Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Agrobiznes (oraz inne programy Redakcji Rolnej)

Rozmowy o programach informacyjnych w TVP.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: michal » (pt) 27 sie 2010, 14:02

A czemu używasz określenia "Notowania"? "Notowania" to był inny program, ale o podobnej tematyce emitowany jakoś do połowy lat 90. w sobotę przed południem. Prowadził go z reguły pan, który niedawno przez jakiś czas w "Kawie czy herbacie" sadził kwiatki.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: viper » (pt) 27 sie 2010, 14:31

Witold Czuksanow ;) Napisał też książkę o sadzeniu kwiatów.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: michal » (pt) 27 sie 2010, 14:50

Nie, nie chodzi mi o Witolda Czuksanowa. Chodzi mi o tego szczupłego w okularach. "Dzień dobry w sobotę" też zdarzało mu się prowadzić. Ma na imię Marek.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

cerro
Chipsy przyszły
Posty: 12
Rejestracja: (sob) 03 lip 2010, 11:25

Po długiej przerwie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: cerro » (ndz) 29 sie 2010, 17:07

Obejrzałem w internecie piatkowe wydanie Agrobiznesu, które prowadziła Małgorzata Motecha Pastuszko. Chyba pierwszy raz od niepamiętnego czasu. Ale tak samo w dobrym stylu, jak wtedy, gdy przed laty zaczynała swoją przygodę z redakcją rolną. W zasadzie to zawsze miała dziennikarskie zadatki (i nadal ma), by być gwiazdą nie tylko Agrobiznesu (szkoda, że tak rzadko go prowadzi). Ale z drugiej strony patrząc na to, co przez lata działo się na innych antenach informacyjnych tvp (i chyba nie tylko tej stacji), to pobyt w redakcji rolnej jawi się jako swoisty azyl. I nia mam tu na myśli tylko uwarunkowań politycznych czy partyjnych. Bo znacznie gorsza od telewizyju upolitycznionej czy partyjnej, jest telewizjia koteryjna.
Mam nadzieję, że pani Małgorzata częściej będzie prowadzić Agrobiznes i inne programy rolnicze (jeśli takowe sie ostaną po ostatnich zmianach)
cerro

cerro
Chipsy przyszły
Posty: 12
Rejestracja: (sob) 03 lip 2010, 11:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: cerro » (pt) 03 wrz 2010, 21:21

Dziś znowu trafiłem na agrobiznes prowadzony przez Małgorzatę Motechę Pastuszko. Robi to coraz częściej, myślę jednak ze nie powinna prowadzić go cześćiej niż raz na tydzień. I oby w kazdym programie z coraz wiekszą dozą improwizacji
cerro

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: michal » (wt) 09 lis 2010, 11:18

A propos Małgorzaty Motechy-Pastuszko, to ona jest odpowiedzialna za scenariusz programu kulinarnego "Smaki polskie". W każdym odcinku w podsumowaniu czyta także przepis (składniki i sposób przygotowania).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: viper » (śr) 24 lis 2010, 17:06

Dzisiaj w Agrobiznesie wpadka z grafiką za plecami prowadzącego - zamienili tła do dwóch różnych widoków z kamer.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

cerro
Chipsy przyszły
Posty: 12
Rejestracja: (sob) 03 lip 2010, 11:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: cerro » (śr) 26 sty 2011, 12:45

Dzisiaj po długiej przerwie obejrzałęm Agobiznes na żywo. Prowadziła go Małgorzata Motecha (była też współwydawcą). Zrobiła to profesjonalnie, ale i z emocjami. Jak zwykle z wielką prezencją (ach ta grzywka). Tylko jedna uwaga: gdy zapowiadała kto jutro poprowadzi Agrobiznes, użyła takiego zwrotu: "poprowadzi go jak zwykle Bogdan Sawicki. Dla mnie to już jest powód, by jutro agrobiznesu nie oglądać. B. sawickiego jest za dużo, opatrzył się przez te lata. Czy w redakcji jest tylko jedna pani redkatorka-prezenterka?
cerro

