Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Awarie i wpadki w Jedynce

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: michal » (pt) 28 sty 2011, 8:20

Ciężko to nazwać jakąś wpadką, ale było coś nie do końca zgrane. Wczoraj o godzinie 22:10 nadano relację z obchodów 66. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz-Birkenau (pozycja ta weszła do ramówki we wtorek, opóźniejąc późniejsze programy). Przed jej rozpoczęciem przez ok. 30 sekund widniała plansza awaryjna TVP1. Wydaje mi się, że miało być wtedy studio z Grzegorzem Miśtalem, który dokonałby wprowadzenia do relacji, ale nie nadali go. Dopiero na zakończenie pokazał się Miśtal, skomentował i powiedział co oglądaliśmy.

Ps. Reportaż nadano w 4:3, zrealizowany był przez Agencję Produkcji Audycji Informacyjnych.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: michal » (sob) 29 sty 2011, 20:40

Nie wiem jak dzisiaj, ale cały wczorajszy dzień podczas trwania programów w TVP1 pojawiała się graficzna zapowiedź dzisiejszego filmu z tytułem "NINIA w NOWYM JORKU".

Podczas odcinka powtórkowego "Klanu":

Obrazek

Podczas "Mody na sukces":

Obrazek

Podczas odcinka premierowego "Klanu":

Obrazek

Niestety pozycje w formacie 16:9 (czyli w tym przypadku Klan) nagrywają mi się w 4:3 i nie umiem tego zmienić :/
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez michal, łącznie zmieniany 5 razy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: Kasztelan » (wt) 01 lut 2011, 20:33

Dziś po Wiadomościach o 19.55 miało miejsce coś w rodzaju wpadki. Najpierw wyemitowano zapowiedź ''Czystej karty''. Chwilę później poszła zapowiedź ''Budząc zmarłych'', która została urwana i w jej miejsce poszły reklamy. W czym tkwi problem? Otóż te spoty puszczono za wcześnie. Ze względu na oznaczenie wiekowe (16) zapowiedzi z takim oznaczeniem mogą być emitowane dopiero po dwudziestej.

Swoją drogą Polsat ma bardzo dobry sposób na omijanie tego obostrzenia, emitując zapowiedzi w wersji ,,ocenzurowanej'' z zaniżonym age-ratingiem przed 20 i w wersji ,,nieocenzurowanej'' wieczorem. TVN też to stosuje, ale w wersji ,,ocenzurowanej'' nie ma pokazanego znaczka.
d. YT:bartusgo

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: michal » (pn) 14 lut 2011, 9:25

Orientuje się ktoś dlaczego niemiecko-austriacki serial Komisarz Rex (jak zresztą pisze sama TVP) emitowany jest na antenie w wersji włoskiej? Tytuł odcinka też jest napisany po włosku. To seria wyprodukowana na rynek włoski?
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez michal, łącznie zmieniany 1 raz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: Haello » (pn) 14 lut 2011, 15:27

Nie... w pewnym czasie właśnie Włosi przejęli produkcje serialu od Niemców, albo całą produkcję, również od Austriaków. Nie pamiętam jak było, ale na pewno teraz akcja dzieje się w Rzymie, a nie jak kiedyś, we Wiedniu.
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: michal » (pn) 14 lut 2011, 15:34

Zatem podawanie w uwagach przy tych odcinkach, że to producja austriacko-niemiecka jest błędem.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: ArO » (sob) 19 lut 2011, 17:06

Chciałem zobaczyć pierwszy raz nową czołówkę Teleexpressu w telewizji bo do tej pory o 17 byłem w pracy, a dziś program rozpoczął się czołówką... Pogody.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: Ania » (sob) 19 lut 2011, 18:43

ARO :) witaj :*

A ja trafiłam na tą nową czołówkę jest bardziej nowoczesna całkiem fajna ;)
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: michal » (pt) 04 mar 2011, 8:35

