenzurowanym w TVP, gdzie dlatego Radziszewski nie chciał ''Szopki Noworocznej'' w TVP a szkoda, bo warto się pośmiać zarówno z rządzących, jak i z opozycji (chociaż z tych ostatnich to teraz często się śmiejemy, np. z Muchy). Od 1990 roku Marcin Wolski tworzy Szopki Noworoczne, gdzie wtedy nie było krytyki ze strony np. polityków jak teraz, gdy tworzył kultowe ''Polskie ZOO''.
PRECZ Z KOD-EM!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (wt) 10 sty 2017, 13:28

Nie oglądałem, ale wiele dobrego o niej słyszałem ;) Szopka będzie powtórzona w niedzielę o 21:20 :x
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (śr) 11 sty 2017, 22:54

Nie będzie jednak powtórki w najbliższą w niedzielę, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Jak powiedział Marcin Wolski przed chwilą we "W tyle wizji Extra" są plany powtórzenia programu 29 stycznia.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: janekpogwad » (śr) 11 sty 2017, 23:00

W sumie to niezła szopka leci ostatnio bezpośrednio z Sejmu, ale co tam, ta Noworoczna też była super. :D

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (wt) 07 lut 2017, 12:01

Kolejne powtórki "Szopki w muzeum" 19/20 lutego o 1:35 (zamiast powtórki "Jakiej to melodii?") oraz 26 lutego o 14:35.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