Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Prezesi TVP i ich otoczenie

Dziennikarze, szefostwo - wszystko o obecnych pracownikach TVP.
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

Prezesi TVP i ich otoczenie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 10 lip 2006, 9:04

Już od dłuższego czasu zabieram się za pisanie tego tematu. Niestety ilość obowiązków ogranicza chwilowo mój udział na forum. To, co obecni dzieje się w TVP zasługuje na oddzielny komentarz. Śmiem twierdzić, że to jeden z najgorszych okresów w historii stacji. Teraz nie zdążę, ale czekajcie cierpliwie - może już dziś wieczorem uderzę z grubej armaty :x

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Ania » (pn) 10 lip 2006, 9:29

Faustuchu czekamy :D ale jeśli ma to być o zarządzie to temat taki już jest :D
Jesli chodzi o mnie to na totalną krytykę zasługuje... pomysł wycofania ramówki
seriali takich jak 4 pancerni Kloss i inne.
Tzn jestem za tym żeby więcej ich nie puszczać bo ile w koncu można ?
Ale nie z takich powodów jak chce Dzikstein :/ czyli dlatego że zakłamują historię polski... przecież to toalny debilizm...

No i jestem ciekawa co za szumowin :x chce zdjac z anteny wielka GRĘ :evil: to jedyny oprócz 1 z 10 jeszcze teleturniej w którym trzeba myślec. No ale pewnie Kaczory Dizkstein i inni nie mogą znieść tego ze ktoś jest od nich mądrzejszy :]
Lepiej puścić jeszcze kilka teleturniejów w stylu
- Jak ma na imię O Dyrektor...
a) Paulina
b) Tadeusz
c) papa smerf

To jak portaktowano Ryster to już inna sprawa ale i norma w TVP :evil:
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartuś
Coś z niego/niej będzie
Posty: 280
Rejestracja: (pn) 01 maja 2006, 19:22
Lokalizacja: Nowy Sącz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Bartuś » (pn) 10 lip 2006, 9:41

Ania pisze:(...)
No i jestem ciekawa co za szumowin :x chce zdjac z anteny wielka GRĘ :evil: to jedyny oprócz 1 z 10 jeszcze teleturniej w którym trzeba myślec.(...)
:shock: :shock: :shock: A kto chce zdjąc jeden z najambitniejszych teleturniejów w polskiej telewizji :shock: :shock: :shock: ??????????????

Pewnie wolą zostawić idiotyczne tvnowskie teleturnieje interaktywne :( To pewnie poziom pewnych ludzi :zly:
Wracam :D

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Martin » (pn) 10 lip 2006, 11:48

Wszystkie programy kojarzące się z PRL i które powstały w PRL muszą zostać usunięte. :x

Jeszcze TelePRLe zdjąć... :x

Aivlis
Popisał/a już trochę
Posty: 503
Rejestracja: (śr) 04 sty 2006, 17:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Aivlis » (pn) 10 lip 2006, 12:51

Jestem zażenowana tym co przeczytałam na http://media2.pl/media/10608,gruntowne, ... esnia.html

Dlaczego Panorama ma być krótsza? Jeden z najlepszych dzienników ma być jakim flashem na odczepne? W dodatku o tak późnej porze. Byłam w stanie czekać na nią po meczach, czasem do północy, ale codziennie? Wytrwałości mi już nie starcza.

Dlaczego do niedawna główna prezenterka Panoramy została zdegradowana do bocznych wydań? O zgrozo, nawet do weekendowej popołudniówki! Marnujecie talenty, które tam macie zastępując je jakimiś gwiazdeczkami, które nie imponują ani wiedzą, ani profesjonalizmem, ani nawet urodą…

To przykre jaki scenariusz szykuje się na jesień. Te zmiany nie będą tylko dla mnie przykre.

Także wyborcy PiS-u będą rozczarowani tym co zastaną po wakacjach. Moi rodzice, którzy codziennie oglądali wieczorną Panoramę jak wielu innych, których znam.

A i jeszcze te nowe seriale? Czy ludzie włączając TV, żeby się zrelaksować i uciec od nienajlepszej rzeczywistości będą zadowoleni serialami odzwierciedlającymi ich prawdziwe życie.

