Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Bajki, dobranocki

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#31

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 25 maja 2005, 14:47

Natomiast w Krakowie Smerfy oddały część przystanków innym reklamom (głównie Wyborczej i jej nowemu cyklowi powieści XIX wieku). Natomiast od kilku dni obserwuj? wysyp Durczoków :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#32

Post autor: michal » (śr) 25 maja 2005, 18:35

doktorfaustus1 pisze:Natomiast od kilku dni obserwuj? wysyp Durczoków :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A ja tylko widzia?em Gawryluk i to w jednym miejscu!
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#33

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 25 maja 2005, 18:45

Kraków jest "opanowany" przez reklamy Wiadomości. Pami?tam, że poprzedniej kampani reklamowej (cztery osoby prowadzące główne wydanie) musiałem szuka? po całym mieście. Teraz jest juz inaczej.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#34

Post autor: Ania » (śr) 01 cze 2005, 17:31

Fajna bajka uwa?am że warto poczyta? napisa?a to Psiapsiula na Onecie

A ja chcia?abym opowiedzień DZIECIOM czyli tak naprawde wszystkim bajke:)

Bajka o MI?OŚCI I SZALE?STWIE

Powiadają, że pewnego razu spotka?y się na Ziemi wszystkie uczucia i cechy ludzkich istot.
I tak: Gdy Znudzenie ostentacyjnie ziewn??o po raz trzeci, Szale?stwo, jak zwykle ob??dnie dzikie, zaproponowa?o: - Pobawmy się w chowanego!
Intryga, niezmiernie zaintrygowana, unios?a tylko lekko brwi, a Ciekawoś?, nie mogąc się powstrzyma?, spyta?a z typowym dla siebie zainteresowaniem:
- W chowanego? A co to takiego?
- To zabawa - wyjaśni?o ?ywo Szale?stwo - polegająca na tym, i? ja zakryj? sobie oczy i powoli zaczn? liczy? do miliona.

W mi?dzyczasie wy wszyscy dobrze się schowacie, a gdy sko?cz? liczy?, moim zadaniem będzie was odnale??.
Pierwsze z was, na którego kryjówk? trafi?, zajmie moje miejsce w nast?pnej kolejce.

Podekscytowany Entuzjazm zaczą? ta?czy? w towarzystwie Euforii, Radoś? podskakiwa?a tak weso?o, i? uda?o się jej przekona? do gry Wątpliwoś?, a nawet Apati?, której nigdy niczym nie da?o się zainteresowa?.
Jednak?e nie wszyscy chcieli się przy?ączy?.
Prawda wola?a się nie chowa?, w ko?cu i tak zawsze ją odkrywano.
Duma stwierdzi?a, że zabawa jest g?upia, ale tak naprawdę w g??bi duszy gryz?o ją, i? pomys? wyszed? od kogo innego.
Tchórzostwo z kolei nie chciało ryzykowa?.

