Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Szlakiem gwiazd

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Szlakiem gwiazd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (sob) 21 lip 2012, 8:36

W lipcowe soboty ok. 11:30 pojawił się niepostrzeżenie nowy program, dofinansowywany przez Fundusze Europejskie. Dotychczas wyemitowano dwa odcinki, dziś trzeci.
www.funduszeeuropejskie.gov.pl pisze:Projekt polega na emisji na antenie TVP1 12 audycji, których bohaterami będą znane i lubiane osoby (aktorzy, muzycy, sportowcy itp.). Zabiorą oni widzów w podróż w swoje rodzinne strony, aby pokazać jak ich miejscowości zmieniły się dzięki Funduszom Europejskim. Widzowie audycji będą mogli poznać te zmiany poprzez zestawienie wspomnień gwiazdy w rodzaju „jak tu kiedyś było” (zilustrowanych ujęciami dawnych czasów z regionalnych archiwów TVP), z ujęciami współczesnymi.

Emisja audycji: czerwiec - sierpień 2012 r.

Projekt jest realizowany przez producenta telewizyjnego – Pana Filipa Jurzyka
W pierwszym odcinku Piotr Cyrwus, w drugim Marta Żmuda-Trzebiatowska, w trzecim Magdalena Różczka. I to by było na tyle, ponieważ od 28 lipca program ustępuje olimpiadzie.

Kolejne premierowe emisje będą od 13 sierpnia od poniedziałku do piątku o 15:20, za wyjątkiem środy 15 sierpnia (święto), piątku 17 sierpnia (koncert z okazji rocznicy powstania warszawskiego), czwartku 23 sierpnia (powtórka z Opola 2012) oraz 24, 27 i 28 sierpnia (powtórki pierwszych trzech odcinków). Bohaterką czwartego odcinka ma być Beata Pawlikowska, przewodnikiem jednego z kolejnych odcinków będzie Doda (odcinek o Ciechanowie) :arrow: http://ciechanowinaczej.pl/8694/doda-kr ... echanowie/. Będą także odcinki z Robertem Korzeniowskim i ze Stanisławem Soyką (bo widać ich w czołówce).

:arrow: http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka ... iem-gwiazd (na stronie zapis odcinków, które były już w emisji)

Lista odcinków (była edytowana w miarę spływania informacji):
Odc. 1 - Piotr Cyrwus (7 lipca i 24 sierpnia; 8 sierpnia w TV Polonia)
Odc. 2 - Marta Żmuda-Trzebiatowska (14 lipca i 27 sierpnia; 10 sierpnia w TV Polonia)
Odc. 3 - Magdalena Różczka (21 lipca i 28 sierpnia; 1 września w TV Polonia)
Odc. 4 - Beata Pawlikowska (13 sierpnia i 3 września; 9 września w TV Polonia)
Odc. 5 - Stanisław Soyka (14 sierpnia i 10 września; 16 września w TV Polonia)
Odc. 6 - Dorota Rabczewska (16 sierpnia i 17 września; 23 września w TV Polonia)
Odc. 7 - Krzysztof Daukszewicz (20 sierpnia i 24 września; 7 października w TV Polonia)
Odc. 8 - Daniel Olbrychski (21 sierpnia i 1 października; 14 października w TV Polonia)
Odc. 9 - Robert Korzeniowski (22 sierpnia i 8 października; 21 października w TV Polonia)
Odc. 10 - Sylwia Gruchała (29 sierpnia i 15 października; 28 października w TV Polonia)
Odc. 11 - Maciej Zakościelny (30 sierpnia i 22 października; 4 listopada w TV Polonia)
Odc. 12 - Anna Cieślak (31 sierpnia i 29 października; 11 listopada w TV Polonia)

EDIT 17.08.

11. odcinek będzie z Zakościelnym:
:arrow: http://stalowemiasto.pl/artykuly/artyku ... z&id=26972
:arrow: http://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=9068
:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /120819379

EDIT 20.08.

Artykuł o odcinku z Soyką:
:arrow: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... l?cookie=1

oraz z Olbrychskim:
:arrow: http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll ... /120739961

Z tego drugiego artykułu można się dowiedzieć, że bohaterką jednego z odcinków (a niewiadome pozostały już tylko 10 i 12) będzie Sylwia Gruchała.

EDIT 22.08.

No i już wszystko wiadomo :)

EDIT 27.08.