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: Kasztelan » (wt) 01 lut 2011, 20:37

cerro pisze:Dzisiaj po długiej przerwie obejrzałęm Agobiznes na żywo. Prowadziła go Małgorzata Motecha (była też współwydawcą). Zrobiła to profesjonalnie, ale i z emocjami. Jak zwykle z wielką prezencją (ach ta grzywka). Tylko jedna uwaga: gdy zapowiadała kto jutro poprowadzi Agrobiznes, użyła takiego zwrotu: "poprowadzi go jak zwykle Bogdan Sawicki. Dla mnie to już jest powód, by jutro agrobiznesu nie oglądać. B. sawickiego jest za dużo, opatrzył się przez te lata.
No cóż, Sawicki jest nie do zdarcia od paru lat. Kiedy ostatnio regularnie oglądałem ,,Agrobiznes'' latem pojawiał się on prawie przez cały tydzień. W piątki na jego miejscu na ogół był Stefaniak, a od wielkiego dzwonu Motecha-Pastuszko i weteran ,,Agrobiznesu'' jeszcze z lat dziewięćdziesiątych, czyli Baryła.

Nie wiem od kiedy tak jest, ale dziś pod koniec pokazano prognozę pogody.

EDIT (08-02-2011)
Czy w redakcji jest tylko jedna pani redkatorka-prezenterka?
Chyba nie. W dzisiejszym wydaniu pojawiła się niejaka Dorota Florczyk.

cerro
Chipsy przyszły
Posty: 12
Rejestracja: (sob) 03 lip 2010, 11:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: cerro » (ndz) 13 lut 2011, 23:03

YT:bartusgo pisze:
cerro pisze:Dzisiaj po długiej przerwie obejrzałęm Agobiznes na żywo. Prowadziła go Małgorzata Motecha (była też współwydawcą). Zrobiła to profesjonalnie, ale i z emocjami. Jak zwykle z wielką prezencją (ach ta grzywka). Tylko jedna uwaga: gdy zapowiadała kto jutro poprowadzi Agrobiznes, użyła takiego zwrotu: "poprowadzi go jak zwykle Bogdan Sawicki. Dla mnie to już jest powód, by jutro agrobiznesu nie oglądać. B. sawickiego jest za dużo, opatrzył się przez te lata.
No cóż, Sawicki jest nie do zdarcia od paru lat. Kiedy ostatnio regularnie oglądałem ,,Agrobiznes'' latem pojawiał się on prawie przez cały tydzień. W piątki na jego miejscu na ogół był Stefaniak, a od wielkiego dzwonu Motecha-Pastuszko i weteran ,,Agrobiznesu'' jeszcze z lat dziewięćdziesiątych, czyli Baryła.

Nie wiem od kiedy tak jest, ale dziś pod koniec pokazano prognozę pogody.

EDIT (08-02-2011)
Czy w redakcji jest tylko jedna pani redkatorka-prezenterka?
Chyba nie. W dzisiejszym wydaniu pojawiła się niejaka Dorota Florczyk.
Ale chyba nie jako prowadząca program, bo w wydaniu zamieszczonym w internecie nadal za pulpitem redakcyjnym stoi Sawicki
cerro

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: michal » (pn) 18 kwie 2011, 12:36

Przed chwilą w trakcie napisów końcowych Agrobiznesu w prawym rogu ekranu nagle pojawił się jakiś facet, który się schylił i robił coś przy podłodze.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

brk
Przeciętniak
Posty: 170
Rejestracja: (pt) 31 paź 2008, 17:57
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Lokalizacja: Katowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: brk » (pn) 18 kwie 2011, 15:40

Ciekawe kiedy Agrobiznes będzie w 16:9?
Bo teraz, to jest chyba jedyny stały program TVP1 w 4:3
EDIT: Zapomniałem o nieśmiertelnym tasiemcu - "B&B" :]

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: TiM » (pn) 18 kwie 2011, 17:06

Jest jeszcze ''Tydzień'' nadawany w niedziele ;)

behemot87
Chipsy przyszły
Posty: 3
Rejestracja: (ndz) 26 cze 2011, 20:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: behemot87 » (ndz) 03 lip 2011, 11:20

shortise pisze:Ciekawe kiedy Agrobiznes będzie w 16:9?
Bo teraz, to jest chyba jedyny stały program TVP1 w 4:3
EDIT: Zapomniałem o nieśmiertelnym tasiemcu - "B&B" :]
Uwaga! Uwaga! Od jutra Agrobiznes w 16/9! Od przyszłej niedzieli Tydzień także w tym formacie!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: michal » (ndz) 03 lip 2011, 11:37

behemot87 pisze:Uwaga! Uwaga! Od jutra Agrobiznes w 16/9! Od przyszłej niedzieli Tydzień także w tym formacie!
Ale tak jak pozostałe programy informacyjne będą w emisji naziemnej przycinać po bokach i to co zostanie powiększać do 4:3.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