- Raz, dwa, trzy - zacz??o liczy? Szale?stwo.
Najszybciej schowa?o się Lenistwo, osuwając się za pierwszy lepszy napotkany kamie?.
Wiara pofrun??a do nieba, a Zazdroś? ukry?a się w cieniu Triumfu, który z kolei wspią? się o w?asnych si?ach hen!
Na sam szczyt najwy?szego drzewa.
Wspania?omyślnoś? d?ugo nie mog?a znale?? dla siebie odpowiedniego miejsca,
gdy? wszystkie kryjówki wydawa?y się jej idealne dla przyjació?: krystalicznie czyste jezioro było wymarzonym miejscem dla Pi?kności, dziupla - w sam raz dla Nieśmiałości, motyle skrzydła stworzono dla Zmys?owości, powiew wiatru okazał się natomiast najlepszy dla Wolności.
W ko?cu Wspania?omyślnoś? schowa?a się za promyczkiem s?o?ca.
Z kolei Egoizm znalaz? sobie, jak sądzi?, wspania?e miejsce: wygodne i przewiewne, a co najwa?niejsze - przeznaczone tylko, tylko dla niego.
K?amstwo schowa?o się na dnie oceanów, a może sk?amało i tak naprawdę ukry?o się za t?czą? Pasja i Po?ądanie w porywie gorących uczu?, wskoczyli w sam środek wulkanu.
Niestety wyleciało mi z pami?ci, gdzie skry?o się Zapomnienie, lecz to przecie? mało wa?ne.
Gdy Szale?stwo liczy?o dziewi??set dziewi??dziesiąt dziewi?? tysi?cy dziewi??set dziewi??dziesiąt dziewi??
Mi?oś? jeszcze nie zdo?a?a znale?? sobie odpowiedniego miejsca.
W ostatniej chwili odkry?a jednak zagajnik dzikich ró? i schowa?a się wśród ich krzaczków.
- Milion - krzykn??o na ko?cu Szale?stwo
i dziarsko zabra?o się do szukania.
Od razu, rzecz jasna, odnalazło schowane par? kroków dalej Lenistwo.
Chwil? potem us?ysza?o Wiar? rozmawiającą w niebie z Panem Bogiem.
W ryku wulkanów wyczu?o natomiast obecnoś? Pasji i Po?ądania.
Nast?pnie, przez przypadek, odnalazło Zazdroś?, co szybko doprowadzi?o je do kryjówki Triumfu.
Egoizmu nie trzeba było wcale szuka?, gdy? jak z procy wylecia? ze swej kryjówki, kiedy okaza?o się, i? wpakowa? się w sam środek gniazda dzikich os.
Troch? zm?czone szukaniem Szale?stwo przysiad?o na chwil? nad stawem i w ten sposób znalaz?o Pi?knoś?.
Jeszcze ?atwiejsze okazało się odnalezienie Wątpliwości, która, niestety, nie potrafi?a się zdecydowa?, z której strony p?otu najlepiej się ukry?.
W ten sposób wszyscy zostali znalezieni: Talent wśród świe?ych zió?, Smutek - w przepastnej jaskini, a Zapomnienie... có?, już dawno zapomnia?o, i? bawi się w chowanego.
Do znalezienia pozostała tylko Mi?oś?.
Szale?stwo zagląda?o za ka?de drzewko, sprawdza?o w ka?dym strumyczku, a nawet na szczytach gór i już, już miało się podda?, gdy odkry?o niewielki ró?any zagajnik.
Patykiem zacz??o odgarnia? ga?ązki...
Wtem wszyscy us?yszeli przera?liwy okrzyk bólu.
Sta?o się prawdziwe nieszcz?ście!
Ró?ane kolce zrani?y Mi?oś? w oczy.
Szale?stwu zrobi?o się niezmiernie przykro, zacz??o prosi?, b?aga? o przebaczenie, a? w ko?cu poprzysi?g?o zosta? przewodnikiem ślepej z jego winy przyjació?ki.
I to w?aśnie od tamtej pory, od czasu, gdy po raz pierwszy bawiono się na Ziemi w chowanego, Mi?oś? jest ślepa i zawsze towarzyszy jej Szale?stwo.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA DZIECKA



~Psiapsiula, 2005-06-01 10:44
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#35

Post autor: Ania » (wt) 07 cze 2005, 22:10

Niedawno zaginą? MIS USZATEK :D na szcz?scie się znalaz? :) Obrazek
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#36

Post autor: michal » (śr) 06 lip 2005, 19:05

W?aśnie leci na TVP1 "Wilk i Zając" :!: :!:
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#37

Post autor: michal » (śr) 22 lut 2006, 20:11

Od jakiegoś tygodnia na TVP 1 leci "awaryjna" bajka dla dzieci w ramach Wieczorynki. Jej tytuł Sali Mali. Jest ona emitowana o 20:00, a nawet później. Ponieważ czekam często na Wiadomości, więc to oglądam (na zasadzie, że jest włączone). Śpiewa tam i czyta treść Teresa Lipowska. Nie mogę już słuchać tego fałszowania, słoń jej nadepnął na ucho. Ciekawe jak reagują dzieci na to zaciąganie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#38