Przecieki o ostatnim odcinku z Anną Cieślak:
:arrow: http://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=art ... ew&id=2291

***

Oficjalne opisy odcinków:

W naszym programie gwiazdy zabiorą widza na wycieczki do odległych zakątków Polski, w swoje rodzinne strony, by odkrywać, jak ich "małe ojczyzny" zmieniły się pod wpływem Funduszy Europejskich. Każdy odcinek będzie reportażem z jednego z polskich regionów, a prowadzącym będzie znana osoba, tytułowa gwiazda: aktor, sportowiec lub muzyk.

odc. 1 - W pierwszym odcinku gospodarzem będzie znany aktor Piotr Cyrwus. Przez wiele lat w telenoweli "Klan" grał z powodzeniem rolę Ryszarda Lubicza, ojca trójki dzieci. Jego nagła, serialowa śmierć ujawniła potężną falę sympatii jaką darzyli i nadal darzą jego postać widzowie Telewizji Polskiej. Z dnia na dzień stał się bohaterem kolorowej prasy. Nieoczekiwany wybuch popularności był również dla niego samego zaskoczeniem. Od stycznia 2012 roku zaangażowany został przez Andrzeja Seweryna do Teatru Polskiego w Warszawie. Zaprosi widzów do swojej rodzinnej wsi na Podhalu. Waksmund leżący tuż obok Nowego Targu to wieś słynąca z wyprawiania skór i kożuchów. Dowiemy się, że jego nieżyjący już rodzice zajmowali się tym rzemiosłem. Zaprosi nas też do innych miejscowości. Między innymi do Łopusznej, ulubionej wsi ks. prof. Józefa Tischnera, do Dębna z najstarszym na Podhalu kościółkiem drewnianym klasy 0, jak również na rejs "Harnasiem" po zalewie czorsztyńskim i do słynącego z duchów pienińskiego zamku w Niedzicy. Dowiemy się także, co się w ostatnich latach zmieniło na Podhalu dzięki funduszom europejskim. Widzowie zaproszeni zostaną do waksmundzkiej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie doszło do spotkania mieszkańców wioski ze swoim krajanem.

odc. 2 - Bohaterką drugiego odcinka programu Szlakiem gwiazd będzie aktorka Marta Żmuda - Trzebiatowska. Po ukończeniu Warszawskiej Szkoły Teatralnej wystąpiła z powodzeniem w kilku filmach m.in. w utworze Nie kłam, kochanie, w którym jej filmowym partnerem był Piotr Adamczyk, w Ślubach panieńskich zagrała Klarę, wzięła także udział w serialu TVP Chichot losu. Laureatka Złotej Kamery z 2009 roku w Wikipedii pod "miejscem urodzenia" wpisany ma Człuchów. Co prawda aktorka związana jest w jakiś sposób z Człuchowem, bo tam się urodziła i ukończyła liceum, ale między momentem urodzenia a datą ukończenia liceum mija trochę czasu. I właśnie owe "trochę czasu" aktorka spędziła w Przechlewie. Jest to urokliwa miejscowość na pograniczu Kujaw i Kaszub. Marta Żmuda - Trzebiatowska jest dumną przechlewianką. Tu ma rodzinę, tu chodziła do szkoły i tu rok rocznie wygrywała szkolne konkursy recytatorskie. I o tym opowiemy w naszym odcinku. A poza tym mowa też będzie o inwestycjach unijnych, które sprawiły, że gmina Przechlewo należy do elitarnego grona najbardziej ekologicznych gmin w Polsce. Nosi zaszczytne miano Mecenasa Polskiej Ekologii i ma prawo używać znak "Przyjaźni środowisku".