Seriale, które już są też nie są idealne. Wiele z nich powoduje tzw. „otępienie społeczne, wywołane miłością Hanki do Marka”…
Trzeba było troche nakłamać bo mi pod tekst tak pasowało :x

Awatar użytkownika
Bartuś
Coś z niego/niej będzie
Posty: 280
Rejestracja: (pn) 01 maja 2006, 19:22
Lokalizacja: Nowy Sącz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Bartuś » (śr) 12 lip 2006, 10:29

onet.pl pisze:Czy po 44 latach z ekranów zniknie "Wielka gra", najstarszy polski teleturniej? Zarząd TVP zatwierdził wczoraj wstępny projekt jesiennej ramówki. Znikną z niej "Wielka gra", "Linia specjalna" i "Konfrontacja" - informuje "Presserwis".
"Wielka gra" jest najstarszym teleturniejem na antenie Telewizji Polskiej. Emitowany jest od 1962 roku.

Prowadząca od lat program Stanisława Ryster zachowuje spokój. "Jeżeli program zniknie - nie będę darła szat. Wszystko musi się kiedyś skończyć, ale ważna jest jeszcze forma" - powiedziała Ryster kilka dni temu w rozmowie z "Super Expressem".
Cóż...widocznie dla ludzi PIS ten teleturniej jest poprostu zbyt trudny :x Innego rajonalnego powodu zniknięcia z anteny tego programu nie widzę :evil:
Wracam :D

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Martin » (śr) 12 lip 2006, 10:39

Cóż...widocznie dla ludzi PIS ten teleturniej jest poprostu zbyt trudny Innego rajonalnego powodu zniknięcia z anteny tego programu nie widzę
Jak już powiedziałem program powstał w PRLu i dlatego zostaje zdjęty. ;)

Faustusie, miałeś się rozkręcić? I co? I nic. :>

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 12 lip 2006, 10:41

Ano praca, praca, praca... Ale czekajcie cierpliwie. Jeszcze chwila i wybuchnę :x

Awatar użytkownika
Bartuś
Coś z niego/niej będzie
Posty: 280
Rejestracja: (pn) 01 maja 2006, 19:22
Lokalizacja: Nowy Sącz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Bartuś » (sob) 15 lip 2006, 10:38

onet.pl pisze:"Gazeta Wyborcza": TVP zdjęła z anteny teleturniej "Wielka Gra". Wraz z programem przepadnie 40 tys. zł nagrody, jaką miał dostać jeden z graczy.
Sprawę ujawniła "Gazecie" prowadząca program Stanisława Ryster: - We wrześniu miała być emisja programu, w którym jeden z graczy wygrał 40 tys. zł. To główna nagroda z tematu o Da Vincim. Jednak regulamin mówi, że TVP płaci dwa tygodnie po emisji programu. A tego programu już nie będzie. Więc nagroda przepada.

Ryster oskarża władze TVP o ignorancję: - Ten gracz może wystąpić do sądu przeciwko TVP o złamanie regulaminu. Dodaje też, że w kolejce do emisji czekały następne programy, w których gracze awansowali do dalszego etapu gry. Tym samym pozbawiono ich możliwości wygrania pieniędzy.
Hałas wokół zdjęcia teleturnieju robią już laureaci "Wielkiej gry". Trzydzieści osób z całej Polski podpisało list do posła PiS Pawła Kowala, szefa komisji kultury i środków przekazu. Protestują przeciwko zdjęciu programu i przypominają słowa prezesa TVP Bronisława Wildsteina, że rankingi oglądalności nie są jedynym kryterium obecności programów na antenie.

"Wielka gra" to najstarszy polski teleturniej wprowadzony w roku 1962. W swej pierwszej wersji był wierną kopią amerykańskiego quizu "Double Your Money" i jego włoskiego odpowiednika. Od lat 70. do dziś program prowadzi Stanisława Ryster.
No to kolejna część odsłony walki o "Wielką Grę" :( I dobrze, może ktoś przejrzy na oczy :/
Wracam :D

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Grzesioo » (sob) 15 lip 2006, 11:00

Co niektórzy dziennikarze twierdzą że po rządami nowego premiera i żadaniami Samoobrony niewykluczona jest zmiana prezesa TVP. Może się okazać że Wildstein nie był wcale taki zły :D

Co do Wielkiej gry to nigdy nie lubiłem jej oglądać. Większości odpowiedzi nie znałem, no i chyba mało kto znał.
Bo kto np. wie co robił np. Piłsudski w poniedziałek wielkanocny roku 1920, albo ile razy wyjeżdżał za granice Gagarin :D
Pytania były tak szczegółowe że czasem eksperci musieli szukać po książkach :D
Chociaż i tak lepiej byłoby gdyby zostawili WG a zdjęli Familiade i Strasburgera ze swoimi dowcipami.

