Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Prezesi TVP i ich otoczenie

Dziennikarze, szefostwo - wszystko o obecnych pracownikach TVP.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: Ania » (wt) 18 lip 2006, 17:54

TVP rezygnuje z programu Owsiaka

Jerzy Owsiak
TVN24


"Kręcioła wyleciała z Telewizji" - taka informacja znajduje się na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
"Zawsze mi się wydawało, i dotychczas tak właśnie to było pojmowane, że Telewizja Publiczna to także siła jej działań publicznych. Nawet wtedy, kiedy w tych działaniach przegrywa ze słupkami oglądalności. Ale nie ma przebacz, słupki słupkami, a do tego przyszło nowe, więc zabawy z publicznym odbiorem i wizerunkiem telewizji poszły na zupełne inne tory. Tak ma być i już" - pisze Jerzy Owsiak na stronie WOŚP.

Jak czytamy na stronie, ostatni program zostanie wyemitowany 22 lipca.
:mur: :mur:

Nigdy nie byłam fanką kręcioły nie oglądałam tego programu... ale obawiam się że to początk końca wielkiej orkiestry świątecznej pomocy :/
To była by prawdziwa tragedia w polsce :/ tysiące dzieci zostały by pozbawione pomocy największego dzieła pomocy charytatywnej na świecie :(
A jest to możliwe bo wiadomo ze kanalie z PiS popierają moherowego rydzyja a on jest przeciw Owsiakowi ;( ;( ;(
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 18 lip 2006, 18:14

To było pewne - "elita" z PIS już dawno chciała ograniczyć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nota bene ucierpią równieiż inne projekty - np oznakowanie miejsc niebezpiecznych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

thomi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: thomi » (śr) 19 lip 2006, 15:22

Podobno "Kręcioła" jednak zostanie. Nie jestem fanem tego programu, a słuchanie owsiakowego głosu jest zbyt wielką katorgą dla moich uszu, ale zdaję sobie sprawę, że są osoby, które mają ochotę to oglądać. Jeśli zaś chodzi o finały WOŚP - tego dnia nigdy nie oglądam "Dwójki", gdyż poza relacjami nie ma dosłownie NIC do obejrzenia. Nie neguję celu zbiórek, ale Owsiaka po prostu nie trawię...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: Ania » (czw) 27 lip 2006, 19:17

A propos tematu wszystkim polecam najnowszy teleświat :] i artykuł o zmianach :]
Poprostu obsesja i choroba psychiczna w pelnym zakresie. Plany tworzenia nowych seriali przedstawiających prawde historyczną według PiS itp :/
Tragedia... nawet Dzikstein zrobił w wała faceta który w wielkiej grze wygrał 40 tyś i teraz prawdopodobnie nie dostanie nic. Bo regulamin mówi że wypłaca się nagrode 2 tyg po emisji a emisji nie będzie :/

I jeszcze jedno info Dzikstein został nominowany do Niptela :] ciekawe czy nagrodę wręcza Kaczory :] ?????
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: Poland » (czw) 03 sie 2006, 8:14

Teraz atakuje regiony !
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: Poland » (pt) 04 sie 2006, 7:21

Otóż teraz pan dyrektor ma zamiar wywalić regiony na zbity pysk pewnie bo "przeszkadzają w robieniu tvp info"
Poland - Aktywnie najlepszy

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: And » (ndz) 06 sie 2006, 14:07

Na stronie Gazety Wyborczej można przeczytać rozmowę ze Stanisławą Ryster na temat Wielkiej Gry i nie tylko. Nie wiem ednak, czy to nowa rozmowa, czy sprzed jakiegoś czasu, bo prowadząca "Wielką grę" wspomina tam o odcninku, który będzie emitowany we wrześniu, a tego odcinka ma jednak nie być...

Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: Ania » (ndz) 06 sie 2006, 16:22

dzieki AND polecam szczególnie ten kawałek :]
No i będzie trwał, to nie jest żaden dowód przeciwko mnie.

Co do manier, dzisiaj dowiedziałam się, że z jesiennej ramówki 'Wielka Gra' jest zdjęta absolutnie.

Zaskoczenie?

Trwa to już kilka tygodni, od kiedy z prasy się dowiedziałam. Nikt z szefów nie uznał, że trzeba ze mną porozmawiać. Żadnego pisma, nikt nie powiedział: 'Taka nasza decyzja'. Żebym też mogła powiedzieć dwa słowa. A w pełni na to zasłużyłam i nagrodami, i tytułem gwiazdy telewizyjnej. Nie mieli ze mną kłopotów, nie było żadnych uwag. A traktują mnie ot, tak: od jutra cię nie ma.

Jak mebel, który można wyrzucić?

