Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Prezenterzy TVP

Dziennikarze, szefostwo - wszystko o obecnych pracownikach TVP.
Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: prezenterzy tvp...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#106

Post autor: Trzeciak » (wt) 31 gru 2013, 0:09

Przykre, że TVP nawet nie wspomniała o zmarłej osobie, która kilkadziesiąt lat spędziła w telewizji.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: prezenterzy tvp...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#107

Post autor: janekpogwad » (wt) 31 gru 2013, 0:22

Smutna wiadomość na koniec roku. Tym bardziej, że miała jeszcze sporo przed sobą. Ale odnoszę wrażenie, że portal TwojaPogoda się myli, twierdząc, że p. Lucyna się pożegnała z telewizją razem z Elżbietą Sommer w 2002. Moim zdaniem Lucyna Grobicka rzeczywiście została odesłana na emeryturę zaraz przed pomarańczowymi Wiadomościami (czyli dokładnie 2002 r.), to jednak Elżbieta Sommer dopiero w 2004 r. przed rewolucją w "Waramościach" :P

http://www.youtube.com/watch?v=jwghWrPgxz0 - wybuchowa prognoza pogody :D

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: prezenterzy tvp...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#108

Post autor: michal » (wt) 31 gru 2013, 0:49

janekpogwad pisze:Moim zdaniem Lucyna Grobicka rzeczywiście została odesłana na emeryturę zaraz przed pomarańczowymi Wiadomościami (czyli dokładnie 2002 r.), to jednak Elżbieta Sommer dopiero w 2004 r. przed rewolucją w "Waramościach" :P
Lucyna Grobicka ostatnią prognozę pogody poprowadziła 13 października 2004 roku (a więc wiadomo jaki to był okres i co się zaczęło od 14 października 2004). To właśnie Sommer zniknęła trochę wcześniej (ale wydaje mi się, że jakieś max. pół roku, nie więcej), ale nie dlatego, że ją zwolnili, tylko że miała jakieś problemy zdrowotne. Ponoć po wyzdrowieniu miała jeszcze wrócić już do późnowieczornych wydań Pogody, widzowie się o nią dopytywali, ale jednak w końcu jej podziękowali, bo te wieczorne Pogody nie wystartowały. Grobicka pożegnała się z widzami w drugim wejściu pogodowym (wówczas pogoda była dzielona na dwa wejścia specjalnie dla Moniki Olejnik i jej programu "Prosto w oczy") i powiedziała wówczas, że przepracowała w TVP 19 lat. Sommer nie miała z tego co wiem okazji się pożegnać.

Z facebooka pani Grobickiej (zdjęcie z Pinokiem publikował już tu kiedyś Przemek);

z 2010 roku
Obrazek

z 2011 roku
Obrazek

z 2012 roku
Obrazek

Szkoda :(
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

brk
Przeciętniak
Posty: 170
Rejestracja: (pt) 31 paź 2008, 17:57
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: prezenterzy tvp...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#109

Post autor: brk » (wt) 31 gru 2013, 1:39

[*]

Jeśli można wiedzieć, ile lat miała Pani Lucyna?

Pepek94
Coś z niego/niej będzie
Posty: 355
Rejestracja: (ndz) 25 kwie 2010, 13:37
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kielce
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
Kontakt:

Re: prezenterzy tvp...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#110

Post autor: Pepek94 » (wt) 31 gru 2013, 8:59

Prawdopodobnie przegrała z rakiem.
PRECZ Z OGŁOSZENIAMI W TELEGAZECIE
ŻĄDAMY ZMNIEJSZENIA LOGOTYPÓW TVP W CZASIE EMISJI 16:9
JESTEM ZA PRZYWRÓCENIEM ZNACZKA "BEZ OGRANICZEŃ" DLA "PYTANIA NA ŚNIADANIE"
"TAK" DLA ODPARTYJNIANIA MEDIÓW PUBLICZNYCH

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: prezenterzy tvp...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#111

Post autor: Kasztelan » (wt) 31 gru 2013, 11:34

Kolejna smutna wiadomość - Andrzej Turski.
d. YT:bartusgo

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: prezenterzy tvp...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#112

Post autor: michal » (śr) 01 sty 2014, 17:58

shortise pisze:Jeśli można wiedzieć, ile lat miała Pani Lucyna?
Dziś portale i gazety wystrzeliły z informacją o jej śmierci, pojawił się też na Wikipedii artykuł. Podawane jest, że miała zaledwie 50 lat, miała pseudonim "Mgiełka". A urodziła się... w Urugwaju.

:arrow: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/lucyna ... 73608.html
:arrow: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zmarla-l ... -lat/x0k3m
:arrow: http://teleshow.wp.pl/gid,16292990,titl ... aid=111f22
:arrow: http://www.pomponik.pl/plotki/news-pogo ... Id,1081873

W artykułach tych podawana jest informacja, że odeszła w 2002 roku (tym samym tylko 17 lat w TVP), zrezygnowała na własną prośbę a nawet, że nie zdążyła się pożegnać z widzami. To wszystko to bzdury. Jako dowód mogę tylko podać mój wpis na forum tvnfakty z 13 października 2004. Na Onecie ktoś z zewnątrz TVP napisał, że owszem, sama złożyła rezygnację, ale nie była to "własna wola". Wg tej wypowiedzi nie wpisano jej do nowego grafiku i stwierdziła, że skoro jej już nie chcą, to nie będzie trwać w TVP na siłę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: prezenterzy tvp...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#113

Post autor: michal » (sob) 18 sty 2014, 3:30

Jest nowy artykul o Lucynie Grobickiej. Tym razem serwis pomponik.pl wraz z poprawną datą i przyczynami odejścia.