odc. 3 - Bohaterką odcinka jest aktorka telewizyjna i filmowa Magda Różczka, która zaprasza widzów do swojej rodzinnej Nowej Soli położonej nad Odrą w województwie lubuskim. Mimo młodego wieku aktorka dała się poznać w wielu filmach i serialach. Wystąpiła w spektaklu teatralnym TVP "Willa szczęścia", w kultowym serialu "Klan", a później w "Czasie honoru", a także w kinowej komedii "Lejdis". Lubi grać role zdecydowanych kobiet o silnym charakterze. W programie "Szlakiem gwiazd" pokaże zmiany jakie zaszły w jej rodzinnym mieście w ostatnich latach. Mówi się, że w historii Nowej Soli miasto spotkały trzy nieszczęścia. Najpierw przestano warzyć tu sól morską, którą czyszczono za pomocą krwi bydlęcej. Krew zabarwiała sól na czerwono co podobno miało wpływ na ukształtowanie się nazwy miasta. Wpływ na zaprzestanie warzenia miał podobno import tańszej i smaczniejszej polskiej soli z Wieliczki i Bochni. Pod koniec XX wieku w czasie transformacji zamknięto w Nowej Soli dwa najważniejsze zakłady pracy i w mieście zapanowało bezrobocie. Trzecim nieszczęściem miała być powódź w 1997 roku. Na szczęście heroiczna walka mieszkańców, którzy podnosili wały uratowała Nową Sól przed potopem. Nowosolanie twierdzą, że przed drugim nieszczęściem uratowały Nową Sól krasnale ogrodowe. W mieście powstało blisko 300 zakładów produkcji gipsowych ludzików. Armia tych stworów eksportowanych głównie za Odrę podniosła koniunkturę i poprawiła samopoczucie mieszkańców. Obecnie jest już znacznie lepiej. W mieście powstała strefa ekonomiczna i klaster naukowy Interior, gdzie z pomocą funduszy unijnych tworzy się miejsca pracy. Miasto na głowę mieszkańca ma największy w Polsce współczynnik dofinansowania z unii. Opowiada o tym bohaterka odcinka. Dowiemy się także, że po ukończeniu liceum - chcąc uzyskać niezależność finansową - Magda Różczka pracowała w różnych miejscach, począwszy od straganu na targowisku, przez drogerię, aż po protokolantkę w sądzie zielonogórskim. Zwyciężyła miłość jej życia, czyli aktorstwo, a pomógł jej w tym lokalny teatr alternatywny "Terminus a quo". W ciągu jednego dnia zdecydowała się zdawać do Szkoły Teatralnej w Warszawie.

odc. 4 - Bohaterką odcinka jest znana podróżniczka i autorka, Beata Pawlikowska. Jedna z jej kilkunastu książek - "Blondynka nad Amazonką" - rozeszła się w ponadpółmilionowym nakładzie. Jej miastem rodzinnym jest Koszalin. Tu jest jej szkoła, tu mieszkają rodzice, tu lubi wracać co jakiś czas. Beata Pawlikowska wyznaje przed kamerą, że wcale nie była dobrą uczennicą i często wymykała się na wagary. Docelowym miejscem ucieczek była biblioteka, gdzie czytała z wypiekami na twarzy Jacka Londona i innych pisarzy, gdzie słuchała w dziale fonograficznym Beatlesów. Powrót do Koszalina to także podróż w czasie, do swojej młodości. Od tamtych lat miasto wypiękniało, co Beata Pawlikowska dostrzega. Finałem programu będzie spotkanie z czytelnikami. Liczba osób przybyłych do biblioteki przekroczyła najśmielsze oczekiwania pisarki, a także organizatorów, stanowiąc dowód, że jej pisarstwo jest bliskie czytelnikom. Na czym więc polega jego fenomen? Może na tym, że nigdy w swych książkach nie stara się być mądrzejsza od swoich bohaterów. Przybliżając ich świat, pokazuje inny niż europejski sposób na życie. Czy jest lepszy od naszego? Nie wiadomo. Na pewno jest inny, nieco egzotyczny, a przez to interesujący dla czytelnika.

odc. 5 - Gospodarzem tego odcinka jest ceniony wokalista i kompozytor Stanisław Sojka. Autor kilkunastu płyt, w tym wielu platynowych zaprosi nas na swój rodzinny Śląsk. Takiego Staszka jeszcze nikt do tej pory nie oglądał, bo tym razem Sojka będzie więcej mówił niż śpiewał. Urodzony w Żorach na Śląsku dzieciństwo przeżył w Gliwicach. Tutaj też zaczął uczęszczać do Szkoły Muzycznej I i II stopnia. O tym, że muzyka będzie jego powołaniem zadecydowały okoliczności i rodzina: dziadek organista z Wisły Małej i ojciec, który śpiewał w dorosłym chórze katedry gliwickiej. Wokalista jazzowy i popowy, pianista, gitarzysta, skrzypek i kompozytor czuje się Ślązakiem. Tu daje liczne koncerty i ma wierną publiczność. W programie nie tylko opowie o swojej młodości w Gliwicach, ale również będzie naszym przewodnikiem po burzliwej, śląskiej historii. Staszek przechodzi swobodnie na gwarę i "godo po naszymu". Jego rodzinne miasto należy do grona najlepiej zarządzanych polskich miast. Oprócz istniejącej już od wielu lat strefy ekonomicznej powstają tu nowe centra naukowo - biznesowe tzw. "Nowe Gliwice". O przyszłości miasta opowie Staszkowi prezydent miasta Zygmunt Frankiewicz.