I to mnie zabolało najbardziej. Każdy program i czyjeś występy kiedyś się kończą. Ale przecież istnieją formy. Widocznie jestem naiwna. Że pewnych rzeczy nie robi się drugiemu człowiekowi. Po tylu latach. Ale jeżeli uznano, że wystarczy, że z prasy się dowiem, a kierowniczka produkcji teleturnieju powie mi telefonicznie, że to prawda, to uważam, że to nie jest fajne. Bo nie można mówić: 'Słupek oglądalności ci spadł'. Pół roku temu ściągali program z godziny 15 na 10 i byłam zadziwiona, miałam wcześniej wspaniałą oglądalność. W czasie gdy jest emitowana 'Wielka Gra', oglądało nas 25 procent oglądających w tym momencie telewizję. Byłam dumna. Ale tych, którzy wpatrują się w słupki, nie interesuje cała publiczność, ale najwięksi reklamobiorcy - ludzie od 17. do 40. roku życia. W tym przedziale moje udziały to 16 procent, a progiem było 19. Bo godzina 15 to jest prime time i gdy spadłam poniżej 19 procent, to nie mogę być w prime timie. A przecież nie jesteśmy telewizją komercyjną. Ludzie 50- czy 60-letni nie wędrują na cmentarz i to są tak samo reklamobiorcy jak te siedemnastki, które najczęściej wydają pieniądze tych 50-letnich rodziców.
btw...

ten kto składał czy też edytował ten wywiad to jakiś nowicjusz chyba :/ tragedia , strasznie źle sie czyta.
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: michal » (pt) 15 wrz 2006, 10:28

[img]http://bi.gazeta.pl/im/5/2822/m2822615.gif[/img] pisze: TVP: Wildstein nie musi mieć magistra

Agnieszka Kublik 2006-09-15, ostatnia aktualizacja 2006-09-15 08:54

To odpowiedź na pismo do rady nadzorczej TVP dwóch członków KRRiT - Tomasza Borysiuka (z rekomendacji Samoobrony) i Lecha Haydukiewicza (LPR). Czy Bronisław Wildstein, który nie ma tytułu magistra, może stać na czele spółki skarbu państwa, jaką jest TVP? - pytali.

Prezes Telewizji Polskiej Bronisław Wildstein- Może - mówi "Gazecie" Małgorzata Naumann, szefowa prawników TVP, która przygotowała odpowiedź. - Bo w momencie wyboru prezesa nie było takiego wymogu prawnego.

Dziś już jest, bo pod koniec lipca weszła w życie nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji, w myśl której TVP musi przestrzegać zasad obowiązujących w spółkach z udziałem skarbu państwa, a więc w jej zarządzie mogą się znaleźć wyłącznie osoby mające wyższe wykształcenie. - Gdyby dziś rada nadzorcza wybierała zarząd, Wildstein musiałby uzupełnić wykształcenie - mówi Naumann.

Wildsteina wybrano na prezesa TVP w maju jednogłośnie przez dziewięcioosobową radę nadzorczą głosami PiS, LPR i Samoobrony. Jego kandydaturę wskazał ówczesny szef PiS Jarosław Kaczyński. Biuro prasowe TVP poinformowało nas, że Wildstein zrobił absolutorium z polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Członek rady TVP Robert Rynkun-Werner (z rekomendacji Samoobrony) twierdzi, że z życiorysu Wildsteina nadesłanego radzie przed jego wyborem wynikało, że jest absolwentem polonistyki, ale nie było informacji, że nie bronił pracy magisterskiej. - Nie miałem świadomości, że Wildstein nie ma wyższego wykształcenia - mówi Rynkun-Werner. - Pozostaje pytanie, czy rada nie została wprowadzona w błąd co do jego wykształcenia.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: Ania » (pt) 15 wrz 2006, 11:40

UUUUUUU UUUUUUUUU UUUUUU :x jak to mówił Rokita :]
No to można skierować przeciwko niemu proces jak to swego czasu zrobiły mohery przeciw Kwaśniewskiemu...
Bo to jest przecież niezwykle istotne czy ktoś ma mgr czy nie ma :x

Jak zdał egzaminy to jest absolwentem - skonczył bowiem studia :] natomiast jeśli napisał gdzieś ze ma tytuł mgr no to już insza sprawa ;)
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: Ania » (pt) 15 wrz 2006, 11:52

UUUUUUU UUUUUUUUU UUUUUU :x jak to mówił Rokita :]
No to można skierować przeciwko niemu proces jak to swego czasu zrobiły mohery przeciw Kwaśniewskiemu...
Bo to jest przecież niezwykle istotne czy ktoś ma mgr czy nie ma :x

Jak zdał egzaminy to jest absolwentem - skonczył bowiem studia :] natomiast jeśli napisał gdzieś ze ma tytuł mgr no to już insza sprawa ;)
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: michal » (wt) 26 wrz 2006, 16:05

Dziś "Wydarzenia" podały, że prezes Wildstein zamierza odwołać dyrektor Jedynki Małgorzatę Raczyńską. Powodem jest między innymi fatalna oglądalność nowego wieczornego pasma publicystycznego. Podano też, że Raczyńska jest związana z Kaczyńskimi oraz że wszyscy w Jedynce są zaskoczeni tymi decyzjami.

