Strona 1 z 6

Świat się kręci

: (śr) 11 wrz 2013, 16:59
autor: michal
Trzeba w końcu założyć temat o tym gniocie. Program okazał się wielką porażką, ale Młynarska i tak zatriumfuje. Ma zagwarantowane stanowisko przy zarządzie TVP jako szefowa ds. nowych programów na dwa lata.

:arrow: http://www.pudelek.pl/artykul/58876/pro ... j_zwolnic/
Program Młynarskiej to klapa! Ale NIE MOGĄ JEJ ZWOLNIĆ!

Kiedy na prezentacji jesiennej ramówki TVP Agata Młynarska pojawiła się w charakterze "nowej gwiazdy" stacji, wyglądała na pełną nadziei. Naprawdę uwierzyła chyba w to, że jej powrót z Polsatu do telewizji publicznej będzie szeroko omawianym sukcesem. Tym bardziej, że dostała do prowadzenia program Świat się kręci, o którym producent Rinke Rooyens mówił, że "cała Polska na niego czeka".

Niestety, mimo dogodnej pory emisji programu, w paśmie zarezerwowanym dotąd dla Dobranocki, Młynarskiej nie udało się zainteresować sobą widzów. Oglądalność nie sięgnęła nawet miliona, podczas gdy nadawany w tym samym paśmie Klan ogląda 7 milionów widzów. Co gorsza, każdy kolejny odcinek zalicza kolejny spadek oglądalności. Nie pomogło nawet rapowanie na antenie.

"Wielki powrót" krytykuje też Kuba Wojewódzki w dzisiejszej Polityce:

Niestety, całą swoją postawą w mediach prowadząca zapracowała na typ osoby, która mnie absolutnie nie obchodzi. Świat się nie zakręcił. A nawet, cytując przebój Patrycji Markowskiej - "Świat się pomylił".

Agata przeżywa tę sytuację, ale nie poddaje się - mówi Rewii znajoma Młynarskiej. Zwłaszcza, że ma wsparcie Przemka.

Nowy partner Młynarskiej, Przemysław Schmidt, zadbał o to, by jej kontrakt zawierał gwarancję poprowadzenia aż... 70 odcinków programu! Agata ma więc zagwarantowaną pracę, bez względu na to, ile osób będzie ją oglądać. A nawet jeśli program zostanie wreszcie zdjęty z anteny, zachowa przez kolejne 2 lata stanowisko szefowej do spraw nowych programów przy zarządzie TVP... Jak widać, nieźle się na tym zna. Na jej wynagrodzenie zrzucą się oczywiście wszyscy abonenci.

Re: Wielka klapa "Świat się kręci"

: (śr) 11 wrz 2013, 19:37
autor: viper
A oto strona oryginalnej, holenderskiej wersji: http://dewerelddraaitdoor.vara.nl

Re: Wielka klapa "Świat się kręci"

: (śr) 11 wrz 2013, 19:54
autor: Trzeciak
Ale ten Pudelek pisze bzdury i miesza ludziom w głowach. Wielką Bzdurą jest to, że w ubiegłym tygodniu "Klan" oglądało 7 mln widzów, bo tak naprawdę w tamtym tygodniu najchętniej oglądany odcinek oglądało 2,2 mln widzów, co można sprawdzić tutaj. Jeszcze ta kolejna "potwierdzona" informacja, że Młynarska jest doradcą prezesa TVP ds. nowych formatów, bo taką podobną funkcję pełniła w Polsacie. Przecież nie po to rezygnowała z tej fukcji, by przyjmować podobną w TVP. Poza tym na razie głównym przełożonym Młynarskiej jest dyrektor TVP1, który zatrudnił do programu, a nie prezes TVP.

Co do programu - swojego pierwszego wrażenia nie zmienię i nadal uważam, że to jest świetna propozycja, której nie ma konkurencja. Zgodzę się tylko z tym, że TVP powinna wspierać produkcję własną, a nie coraz bardziej odchodzić od tego, i za "podobne" projekty płacić zewnętrznym firmom.

Re: Wielka klapa "Świat się kręci"

: (pn) 16 wrz 2013, 14:12
autor: michal
:arrow: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sw ... ila-widzow
Z programu na program pod względem oglądalności jest coraz gorzej. TVP na zdecydowanym czwartym miejscu "wielkiej czwórki".

Re: Wielka klapa "Świat się kręci"

: (śr) 18 wrz 2013, 14:36
autor: viper
Prezes Braun narzekał na złą sytuację w TVP, a Młynarskiej dał gwiazdorski kontrakt...