odc. 6 - Bohaterką kolejnego odcinka "Szlakiem gwiazd" będzie Dorota Rabczewska, z którą udamy się do jej rodzinnego Ciechanowa. Doda jako środek lokomocji wybrała rower. Pojedziemy z nią do jej szkoły, a także do Miejskiego Domu Kultury, gdzie jeszcze nie tak dawno uczyła się tańca nowoczesnego w zespole "Funny". Zespół działa do dzisiaj i dla Doroty był pierwszą przepustką do kariery. Realizatorom programu udało się zachęcić ją, by razem z dziewczętami stanęła do tańca. Ilustracją dziecięcych porywów Doroty będą stanowiły archiwalne wykopiowania, z których wyłania się pewna siebie, obdarzona silnym głosem i urodą dziewczynka. Oczywiście pierwsze produkcje artystyczne nie zapowiadają przyszłej kariery nieco ekscentrycznej piosenkarki. W 2007 roku zadebiutowała z sukcesem płytą "Diamond Bitch", od razu skupiając na sobie uwagę mediów. W 2007 i 2009 otrzymała nagrodę MTV Europe Music Awards i szereg innych wyróżnień od komercyjnych stacji muzycznych. W Ciechanowie Doda, jako nasz przewodnik, zaprosi nas również do zamku książąt mazowieckich, który dzięki funduszom europejskim otrzymał nowe życie. Miasto wypiękniało, zrewitalizowano rynek, urządzono deptak i przyległe uliczki. To między innymi na zmodernizowanym deptaku Doda odniesie się do iventu, który nie tak dawno zaserwował mieszkańcom Ciechanowa satyryk Szymon Majewski z komercyjnej stacji tv. Dowcip polegał na odsłonięciu w Ciechanowie pomnika - wydmuszki, który ośmieszał Dorotę Rabczewską. Pora na rewanż ze strony wokalistki, która uznała, że dosyć grubiański żart godził przede wszystkim w dobre imię mieszkańców miasta. Odwiedzimy też halę sportową, w której jej ojciec, dawny mistrz kraju w podnoszeniu ciężarów, nadal szkoli ciężarowców. Czy Dorota jest postacią kontrowersyjną? Być może. Jednak w naszym programie jest pogodną dziewczyną w dresie, kochającą swoje rodzinne miasto, przy okazji pokazując inną twarz. Nie wszyscy wiedzą, że wspiera rodzime talenty i wyposażyła miejscowe studio nagrań w sprzęt. Właśnie w tym studiu Doda będzie uczestniczyła w przeglądzie młodych wokalistek, które liczą na jej podpowiedzi i dobre rady. Ciekawe też są pełne życzliwości reakcje na jej widok mieszkańców miasta. Może więc w przyszłości Doda zasłuży w swym mieście na pomnik? Poza kamerą powiedziała, że jak pójdzie coś nie tak, to osobiście może sfinansować jego budowę.

odc. 7 - Tym razem ekipa filmowa udaje się z wizytą na Warmię. Niedaleko Olsztyna i Dobrego Miasta w miejscowości Wichrowo w ubiegłym wieku przyszedł na świat jeden z najbardziej popularnych satyryków Krzysztof Daukszewicz. Po studiach w Olsztynie rozpoczęła się jego kariera w show - biznesie. Tekściarz i artysta kabaretowy z nieodłączną gitarą wzrusza i bawi już kolejne pokolenia rodaków. W programie wspomina dziecięce zabawy w Indian, mówi o szkolnym trudzie i ulubionym przedmiocie, jakim była matematyka. A wszystko to działo się w Dobrym Mieście i - co wynika z nazwy - miało pozytywne skutki. Następnie kamera przenosi się do pobliskiego Olsztyna, gdzie Krzysztof Daukszewicz w dowcipny sposób opowiada o pomniku Mikołaja Kopernika "maltretowanym" przez turystów. Chodziło o tykanie spiżowego nosa naszego wybitnego matematyka i astronoma. Krzysztof Daukszewicz opowie także o Napoleonie, którego uznał za prekursora zjednoczonej Europy. Pod koniec programu ekipa z kamerą wraca do Dobrego Miasta na spotkanie z bohaterem przy okazji Międzynarodowych Spotkań Rodzin Muzykujących.

odc. 8 - Tym razem ekipa filmowa udaje się z kamerą do Drohiczyna, rodzinnego miasteczka Daniela Olbrychskiego.