Ważą się też losy samego Wildsteina. Na najbliższym posiedzeniu ma być przedstawiony wniosek o jego odwołanie, a PiS zapowiada, że nie będzie go już bronić za wszelką cenę przed członkami LPR i Samoobrony, którzy chcą się go pozbyć. Przedstawiciele PiS będą podemowali decyzję merytorycznie, bez nacisku politycznego.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: Ania » (pn) 02 paź 2006, 23:38

No i już po Raczyńskiej :>
• Maciej Wojciechowski przejmie obowiązki Małgorzaty Raczyńskiej w TVP 1

Od jutra Programem 1 TVP pokieruje Maciej Wojciechowski, dotychczasowy dyrektor TVP 3 Katowice.

Według naszych informacji po niedzielnej rozmowie prezes Telewizji Polskiej Bronisław Wildstein powierzył Wojciechowskiemu obowiązki dyrektora Jedynki na czas nieobecności Małgorzaty Raczyńskiej, dyrektor TVP 1 - od dzisiaj jest ona na zwolnieniu lekarskim. Sam Wojciechowski odczytał nam tylko treść pisma otrzymanego od prezesa Wildsteina, po czym odmówił odpowiedzi na pytanie, czy uważa to za zapowiedź trwałej zmiany na stanowisku dyrektora Jedynki.
Już dzisiaj prezes TVP odwołał ze stanowiska zastępcę dyrektora TVP 1 ds. audycji artystycznych i rozrywkowych - Jarosława Grzelaka, który był prawą ręką Raczyńskiej. Oboje pełnili funkcje od czerwca br. Nowym zastępcą dyrektora TVP 1 ds. audycji artystycznych i rozrywkowych może zostać Maciej Muzyczuk. Pracował on w TVP 3 Katowice wraz z Maciejem Wojciechowskim.
Maciej Wojciechowski był m.in. redaktorem naczelnym ”Dziennika Łódzkiego” i ”Dziennika Zachodniego” (1995-1997), startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004 roku, a zanim został dyrektorem ośrodka katowickiego TVP, należał do władz regionalnych Prawa i Sprawiedliwości. Jego powołanie na dyrektora TVP 3 Katowice w grudniu 2004 roku wywołało w związku z tym oburzenie w środowisku śląskich mediów. Od końca 2005 roku do 1 maja br. Wojciechowski był zawieszony w obowiązkach dyrektora TVP 3 Katowice ze względu na zarzuty wyłudzenia i niegospodarności postawione mu przez bytomską Prokuraturę Rejonową. Po ich oddaleniu wrócił na stanowisko.
Katowickim ośrodkiem TVP, po odejściu Wojciechowskiego, kieruje Krzysztof Tchórzewski, zastępca dyrektora ds. programowych tego oddziału. Wiadomo jednak, że Wojciechowski rekomendował na to stanowisko Miłosza Staweckiego, zajmującego się finansami oddziału.
Wojciechowski to podobno były mąż Anity Gargas :> ? a ta jest zdaje się / miała być ? szefową publicystyki tvp 1 ? Mała koteryjka, nepotyzm czy jak ???


A btw może ktoś by się pokusił o uzupełnienie małego kwestionariusza bo zaczynam się już gubić :>


Prezes TVP - Wildstein :> poprzednio Dworak, Kwiatkowski
V- ce prezes

Szef TVP1,2,3 :D

Szef publicystki w TVP 1,2,3 poprzednio Warakomska

Szef Wiadomości, panoramy - Radosław Rybiński, poprzednio Robert Kozak...


pewnie namieszałam to porpawcie :D LOL
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: Poland » (śr) 18 paź 2006, 16:02

Nie wiem jak wy ale ja już mam go dość :[
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 03 lis 2006, 10:21

I kolejny samobój TVP. Według Super expressu stojący na czele sądu kapturowego Bronisław W. dokonuje kolejnej czystki na Pl. Powstańców Warszawy i w gmachu przy Wornicza. Podobno z pracą mają się pożegnać H. Szarkowska z Wiadomości TVP1 oraz Mariusz Rudnik - wydawca Kuriera. Z pracą ma pożegnać się również część pracowników technicznych. Co ważne w tym samym momencie TVP ogłasza, że poszukuje osób do produkcji programów informacyjnych. No cóż - koeljni sprawni pracownicy zasilą szeregi silnej i sprawnej armii TVN/TVN24.
Jeszcze jeden rok rządów pana B.W w gmachu przy Woronicza i TVP spadnie do poziomu TV TRWAM, a po kolejnym roku już nic z niej nie zostanie.

ODPOWIEDZ