Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wieczory wyborcze wybory samorządowe 2006

"Fakty", "Wydarzenia" i inne programy informacyjne stacji TV.
tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

Wieczory wyborcze wybory samorządowe 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: tobi » (pn) 13 lis 2006, 14:34

Jak oceniacie wieczory wyborcze TVP i TVN24?
PIerwszy mine zaskoczył, bo po pierwszych danych po godzinie 20 długie komneatrze, zero przedstawienia komentarza głównych twarzy zainteresowanych, tylko komentowanie.
Potem problemy z łączeniami no i dziwny co najmniej, współprowadzący popełniający błędy.
Poza tym, dawanie obcej twarzy na prowadzenie takiego wydarzenia to chyba zły pomysł.
W Wieczorze TVN24 nie podobało mi się prowadzenie rozmów z politykami przez panią Pochanke, ale taki jej styl.
Fajnie zrobiono, że podzielono Wieczór wyborczy w TVN24 na 2 częsci, 20-22 i 23.10-24.
W TVP o ile się nie myle(prosze o poprawke jak tak) na antene TVP1o 20-w tym czasie na kanale TVP3 ktory od dawna stara się być kanałem informacyjnym, transmitowany był mecz.
Wieczór na antenie TVP1 do 20.30, ciąg dalszy w TVP3 chyba do 21.30.A co dalej, nie wiem.Na pewno po godzinie 23 wyborom poświęcono zaledwie Kurier o 23.30 i tyle.
Nie spodobało mi się w TVN24 to, że od 24 do 5.30 w tzw.Nocy Wyborczej powtarzano częsci Wieczoryu wyborczego 20-24, uzupełniając aktualnym serwisem na żywo. NO i w serwisach internetowych podawanoa, że wieczór wyborczy po23 poprowadzi Anita Werner.I nie spotkałem tej pani w tv, to troche niedobre, że najlepszą dziennikarke TVN po Justynie Pochanke(zakładając, że jest ona najlepsza) nie dano ani odrobiny brac udział w takim wydarzeniu.
A jakie jest wasze zdanie, który wieczór wyborczy oglądaliście o ile oglądaliście?

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Martin » (pn) 13 lis 2006, 14:52

TVP zrobiła tendencyjne sondaże. :] Zamówiła z tych miast, gdzie istnieje PiS - Białystok, Łódź, Warszawa, Kraków. :] Gdyby wzięli np. z Opola, Szczecina, czy Gdańska, to by się mocno zdziwili. :twisted: W TVN24 natomiast nie podobał mi się zbytnie nieakcentowanie wyborów samorządowych do innych miejscowości niż Warszawa. Wiecznie tylko W-wa i W-wa... A ja bym chciał debatę np. z Poznania. ;) Chociaż dla TVN24 to nierealne. :/ Ale w TVP3 mogli zrobić takie regionalne wieczorki wyborcze...

Proponowałbym, żeby w telewizji robili takie półgodzinne debaty w dużych miastach, gdzie będzie II tura. (Poznań, Łódź, Szczecin, Białystok, Kraków, Radom, Płock, Bydgoszcz, Częstochowa, Lublin i na koniec Warszawa). Wystarczyłoby pół godziny. Oczywiście debata warszawska dłużej. :]

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 13 lis 2006, 18:32

Tobi Krzysztof Leski promowany jest na główną twarz TVP3. Sam wieczór trwał nie do 21.30 a do 21.45, potem przez 15 minut nadawały regiony i znowu wieczór wyborczy od 22.00 do 22.30.