odc. 9 - Bohaterem tego odcinka jest czterokrotny złoty medalista olimpijski, wielokrotny mistrz świata i Europy w chodzie, Robert Korzeniowski. Ekipa filmowa udaje się do Jarosławia, jego rodzinnej miejscowości położonej niedaleko Rzeszowa w województwie podkarpackim. Co prawda Robert Korzeniowski przyszedł na świat w pobliskim Lubaczowie, ale zaraz po narodzinach jego rodzina przeniosła się do Jarosławia i to tam właśnie spędził całe dzieciństwo. W 2003 r. władze miasta przyznały mu honorowe obywatelstwo. Historia miasta sięga XI wieku, kiedy to na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych powstał gród nazwany imieniem swojego założyciela księcia kijowskiego Jarosława Mądrego. Z uwagi na swoje usytuowanie, w czasach średniowiecza w Jarosławiu bardzo szybko rozwijał się handel. Bogaci kupcy drążyli pod kamienicami wielopoziomowe piwnice przeznaczone na składy towarowe. Wskutek wieloletnich zaniedbań, w XX wieku zabytkowe kamienice zaczęły się zawalać. Górnicy kierowani przez naukowca z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie uratowali piwnice i wznoszące się nad nimi budynki. Wraz z Robertem Korzeniowskim ekipa udaje się także do pobliskiego Cieszynowa, gdzie miał miejsce jego chrzest. Gmina ta słynie między innymi z corocznej imprezy pod nazwą Cieszanów Rock Festiwal. Kolejną miejscowością związaną z dzieciństwem Roberta Korzeniowskiego jest Łańcut. Przepiękny zamek Potockich i park w stylu angielskim zostały zrewitalizowane ze środków Unii Europejskiej. Dodatkową atrakcją jest pierwsze w Polsce muzeum storczyków.

odc. 10 - W tym odcinku polska florecistka Sylwia Gruchała zaprasza widzów nad morze do ukochanego przez nią Trójmiasta. Olimpijska medalistka pokaże urocze zakątki Gdańska, Gdyni i Sopotu, których nie odwiedzają turyści.

odc. 11 - Maciej Zakościelny, jeden z najbardziej lubianych aktorów młodego pokolenia, zaprasza widzów do Stalowej Woli. W jego rodzinnym mieście odwiedzimy szkołę muzyczną, w której uczył się gry na skrzypcach. Zwiedzimy tu także regionalne muzeum i porozmawiamy z prezydentem miasta na temat planowanych inwestycji. Zostanie ponadto spełnione dziecięce marzenia aktora. Maciej Zakościelny zwiedzi hutę produkującą pojazdy wojskowe. Będzie jeździł wozem opancerzonym, a na koniec programu odleci ze swojego miasta balonem.

odc. 12 - Anna Cieślak, aktorka filmowa i teatralna, zabiera nas na wycieczkę po Szczecinie. Poznamy miasto przeciągów, portów, rond, zabytkowych kamienic, ale również legend i tajemnic. Aktorka odwiedzi mroczne nazistowskie bunkry i podziemne miasto z lochami z czasów rejencji pruskiej, by wreszcie wyjść nad skąpane w słońcu jezioro i jak za dawnych lat pożeglować łódką.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Szlakiem gwiazd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (czw) 06 cze 2013, 17:24

Wraca program "Szlakiem gwiazd". Nowy 13. odcinek, którego bohaterką będzie Irena Santor, w sobotę 6 lipca o 10:35. Miasto - Solec Kujawski.

:arrow: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /130509965
:arrow: http://www.soleckujawski.pl/Aktualnosci ... -143518161
:arrow: http://pozabydgoszcz.pl/archiwa/irena-s ... iem-gwiazd
:arrow: http://www.eastnews.pl/pictures/subject ... tion/news/
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Szlakiem gwiazd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (ndz) 09 cze 2013, 22:22

W kolejne soboty możemy się spodziewać m.in. odcinków z :

- Anią Wyszkoni o Raciborzu
:arrow: http://raciborz.naszemiasto.pl/artykul/ ... ,id,t.html

- Januszem Panasewiczem o Olecku
:arrow: http://olecko.wm.pl/155231,Janusz-Panas ... lecku.html

- Czesławem Mozilem o Zabrzu
:arrow: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html

- braćmi Cugowskimi o Lublinie
:arrow: http://www.kmzlublin.pl/index.php?optio ... iem-gwiazd
:arrow: http://www.lrot.pl/index.php?start=aktu ... ew_id=1464 Za jednym zamachem także kręcono "Nie ma jak Polska" :P

- Piotrem Polkiem o Kaletach
:arrow: http://www.kalety.pl/index.php?id=1&n_id=1362

W drugiej serii programu tym razem zaplanowanych jest 16 odcinków !!!
www.funduszeeuropejskie.gov.pl pisze:Projekt stanowi kontynuację realizowanego w 2012 roku popularnego programu „Szlakiem Gwiazd”. W nowej odsłonie cyklu w każdym z 16 odcinków emitowanych na antenie TVP 1 tytułowa gwiazda zabierze telewidzów w podróż w swoje rodzinne strony. Opowie nie tylko o swoich wspomnieniach z dzieciństwa czy szczególnie ważnych dla niej miejscach, lecz pokaże również zmiany, jakie zaszły w najbliższym otoczeniu dzięki wsparciu Funduszy Europejskich.

