Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP - prezenter zmarły na AIDS

Dziennikarze, szefostwo - wszystko o obecnych pracownikach TVP.
pimpuś

TVP - prezenter zmarły na AIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: pimpuś » (pt) 14 gru 2007, 2:51

To było gdzieś w okolicach 1991 roku. Wówczas ów człek pracował w TVP 2 był bardzo lubianym prezenterem. Znakiem charakterystycznym był wieczny uśmiech na twarzy.

Po pewnym czasie całą Polskę postawiła na nogi wiadomość że ów prezenter zmarł na AIDS/wirusa HIV. Była to zdaje się pierwszy tak głośny przypadek śmierci z powodu choroby w Poslce.

Macie jakieś informacje na jego temat?? Głównie chodzi mi oczywiście o nazwisko.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: TVP - prezenter zmarły na AIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (pt) 14 gru 2007, 14:51

pimpuś pisze: Po pewnym czasie całą Polskę postawiła na nogi wiadomość że ów prezenter zmarł na AIDS/wirusa HIV. Była to zdaje się pierwszy tak głośny przypadek śmierci z powodu choroby w Poslce.
Oficjalnie mówili, że zmarł na zapalenie opon mózgowych. Pamiętam dokładnie "Wiadomości" kiedy przekazywali ten komunikat. Prowadził Gugała. O AIDS mówiło się nieoficjalnie, podobnie nieoficjalnie mówiło się o jego homoseksualizmie. Jeździł podobno na podrywy do Berlina, bo w Polsce jeszcze wtedy rynek tych usług się nie wystarczająco wykształcił :)
pimpuś pisze:Macie jakieś informacje na jego temat?? Głównie chodzi mi oczywiście o nazwisko.
Sławomir Siejka (to ten z lewej ;) )

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Ania » (pt) 14 gru 2007, 15:18

O_o ... to ja pierwsze słyszę zawsze sądzilam że to było zapalenie opon mózgowych... ciekawe nie powiem...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Przemek » (pt) 14 gru 2007, 18:50

Wiem że jeszzcze koło 2003 r z Polsatu jakiś reporter tez na AIDS chyba zmarł... Tylko nie pamiętam ani imienia ani nazwiska

pimpuś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: pimpuś » (pt) 14 gru 2007, 20:08

wielkie dzięki! Tak to ten gościu!!Sławomir Siejka!
Pozdr

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: michal » (sob) 15 gru 2007, 7:38

Przemek pisze:Wiem że jeszzcze koło 2003 r z Polsatu jakiś reporter tez na AIDS chyba zmarł... Tylko nie pamiętam ani imienia ani nazwiska
Witold Cyboń. Ale tego co słyszałem to była jakaś nagle objawiona choroba tropikalna.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: tobi » (czw) 20 gru 2007, 21:41

ejże, nie przeginajcie. Raptem każdy dziennikarz umarł na AID/Hiv i każdy był roztropnym gejem, na listość boską. Jako Gej protestuję!!!!!!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: ArO » (ndz) 03 lip 2011, 0:50

pimpuś pisze:To było gdzieś w okolicach 1991 roku. Wówczas ów człek pracował w TVP 2 był bardzo lubianym prezenterem.
Zmarł w 1994 roku. W tej chwili po wpisaniu jego nazwiska w Google mamy widocznego archiwalnego newsa z "Rzeczpospolitej":
Kraj
Zmarł Sławomir Siejka
25.11.1994, ZZ

Zmarł Sławomir Siejka

W wieku 35 lat zmarł we wrocławskim szpitalu Sławomir Siejka -- popularny prezenter telewizyjny. Zachorował na wirusowe zapalenie opon mózgowych. We Wrocławiu pracował nad kolejnym swym programem.

Był osobą znaną milionom ludzi i naszym kolegą. Dowiedzieliśmy się, że choroba, która spowodowała jego śmierć dotyka najczęściej ludzi w młodym wieku.

* * *

Pytaliśmy o to prof. Jerzego Janeczkę z Kliniki Chorób Zakaźnych Instytutu Chorób Zakaźnych i Pasożytniczych AM w Warszawie. Poinformował on także, że w Polsce notuje się rocznie około 3 tys. przypadków tych chorób, przy czym ponad 90 proc. ma przebieg w miarę łagodny, ale pozostałe -- ciężki i bardzo ciężki. Dotyczy to szczególnie zakażeń wirusami z grupy herpes; są one obecnie na ogół leczone, ale uzależnione to jest m. in. od wczesnego rozpoznania, zastosowania nowoczesnych leków, kierowania pacjentów na oddział intensywnej terapii. Główne przyczyny tych chorób, to najczęściej zakażenia drogą kropelkową, "od ludzi". Objawy mogą być takie, jak przy grypie; składają się na nie także objawy neurologiczne. Czasami choroby te występują jako epidemia; tak było w Polsce ponad 10 lat temu.

Z. Z.
Przyznam szczerze, że nie wiedziałem nic o AIDS. Za młody wtedy byłem by się zastanawiać nad tym czy koleś był gejem czy nie. Teraz pewnie sam bym na to wpadł bo widać to po jego zachowaniu (znalazłem dwa filmiki na YT).
Ostatnio zmieniony (ndz) 03 lip 2011, 1:24 przez ArO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: michal » (ndz) 03 lip 2011, 1:14

STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: ArO » (ndz) 03 lip 2011, 1:23

Ja znalazłem te dwa pierwsze. :) Po zobaczeniu rozmowy z Villas Siejka skojarzył mi się z Radkiem Brzózką. Nie wiem dlaczego.

ODPOWIEDZ