Strona 1 z 2

Dzień Dobry Polsko

: (sob) 27 lut 2016, 12:32
autor: Przemek
Nowy program poranny, następca "Kawy czy herbaty". Program rusza w kwietniu, będzie emitowany w godzinach 6-8, a w ramach audycji pojawi się rozmowa publicystyczna. Podobno program będzie nadawany z wieżowca w centrum Warszawy.

Re: Dzień Dobry Polsko

: (sob) 27 lut 2016, 13:49
autor: janekpogwad
Taką nazwę pasma miała kiedyś Superstacja, a przez chwilę nawet Telewizja Republika, jednak po jakimś czasie zmienili nazwę na "Polska na Dzień Dobry". Ciekawe jak całość będzie wyglądała. ;)

Re: Dzień Dobry Polsko

: (śr) 16 mar 2016, 16:43
autor: Trzeciak
Ci, którzy czekają na następcę "Kawy czy Herbaty?" będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bowiem prawdopodobnie program nie ruszy w kwietniu. ;)

Re: Dzień Dobry Polsko

: (wt) 24 sty 2017, 3:07
autor: Trzeciak
Cierpliwość się jeszcze bardziej przyda. Jacek Kurski na konferencji prasowej podsumowującej rok jego rządów zapowiedział start porannego pasma Jedynki na żywo w tym roku, ale z tego co wiem - nie ruszy ono wiosną, a najwcześniej na przełomie sierpnia i września. :)

Re: Dzień Dobry Polsko

: (pt) 03 lut 2017, 16:33
autor: michal
Program startuje 27 lutego o 5:55 i potrwa do 7:45.

Re: Dzień Dobry Polsko

: (wt) 07 lut 2017, 14:29
autor: michal
Już wiadomo, że częścią informacyjną programu będzie Teleexpress, który będzie emitowany o 6:00, 6:30 i 7:00. Wydania potrwają 5 minut.

Re: Dzień Dobry Polsko

: (wt) 07 lut 2017, 15:09
autor: janekpogwad
Coś podobnego, Teleexpress o poranku... No tego to się nie spodziewałem. Czemu nie Wiadomości jak było zawsze?

Re: Dzień Dobry Polsko

: (wt) 07 lut 2017, 15:17
autor: michal
Inny program, inna nazwa, to musi być inaczej :) Trzeba jednak przyznać, że możliwości innowacji w zakresie telewizji śniadaniowej są ograniczone i z pewnością jej elementem będzie kuchcenie i tzw. rozmowy o hemoroidach.

Re: Dzień Dobry Polsko

: (wt) 07 lut 2017, 19:03
autor: Trzeciak
Póki co "Teleexpress" wcale nie jest taki pewny. W najnowszych zmianach programowych (z wyjątkiem 1 marca) usunięto wszystkie flesze "Teleexpressu".

Re: Dzień Dobry Polsko

: (wt) 07 lut 2017, 19:06
autor: michal
To nie jest usunięcie. To jest standardowy zabieg ukrycia pozycji, które mają nie być pokazywane w programie dla prasy. Tak zawsze jest z wszystkimi dżinglami, czołówkami, drugimi połowami meczów, środkowym i końcowym studiem przy transmisjach sportowych, które czasem się wkradają do programu, lecz do systemu TVP muszą być wpisywane jako osobna pozycja. Na potrzeby programu prasowego, który generowany jest z systemu, są to pozycje zbędne. Są one ukrywane czasem od razu, czasem dopiero w zmianach na drugi dzień, a czasem ich w ogóle nie widzimy, bo w międzyczasie raport o zmianach nie był wysyłany. Z tego też powodu dość często są generowane zmiany bez żadnej widocznej treści (to operacje na pozycjach niewidocznych i jednocześnie niewprowadzenie żadnych zmian na pozycjach widocznych).