Telewidzowie będą mieli także niepowtarzalną szansę zaproszenia wybranej przez siebie gwiazdy, biorącej udział w pierwszej lub drugiej edycji projektu, do swojej miejscowości. Od kwietnia do lipca za pomocą aplikacji na Facebooku będzie można zgłaszać amatorskie filmy, prezentujące, jak dzięki unijnym środkom rozkwitają małe ojczyzny. Twórcy zwycięskiego filmu zostaną nagrodzeni udziałem w szesnastym, finałowym odcinku serii razem z zaproszoną gwiazdą.

Okres emisji audycji: czerwiec - sierpień 2013 roku.

Projekt realizowany będzie przez producenta telewizyjnego, pana Filipa Jurzyka.
Lista odcinków (edytowana w miarę spływania informacji)
Odc. 13 - Irena Santor (6 lipca)
Odc. 14 - Janusz Panasewicz (13 lipca)
Odc. 15 - Wojciech i Piotr Cugowscy (20 lipca)
Odc. 16 - Anna Wyszkoni (27 lipca) :arrow: Zwiastun
Odc. 17 - Jerzy Kryszak (3 sierpnia)
Odc. 18 - Bracia Golcowie (10 sierpnia) :arrow: Zwiastun
Odc. 19 - Jarosław Boberek (17 sierpnia)
Odc. 20 - Zbigniew Zamachowski (24 sierpnia)
Odc. 21 - Piotr Polk (31 sierpnia)
Odc. 22 - Wojciech Malajkat (28 września)
Odc. 23 - Czesław Mozil (5 października)
Odc. 24 - Radosław Liszewski (12 października)
Odc. 25 - Barbara Bursztynowicz (19 października)
Odc. 26 - Rafał Królikowski (26 października)
Odc. 27 - Robert Więckiewicz (2 listopada)
Odc. 28 - Zbigniew Zamachowski (9 listopada)

***

Oficjalne opisy odcinków:

odc. 13 - Bohaterką pierwszego odcinka nowej serii "Szlakiem Gwiazd" jest piosenkarka, dama polskiej estrady, Irena Santor. Urodziła się w Papowie Biskupim w 1934 r. To mała wioska położona między Bydgoszczą a Toruniem. W centralnym punkcie miasteczka znajduje się XIII - wieczny zamek krzyżacki. Zamek jest jednym z dwóch w Polsce wybudowanych z kamienia. W Papowie znajduje się również XIII - wieczny kościół z zabytkowym ołtarzem oraz organami. Wieża kościoła została odremontowana ze środków unijnych. Irena Santor powróci do swojej kolebki po 50 latach. Spotka się z przedstawicielami lokalnych władz oraz mieszkańcami wioski na specjalnie dla niej przygotowanej biesiadzie. Bohaterka programu powróci pamięcią do zapachów i smaków dzieciństwa, do dawno niewidzianych pejzaży. Kiedy mała Irena miała rok, jej rodzina przeniosła się do Solca Kujawskiego, gdzie przyszła gwiazda wychowywała się do ósmego roku życia. Po latach Solec Kujawski powita panią Irenę szneką z glancem. A potem wspólnie z włodarzami miasta gwiazda uda się na sentymentalny spacer po bliskich jej sercu zakątkach. Powróci do bolesnych przeżyć wojennych, utraty ojca, bohatera jej dziecięcych lat. Zobaczymy także współczesne oblicze miasta. Szkoła, tunel pod torami, hala sportowa to miejsca, które zachwycają dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Irena Santor pozwoli zajrzeć widzowi do świata swych dziecięcych lat, a przez cały program będzie się jej przyglądać pewna tajemnicza dziewczynka...

odc. 14 - Bohaterem programu jest lider zespołu Lady Pank - Janusz Panasewicz. Razem z rockmanem udamy się do Olecka. Miasteczko jest położone na Mazurach, nad jeziorem wśród gęstych lasów. Artysta zaprowadzi widza do miejsc swojej młodości. Pokaże scenę w Domu Kultury, gdzie pierwszy raz śpiewał, gdzie odbywały się jego pierwsze koncerty. Razem z burmistrzem miasta oprowadzi po miejscach, w których bywał jako chłopiec. Teraz wiele się zmieniło. Miejsca wypiękniały, dzięki środkom pozyskanym z funduszy unijnych. Obozowisko, stadion, nowoczesna hala sportowo - koncertowa pozwolą widzowi spojrzeć na niewielkie Olecko z innej perspektywy. Wraz z bohaterem odcinka odwiedzimy również Dworek Mazurski, w którego progach stawali wielcy tego świata. Przespacerujemy się "wiewiórczą ścieżką", spojrzymy na olecki rynek przez pryzmat wspomnień Janusza Panasewicza zwanego przez mieszkańców miasteczka pieszczotliwie naszym Jaśkiem. 10 pytań zadanych Januszowi Panasewiczowi odkryje przed widzem nowe oblicze gwiazdy polskiego rocka.