Awatar użytkownika
Bartuś
Coś z niego/niej będzie
Posty: 280
Rejestracja: (pn) 01 maja 2006, 19:22
Lokalizacja: Nowy Sącz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Bartuś » (sob) 15 lip 2006, 11:22

Grzesioo pisze:(...)Bo kto np. wie co robił np. Piłsudski w poniedziałek wielkanocny roku 1920, albo ile razy wyjeżdżał za granice Gagarin :D
Pytania były tak szczegółowe że czasem eksperci musieli szukać po książkach :D
Chociaż i tak lepiej byłoby gdyby zostawili WG a zdjęli Familiade i Strasburgera ze swoimi dowcipami.
Grzesioo racja !! Ale chyba nie zaprzeczysz, że Wielka Gra trzymała odpowiedni poziom i była o miliony lat świetlnych przed obecnie powstającymi "teleturniejami"
Wracam :D

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Grzesioo » (sob) 15 lip 2006, 11:37

WG to był jeden z nielicznych teleturniejów w którym nagradzało się za wiedze a nie szczęście lub "wiedze krzyżówkową". Pamiętam że kiedyś wygrane w WG to było naprawdę sporo kasy, ostatnio mieli chyba problem ze znalezieniem sponsora.

Przy okazji dlaczego zniknął Miliard w rozumie? To też był "mądry" teleturniej, nawet czasem znałem kilka odpowiedzi :D

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 15 lip 2006, 14:02

Aby zagrać w Wielkiej Grze trzeba było odwiedzić kilka bibliotek, przeczytać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt książek na dany temat. Widocznie nowy prezes woli teleturnieje, w których odpowiada się na pytania dotyczące Mandaryny i Dody. Ewentaulnie pomylił sobie TVN z TVP. Wielka Gra zmuszała ludzi do uczenia się i dokształcania. Wyniki oglądalności nie powinny być w tym przypadku ważne. Ten program był dowodem na to, że telewizja nie tylko bawi, ale uczy oraz "zmusza" do uczenia. To może zamknijmy uniwersytety, bo szkoda czasu na wydawałoby się "puste gadaniny dziadków". Lepiej doły kopać... Chyba w taki sposób myśli obecny prezes.
Też lubiłem Miliard w rozumie.

thomi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: thomi » (ndz) 16 lip 2006, 13:23

Martin pisze:
Cóż...widocznie dla ludzi PIS ten teleturniej jest poprostu zbyt trudny Innego rajonalnego powodu zniknięcia z anteny tego programu nie widzę
Jak już powiedziałem program powstał w PRLu i dlatego zostaje zdjęty. ;)
Pan Wildschwein (ot, taka parafraza nazwiska, wiele mówiąca :D ) też "powstał" w PRL-u, podobnie jak członkowie obecnego rządu. I co gorsza, są nasiąknięci wręcz metodami działania z tamtych czasów.
Nie wiadomo komu przeszkadza też "Wideoteka...", gdzie można usłyszeć niektóre bardzo dobre piosenki zarówno polskie, jak i zagraniczne. W przypadku polskich, to bardzo często przypomnienie naprawdę świetnych kawałków o wysokim poziomie artystycznym (E. Demarczyk, A. German i innych), w przeciwieństwie do wielu obecnych piosenek bez treści i w wykonaniu na wskroś tracących amatorszczyzną, zaś w przypadku piosenek zagranicznych program ten pokazywał to, co w tamtych latach w polskiej telewizji było reglamentowane, a nawet zakazane.

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Grzesioo » (ndz) 16 lip 2006, 13:27

thomi pisze: Nie wiadomo komu przeszkadza też "Wideoteka...", gdzie można usłyszeć niektóre bardzo dobre piosenki zarówno polskie, jak i zagraniczne.
Myśle że ten program może wrócić w kanale TVP Rozrywka.

ODPOWIEDZ