Także o tym Teleexpressie dowiedzieliśmy się przez przypadek i tylko dzięki temu, że krótko po jego wprowadzeniu wysłano raport o zmianach, ale jeszcze nie ukryli wszystkiego co trzeba. Zaraz potem poszła poprawka. Jeżeli w programie ujęte zostaną wydania Teleexpressu, co z pewnością nastąpi za jakiś czas, to poprzez dodatkowe rozwinięcie opisu pozycji przy 5:55 (jak to było w przypadku KCH), a nie poprzez rozczłonkowanie porannego programu na kilkanaście pozycji.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że do 27 lutego wszystko się jeszcze może zmienić i mogą równie dobrze wystartować Wiadomości albo coś pod jeszcze inną nazwą. Na teraz na pewno jest to Teleexpress.

Re: Dzień Dobry Polsko

: (wt) 07 lut 2017, 19:30
autor: Przemek
Równie dobrze cały ten program może nie wystartować :D

Pomysł z Teleexpressem porannym ciekawy ale chyba się sprawdzi. Ciekawe tylko, czy będą same obrazki z lektorem, czy prowadzący sobie dorobią dodatkową kasę przez wstawanie bladym świtem.

Re: Dzień Dobry Polsko

: (wt) 07 lut 2017, 19:35
autor: michal
Bardzo możliwe, że Marta Piasecka wraca. Wpadnie na dwie godziny, odczyta co potrzeba i po 8:00 będzie już w domu.

Re: Dzień Dobry Polsko

: (pn) 20 lut 2017, 15:57
autor: michal
Program wystartuje jednak punktualnie o godzinie 6:00, a nie o 5:55, natomiast Teleexpressy będą w godzinach 6:15, 6:45 i 7:15. "Kwadrans polityczny" powędrował na 8:20, czyli nawet będzie 5 minut później niż był dotychczas.

W serwisie Teleman jest ogólny opis programu, z którego wynika, że program prowadzić będą duety.

Opis skrócony: Program na dobry początek dnia. Dziennikarze przedstawiają najważniejsze wydarzenia, przegląd prasy, prognozę pogody oraz porady z różnych dziedzin. Rozmawiają z gośćmi i prezentują felietony.

Opis pełny: Program poranny, którego rolą ma być wprowadzanie widza w dobry nastrój. Znane duety dziennikarskie będą żonglować różnorodną tematyką i formą prezentowanych zagadnień. Poruszą aktualne sprawy dotyczące najważniejszych wydarzeń w kraju. Znajdą się w nim również atrakcyjne materiały edukacyjne dla młodzieży oraz intrygujące poradnictwo dla dorosłych. Nie zabraknie przeglądu prasy, informacji drogowych oraz prognozy pogody. "Dzień dobry, Polsko" to program studyjny z elementami telewizji na żywo, gośćmi, felietonami i różnego rodzaju ważnymi wydarzeniami.

Re: Dzień Dobry Polsko

: (ndz) 26 lut 2017, 22:42
autor: Przemek
Program rusza jutro o 6:00, promocję rozpoczęto... przedwczoraj :D

Duety prowadzących:
Poniedziałek - Anna Lucińska i Rafał Patyra
Wtorek - Anna Popek i Tomasz Mandes
Środa - Kasia Burzyńska-Sychowicz i Krystian Kukułka
Czwartek - Anna Matusiak-Rześniowiecka i Michał Cholewiński
Piątek - Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski.

W najbliższym tygodniu piątkowy program poprowadzi wyjątkowo para środowa - Kurzajewski jest na MŚ w Lahti a Chylewska ma 1 odcinek "Tańca z Gwiazdami". Widać, że była łapanka prowadzących, mogli zmniejszyć liczbę par kosztem tych nieznanych aktorów ;)

Re: Dzień Dobry Polsko

: (śr) 01 mar 2017, 22:05
autor: michal
Dzisiaj widziałem ten program, ale z racji tego, że w ten dzień telewizja jest trochę monotematyczna, to również wpłynęła na treść tego programu i było trochę nudnawo. Wszystko się jeszcze musi dotrzeć, bo ewidentnie widać, że zespół jest niezgrany i opiera się na świeżakach. Ale powiem Wam, że studio bardzo mi przypomina to z programu "Woronicza 17" i byłem początkowo pewien, że to jest to samo miejsce i to bez jakichś większych przeróbek.