odc. 15 - Lublin - to miasto dzieciństwa i teraźniejszości liderów zespołu Bracia, czyli Wojciecha i Piotra Cugowskich. Wędrując razem z artystami po Lublinie poznamy miasto ich oczami, odwiedzając m.in. blokowiska, na których rozrabiali w młodości. Dowiemy się także, jak rozwijała się kariera każdego z braci Cugowskich. Poznamy ich plany związane z nowymi teledyskami. Odwiedzimy ich także w garażu, by podejrzeć, jak na próbie z zespołem grają najbardziej znane utwory.

odc. 16 - Bohaterka odcinka zaprasza widzów do Tworkowa - rodzinnej wsi położonej w powiecie raciborskim. Anna Wyszkoni spotka się z przyjaciółmi z dawnych lat, a nawet z wychowawczyniami z przedszkola. W tym odcinku cyklu Szlakiem gwiazd, dzięki Annie Wyszkoni, widzowie odwiedzą ciekawe zakątki Górnego Śląska.

odc. 17 - W tym odcinku cyklu Szlakiem gwiazd widzowie TVP poznają Jerzego Kryszaka jakiego nigdy nie widzieli. Odwiedzając miasto dzieciństwa, którym jest Kalisz, Kryszak bawi i bardzo wzrusza. Widzowie przekonają się, że gwiazda polskiego kabaretu może nie tylko być przywiązana do klombu pod ratuszem, lecz także ma swoje zdanie na temat likwidacji fabryki w rodzinnym mieście.

odc. 18 - W tym odcinku cyklicznego programu Szlakiem gwiazd bohaterami są bracia Golcowie, którzy zapraszają na Żywiecczyznę. Widzowie mają okazję obejrzeć z dachu strażackiego wozu Milówkę, skąd pochodzą muzycy. Dowiedzą się również, jak bardzo Golcowie są przywiązani do rodzinnej ziemi. Ponadto usłyszą, jak śpiewa ich mama.

odc. 19 - Bohaterem odcinka jest aktor Jarosław Boberek. Kamera towarzyszy mu podczas jego wizyty w rodzinnym Szczecinku.

odc. 20 - Tym razem ekipa filmowa odwiedza z kamerą Brzeziny położone na wschód od Łodzi. Właśnie tu urodził się Zbigniew Zamachowski, bohater tego odcinka.

odc. 21 - Piotr Polk, aktor znany z desek Teatru Syrena, pochodzi z Kalet, rozległego miasteczka położonego pośród lasów i jezior Górnego Śląska. W programie poznamy aktora od niecodziennej strony - jako pasjonata jazdy konnej i rzeźbienia drewnianych mebli. Bohater programu odwiedzi także Tarnowskie Góry, gdzie zjedzie do starej kopalni srebra dowiedzieć się nieco o historii gwarków.

odc. 22 - Gościem kolejnego odcinka programu "Szlakiem Gwiazd" będzie wybitny aktor i reżyser, Wojciech Malajkat. Nasz bohater oprowadzi nas po Mrągowie, mieście w którym się urodził i wychowywał. Wraz z nim odwiedzimy miejsca bliskie jego sercu, domy, w których mieszkał, ścieżki, którymi chadzał jako chłopak. Pokażemy Mrągowo pełne zieleni, rzeźb fontann i kwiatów. Opowiemy o inwestycjach, które sprawiły, że to małe miasteczko rozkwita na nowo.

odc. 23 - Czesław Mozil wychował się w Danii. Miał 6 lat, kiedy jego rodzice opuścili Polskę. W programie powraca do Zabrza - miasta swojego wczesnego dzieciństwa, które, jak się okazuje, regularnie odwiedzał w wakacje.

odc. 24 - W tym odcinku wizyta w Sejnach, miasteczku położonym na pograniczu polsko - litewskim. To tu wychował się i nadal mieszka Radek Liszewski, lider zespołu "Weekend". Dał się poznać szerszej publiczności jako autor i wykonawca piosenki "Ona tańczy dla mnie". Teraz widzowie poznają popularnego muzyka od zupełnie innej strony.