Re: Wielka klapa "Świat się kręci"

: (śr) 18 wrz 2013, 15:02
autor: Pepek94
Moim zdaniem, "Świat się kręci" w styczniu może się nie pojawić na antenie ze względu na fatalną oglądalność

Re: Wielka klapa "Świat się kręci"

: (pn) 23 wrz 2013, 18:14
autor: viper
W listopadzie jeszcze się pojawi, tak przynajmniej zapewnia dyrektor TVP1:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... a-z-anteny

Re: Wielka klapa "Świat się kręci"

: (pn) 21 paź 2013, 18:50
autor: janekpogwad
Znowu kolejne zawirowania w związku z programem "Świat się kręci". Program podobno miała przejąć Beata Tadla - tak twierdzi tygodnik "Na Żywo". Rzecznik TVP sprawę niby dementuje, lecz takie spekulacje i tak świadczą o, co tu dużo mówić, klapie formatu.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... -sie-kreci

Re: Wielka klapa "Świat się kręci"

: (śr) 30 paź 2013, 19:27
autor: michal
Obejrzałem z odtworzenia program z poniedziałku kiedy zmarł Mazowiecki. Na początku Młynarska prezentuje niusy. Najpierw oczywiście poinformowała, że zmarł były premier, a na końcu, że zmarł także Lou Reed. Przekazywanie tej ostatniej informacji zakończyła szczerym uśmiechem i miną wskazującą na satysfakcję i zadowolenie. Kiedyś już czytałem zarzut telewidza, że zachowuje się tak jakby dla niej każda informacja była wesoła. Nie wie co czyta?

A tymczasem program będzie aż do wakacji. Wyniki nadal są fatalne, ale w tej beznadziei mimo wszystko zauważono tendencję rosnącą (z wyników bardzo kiepskich na tylko kiepskie) i tego się trzyma dyrektor Radziszewski.

Re: Wielka klapa "Świat się kręci"

: (śr) 30 paź 2013, 23:46
autor: Trzeciak
Taki program codzienny (co prawda dość nowatorski i nieco kontrowersyjny na takie czasy) jednak przyda się Jedynce. Jak to bywa z produkcją codzienną - trzeba dać jej dużo więcej czasu, niż w przypadku produkcji cotygodniowych. Poza tym pasmo są trudne, stąd wyniki są nie za wysokie. Dlatego też na razie dobrze, że jest tendencja zwyżkowa, a nie odwrotna. A co do zachowania Młynarskiej - programu często nie oglądam (nawet na VOD), więc ciężko żebym się do tego odniósł.

Re: Wielka klapa "Świat się kręci"

: (pt) 29 lis 2013, 21:40
autor: michal
Dziś w niusach na początku programu Agata Młynarska poinformowała, że Mołdawia i Grecja !!! są coraz bliżej Unii Europejskiej, bo podpisały umowę stowarzyszeniową.

W programie po 2500 odcinku "Klanu" powiedziała o działaczu Greenpeace'u, który nazywa się Piotr Dziemiańczuk. W rzeczywistości ma on na imię Tomasz, a Piotr Dziemiańczuk to pracownik TVP Szczecin.

Biorąc pod uwagę, że oglądam z wielkiego doskoku, to można stwierdzić, że w programie popełniane są cały czas kardynalne błędy.

A dziś o klinice "Budzik", która ma problemy finansowe. Agata Młynarska podała numer telefonu, powiedziała, że do końca programu będzie przy nim dyżurować Ewa Błaszczyk i czeka na deklarację pomocy finansowej od widzów. I co się okazało? Nawet z tego postanowili zrobić show. Agata Młynarska przerywa rozmowę o serialu Anna German, bo zadzwonił telefon i być może będziemy świadkiem wielkiego wydarzenia. Zestresowaną starszą panią wpuszczono z rozmową na wizję, a ona chciała tylko pogratulować działań pani Błaszczyk, a ponieważ jest na emeryturze to nie może jej finansowo wesprzeć. ZONK, ale Młynarskiej było mało i scena została powtórzona i znowu zostało podniesione przez nią napięcie "Może ktoś teraz w końcu sypnie jakąś wielką kasą". Zadzwoniła pani, która sama została dotknięta dawno temu tematem bliskiej osoby w śpiączce i powiedziała, że chociaż wiele nie ma, to ponieważ jest ten temat bardzo bliski to deklaruje przekazanie 1000 zł. Na profilu programu jest opinia, że powinna przed programem uzgodnić z jakimiś jej znudzonymi znajomymi biznesmenami, by sami do niej dzwonili, deklarując kokosy.

A potem był nastąpił czas wygłupiania się z Gąsem i robienie z siebie totalnej ...

Gościem dnia Marek Piekarczyk. Niezbyt fortunny wybór, delikatnie pisząc.

Re: Wielka klapa "Świat się kręci"

: (sob) 30 lis 2013, 0:38
autor: Trzeciak
Ten "Gość dnia" ma związek z finałem trzeciej edycji "The Voice of Poland", który odbędzie się dziś wieczorem.

Re: Wielka klapa "Świat się kręci"

: (pn) 23 gru 2013, 18:53
autor: viper
Poważny błąd pani Agaty na początku dzisiejszego programu - powiedziała, że kolęda "Cicha noc" pochodzi z Niemiec. A przecież powstała w Austrii.

Re: Wielka klapa "Świat się kręci"

: (pn) 23 gru 2013, 21:06
autor: michal
Dzisiejszy program, o charakterze świątecznym, nie był na żywo. Pod logo był napis "PREMIERA" zamiast zwyczajowego "NA ŻYWO". Na początku nie było zresztą bieżących niusów, tylko ciekawostki o świątecznych obyczajach. Pewnie 30 grudnia też będzie program z odtworzenia nt. Sylwestra. A więc Młynarska ma pełny 2-tygodniowy urlop.

Re: Wielka klapa "Świat się kręci"

: (czw) 09 sty 2014, 19:05
autor: viper
Nowy rok, nowa scenografia - zmienili stół i powiększyli scenę do występów muzycznych.