Post autor: Poland » (wt) 14 lis 2006, 8:00

I znowu wieczorynka swoim układem robi się nie czytelna :/
Poland - Aktywnie najlepszy

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#39

Post autor: viper » (ndz) 19 lis 2006, 19:18

TVP 1 mogłaby o 19.00 puścić klasyczne polskie dobranocki, jak np. "Przygód kilka wróbla Ćwirka" albo "Miś Colargol". Bo chyba za dużo jest zagranicznych.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#40

Post autor: TinkiWinki » (czw) 07 lut 2008, 17:14

Ostatnio zmieniony (sob) 16 lut 2008, 20:42 przez TinkiWinki, łącznie zmieniany 1 raz.
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#41

Post autor: michal » (ndz) 10 lut 2008, 2:30

A pamiętacie Buliego? Leciał zawsze w piątki o 19:20. To były czasy kiedy 30-minutowa Wieczorynka była tylko w niedzielę. A akurat przed tą dobranocką zawsze była specjalna plansza informacja, że bajkę specjalnie zakupiła firma ... Nigdy później ani wcześniej nie było takiej sytuacji.

"Buli, Buli, zostań razem z nami, Buli Buli
Buli, Buli, bardzo Cię kochamy, Buli Buli"


Ten cytat przez cały czas mam w pamięci i mi dźwięczy w uszach. Po małym sledztwie w Internecie zauważyłem, że nie tylko mnie.

A kto zapomniał może sobie odświeżyć ;) Bulinka, buli-pank..., hehe

Czołówka:
http://www.youtube.com/watch?v=2_UewvS-FQE

A tu odcinek:
http://www.youtube.com/watch?v=42x7Dp6f ... re=related
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ziomexx
Chipsy przyszły
Posty: 78
Rejestracja: (wt) 12 sie 2008, 11:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#42

Post autor: ziomexx » (pt) 15 sie 2008, 9:18

Dobrze że dali teraz w środy "Sąsiadów" o 19.00 lubie tą bajke :D

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#43

Post autor: Kasztelan » (pt) 15 sie 2008, 17:01


zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#44

Post autor: zielarz155 » (pt) 15 sie 2008, 20:40

michal pisze:A pamiętacie Buliego? Leciał zawsze w piątki o 19:20. To były czasy kiedy 30-minutowa Wieczorynka była tylko w niedzielę. A akurat przed tą dobranocką zawsze była specjalna plansza informacja, że bajkę specjalnie zakupiła firma ... Nigdy później ani wcześniej nie było takiej sytuacji.

"Buli, Buli, zostań razem z nami, Buli Buli
Buli, Buli, bardzo Cię kochamy, Buli Buli"


Ten cytat przez cały czas mam w pamięci i mi dźwięczy w uszach. Po małym sledztwie w Internecie zauważyłem, że nie tylko mnie.

A kto zapomniał może sobie odświeżyć ;) Bulinka, buli-pank..., hehe

Czołówka:
http://www.youtube.com/watch?v=2_UewvS-FQE

A tu odcinek:
http://www.youtube.com/watch?v=42x7Dp6f ... re=related
Miałem to na kasecie, ale dałem ją cioci. Też lubiłem tą bajkę, jak miałem 5-6 lat to oglądałem to z kasety i wcale mi się nie nudziło.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#45

Post autor: michal » (śr) 20 sie 2008, 9:17

YT:bartusgo pisze:Czołówka z lat 1994-7 z archiwów dawnego konta Stara Telewizja...
Czołówka Telewizji Dzieci i Młodzieży miała dwie wersje muzyczne. Jedna zastąpiła druga, ale nie wiem która była pierwsza. Ta jest lepsza :)
YT:bartusgo pisze:Tyłówka i czołówka kreskówki Domel z 1991.W 01:01 do 01:05 są plansze Dobranocki
Domel leciał zawsze w soboty ;) Fajne czasy. Tych plansz dobranockowych było mnóstwo.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