odc. 25 - Bohaterką programu jest Barbara Bursztynowicz. Ekipa filmowa odwiedza z kamerą jej rodzinne miasto Bielsko - Biała. Popularna aktorka wędruje znanymi sobie szlakami odkrywając miasto na nowo. Jej przewodnikiem jest dawny kolega z liceum, historyk, który opowiada o historii oraz czasach współczesnych tego miejsca. Od czasu wyjazdu Barbary Bursztynowicz z Bielska - Białej sporo się tu zmieniło, m.in. wyremontowano wiele starych kamienic w centrum oraz wybudowano nowoczesne obiekty rekreacyjne. Wspomnienia wzruszają aktorkę.

odc. 26 - Bohaterem programu jest Rafał Królikowski. Odwiedzimy jego rodzinne miasto Zduńską Wolę. Dowiemy się, że w młodości Rafał Królikowski mógł zostać także gitarzystą oraz piosenkarzem. Pasja do teatru i aktorstwa jednak przeważyła. O rozwoju zainteresowań teatrem bohater opowie w Teatrze Miejskim w Sieradzu. W programie odwiedzimy także skansen kolejowy w Zduńskiej Woli oraz poznamy kumpla aktora ze szkolnej ławki.

odc. 27 - Bohaterem programu jest Robert Więckiewicz. Odwiedzimy jego rodzinne miasto Nową Rudę.

odc. 28 - Sulechów, małe miasteczko w woj. lubuskim, nieopodal Zielonej Góry. Tym razem miejscowość odwiedza gwiazda innego odcinka cyklu - Zbigniew Zamachowski. Po Sulechowie oprowadzi go 4 dzieci: Maja, Maja, Zuzia i Jaś, które wystąpiły w amatorskim filmiku.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Szlakiem gwiazd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (wt) 20 sie 2013, 11:59

31 sierpnia widnieje w ramówce póki co ostatni program (z Piotrem Polkiem), a pozostaje jeszcze 7 do wyemitowania. Nie widać jednak w jesiennej ramówce dalszych odcinków. Czyżby dopiero za rok?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

brk
Przeciętniak
Posty: 170
Rejestracja: (pt) 31 paź 2008, 17:57
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Szlakiem gwiazd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: brk » (wt) 20 sie 2013, 15:02

Program będzie często emitowany w TVP Regionalna.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Szlakiem gwiazd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: michal » (wt) 20 sie 2013, 15:08

Aha. W czwartki o 13:05 powtarzana będzie seria 1 (powtórka w niedzielę o 7:35), a w niedzielę o 19:30 seria druga, ale na razie odcinki, które już były w Jedynce.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Szlakiem gwiazd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (pn) 09 wrz 2013, 14:21

Program wraca na antenę z premierowymi odcinkami od 28 września o 11:00.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Szlakiem gwiazd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: michal » (śr) 23 paź 2013, 21:52

Ostatni odcinek będzie kręcony w Sulechowie. Oto zwycięska praca :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=qMJvgcY4yp4 Zwyciężczynią jest Izabela Sokół. Nie wiadomo kto będzie zaproszoną przez nią gwiazdą z poprzednich odcinków. Jeżeli autorka jest dziewczynką, która czyta w tym filmie, to obawiam się, że może wybrać niestety Dodę :( Ale zobaczymy. Emisja 9 listopada.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Szlakiem gwiazd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: michal » (sob) 02 lis 2013, 21:57

Choć nie ma jeszcze tego w ramówce ani na facebookowym profilu programu, to już wiadomo, że bohaterem ostatniego programu "Szlakiem gwiazd", zaproszonym przez zwycięzców (choć z wypowiedzi producenta nie jest jednoznaczne czy to był to ich pierwszy wybór, a nie dopiero pierwszy możliwy do zrealizowania) będzie Zbigniew Zamachowski. Program był kręcony w miniony czwartek, reportaż na ten temat został zrealizowany przez TVP Gorzów Wielkopolski.

:arrow: http://www.tvp.pl/gorzow-wielkopolski/a ... d/12896095

Znalazłem też ogłoszenie, zachęcające do przyjścia na spotkanie z Zamachowskim do sulechowskiej kawiarni, które organizowane było jako element programu.

:arrow: http://www.spacein.pl/article/136/news/5494/

Teraz realizatorzy mają trochę intensywnej pracy przy opracowaniu wersji finalnej. Ma on być wyemitowany już w sobotę, a z tego co wiem procedura jest taka, że gotowy materiał przekazany musi być kilka dni przed emisją.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