Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

MZAN

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

MZAN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (pn) 15 lut 2010, 17:29

Oglądałem pobieżnie wczoraj program "Między ziemią a niebem". Słyszałem znany głos prowadzącej. Okazało się, że to była Magda Olszewska, która kilka miesięcy wróciła do TVP i prowadzi ten program. Byłem zszokowany jej obecnym wizerunkiem - długie blond włosy! Trochę się postarzała na twarzy. I nie za bardzo pasowała mi do tematów katolickich, o których rozmawiała z gośćmi. Jakoś tak dziwnie ją odbierałem. Ale cały czas miała szeroki uśmiech na twarzy, więc chyba dobrze się w tej roli czuje.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Dawid_sc51 » (czw) 18 lut 2010, 18:40

Ja bym ten program wykasowal z ramówki, kiedyś go nie było i było okey. Dał bym "Wiadomości" na 12:00 takie poszerzone o tematy z całego tygodnia lub o 19:30 w ten sam dzień mogli by zrobić "Wiadomości Tygodnia".

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: viper » (czw) 18 lut 2010, 19:02

Magda Olszewska była w tym programie już rok temu - kiedy Iwona Schymalla na krótko została dyrektorem TVP1.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: janekpogwad » (czw) 18 lut 2010, 20:49

Dawid_sc51 pisze:Ja bym ten program wykasowal z ramówki, kiedyś go nie było i było okey. Dał bym "Wiadomości" na 12:00 takie poszerzone o tematy z całego tygodnia lub o 19:30 w ten sam dzień mogli by zrobić "Wiadomości Tygodnia".
Po co likwidować MZAN, skoro spełnia swoją rolę? I kiedy byłaby transmisja Anioła Pańskiego, jeśli o 12 byłyby Wiadomości?

Wiadomości Tygodnia są beznadziejne i bezsensu. Kiedyś była Kronika Tygodnia w TVP Kraków - również program bez sensu...

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Dawid_sc51 » (czw) 18 lut 2010, 21:29

Transmisja Anioła Pańskiego mogła by być po 13 i zlikwidowac MZAN i sama transmisje AP zostawić. Ale jesli zostawić MZAN to można by było zlikwidować Transmisje mszy o 7 rano z Łagiewnik. Można było puścić film dokumentalny. Czemu za Dworaka TVP przestała być laicka i skręciła z centrum na prawo.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: janekpogwad » (czw) 18 lut 2010, 21:45

Anioł Pański jest o 12, więc o 12 być powinien. A Msza z Łagiewnik niech zostanie o 7, tak samo jak o 13 na TVP Polonia - Polska to kraj ciągle katolicki. ;)

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Dawid_sc51 » (czw) 18 lut 2010, 21:48

Ale TVP to nie TV Trwam.
Ostatnio zmieniony (czw) 18 lut 2010, 21:50 przez Dawid_sc51, łącznie zmieniany 1 raz.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: viper » (czw) 18 lut 2010, 21:49

Lepiej powiedzieć "większość Polaków to katolicy".
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Dawid_sc51 » (czw) 18 lut 2010, 21:51

A pozatym w konstytucji jest zapisany rozdział kościoła od państwa, a TVP jest spółką państwową, a dokładniej skarbu państwa.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: michal » (wt) 20 lip 2010, 8:57

W minioną niedzielę prowadzącą "Między ziemią a niebem" była kolejna znana osoba sprzed lat - Joanna Ładzińska-Molak. Możliwe, że prowadzi już dłuższy czas i jest w redakcji programów katolickich, gdyż kilka miesięcy temu prowadziła wywiad z abp. Nyczem po Wiadomościach. Kiedyś była to prezenterka i reporterka "Panoramy", zawsze zajmowała się sprawami kulturalnymi. Nie wiem jakie były jej losy w ostatnich latach, pewnie została zwolniona, ale coś tam od czasu do czasu słyszałem, że dostawała kolejne nagrody i odznaczenia za działalność w sferze upowszechniania kultury, więc w jakimś zakresie z TVP nadal jednak współpracowała. Ostatnio była chyba w redakcji TVP Kultura. A poza tym w TV Puls jest taki program "Wszystkie słowa dozwolone" (chyba nie jest już produkowany, nadają zdaje się już tylko powtórki starych wydań) i tam Joanna Ładzińska-Molak jest wymieniana w napisach końcowych.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Uścibak
Chipsy przyszły
Posty: 1
Rejestracja: (czw) 26 sie 2010, 23:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Uścibak » (czw) 26 sie 2010, 23:25

Z całym szacunkiem dla pani, ale mogliby poszukać kogoś młodszego. Dla mnie w tym programie Iwona Szymala jest extra i nikt jej nie jest w stanie dorównać. A ta nowa pani jest jak z innej bajki. Dziwne, bo skoro piszecie, że pracowała już w telewizji, to mogła by być lepsza. Albo po prostu wszędzie się z nią żegnają, a teraz szuka miejsca w programie katolickim.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: michal » (pn) 07 lut 2011, 9:00

W ostatnim programie miała miejsce dość nietypowa sytuacja. Trwała rozmowa o instytucji małżeństwa, o małżeństwch mieszanych, kościelnych, cywilnych. Gościem był ksiądz, jakiś publicysta oraz para, która uznawała się na niewierzącą, ale dopuszczającą ewentualne sformalizowanie w przyszłości związku w formie małżeństwa cywilnego (kościelne wykluczone). Na koniec po dłuższej rozmowie o swoim ateizmie (w przypadku pana) czy odejsciu od wiery (w przypadku pani) prowadzący się spytał kiedy planują w takim razie małżeństwo cywilne, czy za niedługo, czy za kilka lat? Pan coś tam stwierdził wymijająco, że nie było na tej temat większych ustaleń, nie wie czy tak może, ale raz się żyje, po czym wyjął pierścionek i się oświadczył na wizji ;)

Program prowadziła m.in. Iwona Schymalla, która chwilę wcześniej z Pochwałą prowadziła "KCH - Moja niedziela". Jak widać pani dyrektor nie oszczędza się.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: michal » (pn) 05 gru 2011, 9:12

Zapowiedź prezenterską ze studia oprawy przed niedzielną mszą świętą miała Joanna Ładzińska-Molak. Po mszy zaprosiła jeszcze na program "Między ziemią a niebem" i w ogóle zachęciła do spędzenia niedzieli z Jedynką. Całość wyglądała na zrealizowaną na żywo, bo było płynne przejście z transmisji do studia. Tymczasem Ładzińska-Molak we własnej osobie wraz z Zającem prowadziła cztery godziny później MZAN na żywo ze Lwowa. Raczej nie zdążyła sie tak szybko przemieścić ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

brk
Przeciętniak
Posty: 170
Rejestracja: (pt) 31 paź 2008, 17:57
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: MZAN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: brk » (czw) 16 maja 2013, 20:16

Między Ziemią a Niebem w dniu matki w całości będzie transmitowany z Piekar Śląskich, gdzie będzie odbywać się pielgrzymka mężczyzn do miejscowego sanktuarium Matki Boskiej.

ODPOWIEDZ