Podczas emisji Klanu w środę wszystkie belki ekranowe z zapowiedziami były spłaszczone i rozszerzone. Poza tym zawierały błędy - np. film z cyklu "Wiesz co dobre" był z nagłówkiem "DZIŚ", a w rzeczywistości emitowany był w dniu następnym. Pod logiem była stała graficzna zapowiedź nowego odcinka "1920. Wojna i miłość", która podczas emisji odcinka ze dwa razy na chwilę znikła (może celowo, ale w dniu następnym, kiedy była zapowiedź Ojca Mateusza, nie znikała).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: michal » (ndz) 03 kwie 2011, 16:28

W piątek podczas napisów końcowych do Klanu podzielono tradycyjnie ekran na pół w celu wyemitowania zapowiedzi, ale w połówce przeznaczonej na te zapowiedzi nastąpił jakiś błąd, gdyż ona także była podzielona na pół. Zapowiedzi zostały zatem wyemitowane w ćwiartce ekranu, a środkowa ćwiarka pozostała czarna.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: michal » (czw) 07 kwie 2011, 8:36

Wczoraj po Sporcie wyemitowano zwiastun "Operacji Życie" z adnotacją "za chwilę". A emisja planowa była dopiero za ponad godzinę, po serialu "1920. Wojna i miłość".
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: michal » (ndz) 24 kwie 2011, 13:02

Wczoraj po orędziu Prymasa było wejście Miśtala, ident, zapowiedź "Dziś w Jedynce" (tu jeszcze wszystko było OK), a następnie poszedł zwiastun "Rancza" bez fonii. Głos włączył się po ok. 30 sekundach ciszy, ale nie pasował do tego co bylo aktualnie na ekranie (było opóźnienie jakichś 15 sekund). Kiedy była emitowana plansza sponsorska AMiRR oraz wielkanocny ident, Łukasz Nowicki kończył czytać dopiero zwiastun. Ident skończył się dokładnie z końcem czytania zwiastuna. Reklamy, które były po chwili, poszły już normalnie.
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez michal, łącznie zmieniany 1 raz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: Haello » (ndz) 24 kwie 2011, 20:43

Też akurat nakryłem ich na tej wpadce co jest niezwykłą rzadkością, bo rzadko oglądam TV
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: michal » (pn) 02 maja 2011, 9:12

W piątek podczas napisów końcowych "Klanu" tradycyjnie przedzielono ekran na pół, lecz poinformowano, że "już za chwilę Klan i spotkanie z rodziną Lubiczów". Ja tego nie wyłapałem, ale mój współwidz od razu skomentował, że przecież "Klan" właśnie się skończył i czyżby mieli nadać zaraz kolejny odcinek? Oczywiście była to wpadka realizatorska - wyemitowano ponownie blok zapowiedzi przeznaczony na napisy końcowe "Plebanii".
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: michal » (śr) 04 maja 2011, 9:58

Wczoraj (3 maja) podczas napisów końcowych do Klanu znowu była awaria. Gdy się rozpoczęły napisy, po chwili zamiast wjazdu zapowiedzi pojawił się pierwszy kadr czołówki reklamy, czyli facet wchodzący z psem do tramwaju, zamilkła fonia. Trwało tak kilka sekund. Następnie kadr został przeniesiony na lewą stronę ekranu, a po prawej było czarno. Potem prawa strona została podzielona jeszcze na pół i prawej połówce połówki był widoczny pierwszy kadr zapowiedzi, które jednak nie wystartowały. Poddali się i wrócili do Klanu (wróciła też fonia), ale był on emitowany już tylko w prawej połowie ekranu, gdyż z lewej ciągle widniała czołówka reklamowa (co ciekawe z napisy i scenki na codzień lecą po lewej stronie). Pod koniec napisów ponownie pojawił się kadr czołówki reklamowej (bez fonii) na całym ekranie, następnie Klan na całym ekranie, a po zakończeniu tych napisów poszły już prawidłowo reklamy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