:arrow: http://www.pomponik.pl/plotki/news-pogo ... Id,1090687
7 stycznia (08:45)

Pogodynka Lucyna Grobicka nie powiedziała nikomu o swojej chorobie

Lucyna Grobicka zmarła 6 grudnia 2013 roku. O tym, że chorowała, wiedziało niewielu. Telewizja Polska, z którą związana była przez lata, zapomniała tego faktu nawet odnotować.

Legendarna pogodynka przegrała walkę z ciężką chorobą. Przez lata była ulubienicą widzów, a jej uroczy uśmiech sprawiał, że nawet najgorsze prognozy w jej ustach brzmiały łagodnie.

Po "Wicherku" i "Chmurce" była trzecią prezenterką, której telewidzowie nadali przydomek - "Mgiełka" (na początku często zapowiadała przelotne zamglenia). Dlaczego nikt nie zauważył, gdy odchodziła i z telewizji, i z życia?

Miała bajkowe dzieciństwo i młodość. Jako córka dyplomaty spędziła je na placówkach w Ameryce Południowej. Urodziła się w Urugwaju, do przedszkola chodziła na Kubie, do podstawówki w Argentynie, a maturę zdawała w Brazylii i tam zaczęła studia.

Ten kraj pokochała najbardziej. "Brazylia to moja druga ojczyzna" - mówiła. Po przyjeździe do Polski studiowała w Warszawie dziennikarstwo. Ten okres był ważny w jej życiu. Wtedy poznała Janusza Grobickiego, za którego wyszła za mąż, urodziła córkę Annę (28).

Pogodynką została jeszcze jako studentka. Nigdy nie myślała o pracy w telewizji, uważała, że jest na to zbyt nieśmiała. Na castingu zjawiła się tylko dlatego, że towarzyszyła koleżance, chciała ją podtrzymywać na duchu. Ale Elżbieta Sommer, popularna "Chmurka", musiała coś dostrzec w dziewczynie stojącej pod ścianą, skoro na siłę zaciągnęła ją przed kamerę na próbne nagranie.

"Byłam przekonana, że nie mam żadnych szans. Na dwa miejsca było 60 chętnych. Byłam zaskoczona, gdy dowiedziałam się, że wygrałam te eliminacje" - wspominała. Swoją pierwszą prognozę pamięta jako koszmar. Widzowie od razu jednak polubili ją głównie za jej naturalność i ujmujący uśmiech.

Znała sześć języków, marzyła o telewizyjnej publicystyce międzynarodowej. "Nie chcę do emerytury być niewolnicą prognoz pogody" - mówiła. Niestety, z planów nic nie wyszło, a w 2004 r. zniknęła z ekranu.

"Niespodziewanie nie umieszczono mnie w grafiku na listopad. Uznałam, że skoro mnie nie chcą, to nie będę prosić o dyżury" - mówiła. Sama zrezygnowała i nigdy nie powiedziała złego słowa o byłym pracodawcy. Po rozwodzie żyła samotnie, mając wsparcie jedynie w rodzinie.

Często wyjeżdżała do ukochanej Brazylii, gdzie mieszkał jej brat. Nikt inny nie wiedział, że chorowała. Pod koniec życia rzuciła pracę w ambasadzie Brazylii, nie wychodziła z domu, nie odbierała telefonów. Odeszła po cichu, bez słowa skargi. Jak mgiełka...
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!


Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: prezenterzy tvp...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#115

Post autor: Trzeciak » (pt) 07 lut 2014, 11:08


Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: prezenterzy tvp...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#116

Post autor: michal » (pt) 07 lut 2014, 12:33

Przecież to nie ona :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: prezenterzy tvp...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#117

Post autor: michal » (pt) 27 cze 2014, 19:16

Odeta wróciła do łask dyrektora Jedynki po kompromitacji z 2012 roku. O ile występy w zapowiadanym "Mistrzu grilla 2014" można było jeszcze wytłumaczyć np. przeforsowaniem jej przez producenta zewnętrznego, to już dzisiejsze relacjonowanie "Wilkowyjców 2014" z kosteczką TVP1 na mikrofonie nie pozostawia wątpliwości - Odeta wróciła do Jedynki.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: prezenterzy tvp...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#118

Post autor: Przemek » (pn) 14 lip 2014, 19:39

Moro wczoraj była "ekspertem" w Dzień Dobry Wakacje - prezentowała nowości muzyczne, więc różnie może być z tym powrotem do Jedynki.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: prezenterzy tvp...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#119

Post autor: michal » (wt) 15 lip 2014, 13:50

Dziwne, może wygrała w Sądzie Pracy, a teraz trzyma dwie sroki za ogon :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: prezenterzy tvp...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#120

Post autor: michal » (śr) 16 lip 2014, 13:48

Kilka dni temu sąd orzekł o jej rozwodzie z Figurskim. W kolorowych pismach już jest prezentowany nowy facet, sama Odeta na okładkach. Naprawdę powrót do mediów w wielki stylu... Odeta zdecydowała się ponownie używać tylko nazwiska panieńskiego. Nie wiem jak sytuacja prezentuje w napisach programu grillowego, który nagrywany jest jednak nagrywany z pewnym wyprzedzeniem. Przy okazji można się dowiedzieć, że Odeta to drugie imię, a pierwsze to Inga.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