Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Marcin Szewczak

Dziennikarze, szefostwo - wszystko o obecnych pracownikach TVP.
Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

Marcin Szewczak

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: TinkiWinki » (ndz) 22 cze 2008, 10:02

Na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia. Dopiero później zauważyłem że siedzi na wózku :D To chyba jeden z nielicznych, jeśli nie jedyny, taki człowiek w telewizji. Plus dla Pulsu :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Aha, to był chyba jego debiut wizyjny :D
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Marcin Szewczak

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (ndz) 22 cze 2008, 13:38

No jest przecież Winiarski w redakcji Panoramy. Natomiast kapsy tego pana nie wyszły jakby to powiedzieć... za zdrowo.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

inga
Chipsy przyszły
Posty: 42
Rejestracja: (sob) 14 cze 2008, 10:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: inga » (śr) 25 cze 2008, 11:46

nawet mi do głowy nie przyszło, że Marcin jest niepełnosprawny - to świetny reporter, bardzo lubię jego materiały i głos. Wyobraźcie sobie jak wiele musiał pokonać, zeby to wszystko osiągnąć. A w pracy jest chyba codziennie, ciagle widze jego materialy z zagranicy. Puls powinien go promować za profesjonalizm. Brawa :ok:

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Dawid_sc51 » (śr) 25 cze 2008, 20:39

Niepełnosprawni-pełnosprawni w pracy. Plus dla Pulsu.

coldshower
Chipsy przyszły
Posty: 11
Rejestracja: (czw) 17 lip 2008, 23:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: coldshower » (czw) 17 lip 2008, 23:58

Marcin to świetny koleś :)) i dobry reporter - pracowalismy razem

mike
Chipsy przyszły
Posty: 68
Rejestracja: (pt) 13 cze 2008, 22:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: mike » (śr) 20 sie 2008, 15:35

chyba go słyszałem w tvn 24

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (sob) 25 paź 2008, 22:12

mike pisze:chyba go słyszałem w tvn 24
Jest w Panoramie, co chyba zaskoczeniem nie jest. Słyszę go tam już od kilku tygodni. Mniej więcej codziennie ma jakiś materiał dotyczący zagranicy w Panoraporcie (jak to gdzieś wyczytałem ;) ).

Przenoszę w związku z tym wątek do działu "Ludzie TVP".
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

kamil
Coś z niego/niej będzie
Posty: 308
Rejestracja: (wt) 10 kwie 2007, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: kamil » (czw) 27 lis 2008, 18:44

Dziennikarz na wózku inwalidzkim zadebiutował w "Panoramie". 26-letni Marcin Szewczak w redakcji TVP 2 pracuje od trzech miesięcy.

Codziennie przygotowuje informacje zagraniczne. I chociaż widzowie poznali już jego głos, to jednak ani razu postać dziennikarza nie pojawiła się na wizji. Aż do wtorku, gdy jedną z głównych informacji dnia były wypowiedzi polskich polityków o strzałach, które padły podczas wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Gruzji. Marcin zrobił materiał o tym wspólnie z Janem Ciszeckim, który nagrywał polityków poza redakcją.

Zagraniczne newsy przekazuje reporter na wózku. We wtorek miał pierwsze wejście w "Panoramie"Od kilku tygodni prezenterzy "Panoramy" podczas programu kontaktują się z dziennikarzami z redakcyjnego newsroomu. Tym razem prowadząca program Iwona Kutyna rozmawiała z Marcinem Szewczakiem. - Nie miałem tremy. Bardziej martwiłem się o to, czy zdążę z materiałem, niż o krótki występ na żywo. To dla mnie zwykły element mojej pracy - mówi dziennikarz.

Tylko wprawni widzowie mogliby zastanawiać się, czy ten dziennikarz jest niepełnosprawny. Inne bowiem było wtedy tylko ustawienie kamery. Większość prezenterów pojawiających się na ekranie stoi.

Kamera pokazuje wtedy całą postać. Marcin Szewczak siedział i był pokazywany od pasa w górę. - Marcin to po prostu bardzo dobry dziennikarz, a jednocześnie osoba o wielkiej determinacji - mówi o nim szef "Panoramy" Jacek Karnowski. - Przy dzisiejszych możliwościach technicznych to, że porusza się na wózku, nie jest żadną barierą dla pracy redakcyjnej - dodaje Karnowski.

Doceniają go również doświadczeni koledzy z "Panoramy". - To profesjonalista. Gdy ma dyżur, zawsze świetnie mi się z nim współpracuje - przyznaje Andrzej Turski, prezenter wieczornego wydania programu.

Marcin pochodzi z Rumi koło Gdyni. Od dzieciństwa porusza się na wózku. Niechętnie jednak o tym rozmawia. Niepełnosprawność nie była dla niego przeszkodą na studiach dziennikarskich w Gdyni i praktyce w lokalnym radiu. Potem rozpoczął pracę w Warszawie. W zeszłym roku trafił do Pulsu, a od jesieni pracuje dla "Panoramy".

http://www.polskatimes.pl/fakty/media/6 ... ,id,t.html

ODPOWIEDZ