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: And » (pn) 13 lis 2006, 19:54

tobi pisze:TVP1o 20-w tym czasie na kanale TVP3 ktory od dawna stara się być kanałem informacyjnym, transmitowany był mecz.
Ale nie wszędzie :)
Martin pisze:Ale w TVP3 mogli zrobić takie regionalne wieczorki wyborcze...
No i właśnie tak było ;) W TVP3 Łódź był regionalny wieczór wyborczy - pierwsza część od 20 do 20:30, druga od 21:45 do 22:30. Lewandowska, która współprowadziła wieczór, pochwaliła się tym nawet w TVP3 :D
doktorfaustus1 pisze:Sam wieczór trwał nie do 21.30 a do 21.45, potem przez 15 minut nadawały regiony i znowu wieczór wyborczy od 22.00 do 22.30.
No właśnie - przed 21:45 Gawrylukowa powiedziała chyba, że do zobaczenia za 18 minut... Ale potem był u nas wieczór wyborczy aż do 22:30, czyli tak, jak się powinien normalnie skończyć program lokalny. Dopiero potem było TVP3, ale już normalny program. Ponieważ sądziłem, że Gawrylukowej coś się pokręciło (wg. telegazety program lokalny miał być aż do 23:00), zajrzłem do TVP3 Szczecin i tam też był program lokalny (również wieczór wyborczy). Chciałem też podejrzeć TVP3 Warszawa (już wcześniej), ale zamiast tego złapała się jakaś stacja w jakimś nieznanym mi języku :D

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 13 lis 2006, 20:12

Jeśłi dobrze pamiętam to Kraków i Katowice po 22.00 nadawały jeszcze wieczór wyborczy z pasma ogólnopolskiego. Dopiero potem była Sportowa niedziela.

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: And » (pn) 13 lis 2006, 20:56

No tak, Sportowa niedziela była. W Szczecinie było coś takiego (caps jest z 22:25):

Obrazek

Widocznie część wieczoru po 22 nie była obowiązkowa...

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: tobi » (sob) 18 lis 2006, 17:24

Będą ukarani ludzie odpowiadający za wieczór wyborczy TVP.
Są oskarżenia choćby o grafike, której nie widzieli widzowie, ale i sami gospodarze wieczoru się mylili patrząc na grafiki przygotowane przez odowiadających za Wieczó wyborczy.
Wieczór został uznany za promowanie DZIENNIKA
podczas, gdy Wildstein tłumaczy, że DZIENNIK opłacił badania wyborcze.
To ja pytam, czyb TV Publiczną nie stać na zamówienie badań?Na co zatem idzie kasa z abonamentu?Przecież zamówienie takich badań i opłacenie przez TVP byłoby świetnym przykłądem realizowania misji publicznej.Wildstein mówi też, żeby się cieszyć żę TVP w ogóle zrobiła takowy Wieczór wyborczy.

PS. podpisy pod wynikami był, żródło....dla TVP, to też kolejne kłamstwo, powinno być...dla Dziennika.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 18 lis 2006, 17:54

Tobi kto kogo ukara? :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: Chyba Bronek sam musiałby sie zwolnić z pracy i pociągnąć za sobą sztab ludzi z Gazety Polskiej. Wszak sam ich zatrudnil w TVP. Winę za wpadkę z wieczorem ponoszą nie szeregowi dziennikarze, a polityczni komisarze, wstawienie do TVP przez PIS.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: tobi » (sob) 18 lis 2006, 21:47

Wzorowalem sie tytulem artykułu tego
http://wirtualnemedia.pl/document,,1970 ... ikiem.html
i chyba będą ukarani.Chyba zresztą nie w tym rzecz, będą czy nie.
Sam fakt, że takie imprezy Publiczna robi.
Pozdrawiam.

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Kpc21 » (sob) 02 sie 2008, 22:48

And pisze:W TVP3 Łódź był regionalny wieczór wyborczy - pierwsza część od 20 do 20:30, druga od 21:45 do 22:30. Lewandowska, która współprowadziła wieczór, pochwaliła się tym nawet w TVP3 :D
Pamiętam ze był on prowadzony wspólnie przez TVP3 i Radio Łódź - ja słuchałem go w radiu, bo nie miałem u siebie w pokoju TV :) . Poza tym w czasie przerwy w TV, w radiu on chyba ciągle trwał.

ODPOWIEDZ